Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, teoretycznie jak wybierzemy w liście linków ISIO Live to mamy tam zakładkę radio i są tam radia internetowe ale u mnie to nie działa.

Kiedyś ISIO Live miałem po polsku a teraz jest po niemiecku i nie mam pojęcia jak to przestawić. Jak było po polsku to radia internetowe pamiętam że działały.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć ,

zachciało mi się dokonać upgrade z wersji "e" na najnowszą "f" i niby wszystko ok , natomiast www.dailymotion.com przestał działać , po wybraniu jakiegoś filmu komunikat "loading" i tyle.

Czy ktoś zaobserwował to u siebie ? Wersja niemiecka . Ewentualnie zna ktoś sposób na downgrade do poprzedniej wersji ?!

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno przesiadłem się z Digicordera S2x plus na Technicordera ISIO S.

I tu zaskoczenie: o ile nagrywanie 1 programu (SD czy HD) nie stanowi problemu, to nagranie 2 programów równocześnie albo oglądanie 1 i nagrywanie w tym czasie innego stanowi problem. (obraz i dźwięk co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund na chwilę zacina się, albo w obrazie mała pixeloza, czasem zupełnie odtwarzanie się zatrzymuje i trzeba przewijać żeby dalej ruszyło).

Podłączony i skonfigurowany mam tylko 1 sygnał z anteny więc wiadomo że nagranie 2 kanałów jest możliwe wyłącznie gdy oba kanały są z tego samego transpondera. (używam TNK więc np. równocześnie Polsat i TVN). Nagranie równocześnie dwóch kanałów HD to już zupełnie dramat. W ustawieniach anteny mam wybrany 1 sygnał z anteny i WYŁ Diseq, WYŁ. Multytenne.

W przypadku S2x plus nie miałem takich problemów przynajmniej jak chodzi o SD.

Bo HD mam od niedawna i na S2x plus nie sprawdzałem...

Czyżby Sewis ? i jak to u Was wygląda (jednoczesne nagrywanie 2 kanałów HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ,

zachciało mi się dokonać upgrade z wersji "e" na najnowszą "f" i niby wszystko ok , natomiast http://www.dailymotion.com przestał działać , po wybraniu jakiegoś filmu komunikat "loading" i tyle.

Czy ktoś zaobserwował to u siebie ? Wersja niemiecka . Ewentualnie zna ktoś sposób na downgrade do poprzedniej wersji ?!

 

pozdrawiam

Marcin

 

Downgrade możesz zrobić przez USB, na tej stronie jest zazwyczaj kilka wersji softu:

https://www.technisat.com/de_DE/Downloa ... uctID=2258

(może sa inne strony, gdzie jest ich więcej, jakieś fora niemieckie)

 

Ale efekt uboczny może być przykry, raz tak zrobiłem i utraciłem ulubione i ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio używam modułu CI+ polsatu i Astona do NC+. Oglądałem coś na Polsacie HD a w tym czasie nagrywałem serial na HBO HD. Sygnał z 2 anten. Następnego dnia chciałem obejrzec ten serial a tu czarny ekran i komunikat "ze względów licencyjnych odtworzenie możliwe do 90 min po nagraniu".......to raczej wina modułu Polsatu..... czy ktoś się z tym spotkał i mozna tak ustawić ten tuner żeby takie "akcje" się nie pojawiały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio używam modułu CI+ polsatu i Astona do NC+. Oglądałem coś na Polsacie HD a w tym czasie nagrywałem serial na HBO HD. Sygnał z 2 anten. Następnego dnia chciałem obejrzec ten serial a tu czarny ekran i komunikat "ze względów licencyjnych odtworzenie możliwe do 90 min po nagraniu".......to raczej wina modułu Polsatu..... czy ktoś się z tym spotkał i mozna tak ustawić ten tuner żeby takie "akcje" się nie pojawiały ?

Tak bywa w przypadku CI+ i emisji premierowych, czasami nadawca narzuca tego typu ograniczenia w nagrywaniu. Mialem cos podobnego na Disney Channel (film Syreny z Mako). Zwykle moduly CI nie mają takich możliwości... Na szczęście takie numery nie są zbyt częste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym CI nie działał np. Nickelodeon HD...

Na szczęście nadawca robi takie numery sporadycznie, chyba tylko gdy właściciel praw ich naciska lub też testują te funkcje CI+.

W CI+ denerwujące jest tylko to długie rejestrowanie/sprawdzanie się modułu, co ten moduł takiego robi, że to tyle trwa? Start trwa z 7-10s tyle co uruchomienie Windows 8 na moim dysku mSATA SSD ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnego dnia chciałem obejrzec ten serial a tu czarny ekran i komunikat "ze względów licencyjnych odtworzenie możliwe do 90 min po nagraniu"......

 

Czyste złodziejstwo ze strony nadawcy. Kupiłeś i nie masz tego za co zapłaciłeś. To tak jakbyś zapłacił np. za samochód a po jednym dniu zabrano by go Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, co jakiś czas tu zaglądam i zawsze pytam o to samo: mam NC+, czy mając modół Astona istnieje już możliwość nagrywania jednego programu podczas oglądania innego - Twin Tuner( z różnych transponderów ). Czy wyszedł jakiś nowy firmware, który yo już umozliwia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dekodowanie offline działa fatalnie nie z winy technisata, tylko dlatego, że klucze często się zmieniają i materiał nagrany nie może być odkodowany efektywnie kluczem bieżącym.

Czyli to raczej kwestia po stronie nadawcy. Kup sobie TNK SD lub TNK HD, poukładają sprytnie kanały i masz problem z głowy, oglądasz jedno i zawsze skutecznie nagrywasz i dekodujesz drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z kolegów funkcji "Timer serii"?

Bardzo się ucieszyłem z tej funkcji której brakowało mi w digicorderze s2x i między innymi dlatego się upgradeowałem ; )

 

Nie wiem na czym polega mój problem ,opiszę sytuację, może ktoś podpowie:

 

Wyszukałem w EPG interesującą mnie cykliczną pozycję na Polsat Biznes mianowicie "Zoom na giełdę" zaznaczyłem frazę jako "Nowy timer serii" i wybieram zakres timera pn-pt.

Tuner wyszukuje frazę w dostępnym zakresie EPG i znajduje że pozycja wystepuje 3 razy tego dnia o 16.30, 17.20, 19.20 i o ile tego samego dnia działa OK nagrywa -to następnego dnia funkcja już nie działa ,nie nagrywa.

Kiedy sprawdzam przegląd timerów nie ma śladu po zdefiniowanym timerze serii.

EPG na Polsat Biznes mam bardzo krótkie - kilkanaście godzin do przodu i uznałem że tu jest problem.

Ale przez przypadek ustaliłem na tym samym kanale inny timer serii o 22.00 który działa bezbłędnie, nagrywa codziennie, mimo że "przegląd timerów" również nie pokazuje tego timera serii.

Jakie Wy macie doświadczenia z tą funkcją technicordera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam digicorder isio s wersje Niemiecka teraz dokupiłem klawiaturę technisata isio i nie mogę jej uruchomić wkładam ten klucz na USB do tunera i wciskam na klawiaturze taki maly przycisk do parowania i nic się nie dzieje może ktoś podpowie czy w tunerze musze cos ustawić?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...