Skocz do zawartości

Ferguson Ariva S300


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc wnioski

Stara niebieska karta TNK SD (przed migracją)-> działa

Stara niebieska karta TNK SD wymigrowana do Smart HD-> działa

Nowa czarna Smart HD->działa

 

Coś mi się wydaje, że posiadasz kartę TNK HD, a ta jest parowana z modułem, lub boxem z którym ją dostałeś. Na grafice to druga od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą pierwszą z góry. Kate kupiłem dawno i jeszcze zanim weszło TNK HD. Kupiłem ją bez dekodera. A pierwszym dekoderem jaki miałem był jakis Ferguson z serii Fk bez Hdmi a po zmianie na SmartHD+ kupiłem Arive 202E która teraz się zepsula. Jest to możliwe że dwa dekodery jakie ostatnio kupilem S300 miały by czytniki kart zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial podobnie Smart Hd+ odbiornik Ariva S300 kupiony w Niemczech menu ustawione na jezyk polski( mozna nagrywac chociaz pisalo ze nie) na poczatku dzialalo z tym dekoderem dobrze,kiedys dzwoni i mowi mam zakodowane dziala tylko FTA.Pojechalem sprawdzilem karta widoczna w menu Conax uprawnienia sa ale jest zakodowane karte przetarlem i wsadzilem dziala!

Za pare dni znowu dzwoni zakodowane! tym razem podkleilem tasme przezroczysta w miejsc gdzie jest blaszka od spodu trzy paski i od tego czasu jest dobrze, karta nie dotykala prawidlowo do kontaktow.Prosze sprawdzic przyczyna chyba jest ta sama,powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziałało. Dociskałem nawet płytę przez otwór z góry wykałaczką. Reanimowałem dziś Arive 202E i zauważyłem że w menu karty pokazuje subskrypcje, a w S300 pokazuje ze kartę widzi ale jak się wejdzie na subskrypcje to tylko czarne pole. Widocznie nie daje rady rozkodować jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem s300. Mam kartę TNK z uaktywnionym Smart HD, ale prawie wszystkie kanały mam zakodowane. Wcześniej miałem 202E i działało od razu po włożeniu karty. Trzeba to jakoś aktywować? Jak tak, to co mam zrobić.

 

POMOCY

Tamtego oddałem, bo niby czytnik zepsuty. Zamówiłem następnego i znowu nic. Te same objawy. Zaktualizowałem. Karta do góry chipem. Wyskakuje tylko informacja ze zakodowane. Nawet te co niby darmowe też. Działa tylko TVP Info

 

Zaktualizowany najnowszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś zauważył na S300 objawy które u mnie występują? Soft najnowszy z 5 lutego (Ariva_S300_22.2.35580_20150204), karta Cameleon jeszcze po Cyfrze +

Generalnie działa, ale:

- czasami nie jest w stanie odkodować kanału (na różnych się zdarza). Zmieniam kanał np. TVN, pojawia się czarny ekran i napis 'zakodowany' (głosu brak). Wystarczy zmienić na następny, wrócić i zaczyna działać :shock: . Wkurza przy nagrywaniu, jak akurat po 'obudzeniu tunera' nie jest w stanie zdekodować kanału na którym jest zaprogramowane nagranie - całe nagranie to czarny ekran. Podziwiam upór, jak już wykrył że nie może odkodować kanału to mógłby sobie darować nagrywanie 2 godzin czerni .... :lol2: W ustawieniach tunera kartę normalnie widzi, pokazuje prawidłowe uprawnienia.

- czasami (chyba przy włączonym timeshifcie w PVR) pojawia się napis że pendrive USB jest za wolny. Dziwne, bo pendrive dość szybki, USB3.0, nawet w trybie 2.0 zapisuje jakieś kilkanaście MB/s

 

Firmware do bani czy jakiś problem sprzętowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jakiś czas temu kupiłem dekoder ariva S300, podłączyłem dekoder z rana wyszukałem kanały wszystko było OK, ustawiłem listę kanałów i do wieczora telewizor był włączony wszystko działało.

Potem gdy wyłączyłem sprzęt na noc i następnego dnia rano włączyłem okazało się że nie działa, wyświetlało mi na większości kanałów "Brak sygnału (Głowica1)" działało tylko kilka kanałów.

Od tego czasu kilka dni bezskutecznie próbuje znaleźć kanały, przywróciłem ustawienia fabryczne, zaktualizowałem oprogramowanie poprzez FTP oraz zaciągałem ze strony producenta, zaktualizowałem listę TP, kombinowałem z ustawieniami anteny i nic.

 

na Blind Scan znajduje mi kilka kanałów TV i często się powtarzają miałem 40 razy AXN HD i jeden radiowy (IEPG) też kilkanaście razy się powtarza, w sumie znajduje różnie od 800 do 1400 kanałów licząc te powtarzające się kiedy działało tj. po pierwszym skanowaniu znalazło ponad 2100 kanałów natomiast, Fast Scan z parametrami NC+ - nie znajduje żadnych kanałów.

 

Sygnał z satelity HOT BIRD 13E jest średni ale inne dekodery działają, są częste braki sygnałów z TP na polaryzacji H praktycznie 90% brak sygnału przy polaryzacji V większość (ale nie wszystkie) TP daje sygnał.

Antena na pewno działa bo mam drugi dekoder Arivę 100E i na niej wszystko działa zarówno SD jak i HD.

 

Ja już nie wiem co się z tym dzieje.

Może ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórki kanałów przy wyszukiwaniu (AXN HD nie powinien być 40 razy po skanie 13°E) świadczą, że odbiornik nie przełącza Ci częstotliwości (lub pasma albo polaryzacji). Upewnij się, że w Ustawieniach anteny jeśli korzystasz z Monoblocka lub zeza - ustawiłeś odpowiednio DiSEqC (najczęściej DiSEqC 1.0 na 1/4 dla Hot Bird-a i 2/4 dla Astry), w polu Polaryzacja ma być 13/18V, LNB (zwykle) - 9750/10600, ale obawiam się, że jeśli przywracałeś fabryczne, to nawet jeśli miałeś tam coś namieszane, to się "wyprostowało".

 

Jeszcze proponuję spróbować zamienić tunery miejscami, aby wykluczyć jakieś nietypowe uszkodzenie LNB (np. jedno wyjście nie reaguje na zmiany pasma/polaryzacji). Jeśli zamiana tunerów miejscami pomoże - uszkodzony jest konwerter i jest do wymiany, a jeśli nie pomoże - awaria samego odbiornika.

 

PS: Co do zgłoszenia - wątek jest właśnie od tego ;) Osobne wątki w dziale Problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od podłączenia innego tunera, zamieniałem tunery miejscami w 100E działa, anteny i dekodery programuję kilka lub kilkanaście sztuk w roku więc trochę kojarzę temat.

Posiadam konwerter Octo INVERTO Black Premium

Teraz mam takie parametry:

Satelita: Hot Bird (13E)

LNB: 9750/10750

DiSEq 1.0 / 1.1: Brak

Polar: 13/18V

Obrotnica: Brak

Unicable: Brak

powinno działać bez problemu z reszta kombinowałem i losowo zmieniałem parametry i też nic.

 

 

W standardzie był ustawiony na dwa HB i Astrę, po wgraniu aktualizacji przywracają się ustawienia fabryczne ale to nic nie daje.

 

Dzisiaj odpisali mi z Fergusona:

Witam,

Proszę podłączyć S300 w miejscu, gdzie obecnie podłączony jest model 100e.

Jeżeli błąd będzie występował również na innej lokalizacji, wówczas odbiornik należy przesłać do serwisu.

W innym przypadku należy skontaktować się z instalatorem w celu optymalizacji instalacji antenowej.

Pozdrawiam,

 

Kontakt z instalatorem zapewniony na bieżąco sam tą instalacje robiłem i działa OK więc to można wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest HB i Astra, to DiSEqC powinien być odpalony, LNB ma złe ustawienia, dla Inverto Premium 9750/10600, ale to i tak nie powinno robić kopii kanałów, a co najwyżej częstotliwości by się nie zgadzały i ew. nie przełączałby między HB i Astrą (jeśli przełącznik tam jest). Chyba czeka go pakowanie i wysyłka do serwisu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyber_viper

Problemem może nie być tuner a konwerter Octo INVERTO Black Premium z 8 wyjściami ,sprawdź S300 na innej instalacji antenowej (konwerter single) ,bez przełącznika DiSEqC. To że "jakiś " tuner działa na danej instalacji antenowej ,to nie znaczy ,że inny też będzie działał. viewtopic.php?f=128&p=1074212#p1074212 (4 ostatnich postów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jogo przedstawiłeś plik *.ssu z listą kanałów, o ile się nie mylę, z Hot Birda 13'

Kupiłem dla Ojca S300, żeby przejść z TNK SD na Smart HD+.

Mamy ustawioną antenę na Hot Birda 13' i Astrę 19' (zez).

Wgrałem kanały z obu satelitów.

Ustawiłem ręcznie na pierwszych pozycjach interesujące nas programy.

Chciałbym za pomocą Channel Editora ustawić interesujące nas programy z Hot Birda i Astry.

Czy dobrze rozumiem, że można teraz zgrać z tunera wszystkie kanały z obydwu satelitów

do pliku *.ssu i edytować je w programie na PC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...