Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.26B7


pacyfic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... dla odbiorników Ariva 52E, 102mini, 102E, 150Combo, 152Combo, 202E, 250Combo, 252Combo

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych w celu "wyczyszczenia" ustawień odbiornika.

Zmiany w aktualnej wersji:

- poprawiono wszystkie usługi sieciowe

- poprawiono obsługę MyIPTV

- poprawiono holenderski FastScan

- dodano obsługę serwisu 'wybieram.tv'

- poprawiono stabilność pracy ciągłej

- i inne poprawki

:brawo:

Do pobrania oczywiście ze strony Ferdka: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... itarne-HD/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony producenta:

Prosimy nie wgrywać list kanałów stworzonych i zapisanych na wcześniejszych wersjach oprogramowania lub na innych modelach Ariva!

Wgranie takiej "starej" listy kanałów lub stworzonej na innym modelu może powodować błędy w pracy odbiornika lub nawet jego trwałe uszkodzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mimo tej informacji ostrzegawczej, po ostatniej aktualizacji softu w moim tunerze, jaką dokonałem, wgrałem do niego listę kanałów utworzoną na poprzedniej wersji softu. I jak na razie, wszystko jest OK. Przedtem tylko zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych. Korzystam obecnie ze starej już dziś wersji, V1.22B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilkanaście "metod" przenoszenia listy kanałów ,z "starszego" softu do "nowego" . Nie tylko wgranie listy po przez opcje userdb . A wgrywanie listy tylko z opcji userdb powoduje narastanie "śmieci" w sofcie i może powodować błędną prace tunera. I to wynika nie z opisów na stronie Fergusona,a z własnego doświadczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilkanaście "metod" przenoszenia listy kanałów ,z "starszego" softu do "nowego" . Nie tylko wgranie listy po przez opcje userdb . A wgrywanie listy tylko z opcji userdb powoduje narastanie "śmieci" w sofcie i może powodować błędną prace tunera. I to wynika nie z opisów na stronie Fergusona,a z własnego doświadczenia .

A możesz uchylić rąbka tajemnicy, jakie to są metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mathey

Ferguson Firmware userDB Tool v.1 ,przenosi kopie listy (userdb) ze starego softu do nowego. Jeżeli zrobiłeś własną listę,poukładałeś kanały,wprowadziłeś własne ustawienia tunera (one też zapisują się w userdb ) nazwy FAV,to taki soft można brać jako "wzorzec" listy ,którą można wgrywać do kolejnego nowego softu. Ja zrobiłem też

Ferguson Firmware Ariva_TP_PROG.dbs Tool v.1.rar

Program do wydobycia i wgrania pilku Ariva TP PROG.dbs(userdb+defaultdb) z softu Arivy 3602 3606

Jest to "rozwinięcie " Ferguson Firmware userDB Tool v.1.

Można też zrobić własny "Chanel list.bin" . Też można użyć "ALI3602(06) Tool 0.13.8 Pre-Alpha ---xjustinx2---", w AliEdytorze można wyexportować listę do nowego softu,lub w SetEdit wersji trial,demo.

Można równierz wgrać do starego softu tylko maincode i seecode,lista zostanie .I pewnie jest jeszcze z kilka sposobów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Już kilkakrotnie zmieniałem oprogramowanie w swoim 150 combo - bo po jakimś czasie , to się zawieszał , to uciekał głos , to był problem z obrazem , bardzo silne nagrzewanie się ( pomimo dobrego chłodzenia).

Takie odbiorniki mam dwa i na każdym z nich dzieją się inne usterki . Ustawianie kanałów - Syzyfowa praca . Dlatego przeczytałem na forum ,że mogę sobie zrobić gotowca , którego będę mógł dograć do programu głównego . Problem jest taki , że nie wiem jak to zrobić . (59 lat) . Chociaż w miarę sprawnie poruszam się po oprogramowaniach , jednak przez te dwa programy nie mogę przejść , uruchomione programy żądają czegoś czego nie ma w opisie "TXT" . Dlatego zwracam się z prośbą do kogoś kto takiego gotowca zrobił o pomoc . z góry dziękuję ( izotech op.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...