Skocz do zawartości

Hotbird na terenie Grecji


Koli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko (jeśli ktoś zna odpowiedź): czy na terenie Grecji można odbierać sygnał z Hotbirda (konkretnie Polsat Cyfrowy)? A jeśli tak, to jakiej minimalnej wielkości czaszę należy zastosować?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, jeśli ktoś mi jej udzieli...

 

Pozdrawiam.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena im większa, tym lepiej. Minimalnym rozmiarem w dzisiejszych czasach pozwalającym na bezproblemowy odbiór kanałów HD nawet podczas złej pogody jest 80cm lub nawet 90 i więcej, jeśli ma się możliwość. Małe antenki technisata są dobre, jeżeli ktoś chce w niemczech odbierać kanały z astry 19,2*E. Jeżeli koniecznie miałby być technisat, to już lepiej satman 1200 lub 850, jednak te antenki są nieopłacalne cenowo. Zobacz ofertę firmy Emme Esse lub Famaval ewentualnie Wavetoroidal T90(do wielu pozycji jednej anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięx za odpowiedzi...

Nie, to nie musi być w żadnym wypadku antenat TechniSat, po prostu szukam dobrej, minimalnej wielkości anteny, która na terenie Grecji pozwoli mi bez problemów odbierać HotBirda - taką niestety mam bowiem potrzebę...

Ta antena Technisat wzbudziła moje zainteresowanie dlatego, że dostałęm informację, że ona jest jakoś wzmocniona i w rzeczywistości może robić za antenę 60 - 70 cm. Tylko czy to prawda?

W tej sprawie bardzo chętnie wysłucham propozycji i opinii na temat takiego sprzętu...

 

Pozdrawiam serdecznie.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecy odbierają powszechnie satelitę HotBird 13E ponieważ za jego pośrednictwem nadawana jest tamtejsza płatna platforma satelitarna o nazwie NOVA . Najprościej mówiąc każda firma co instaluje anteny w Grecji najczęściej ustawia je na tego samego satelitę, z którego nadawany jest Cyfrowy Polsat i inne polskie platformy. Oczywiście należy pamiętać o tym, że w Grecji w przeciwieństwie do Polski firmy instalacyjne znacznie częściej montują wszelkiego rodzaju obrotnice antenowe i profesjonalne zestawy ma różne satelity. Tak czy inaczej jeśli widzisz jakie anteny mają Grecy to takiej samej wielkości antena jak ta do platformy Nova będzie odpowiednia do odbierania kanałów Cyfrowego Polsatu. Praktycznie jedyna różnica pomiędzy instalacją greckiej Nova a polskiego Polsatu to sam dekoder no i oczywiście pakiety programowe. Sam odbiór HotBird-a nie będzie stwarzać większych problemów pod warunkiem prawidłowego wykonania montażu / ustawienia anteny satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...