Skocz do zawartości

Odbiór SR poniżej 1000 KSymb/s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pawelwa: Raczej nie, np. EBS Pro tak naprawdę (jeśli nic się nie zmieniło) działa w oparciu o StreamReader od crazycat'a, więc w samej kwestii łapania "locka", czym zajmuje się ta biblioteka - ona gada bezpośrednio z kartą poprzez określone funkcje, to efekty lockowania nie mogą się różnić od CrazyScan w trybie ręcznym, który używa tych samych funkcji z biblioteki. Różnić się może algorytm blindscanu, bo to sprawa bardziej programowa (mam tu na myśli wyliczanie kroków i odstępu od jednej transmisji do kolejnej), ale odbiór na logikę nie może. TransEdit w wersji płatnej lockuje się tak samo jak w tej dodawanej do DVBViewera (a do tego jest abstrakcyjnie drogi).

 

Sama biblioteka StreamReader też IMHO nie może z jedną kartą gadać lepiej, z inną gorzej (w ramach tego samego modelu rzecz jasna), bo funkcje w chipach do "gadania" z nią też są takie same. Planuję jeszcze podjąć kolejne próby.

 

Sprawę odbioru komplikuje fakt, że transmisja z SR powiedzmy 256 ksps nie zajmuje nawet całego 1 MHz, więc strzelanie w "pełne" częstotliwości, może być nieskuteczne (nawet jeśli nadawca korzysta faktycznie z pełnej, to zawsze odjazd może robić nam elektronika lub LNB, OpenBox sobie z tym radzi, karta DVB nie wiadomo, wolę dmuchać na zimne). Dlatego właśnie męczę CrazyScan z małym krokiem edytując dziesiętne MHz. Zaraz też spróbuję OpenBoxem SX6 sprawdzić, czy te transmisje (przynajmniej te 256 ksps) rusza i są tam nadal, tylko chwilowo mam z nim problem, zaraz go może ogarnę...

 

EDIT: Nie mam szczęścia do testów - burza znowu :/ Ale OpenBox SX6 na 21,5°E transmisji z SR 256 nie widzi, nawet ręcznie, pozostałe dwie z nieco wyższym SR śmigają. OpenBox z SR 256 powinien sobie radzić. Ktokolwiek jest w stanie potwierdzić, że te dwie stacje na 11,599V z SR 256 jeszcze są nadawane? Jadę na 4,8°E...

 

EDIT2: Na 4,8°E przynajmniej OpenBox widzi stację. To otwiera drogę do kombinowania na karcie - przynajmniej mam pewność, że to musi działać i że mam sygnał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam doszukiwać się tutaj jakiegoś haczyka :> otóż kolega @qwer nigdy nie wkleja zdjęcia z odbioru niskiego SR tj. poniżej 285 jeśli korzysta z EBS czy Crazyscan :wink: natomiast zawsze jest to TS Analyzer. Dziś chciałem doszukać się wersji beta tj. wyższej niz v.4.0.0.0 ale bez efektów nie wiem jakich wy koledzy używacie wersji ale moja wyraźnie różni się od tej którą używa @qwer, widzę to kiedy robię skanowanie danego transpondera w tej aplikacji.

W moim przypadku jest to 4.0.0.0, cały dzień męcze dziś SR i nic poniżej 285 !!

Widzę że są wersję 4.0.7 beta etc... ma ktoś może dostęp do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS Analyzer to okno programu TransEdit, wersję beta 4.0.7 może ściągnąć każdy kto ma licencję DVBViewera - jest w dziale pobierania po zalogowaniu się do Members Section na stronie dvbviewer.tv (jest niżej w Beta Section do pobrania) i jeśli myślimy o tym samym programie, to ja testuję na 4.0.7, ale bez powodzenia, niezależnie ile się czeka.

 

Ja znowu zastanawiam się nad sterownikami - TransEdit nie korzysta z biblioteki StreamReader i polega czysto na wstrajaniu przez sterowniki i ich konkretna wersja może wpływać na ten proces, a przynajmniej w 6925 były wersje i szybsze i wolniejsze. To jeszcze mogę pobadać. I jeszcze jedna, kluczowa sprawa - czy to na pewno 6925, może takie osiągi są na jakimś produkcie Dektec?

 

Tego 256 z 11,599V (21,5°E) nie udało mi się chwycić na OpenBoxie, a ponieważ na 4,8°E NRJ działa, to teraz próbuję tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna mam licencje na DVB Viewer ale gdzieś te dane do logowania upłynęły w siną dal.

Jesli chodzi o ten transponder z 21.6e z SR 256 to u mnie jest blokada na SX6 ale na polaryzacji H zaś na V zupełna cisza.

W programie TS Analyzer widzę u kolegi @qwer widnieje TBS 6925 dziś zaś @Feedsat wrzucił zdjęcia Dektec także wkrótce mogą pojawić się jakieś ciekawsze informacje.

Reasumując ja poddaje sie jeśli chodzi o 5925 i SR poniżej 285 po calym dniu testów zakładam że się nie da :-) :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zainstalowanego, to w menu start w DVBViewer w podfolderze Support masz DVBViewer Pro Key Tool przez który można sobie odczytać swój klucz (ja też nigdy nie pamiętam ;) ). 11,599 lockuje się na H? :shock: To kuuuuuurde, zła polaryzacja na Flysacie, na to nie wpadłem :? W poniedziałek się przyjrzę jeszcze raz, ale z 4,8°E 256 mi nie ruszyło, choć OpenBox to ugryzł bez większych problemów, więc na tygodniu spróbuję kilka wersji sterowników wstecz... (te wersje, które wnosiły przyśpieszenia/zwolnienia itp.), ale to dotyczy 6925. W 5925 chyba nie modyfikowano takich grubych tematów, a przynajmniej nie pamiętam...

 

Dektec wygląda ciekawie, ale trzeba mieć na uwadze, że CrazyScan i reszta softów (EBS Pro itp.) nie współpracują z tymi produktami. Jeśli Dektec sam nie udostępnia jakiegoś softu pod BlindScan (nie wiem), to w ogóle nie da się tam blindscanować, bo nie ma czym. Zostaje tylko odbiór. Na pewno Dektec ma własny fajny soft pod podgląd konstelacji i analizę strumienia :D To karty profesjonalne, więc spodziewałbym się, że odbierają wszystko, chociaż... DTA-2137C ma w danych technicznych wpisany odbiór SR dopiero od 2000 ksps... Urządzenia Dektec są dość drogie, droższe od TBS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dektec to zdecydowanie nie ten przedział cenowy jak dla mnie :wink: także ten sprzęt odpada.

Tutaj na potwierdzenie aktywności 11599 H 256 na 21.6e

Dzięki za podpowiedź w kwestii sekcji members dla Transeditor w wersji 4.0.7, pobrałem zainstalowałem i jeszcze próbuje ale bez efektu szkoda że wersja 5925 nie ma szybszych/wolniejszych sterowników.

08_15_2014_06_42_47_zps684addae.jpg

 

08_15_2014_06_47_34_zps48ab67e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Niestety na trick z polaryzacją nie wpadłem - tego się nie spodziewałem :/ Dałem się zrobić na szaro przez Flysat - złota zasada - nigdy nie wierzyć bezkrytycznie tabelom w sieci...

 

Ze sterownikami to nie wiem, raczej strzelam w ciemno. W międzyczasie przypomniało mi się coś jeszcze - zanim TBS 6925 trafiła do sprzedaży, to pojawiła się niewielka partia kart w wersji sprzętowej V1 (wszystkie sprzedawane są V2). V1 różni się tym, że ma inny mostek PCI-e - CX23885 zamiast stosowanego w V2 SAA7160ET oraz ma starszy demodulator STV0900AAB zamiast STV0900AAC obecnego w V2. Ta starsza wersja nigdy nie doczekała się oficjalnych sterowników, mam tylko kupkę wydań testowych z czasów, gdy TBS walczył z odbiorem MIS. Ostatecznie na kartach V1 poległ, ale nie ze swojej winy, a ponieważ STV0900AAB miał błąd sprzętowy poprawiony w STV0900AAC. TBS sprawił się na medal, pamiętam, że stawali na głowie, żeby to poprawić i wielki szacunek mam do nich za tamtą sytuację, chyba najlepszy support jaki kiedykolwiek od jakiejkolwiek firmy spotkałem. Nie pamiętam natomiast za dobrze jak ta karta V1 działała.

 

Wiem tylko że:

- karty V1 trafiły do jakiejś grupy osób, ciężko powiedzieć ile tych kart mogło być wyprodukowanych, ale była to bardzo skromna ilość, wątpię żeby było ich nawet 20 sztuk

- karty V1 są wspierane w sofcie CrazyCat'a oraz powinny też działać po standardowym interface BDA, więc TransEdit też powinien ruszyć

- nie pamiętam już, ale chyba nigdy nie było sterowników mogących ruszyć pod x64 (a jeśli były, to niepodpisane, więc i tak z trudem dałoby się ją w takim środowisku uruchomić)

- karty V1 chyba nie odbiorą poprawnie MIS, PLS, ACM/VCM (musiałyby istnieć nowsze sterowniki, MIS chyba w ogóle jest nie do poprawienia - powyżej 19,2 Mbaud zgodnie z dokumentacją STM zawsze będzie rozsypka, poprawiono to w STV0900AAC)

- karty V1 z powodu zastosowanego mostka CX23885 gubią dane jeśli przepływność całego strumienia wyskakuje ponad ~100 Mbit/s (gubią pakiety). Dlatego w V2 zmieniono mostek, inaczej karta po prostu nie działałaby prawidłowo na sporej części transmisji 16APSK/32APSAK

 

Być może ktoś też ma tą V1, a one z uwagi na różnice sprzętowe mogą zachowywać się inaczej w stosunku do V2. Ja także posiadam V1, niestety ponieważ przesiadłem się na systemy x64, to schowałem ją do pudełka (za dużo problemów z odpaleniem, a do tego pozostałe problemy wyżej wymienione kasują ją z obiegu DX), a do kompa zapakowałem kupioną V2. Nie wiem, czy ta stara V1 nadal mi działa ani też czy uda mi się ją odpalić, bo już niewiele pamiętam z tamtych czasów. Na pewno będzie to skomplikowana sprawa. Spróbuję to zrobić, ale to będzie tzw. ostatnia deska ratunku. Zresztą niewiele nam da, bo i tak kart V1 w sprzedaży nie ma, są trudne w odpaleniu i użytkowaniu oraz mają nieprzeskakiwalne błędy. Pamiętam jednak, że na V1 odbierałem transmisje z SR 333 z 16°E, a wtedy niższych nie znaliśmy...

 

Po cichu czekam na TBS6983 ;) Zbieram kasę, w weekend jeszcze luzik, ale od poniedziałku tylko chleb i woda :lol2: DX wymaga czasami poświęceń, a poza tym jestem świrem na punkcie DX na kompie, ale to pewnie każdy już wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gwoli uzupełnienia: sterowniki nie zmieniają sytuacji u mnie. Mimo bezproblemowego odbioru na OpenBoxie SX6 na PC TBS6925 na tej samej instalacji przy dobrym wcelowaniu (u mnie ok. 12,646.100) pokazuje zarys QPSK, ale nie odbiera nic. Wydaje się więc, że 5925/6925 mają dolną granicę gdzieś przy 280 ksps, zwłaszcza że @zuchnet masz podobne efekty. Jak pisałem w poprzednim poście jeśli trafi mi się okazja, to wezmę starą kartę V1 na warsztat, ale chyba większy sens jest odkładać na 6983...

 

PS: Szybkie sterowniki, które DX-erzy na forum TBS uznawali za gorzej odbierające niskie SR bez trudu radzą sobie z 285 kbit/s na 23,5°E - od początku uważałem, że to było subiektywne wrażenie i wreszcie wyszło tak, że TBS wydaje teraz tylko "wolne" sterowniki, które z niskimi SR radzą sobie tak samo, a za to cała karta działa wolniej, a mogłaby szybciej - super :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jeszcze jednej kwestii czy inne wersje TSAnalyzer korzystają też tylko z driverów dla danej karty czy może inne wersje korzystają już z plików w stylu "StreamReader" - to tylko moje gdybanie niczym nie poparte. Jak na razie pozostaje to tajemnicą ale może wkrótce coś się wyjaśni :wink:

Posiadacze licencji DVB Viewer korzystają z "darmowej" wersji TS Analyzer ale są jeszcze najprawdopodobniej wersje $ i to może być kluczem do sukcesu.

Mr.Orbita jak będziesz miał jeszcze chwilę dla sprawdzenie tej wersji V1 to proszę rzuć okiem aby wyeliminować jeszcze tą możliwość.

 

Na tą chwilę jestem w 99.9% pewien że za odbiór SR=100 odpowiedzialna jest płatna wersji TS Analyzer :idea:, która w 100% nie opiera się tylko na sterownikach pod wybrany rodzaj karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TransEdit jest w wersji (bardzo drogo) płatnej: http://www.transeditpro.com - 799 eurosów (droższa niż karta :shock: )

Wersja darmowa korzysta tylko ze sterowników, płatna - nie wiem, bo mnie nie stać ;) Jeśli w ogóle, to nie ze StreamReader, najwyżej coś sami opracowali. Ale po zrzutach na stronie nic nie wskazuje, żeby wersja płatna gadała bezpośrednio. Teoretycznie można zdobyć 30 dniowe demo, aby zbadać sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho szeroko pojechali z ceną ale wg mnie to tutaj leży przyczyna naszych niepowodzeń w próbach odbioru. Wiemy na pewno że raporty są tylko z takiej aplikacji ani Ebs ani Crazyscan nie daja blokady przy próbach odbioru później 285.

Jeszcze mam przy okazji jedno pytanie czy wersja Transedit 4.0.0.0 widzi transpondery z SR poniżej 1000 ?

Jest chyba jeszcze jedna wersja TS z ceną dość sensowną ale czy warto kupować kota w worku ? chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - TransEdit 4.0.0.0 radzi sobie z transmisjami poniżej 1000 ksps, ale co ciekawe - uważam, że najgorzej (podobnie 4.0.7.0) - trzeba się najwięcej ukombinować, przestawiać +/- 1 MHz, czy SR +/- 1, nawet taki głupi pakiet z SR 557 z 12,642V na 23,5°E wymaga wielokrotnych podejść (ale ostatecznie mi się udało), podczas gdy w CrazyScan wskakuje od ręki niemal za każdym razem. AltDVB, także gadając po sterownikach jak darmowy TransEdit, jest setki razy skuteczniejszy przy niskich SR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20336.png

 

Aaaaaaale... Owszem transponder znajdują TBS BlindScan i BLScan2, ale odebrać go mi się nie udało ani na AltDVB ani na TransEdicie. Nie patrzyłem na innym sofcie, bo brakło mi czasu. Udaje się BlindScan, nie udaje się lock. Zauważcie, że na Flysacie nie ma PID-ów, a gdyby udało się stację odebrać, to podanie tych wartości nie byłoby problemem. Rozjazd 1 MHz tłumaczę sobie "pływaniem" konwertera (tak naprawdę rozjazd jest mniejszy, BLScan2 raportuje mi 12,716.559)...

 

SR 256 6983 rusza niemal za każdym razem i z 21,5°E i z 4,8°E w zasadzie na każdym sofcie :D Choć wymaga to sprawdzenia co do różnych programów, bo niewiele jeszcze zdążyłem (a w ogóle nie sprawdziłem jeszcze 10°E). Nie byłem na razie na Hispasacie, więc 185 nadal do zbadania.

 

Postaram się zebrać moje wnioski na szybko z 6983 i wrzucić w wątek w kartach DVB najpóźniej w weekend ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie po staremu SR 542, ale zobaczę, czy może obok nie ma jakiegoś drugiego niskiego SR na 11,459 lub coś...

 

ab0d1c.jpg

 

EDIT: Potwierdzam - jest zaraz obok, u mnie na 11,457 GHz, pol. H z SR 260 coś, ale wygląda to na transmisję danych. W środku tylko PID 1347 aktywny, nie puszcza nic ciekawego, a resztę wypełniają puste pakiety ;)

 

35k4x6x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Właśnie pobawiłem się Ariva Editorem, jednak przy edycji transponderów i próbie wpisanie wartości SR niższej od 1000 (lub wyższej od 45000) program krzyczy, że wprowadzono złą wartość. Używam wersji 1.0.0.1, być może w innych wersjach programu da si to obejść. Póki co jest z tym problem.  :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...