Skocz do zawartości

Golden Interstar Voyager II (combo)


Rekomendowane odpowiedzi

Golden Interstar atakuje nowymi produktami ;) Tu combo DVB-S/S2 + uniwersalna głowica DVB-T/C (w parametrach jest też DVB-T2, ale w opisie nie, ustalę, czy to niedopatrzenie w opisie i T2 ma być, czy nie). Wg GI Polska na bazie ALi3616. Jeden czytnik i jedno gniazdo CAM CI. Namiar na fotki i pliki do pobrania: http://golden-interstar.pl/produkt.php?id=609

 

Golden Interstar Voyager II

 

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszy odbiornik COMBO, wyposażony w dwie głowice:

- do odbioru sygnału satelitarnego DVB-S2,

- UNIWERSALNĄ - do odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej lub sygnału telewizji kablowej DVB-T/DVB-C.

 

Podstawowe parametry:

1x czytnik kart kodowych

1x gniazdo modułów warunkowego dostępu CI

1x głowica DVB-S2

1x głowica DVB-T/DVB-C

- Pamięć 6000 kanałów (TV i Radio)

- Wielojęzyczne menu

- Przełączanie kanałów w mniej niż 1 min

- W pełni edytowalna lista kanałów

- Edycja list kanałów ulubionych

- Grafika OSD

- Funkcja PIG

- Pełne EPG (zależy od nadawcy)

- Wsparcie napisów

- Wsparcie dla teletekstu (VBI, emulacja programowa)

- Kontrola rodzicielska

- Gry logiczno-zręcznościowe

- Dolby Digital Bit-Stream dla HDMI

- DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 ,USALS oraz Unicable

- Wyjście Audio/Video HDMI Full HD (1080p)

- 2x USB 2.0

- Wyświetlacz

- RTC (Real-Time-Clock)

- Wsparcie dla sieci 3G

 

Tuner został oparty na procesorze ALI 3616, co czyni go bardzo atrakcyjna pozycją wśród tanich odbiorników wyposażonych w dwie głowice różnego typu.

Odbiornik podobnie jak Voyager I pozwala na streaming na żywo sygnału audio/video na urządzenia mobilne (tablety, smartfony).

 

Sygnał z jednego odbiornika można przesłać na kilka urządzeń. Aby to zrobić należy:

- Tuner musi być podłączony do sieci domowej (kablem Ethernet lub poprzez moduł USB-WiFi)

- Należy wyłączyć tuner w czuwanie lub przełączyć na dowolny tryb bez przekazu sygnału do TV (np. włączenie menu)

- Uruchomić w tablecie lub smartphonie aplikację Big2Small (darmowa, dostępna w sklepie Google Play, wersja na iOS Apple w przygotowaniu)

 

Po zalogowaniu do adresu IP tunera (automatycznie pojawi się na ekranie) w urządzeniu pojawi się pełna lista kanałów z tunera

Klikniecie na nazwie kanału uruchamia przekaz wybranego kanału (wymagane zainstalowanie w tablecie lub telefonie aplikacji MX Player)

W chwili obecnej funkcja ta jest dostępna dla urządzeń z Androidem (od wersji 2.3 w górę, zalecane 4.x.x), trwają prace nad uruchomieniem jej dla iOS Apple.

 

Równocześnie tunery Golden Interstar Voyager I oraz Voyager II mogą być wykorzystane do przekazu treści multimedialnych z urządzenia mobilnego na ekran TV (DLNA), przy wykorzystaniu darmowego programu BubbleUPnP (Android). Przekaz dotyczy zdjęć, filmów etc.

 

Aktualizacja 21.11.2014 - odbiornik oparty jest najprawdopodobniej na procesorze ALi 3516 - po śledztwie wygląda, że czegoś takiego jak 3616 nie ma i doszło do literówki w nazwie jednostki. Opis zostawiam w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Timer jest, można zaprogramować do 8 zdarzeń, które mogą być albo zmianą kanału albo nagrywaniem. Można też programować z EPG (klawisz żółty w EPG). Timeshift jest na pewno, ale jeszcze nie wnikałem, czy ręczny (tj. trzeba go samemu włączyć, żeby gromadził materiał), czy automatyczny (tj. że sam zapisuje dane od momentu przełączenia kanału do zapełnienia bufora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz,ktora przyblizyla mnie do decyzji o zakupie tego tunera,tylko jeszcze sie zastanawiam czy wybrac fergusona 252,czy woyagera 2 co sadzi ekspert i jeszcze czy do nagran w tunerze woyager 2 wystarczy pendrive czy musi byc dysk zew. pozdrawiam.

 

polecam sklep internetowy [reklama - regulamin] tam w opisie tego tunera jest ze czyta karty conax,sam posiadam smardHD,rowniez ma kieszen na modul,ale chyba CI wiec trzeba by sie upewnic mam zamiar zadzwonic do wroclawia jak bede mial nowe informacje to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Z-G: fabrycznie czytnik jest Conax, istnieje soft z czytnikiem uniwersalnym w wersji 1.0.81, ale poza MCAS ma dodatki, którym tu na forum mówimy stanowcze "nie", więc nie mogę nic szerzej napisać. Czekam na czysty "mc".

 

@ah-55: w każdym tunerze (nie tylko tym) zalecane jest podłączenie standardowego dysku. Na pendrive nagrywać można, ale prendrive mają różne prędkości i różnie zachowują się ich poszczególne modele, a mnogość jest tak duża, że jest to nie do sprawdzenia. Przy posiadaniu pechowego modelu pendrive'a możliwe są różne scenariusze, np. zwalnianie odbiornika w trakcie nagrywania (bo będzie zbyt zajęty buforowaniem i samym zapisem) albo zapisywanie się uszkodzonych plików, przeskakujących w momencie, gdy pendrive nie wyrabiał. Dyski są bezpieczniejsze.

 

Porównaniom tunerów jestem niechętny. Voyager II jest na nowszym procesorze, ale od tego samego producenta (ALi), więc są między nimi podobieństwa. Bardziej skierowałbym się w stronę poszukiwania różnic w wyposażeniu. Zobacz sobie na fotkach jakie złącza ma Voyager II, jakie Ariva 252, przemyśl co potrzebujesz i wybierz bardziej Tobie odpowiadający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Z-G,@ah-55

Większość tunerów ,z "oficjalnymi" softami ma czytniki kart tylko conax,wynika to z licencji (i płatności za nie) za korzystanie z innych systemów kodowania (seca,nagra itp.). Temu są dostępne softy mcas,które zmieniają czytnik kart na "universalny" .

Ten nowy tuner od GI (Golden Interstar Voyager) ma nowszy demodulator ,co zapewnia lepszą jakość obrazu na kanałach SD i dobrą jakość obrazu kanałów HD (w porównaniu np. do A252combo). Budowa softu w tych tunerach GI jest "zbliżona" do softów w nowych tunerach Amiko,co może oznaczać ,że Golden Interstar będzie współpracować z firmą FULAN,co będzie skutkowało dobrym wsparciem dla softów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

wlasnie od kilku dni mam voyagera2 i jak na razie wrazenia sa pozytywne,musze wgrac aktualizacje oprogramowania i pobawic sie z nim troche poznac ten tuner blizej.za taka cene nie oczekuje jakis rewelacji,ale plynnego dzialania,prostej obslugi i dobrego obrazu z satelity i tv naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moze ktos napisze jaka jest jakosc obrazu w tym tunerku?

 

Wlasnie przymierzam sie do zakupu. Wyznacznikiem ktory mi odpowiada jest Kathrein ufs 912 oraz Technistar S1+. Takowe mam i jakosc obrazu i kolorow jest dobra.

Kiedys kupilem jak wyszedl Golden Media Unibox (chyba tak sie nazywal). Kolory jakie mial obraz byly niezbyt mile dla oka. Stad zwracam uwage teraz.

 

Ale tunery za 150 jak ten z Nki czy stare Cyfry Pioneery to bez porownania do tego Uniboxa.

Chwalilem sobie Golden Innterstar bo mam gdzies xpeed870 i 8300 i bardzo dobre byly.

A ten Unibox to jakisz szajs.

Wiec mnie ciekawi ten tuner bo nie ma zbytnio wyboru co do Combo jakiegos taniego. Juz mi przeszly drogie tunery.

Potrzebuje tylko dlatego ze modul nCAM TNKHD na Kathrein nie dziala za dobrze. Tzn 11411 nie dziala w ogole. Zasieg skacze. Myslalem ze to wina anteny, ustawien. itd. Ale po wielu probach wyszlo ze ten tuner za bardzo nie toleruje tego modulu. Wiec teraz albo kupic inny modul Conax i oferte SmartHD albo tuner i ryzykowac tez.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów się nie spodziewaj. Voyager jest - tak jak Unibox - na procesorze Ali, choć nowszej generacji. Te procesory dają zawsze gorszy obraz niż STI.

Akurat TNK bez problemu chodzi na Uniboksie, którego mam (gdyby tam był procek STI to byłby to tuner niezastąpony!). Dobrego obrazu za małe (relatywnie) pieniądze nie kupisz - może sprawdź najnowszą serię Openboxów (były omawiane w Satkurierze), najtańszy jest niewiele droższy od Voyagera, a jest to maszynka z lepszym procesorem i z Fortisa, a więc jakość sama sobie w tych najważniejszych rzeczach.

looknij tu:

viewtopic.php?f=18&t=35916

najtańszy model z CI kosztuje niecałe cztery stówki.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,od kilu dni posiadam voyagera2 i jak na razie wrazenia pozytywne.obraz ladny,instalacja prosta bez euro tylko HDMI plazma i kino domowe PANASONIC+ voyager2.czasami traci lacznosc z serwerem przez WIFI, moze kiedys podlacze go kablem do internetu.jeszcze go calkiem nie sprawdzilem,acha dlugo sie uruchamia od wcisniecia ha pilocie STANBY mija ok. 40 sek. az zobaczymy obraz,wiec trzeba to porawic,albo polubic.pozdrawiam figo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...