Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 253 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bajki piszesz rejected, odświeżanie 60Hz w tym tunerze to podpicowane parametry, tak samo rozdzielczość 1080p i 24/25/50Hz, lepiej jakby natywnie wszystko szło na HDMI i TV lub amplituner to obrabiał, tak na koniec guzik anie różnica pomiędzy 50 a 60Hz zobaczysz, potrzeba naprawdę top modelu TV by zobaczyć różnice pomiędzy dekoderami (jaką jakość obrazu podają na HDMI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejected - tak się nie znasz, że aż boli jak to się czyta.

1) 50 Hz na 60 Hz (jeśli już i tak masz 1080) to nie przeskalowanie, tylko zmiana częstotliwości odświeżania obrazu. Nic nie skalujesz.

2) Nic nie miga, tylko się zacina (mikro przycięcia) lub zwalnia, bo brakuje 10 klatek w sekundzie (co sekundę brakuje 1/6 sekundy materiału, jest sztucznie dorabiany zaburzając płynność). Chociaż szkoda, że nie miga, bo przynajmniej byś łatwiej zauważył zamiast bezsensownie dyskutować.

3) Jaki materiał? Włącz po prostu TV i obserwuj. Osoba z dobrym wzrokiem to dostrzeże, na czymkolwiek - na filmie, sporcie.

 

Nie rozumiesz w ogóle co to częstotliwość odświeżania obrazu i z tego wynika cały Twój problem.

Ze źle ustawionego Fergusona przez osobę bez pojęcia obraz rozpoznam natychmiast (tak jak z każdego innego źle skonfigurowanego odbiornika). Dlatego, że ten efekt widziałem tak wiele razy i jest mi znany. Ty teoretyzujesz i nie jesteś w stanie niczym konkretnym podeprzeć swoich teorii, ja jestem praktykiem. Twoje gadanie brzmi tak, jakby Ci do domu przyszedł hydraulik, a następnie Ty byś nad nim stanął przy robocie i stwierdził, że teoretyzuje, bo Twoim zdaniem najlepiej kran przykręcić do spłuczki w WC, a następnie próbujesz udowodnić, że to lepsze niż normalnie, bo nie będzie trzeba umywalki, tylko ręce będzie można myć nad klopem :shock:

 

Tunery są na różnej elektronice, tak jak masz telefony na różnej elektronice i są tam układy lepsze lub gorsze, tak jak w komputerach masz różne procesory i karty graficzne, tak jak w motoryzacji masz Golfa trójkę i Mercedesa W222 itp. itd. ALi jest procesorem budżetowym, jest to powszechnie wiadome (dla osób, które mają pojęcie w temacie), są sprzęty combo na linuksie, np. Vu+, które konstrukcje na ALi przebijają, ale są też oczywiście droższe, to chyba logiczne. Ale to tylko połowa tematu, bo każdy odbiornik, nawet ten najlepszy, trzeba umieć skonfigurować i używać. Źle skonfigurowany nie będzie oferować jakości, jaką zaoferować może. Tak jak źle skonfigurowany przez użytkownika Ferguson działa poniżej swoich możliwości.

 

I nawet nie zamierzam Cię przekonywać, bo widzę, że jesteś osobą, która równie dobrze przykręciłaby sobie do roweru kwadratowe "kółka", a gdy ktokolwiek by Ci zwrócił uwagę, że jednak na okrągłych jeździ się wygodniej, to byś stwierdził, że jest teoretykiem i jechał dalej z mozołem :lol2: Przestrzegam resztę - proszę poprawnie ustawiać posiadane odbiorniki cyfrowe. 60 Hz to nie jest prawidłowe ustawienie, niezależnie jaki ma się TV i tuner, a dlaczego to opisałem w poprzednich postach, wystarczy się wczytać. Niedopasowanie częstotliwości odświeżania uszkadza wyświetlany obraz wymuszając generowanie nieregularnych (to kluczowa sprawa, bo gdyby to było podwajanie, to by nie było aż tak dotkliwe) naddatkowych klatek w każdej sekundzie. Dla osoby, której zależy na jakości jest to krytyczny błąd w konfiguracji każdego odbiornika (generujący tym gorszy efekt, im na słabszej elektronice się to robi), częstotliwość odświeżania musi być u nas wielokrotnością 25.

 

Natomiast wybór pomiędzy 1080i, a 1080p to już temat pomniejszy, wprawdzie najlepiej gdy usuwaniem przeplotu zajmuje się urządzenie bardziej zaawansowane technologicznie i na lepszych podzespołach, ale cokolwiek tego nie zrobi, to przynajmniej nie powinno naruszyć płynności obrazu, co najwyżej da to słabszy efekt końcowy, póki trzymamy się prawidłowej częstotliwości odświeżania obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa skalowania i odświeżania do dobry procesor graficzny w tunerze, te budżetowe takowego nie mają i programowo jest maskowana niedoróbka skalowania czy odświeżania, efekt jest kiepski, podobnie jest w tanich TV LCD gdzie w sporcie (piłka nożna) widać niewydolność procesora obrabiającego sygnał wizyjny, Mr. Orbita szkoda czasu na pisanie bo rejected wie swoje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Listę kanałów zmieniasz przyciskiem F2 na pilocie, GENIALNE;

4. Youtube oczywiście działa, choć jest to jedynie wtyczka, a nie przeglądarka, Search działa;

5. Zależnie od trybu szukania, jeżeli włączysz 'blind scan' to pokazuje transpondery, i może jeszcze zależeć od włączonej lub wyłączonej opcji 'Network Search' (ja akurat tę opcję włączam i wtedy rzeczywiście podczas szukania nie pokazuje transponderów, a pokazuje kanały).

6. Jeden lubi diodę zieloną, inny nie lubi diody czerwonej (u mnie na stand-by świeci czerwona, może niedowidzisz?), zawsze się komuś nie dogodzi, możesz włączyć zielony zegar jakby co;

 

Ad 2 Pod F2 to mam satelity, a nie listę kanałów.

Jak chcę listę kanałów to wciskam OK, potem lewo/prawo zmieniasz sobie listy WSZYSTKIE-SATELITA-ULUBIONE i ta opcja nie działała na mojej Arivie 253, a śmiga na Arivie 250.

 

Ad 4 Skąd Ty wiesz co działało na moim tunerze a co nie, testowałeś go ze mną. Żadne dodatki związane z netem nie działały, tak jakby internetu nie było i nic nie pobierało, choć samo połączenie z netem było OK. Na 250 te same dodatki śmigają bez problemu.

 

Ad 5 PRZESZUKAJ JEDNEGO SATELITĘ - szukaj sieci "NIE", tryb szukania "według listy TP" i na 250 zawsze pokazuje jaki transponder przeszukuje w danej chwili oraz kilka wcześniej jakie już zostały przeszukane, natomiast na 253 nie było żadnej informacji, puste okno, tylko poniżej były widoczne procenty.

 

Ad 6 U mnie nie świeciło się nic, a powinna być czerwona dioda, czyli kolejna wada ale Ty znowu wiesz lepiej co było u mnie. Ciekawostką było to, że zielona przy włączonym tunerze świeciła.

Co do opcji zegara to w 250 jest ona prądożerna i tuner pobiera wtedy prawie tyle samo prądu co włączony tuner. Zakładam, że 253 ma podobnie, więc ogólnie bez sensu taki prądożerny zegar.

 

P.S. :censored:

 

P.S.2 Moja Ariva 253 to była jedna wielka pomyłka, pewnie jakiś jeden z pierwszych niedopracowanych i wadliwych egzemplarzy. Biorąc pod uwagę jak działa Ferguson (dla mnie firma krzak) to wolałem oddać tuner niż pełnić rolę klienta beta testera.

Kupno w pełni sprawnego Fergusona to prawie jak wygrana w Lotto, ale w teorii z dużo większą szansą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję to napisać, ale sprzętowi talibowie wyciągają topory.

"Tylko wydaje Ci się, że obraz jest lepszy, i jest lepszy tylko dlatego, że jest ulepszony, oglądaj nieulepszony, to dopiero jest obraz".

A ja chcę tylko - o zgrozo! - ... telewizję oglądać ;-) To chyba zajęcie niemodne w tym miejscu ;-)

Skoro na ekranie 4k UHD nie widzę różnicy (a właściwie widzę na korzyść), to mam się chlastać, że w środku jakiś inny procesor?

 

Co do 50Hz/60Hz (1080i/50Hz vs. 1080p/60Hz): gdyby podwyższanie częstotliwości nie miało sensu, to po co by były matryce i telewizory 120Hz czy 200Hz?

 

Tak przy okazji ciekawostka: Ferguson Ariva 253 obrabia obraz o ok. sekundę szybciej niż Wiwa 100 i Samsung HU6900 (te obrabiają obraz w niemal tym samym nieco opóźnionym tempie), co widać po włączeniu PiP.

-----

potrzeba naprawdę top modelu TV by zobaczyć różnice pomiędzy dekoderami (jaką jakość obrazu podają na HDMI).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech mnie ogarnia jak widzę te wypowiedzi i reklamy w sklepach RTV . Nie ważne jaki macie sprzęt w domu do odbioru i oglądania telewizji . Ważne jest w jakim systemie i z jaką mocą nadaje nadawca naziemny czy satelitarny. Z satelity czy z naziemnej cyfrowej nie ma czegoś takiego jak 100 Hz ,200 czy 600 Hz jak piszą w instrukcji telewizora .

Sprzęt jaki macie w domu to może być i K4 ...a nawet i K10 ,tylko gdzie są te programy satelitarne co nadają w takim systemie ??? Tak samo 2D i 3D ,gdzie to jest nadawane ,z jakiego satelity ??? Ludzie ,jak nie umiecie ustawić swojego sprzętu RTV to zaproście fachowca co to wam ustawi ,abyście sobie oczu nie zni[beep]i albo bierzcie sprzęt dedykowany ,dla małpy, za 10 zł miesięcznie + abo , gdzie wszystko ustawia operator ,gdzie na 1 jest TVN albo Polsat i wszystko gra bez grzebania w ustawieniach. Ostatnio miałem do czynienia z gościem co ma magnetowid i skarży się że nie może nagrywać z dekodera Ferguson po euro bo nagrany program jest czarno biały a obraz zniekształcony. A kiedyś na grywał z dekodera satelitarnego. A wystarczyło zmienić z 60Hz na 50Hz i dziadek znowu nagrywa i ogląda na starym magnetowidzie w kolorze i stereo . Nie dajcie się nabierać na sprzęt coraz droższy . 50Hz dekoder ,kabelek HDMI, telewizor 50Hz i zwykłe HD i obraz żyleta , niczego więcej nie oczekujcie na swoich telewizorkach K4....K7 bo i tak nikt tego nie nadaje. Na razie są próby ,tak jak były z 3D ,były i nie ma takich kanałów a tm ci kupili sobie telewizor z kompletem okularów ,gratuluje kompletu okularów.

Dodam jeszcze ,w Europie system nadawania to 50 Hz a w USA to jest 60 Hz, a jak ktoś ma telewizor 600Hz to gratuluję telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejected - ty nie masz ulepszonego obrazu, tylko pogorszony (i najwyraźniej za słaby wzrok). Ulepszony (choć to dyskusyjne) może by był, jakby częstotliwość odświeżania była zwiększana wielokrotnościami 25 Hz. Co za tym idzie - po co są matryce 120 Hz i 200 Hz? 120 Hz w Europie - do nabierania łosiów na herce :lol2: System 30/60 Hz jest używany w USA jako pochodna standardu NTSC (i prądu w gniazdkach) i takie TV powinny być sprzedawane tam, a nie tu. Jeśli matryca w takim TV nie może działać 50/100/200 Hz, a tylko pod amerykańskie parametry, to będzie to w Europie szajs.

 

Natomiast 200 Hz - jako wielokrotności 25 Hz (od początku to piszę, czy rozumienie czytanego tekstu naprawdę jest tak skomplikowaną kwestią?) oraz z uwagi na to, że w środku jest elektronika dedykowana tylko do tego celu - jakiś sens mają, bo przynajmniej obrazu nie zepsują jak to właśnie robisz u siebie.

 

Ale ponieważ (od początku to piszę) materiał źródłowy nie ma ani 100 Hz, ani 200 Hz (@stan07 - prawidłowo), to TV 200 Hz (jeśli włączymy mu "upłynniacze") - uruchomi układ dedykowany do tego. Tylko że ten układ próbuje (z różnym skutkiem) robić z 25/50 Hz wielokrotność, czyli 25 --> 50 --> 100 --> 200. A nie 50 --> 60, ani nie 50 --> 120, bo to nie są wielokrotności i brakowałoby klatek w obrazie w ilości nierównomiernej w sekundzie. I także - dwa TV różnych marek z matrycami 200 Hz nie dadzą takiego samego efektu, bo ten jest zależny od jakości elektroniki użytej do takiej (sztucznej) konwersji, ale ta jest cały czas lepsza niż w tunerze, który takiej nie posiada wcale oraz lepsza niż przy tunerze źle ustawionym.

 

Gdybyś rzeczywiście oglądał TV, to byś już to ustawienie poprawił, bo by przeszkadzało w oglądaniu właśnie, gdyż efekt tego złego ustawienia jest widoczny dla osoby dysponującej sprawnym wzrokiem. Kiedy widać efekt i jak on mniej więcej wygląda?

 

Jeśli na poprawnie skalibrowanym TV ustawimy w Fergusonie Ariva 253 Combo 60 Hz zamiast 50 Hz - pojawi się zaburzenie płynności przy ruchu obrazu w poziomie (bo - niesamowite - ale w matematyce 50 nie równa się 60 i brakuje klatek). Najbardziej moim zdaniem widać to na piłce nożnej, gdy na stadionie mamy poziomy ruch i objęty cały stadion. Bardzo widać to na paskach np. na TVN24, ale to mało kto ogląda (choć może posłużyć za test - jeśli @rejected uczciwie chcesz to sprawdzić, a nie bić pianę - ustaw na chwilę i przełącz 50/60 Hz - jeśli nie zauważysz zaburzonej płynności na pasku TVN24 HD - zgłoś się do okulisty). I od razu zastrzegam - to, że przykuwa to wzrok na tych sytuacjach nie oznacza, że jak się nie dostrzega, to się to nie dzieje, bo dzieje się cały czas. Dłuższe oglądanie takiego materiału "chrząkającego" po prostu męczy wzrok.

 

Zaznaczam - to nie jest wina Fergusona. 60 Hz jest złym ustawieniem do oglądania TV w Europie.

 

Tak przy okazji ciekawostka: Ferguson Ariva 253 obrabia obraz o ok. sekundę szybciej niż Wiwa 100 i Samsung HU6900

Nie ma czegoś takiego jak "szybciej obrabia". Różne odbiorniki mają różne poziomy buforowania strumienia z satelity. Każde urządzenie musi złapać trochę danych, by zsynchronizować obraz i dźwięk. Różne sprzęty biorą różną ilość danych i nie jest w tym nic szczególnego ani niezwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej martwi, że jak nagrywam Arivą 253 Combo jakiś program naziemny, to podczas nagrywania nie mogę oglądać żadnego programu z satelity (podczas nagrywania programu naziemnego w menu tunera nie pojawia się w ogóle lista programów satelitarnych, u mnie akurat Hotbird, do ogladania podczas nagrywania mogę co najwyżej wybrać inny program naziemny z tego samego MUX-a). Jak jest w Waszych Arivach 253 Combo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a u mnie na tym oprogramowaniu A253Combo_20150811_1.29B1 ma miejsce następująca rzecz. Nagrywam program np z TV SPORT potem następnego dnia oglądam i co ok 15min dekoder się zawiesza. Pomaga tylko reset z hebla. O dziwo jak "gwizdek" przełożę do USB z przodu to odtwarzanie jest płynne..nie mówiąc o tym że "gwizdka" w tej Arivie nie można sformatować..wyświetla się komunikat "bus is busy".. .ktoś też tak ma??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Firma Ferguson kolejny raz zaskoczyła dbałościoą o klientów ,rozeznaniem się w spieraniu oprogramowania dla własnych produktów ,kolejny raz udostępniła EromUpgrade dla Arivy 153 combo ,za miast dla Arivy 253 combo ,dla kórej nie ma wogule programu do reanimacji tunera. Na usta cisną się same epitety ,za takie podejście Fergusona wobec Swoich klientów .

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/func-startdown/1996/

Przy takim podejściu Fergusona ,nie warto kupować nowych produktów tej (dziwnej) firmy ,chyba że zaczną składać długopisy za 99 groszy  ,dla których nie jest potrzebne wsparcie działu technicznego i programistów firmy Ferguson ,ale znając życie i te długopisy jakoś s[beep] .  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 253 można wgrywać soft którymś z innych Erom, chyba od 102e, nie pamiętam teraz, ale kiedyś ktoś przyniósł mi uwalony 253 i postawiłem go jednym z EromUpgrade z innych modeli (nie od 153) ;) Oczywiście teoretycznie jest to niezalecane, ale tuner i tak był uwalony, więc gorzej być nie mogło, dlatego pobawiłem się i udało się go przeładować ;)

Ponieważ nie pamiętam który to był, to jak ktoś trafi uwalonego - polecam przelecieć się po tych ze strony Fergusona, któryś ruszy na bank, bo mi się udało ;) (musiałem tylko załadować z bootloaderem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba ta firma krzak (Ferguson) zbiera manatki, bo ich strona www aktualnie nie działa. Obecnie widać tylko komunikat z firmy hostingowej OVH, że strona w budowie ;)

A na serio, skoro rano był komunikat o jakimś wirusie to być może ktoś przejął ich serwer dlatego teraz strona leży i kwiczy i robią porządki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z rana 8:00 jeszcze udało mi się aktualizację do Ariva 203HD (A203_20151012_V1.28B8) pobrać, ale już o 18:00 strona nie działała i kiedy zgasła nie wiem, teraz komunikat "The requested URL /pl/telewizja-satelitarna/456-ferguson-ariva-203.html was not found on this server" i nieciekawie skoro Firmowa strona na tak długo zgasła  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...