Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Tuner ma bogate możliwości, w Polsce o nim cisza. Duzo pisze sie o nim w Niemczech na antenie DrDish byl test tego tunera: http://www.drdish.dweb.de/?p=42&l=en&s=

Link do wyłacznej porezentacji tunera: http://www.e-wawa.pl/30,podglad,19,46613,0.html

Wypada obiecująco: tuner HD z dyskiem 2x CI, do tego system operacyjny Linux. Mozliwosci porównywalne do DreamBox-a 8000? jeszcze niedoszlego. Zapowiadana obsluga Web TV, czyli przez Internet, jak również usługa multiroom. Sprzet ciekawy a przy obecnym dobrym kursie złotego w stosunku do Euro, mozna kupic go w internecie w Niemczech z przesylką za 1770 PLN z dyskiem 160GB. Jezeli ktos zna inne info o nim, niech sie podzieli bo wlasnie na niego sie przygotowuje, majac nie mile doswiadczenia z Philips PVR HD od Cyfry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia, z użytkowania iCord-a.

 

Jest to wersja iCord 320GB dysk, póki co w Niemczech trudniej znaleźć w sprzedaży z mniejszym dyskiem 160GB. Moze to i dobrze, bo przy kanalach HD i pozostalych mozliwosciach dekodera 160GB moze byc za male.

Daje to do myslenia, czy do Polski wejdzie wersja z dyskiem 160GB?

 

Tuner kupilem w niemieckim sklepie internetowym 2 stycznia. Przelew szedł 4dni, poźniej kilka dni oczekiwania i w piątek wysyłka do Polski, przesylka dotarła 15 stycznia. Cena w Niemczech, to obecnie okolo 599Euro. (okolo 2160 PLN) Wersja z dyskiem 160GB kosztuje 499Euro (czyli okolo 1820 PLN) cena konkurencyjna dla porownania Technisat Digicorder S2 160GB w Polsce jeszcze niedawno kosztował 2099, teraz spadła cena w Hollexie na 1999PLN. Myśle, ze te ruchy cenowe to przygotowanie sie na wejscie Humaxa, bo ceną iCord-a może zawojować rynkiem. Wracając do mojego zamówienia, to przyznam, ze mialem bardzo duzo szczescia, bo zakupilem tuner jeszcze taniej niz obecnie oferuja niemieckie sklepy. W grudniu kilka sklepow internetowych, wprowdzily iCorda do oferty na rezerwacje i mozna bylo znalesc cenę 510, 520 Euro za wersje z dyskiem 320GB. I ja na taka cene sie zalapalem. Takze na czysto, ten dekoder mnie kosztowal 1850PLN z kosztami przesylki. Dwa dni pozniej w tym sklepie cena podskoczyla do 597Euro. ;)

 

Proces instalacji.

Odbiornik na starcie uruchamia setup wizarda dla dostosowania podstawowych ustawień pracy.

- pierwsza zasadnicza wada, brak polskiego interfejsu menu. Za to jest, czeski, węgierski i pozostałe europejskie ale i tak wybiurczo.

- strefa czasowa i ustawienia kraju tu również brak Polski na liście, są np. Niemcy, Austria, Francja ...

Wybrałem interfejs angielski. Polecenie i komunikaty są przejrzyste.

Kolejny etap to ustalenie konfiguracji konwertera. Tu miałem chwile problem, żeby dobrze skonfigurować moją antenę z konwerterem monoblok twin (ASTRA/HB). Ale po chwili już dało się rozpracować filozofię konfiguracji konwerterów. Odbiornik może pracować w trzech trybach: pojedynczy konwerter (z i bez sterowania dseqc), podwojny konwerter (typowy twin)+(z i bez diseqc) jak rownież w trybie dwóch niezależnych anten (z i bez sterowania dseqc) Jaka jest różnica pomiędzy dwoma ostatnimi? A no przy ostatnim wyszukuje sie odbierane kanaly niezaleznie dla kazdego wejscia (kazdego polozenia dseqc) LNB i to mnie zmylilo, bo monoblok twin, nie dzialal poprawnie w tym trybie, tzn nie dzialaly funkcje nagrywania pierwszego kanalu i ogladanie niezaleznie pozostalych kanalow, przy tak zlej konfiguracji od razu ograniczalo mi sie pole odbioru do programow z tego samego transpondera. Takze najlepszym trybem jaki uzyskalem to ustawienie na: podwojny konwerter (typowy twin)+(diseqc A-Hotbird, B-Astra)

Nagrywanie po tej opcji wyglądało tak: pierwszy program nagrywamy, mozna ogladac pozostale wszystkie kanaly, wlaczamy drugie nagrywanie i wtedy ogranicza sie pole ogladania do pozostalych kanalach do obu transponderów z których jest nagrywanie dwoch programow. No i tu, dziala nadal fukcja nagrywania ja ustawilem dodatkowe dwa kanaly z tych dwoch transponderow do nagrywania i nagrywaly sie wszystkie 4 programy i to byl MAX jaki uzyskalem na kanalach SD. Nagrywanie czterech rownoczesnie kanalow.

Odbiornik ma rozbudowany system wyszukiwania kanalow z mozliwoscia zapisania pozniej calej listy kanalow na pendrive w porcie USB. Mozna ta liste pozniej obrobic w PC i nastepnie po wlozeniu pendrive do USB, zrobic upload listy kanalow.

 

Czas startu dekodera: 21-23s

Czasy przełączania: SD->SD poniżej 2s SD->HD 3-4s HD->HD 2s. HD->SD 2s

Czas wyłączenia dekodera: poniżej 1s dla obrazu, dysk wyłącza sie po 4-5s.

Wersja softu: 1.0

 

Szczególna uwaga: brak polskiej obsługi: Menu (w EPG wyświetla polskie znaki jako krzaki na kanałach Cyfry+ i opisy programów są nie pełne)

Bardzo dobrze obsługuje EPG Cyfrowego Polsatu trzyma je na 4 dni do przodu, poprawnie obsługuje w nim polskie znaki)

Miejmy nadzieję, że przy najbliższej aktualizacji Polska będzie uwzględniona. ;)

 

To tyle na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wyszła pierwsza aktualizacja dla HUMAXa iCord HD!

 

Podsumowując, po wgraniu nadal nie ma polskiego menu, polskich znaków dla EPG dla Cyfry+, obsługi subtitle dla polskich napisów przy CANAL+

Aktualizacja jest bardziej spersonalizowana na rynek niemiecki.

A przy okazji, nadal nie pojawił się iCord w oficjalnej dystrybucji w innyk krajach. Czyżby Niemcy byli testerami, przed wejściem na szerszy rynek?

Z ciekawostek: w Niemczech pojawiła się wersja limitowana z dyskiem 500GB i srebrną obudową.

Nazwa handlowa: Humax Sat iCord 500GB Limited Edition Silber

 

Info o nowej wersji ze strony humax-digital.de:

 

Änderungen seit der letzten SW Version (1.00.00 -> 1.00.03):

  • Implementierung der Multifeed Funktion
    Aufzeichnung von Multifeed Kanälen (nur ein Multifeed Kanal pro Service)
    Verbesserung der Löschfunktion von Files
    Verbesserte Performance beim Wechsel zwischen verschlüsselten und unverschlüsselten Sendungen
    Teilweise keine Ausgabe über HDMI -> behoben
    Beim Anschluß einer externen Festplatte funktionierte die Formatanpassung nicht mehr -> behoben
    Keine Erkennung von 2,5 Zoll USB Festplatten -> behoben
    Nach einem Kanalwechsel wurde für etwa 2 Sekunden der vorangegangene EIT Inhalt der Sendung angezeigt. Erst dann wurde der Inhalt aktualisiert -> behoben
    Der iCord HD hängt sich nach Abspeicherung von mehr als 5000 Sendern auf -> behoben
    Allgemeine Performanceverbesserung auch in Verbindung mit CA Modulen

 

Geplante features für zukünftige updates:

  • LAN Schnittstelle für Datentransfer
    Editierfunktion für die nachträgliche Bearbeitung von Dateien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia, z użytkowania iCord-a.

 

...Nagrywanie po tej opcji wyglądało tak: pierwszy program nagrywamy, mozna ogladac pozostale wszystkie kanaly, wlaczamy drugie nagrywanie i wtedy ogranicza sie pole ogladania do pozostalych kanalach do obu transponderów z których jest nagrywanie dwoch programow. No i tu, dziala nadal fukcja nagrywania ja ustawilem dodatkowe dwa kanaly z tych dwoch transponderow do nagrywania i nagrywaly sie wszystkie 4 programy i to byl MAX jaki uzyskalem na kanalach SD. Nagrywanie czterech rownoczesnie kanalow.....

Witam,

Czy mógłbys napisać jak wygląda nagrywanie i jednoczesne oglądanie kanałów kodowanych i kanałów HD. Według informacji Humaxa w Polsce jednoczesne oglądanie i nagrywanie jest tu możliwe tylko jeśli nagrywa się w formie zakodowanej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda co podaje HUMAX. Napisze o tym więcej.

Gdy dekoder jest w stand-by i uruchomi sie nagrywanie z timer-a to on nagra sygnal zdekodowany i wykorzysta to ze modul jest wolny. Gdy w czasie nagrywania z timera włączymy dekoder i zaczniemy ogladać inny kanał, to materiał nagrywany od tego momentu jest rejestrowany dalej juz w postaci zakodowanej. Mozemy w tym czasie oglądać inny kanał bez przeszkód. Dzieje sie tak bezwzględu na zastosowany moduł dostępu warunkowego. Tak samo działa na ASTON 1.05, ASTON 2.09, również na module Cyfra+ High Definition. Materiał nagrany mozna póżniej przy odtwarzaniu zdekodować.

Trzeba pamietac ze mozliwość rejestrowania kilku strumieni jednocześnie jest uzależnione od konfiguracji zastosowanych konwerterów, najlepiej wielostrumieniowość rejestracji działa z tym dekoderem z konwerterami UNICABLE. Standardowe konwertery umozliwią rejestracje 4 kanalów z maksymalnie dwóch różnych transponderów, przy UNICABLE nie ma tego ograniczenia.

To że HUMAX reklamuje iCord jako urzadzenie umożlwiające rejestrowanie do 4 kanałów HD/SD to własnie takim sposobem może to zrealizować rejestrujac 4 strumienie zakodowane), ponieważ nie ma na rynku masowym modułów które by umożliwiały wielostrumieniowość na niezależnych transponderach. Nawet ASTON 2.0 pomimo dwu strumieniowości, według moich doświadczeń, ogranicza tą dwustrumieniowość do dwóch kanałałów z jednego transpondera. Jest inny moduł Power CAM, tzw. wielostrumieniowy ale równiez ograniczony do z ta funkcją do jednego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawe informacje. Czy nowy Humax posiada też taką funkcję, którą ma bodajże Inverto, że może zdekodować na standbyu nagrany materiał w formie zakodowanej. Jeśli nie, to powstaje problem zmiany kodów Cyfry+ na przełomie miesięcy i można stracić nagrania (tzn już nie móc ich zdekodować), jeśli się ich nie obejrzało przed końcem miesiąca. Miałem ten problem z Humaxem PVR8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu dekodera nie ma takiej funkcji. W opisie instrukcji nie doczytalem, a jest juz dostepna oprocz niemieckiej wersja angielska manula na stronie http://www.humax-digital.de Z obserwacji, nie wnioskuje zeby sam dekodowal material w stand-by. Choc nie wykluczam bo np. material niekodowany, w czasie stanby ma np. robione tzw. chaptery nie od razu ale właśnie np. na drugi dzień. nawet gdy ten materiał nie był oglądany. Nie potwierdzam ze dekoduje, bo nie mialem puki co na stale dlugo jakieg modulu. Jak podalem wczesniej, mialem mozliwosc sprawdzenia modulu ASTON 1.05, 2.09, Cyfra+ HD i to trwalo po kilka dni. W miedzy czasie przerwy bez modulu. Od soboty na dluzej bede mial modul Cyfry+ HD to bede mogl po tygodniu stwierdzic jak to dziala.

Co do twoich obaw z problemem przy dekodowaniu materialu, po utracie uprawnien. Ja zauwazylem zalete w druga strone. Ze nagrywajac material np. teraz gdy nie mam karty w postaci zakodowanej np. HBO. Moge go z opoznieniem zdekodowac np. w nastepnym miesiacu gdy dopiero w nim wlacze opcje HBO. Czyli teoretycznie zdekoduje material z miesiaca w ktorym nie oplacalem HBO. Bo na karcie masz info tylko o waznosci do kiedy a od kiedy zawsze jest data o kilka dziesiat w stecz. Tak widac menu Modulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokopałem się do zdjęcia wnętrza HUMAX-a iCord-a i wygląda na to, że jest on składany w POLSCE!!!!

 

Zobaczcie na naklejke, na dysku twardym jest polski napis: SFORMATOWANY!!!!

 

Ale numer, z polskiej montowni HUMAX-a, w Niemczech od Grudnia w sprzedaży, a na miejscu w Polsce do dzisiaj go nie ma w ofercie, a jest już MARZEC!! Na dodatek obecna wersja softu bez polskiego menu.

 

Źródło: www.icordforum.com

 

icord

 

P.S.

A jednak pojawił się w sklepie Hollex-a dzisiaj. Datowany do sprzedaży od 10 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw było 10 marca, ale dostaliśmy informację, że będzie "na jutro", więc poprawiliśmy ;) Odbiornik jest już po różniastych testach, m.in.: z Unicable, różnymi modułami (Aston, PowerCAM) itp. opis będzie w SK 3/2008 (przy dobrych wiatrach od 11 marca w kioskach - reklama hehehe).

 

Z ważnych informacji - wersja softu, z którą tuner dotarł do testów ma funkcję trwałej deszyfracji nagrań (coś jak Inverto/Lemon PVR). Jeszcze nie wiem, czy tunery w sprzedaży będą mieć tą samą wersję, co egzemplarz testowy. Nadal brak polskiego interface (będzie za ok. 6-8 tygodni, ale tylko dla odbiorników w wersji "europejskiej". Egzemplarze sprowadzane z Niemiec (wersja "DE") będą prawdopodobnie pozbawione spolszczenia - informacja od dystrybutora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Myśle, że numer wersji wskazuje na jedną i tą samą wersję. Numerowanie wersji musi jednoznacznie wskazywać na zawartość firmware. Inaczej byłby bałagan w tak dużej firmie międzynarodowej, gdyby takie same wersje softu były jednak różne.

Trwały dekryptaż, jest dostępny od wersji 1.00.00 czyli od początku.

 

A przy okazji, czy macie potwierdzone informacje, że iCord jest składany w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam informacji, gdzie składany jest Humax, jednak nie przypuszczam, żeby była to Polska, być może przykładowo tutaj same HDD montują przed sprzedażą? Nie wiem. Podpytam się przy okazji kiedyś ;)

 

O dekryptażu nie doczytałem - faktycznie pisałeś o tym (myślałem, że w wersji 1.00.00 nie było tego), ale w takim razie nie widzę sensu poszukiwania modułów wielostrumieniowych, bo jeśli i tak wszystko da się zdekodować i robi się to przy pierwszym oglądaniu to zwykle i tak nagrywa się coś po to, aby to obejrzeć chociaż raz - no i podczas oglądania materiał się zdekoduje i jest OK :) Wcześniej nie zwróciłem uwagi na obecność funkcji pozwalającej na dekodowanie materiału, to pomyślałem, że jak tego nie ma to faktycznie jest klops, bo nagrania kodowane po dosłaniu nowych uprawnień na kartę C+ zostałyby trwale utracone...

 

Podczas sprawdzania PowerCAM zachowywał się on identycznie jak AstonCrypt u nas, także pod względem szybkości działania, mimo że to moduł wielosystemowy i teoretycznie może być nieco wolniejszy ;)

 

Ciekawie było z dekodowaniem materiałów zapisanych z modułem Cyfrowego Polsatu. Dało się je zdekodować dopiero, gdy wróciło się na kanał, z którego robiło się nagranie i na nim weszło się do biblioteki nagrań i zaczęło dekryptaż. Inaczej po kilku sekundach na ekranie pojawiał się komunikat o tym, że materiał jest zakodowany i dekodowanie kończyło się niepowodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że część postów tutaj może wprowadzać w błąd, co może wywołać później oburzenie tych co pobiegną kupić ten tuner i się zdziwią, że nie mogą nagrywać 4 kanałów jednocześnie i jeszcze oglądać inny kanał. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że dotyczy to tylko kanałow niekodowanych. A kto chce je nagrywać i to jeszcze w dodatku cztery na raz :lol2: ?

Powtarzam za serwisem Humaxa: "można oglądać kanał kodowany i jednocześnie nagrywać inny kanał kodowany, ale w wersji zakodowanej. Po zmianie kluczy Cyfry+ na przełomie miesiąca nagranie zakodowane jest nie do odtworzenia. Moduły rzekomo dwustrumieniowe jak Aston 2.0-2.18 tak naprawdę nie dekodują 2 kanałow jednocześnie z żadnym dostępnym na rynku tunerem" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, tak działa tuner HUMAX iCord. Moduł ASTON 2.18 czy Cyfra+ HD jest traktowany tak samo w tym dekoderze. Dekodowanie korzysta zawsze z jednego strumienia. Gdy ogladasz dany program, to nagrywany w tym czasie jest rejestrowany w postaci zakodowanej. Dopiero w czasie odtwarzana zarejestrowanego materiału dokonywania jest trwała deszyfracja materiału. Pozniej mozna juz go ogladać bez modułu.

 

Ja nagrywanie kilku kanałów jednoczesnie, wykorzystuje do nagrania wieczornych wiadomości, które wszystkie kumulują się po 19-tej.

(w tym czasie Dzieci ogladają "Dobranockę" na tym samym dekoderze)

1. TVN - Fakty 19:00 - 19:45

2. TV Polonia - Wiadomości 19:30 - 20:15

3. TV Puls - Raport: 19:30 - 20:00

4. Polsat2 - Wydarzenia: 20:00 - 20:45

 

Zawsze o tej porze, jestem zajęty dziećmi lub poza domem, więc po powrocie, moge spokojnie wybrać, obejrzeć, przewinąć i w ciągu 30-45minut, mam już najciekawsze informacje przejrzane i nic mi nie umknie uwadze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronnie - przecież piszemy o funkcji deszyfracji - ona właśnie od tego jest, żeby nie stracić nagrań po zmianie kluczy - serwis ma więc nie do końca rację - to nastąpi, ale tylko jeśli nie dokonamy deszyfracji, a przecież chyba nagrywa się po to, aby coś później obejrzeć i przy pierwszym oglądaniu można wykonać trwałe zdekodowanie nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita

Zgadza się, ale jak rozumiem deszyfracja następuje podczas oglądania. A co jeśli będę miał okazję obejrzeć nagrany materiał dopiero po zmianie kluczy? Mnie chodzi tu trochę o co innego, a mianowicie o to, że reklama Humaxa o nagrywaniu jednoczesnym 4 kanałow i oglądaniu wprowadza w błąd, bo nie wspomina o tym, że dotyczy to kanałów niekodowanych. Wiele osób mało dociekliwych, którzy kupią ten tuner, będzie z tego powodu zawiedzionych. Uważam taką reklamę wręcz za nieuczciwą bo nie kupuje się tunerów w tej cenie do oglądania i nagrywania kanałów niekodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...