Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nawaliła mi Ariva 100 i stanąłem przed wyborem kupna nowego tunera. Już miałem kupić Cryptoboxa 650 ale ostatecznie nabyłem Arive 203 wraz z adapterem usb WUSB150A 8 Level. Oryginalnego usb WiFi Fergusona akurat nie było. Pierwsze co mnie uderzyło po wyjęciu tunera z opakowania, to ogonek zamiast normalnego kabla zasilającego. :censored: Musiałem dorobić przedłużacz. :evil: Gniazdo na kartę i moduł znajduje się w miejscu, które mnie właśnie interesowało. Czyli z tyłu i to mnie skłoniło przy wyborze tego tunera. Mam przewodowy spliter Green Eight System oraz moduł CI+ CP. Teraz przewód od karty splitera jest schowany z tyłu i nie razi po oczach. Myślę jest dobrze. Pilot do tunera, to nic innego jak tania chińszczyzna. Może to kwestia przyzwyczajenia, a może jest po prostu badziewny i nie intuicyjny. Na szczęście pozostał pilot od Arivy 100.

Po podłączeniu zmieniłem soft na najnowszy ze strony producenta i ustawiłem listę kanałów. Od razu sprawdziłem TVN24, faktycznie nie tnie, przynajmniej na razie.

Obraz w porównaniu z moimi Arivami 100 i 200 jest po prostu słaby. Jak dla mnie to płynie plastic fantastic. Szczególnie na kanałach SD. Żółci w [beep]ę, twarze Europejczyków wychodzą rodem z Azji. Może jest epidemia żółtaczki a ja nie wiem. Na kanałach HD jest lepiej. W porównaniu z leciwą Arivą 200 jest naprawdę słabo. Współpraca ze spliterem wzorowa. Moduł CP pracuje prawidłowo, zwłaszcza po ustawieniu ,,dekoduj przez,, Szybkość przełączania kanałów dobra. Pozostał jednak kłopot z wyświetlaniem info. Po naciśnięciu pokazuje się dosłownie na sekunde. Trzeba cisnąć do oporu aż zaskoczy. Przypadłość jest losowa i z tego co zauważyłem, występuje jeśli mamy wpięty moduł CI. Na Arivie 200 też to miałem, jednak znacznie częściej, praktycznie na okrągło.

WiFi po podłączeniu działa w sieci lokalnej. YouTube działa z automatu w rozdzielczości 360, pomimo ustawionego 720. Podobno tak ma być z tego co wyczytałem. Ok.

Pojawił się jednak poważny problem. Po automatycznym wyłączeniu dekodera nie idzie go z powrotem włączyć. :evil: Pomaga wyjecie z gniazdka. Nie wiem w czym problem, ale jak wyjmę wifi usb, mogę normalnie uruchomić tuner.

Dalej. Tutaj być może jestem tuman. :lol2: Otóż po uruchomieniu You Tube wyświetla jedynie 4 pozycje i niczego więcej nie idzie przejrzeć. Próbowałem już różnych kombinacji i nic z tego. Tak z pamięci, jest tam chyba niebieski przycisk przeglądaj i pojawia się ramka lewo prawo, tyle że nie działa. Można się poruszać jedynie między czterema ramkami i te 4 treści obejrzeć. Pokazuje oczywiście więcej wyników, jednak nie idzie sie do nich dostać. Nie mam jak przewinąć. Tutaj liczę na pomoc kolegów :D

Podsumowując. Dzisiaj bym zaryzykował i kupił jednak Cryptoboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbo@

 

youtube - nowy pilot i na dole są takie guziki z małymi strzałeczkami do góry i na dół. Dziąła bez problemu.360p po wifi. Więcej żeby było musi być po kablu.(durne to strasznie - nie wiem po co tak zrobili :) ).

CO do obrazu to sie kompletnie nie zgadzam. Mam wszystkie tunery o których piszesz i arive 100 i arvię 200 i arvie 203 na softach z serji 2.xx starsze modele nie mają żadnych szans z 203 - szczególnie właśnie w SD :). Spróbuj zmniejszyć nasycenie koloru bo fabrycznie przynajmniej u mnie na tv wychodziło faktycznie przekolorowane - ja mam coś pomiędzy 38 a 40 nie pamiętam w tej chwili a poza domem jestem :) Z info nie mam problemu - mam CI alr NCAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, masz rację. Jednak Arivę wybrałem też z powodu częstych aktualizacji softu. Jakie one były każdy posiadacz wie, ale jednak reagowali. Chociażby teraz z przycinkami TVN24. W przypadku Cryptoboxa nie wiem jak jest a nasze platformy mieszają sygnałem. W sumie sprzedanych w Polsce Fergusonów jest znacznie więcej, to i narzekań będzie więcej. Fakt, teraz bym zaryzykował Crypto. Może żona wykończy Arive 200, to będzie uzasadniony i legalny powód do zakupu. :wink:

 

Slovick

Co do kolorów, jest tak jak piszesz. Okrutnie są przesycone, zwłaszcza żółć przebija niczym Samsung TV w ustawieniu sklepowym. Na kanałach dokumentalnych, stare filmy mają żółty odcień. To tylko takie moje odczucia wzrokowe. Viasaty wyglądają faktycznie lepiej, nie ma tej mgiełki a przynajmniej nie jest rzucająca się w oczy. Na innych niższych modelach nigdy nic nie ustawiałem. Tutaj pokombinuję tak jak piszesz, też o tym myślałem. Muszę obadać na jakim ustawieniu będzie mi pasowało.

Z tym powrotem do nowego pilota, to mnie trochę zmartwiłeś. Wrócę z pracy, porównam dokładnie stary i nowy.

Info o którym wspominałem, zawodzi na 203 sporadycznie. Na 200 nie szło włączyć, trzeba było cisnąć aż zaskoczyło.

Zaczęło się tak robić od momentu włożenia CI+ CP. Tutaj też pojawił się ten problem, jednak sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja w swojej A103 (najnowszy soft) też miałem problem z ponownym włączeniem tunera po kilku godzinach pracy w trybie czuwania. Skorzystałem z rady @Aldek i dzisiaj rano włączył się bez problemu - zobaczymy jak będzie dalej. Dodam, że do tunera nie mam podpiętych żadnych dysków ani włożonej karty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy soft A203_V1.28B2, tylko nie widać nigdzie listy poprawek.

 

 

 

A203_20150128_1.28B2

oficjalny soft producenta

- poprawiono multiroom

- poprawiono wgrywanie listy kanałów z plików BIN

- poprawiono obsługę z aplikacji mobilnych

- poprawiono błąd equalizera wyświetlającego się na nagraniach

- poprawiono restarty na Footbal Score

- poprawiono obsługę nagrań na Slave (multiroom)

- i inne poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno poprawiono obsługę vimeo. Wcześniej u mnie działało tylko jeśli wcześniej uruchomiło się youtube - inaczej wczytywało filmy w nieskończoność. Teraz nie ma tego problemu.

Dalej pozostał problem - że czasem po wyjściu z menu na programach jest "zakodowane" (moduł CI NCAM ) i trzeba przełączyć program, żeby zaczęło poprawnie odkodowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył jakieś problemy przy odtwarzaniu nagrań PVR w arivie 103? Mi czasem dobrze nagra a czasem nagra tak,że obraz jest czarny a pasek postępu przesuwa się tak jakbym przewijał nagranie w szybszym tempie?Nie wiem też dlaczego czasami przy tytule na liście nagrań pojawia się znaczek zakodowane i wtedy odtwarzany film rwie i przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Astral88

Witam,

Planuję zakup NC+ na abonament (ten najtańszy bodajże).

Chciałbym móc odtworzyć nagranie w innym miejscu niż tylko dekoder NC+ w domu.

Nagranie może być w jakości SD czy jakiejkolwiek zresztą. Byle było. Nie zależy mi na HD.

Po prostu w weekendy nie ma mnie czasem w domu i nie będę tachał z sobą dekodera, a chciałbym obejrzeć sobie nagranie.

 

Czy na Ariva 203 coś nagram? Co ze sparowanymi kartami? Czy mam dokupić moduł CAM czy coś innego?

A może inny model tunera? Jakie są rozwiązania?

Ktoś tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ariva 203 + abonament - moduł NCAM ( pakiety z Canal+ i HBO ). Nagrywa ładnie wszystko - można odtworzyć gdziekolwiek - komputer, blu-ray tv itp. ,na wszystkim co wspiera obsługę h264 .

Poprzez dekodowanie poprzez NCAM - nagrywa się na dysk niezakodowany materiał.

 

karta musi być sparowana z ncamem. W innym przypadku przy sparowanej karcie włożonej bezpośrednio do dekodera mało co będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieniło, to Ariva 103/203 zabezpieczają nagrania zrealizowane z kanałów szyfrowanych dekodowanych przez czytnik kart, więc w grę wchodzi ewentualnie model 203 i stosowny moduł CAM, gdyż nagrań ze 103 ze stacji szyfrowanych zdekodowanych przez czytnik kart nie obejrzysz poza odbiornikiem. Czyli prawidłowe rozwiązanie tak jak pisze @slovick wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astral88

slovick, Mr.Orbita:

 

Dzięki za info.

O takie coś właśnie pytałem.

 

eee..... abonament na CAM?

W sklepach są tylko te na telewizję na kartę (karta + moduł Conex).

Na stronie nc+ nie nie ma na ten temat (może w tych droższych abonamentach??)

Czy mam kupić najpierw na kartę i później przejść na abonament?

Da radę z tej karty z marketu (pakiet Smart+ bodajże)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee..... abonament na CAM?

Tak. NC+MIX się to nazywa. Daje się też zmigrować (bezpowrotnie) z modułu N na Kartę i TNK HD.

 

Na stronie nc+ nie nie ma na ten temat (może w tych droższych abonamentach??)

Jest: http://ncplus.pl/oferta/nc-plus-mix. Tyle, że nie sprzedają już sprzęt w tej ofercie, ale umowę podpisać można. Sprzęt jest jeszcze do wyhaczenia gdzieniegdzie na necie, choćby na znanym portalu aukcyjnym.

Czy mam kupić najpierw na kartę i później przejść na abonament?

Tak, kartę z modułem.

Da radę z tej karty z marketu (pakiet Smart+ bodajże)?

Z tej karty - NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @Tomek,

 

Znaleźć nc+ mix i kupić. Poza netem całkiem niedawno widziałem też taki zestaw w sklepie "nie dla idiotów".

Potem podpisać umowę na czas określony na ten nc+ mix.

Pod koniec okresu umowy można przedłużać jak normalny abonament.

Przerabiałem na własnej skórze.

 

"Da radę z tej karty z marketu (pakiet Smart+ bodajże)?" z tego na 203 raczej nie nagrasz niezakodowanego materiału.

W arivie 203 kluczem jest moduł CI - ncam w tym przypadku. Bez tego nagrane materiały będą zakodowane i będzie się je dało odtworzyć tylko na tunerze przy włożonej karcie dekodującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...