Skocz do zawartości

Ferguson Ariva S300


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jak sprawuje sie S300 z cameleonem? Zastanawiam sie nad zakupem fergusona właśnie pod ta kartę jednak opinię tutaj trochę zniechęcają. Brak przechodzenia uprawnień jest we wszystkich dekoderach czy to raczej jednostkowy przypadek?

Obecnie posiadam fergusona fk6900cr i niby nie ma dobrych opini ale nigdy mnie nie zawiódł z karta tnk. Uprawnienia gubi ale to wina TNK a nie dekodera. Wiem bo w rodzinie mamy 4 takie fk6900cr i dwie osoby gubią uprawnienia a dwie nie doggy aktualizowane na bierzaco. Ra z jeden odmówił posłuszeństwa ale serwis go naprawił i działa elegancko.

Dlatego jestem za Fergusonami. Serwis blisko.

Którego fergusona polecacie do camerona? Oczekuje tylko odbioru hd i bez awaryjnej pracy tzn żeby uprawnienia przechodziły bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Fergusona chyba czyta to forum, bo ukazała się aktualizacja

 

http://www.ferguson-digital.eu/en/download/func-startdown/1846/

 

Zmiany

22.2.33912_20141013

+added icons for entertainment menu services

+fixed problems with emms on cyfra+ card

+added web radio services

+added multiroom function (works only with an other Ariva S300)

For more http://www.ferguson-digital.eu/en/faq/o ... -s300.html

+added possibility to configure five ftp accounts (for example for own channel lists)

+fixed problem with usals antenna configuration

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fleszgordon

Tak ,czyta posty na tym forum,nawet poprawili opis Arivy S300

Tylko szkoda,że firma Ferguson nie czyta opinii ,przed wprowadzeniem nowego tunera na rynek :) . Procesor w Arivie S300 ,to zabytkowa jednostka stosowana w tunerach "mini,micro"parę lat temu. Ten procesor "obsługuje" tylko jeden USB.

W krajach Afryki północnej i bliskiego wschodu ,tunery z procesorami Novatek są dość popularne,ale te konstrukcje i procesory są znacznie nowocześniejsze. Czyli Ferguson jest "daleko" za technologią krajów zachodnich,ale też daleko za "trzecim światem" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację aplikacja na mobilki jest super. Pozwala np. na przeglądanie EPG i ustawianie timerów z poziomu telefonu - w 103 możesz o tym zapomnieć.

Można też edytować listę kanałów przesuwać, zmieniać usuwać robić ulubione z poziomu tabletu - jak dla mnie bajka a nie zacofanie!

 

A i od jakiegoś czasu jest też w końcu wersja na iOS https://itunes.apple.com/us/app/urc/id806998048?mt=8 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam bo znalazłem na innym forum fajny opis dotyczący nagrywania na S300.

Jak widać kolejna zaleta tego nowego Ferdka to nie-szyfrowane nagrania, które można sobie potem dowolnie edytować na komputerze :brawo:

 

 

Powiem tak - zrobiłem może z 10 różnych nagrań na różnych kanałach filmowych.

Wszystkie są nagrane, ciężko powiedzieć coś więcej wygląda na to, że po prostu to działa.

Nie jestem jakimś maniakiem i sporadycznie zapodaję jeden lub dwa filmy do nagrania w nocy.

 

Zrobiłem kilka fotek, na których mam nadzieję widać jak to działa.

 

... wiec tak - wchodzimy sobie do przewodnika wybieramy program i naciskamy żółty

(można też oczywiście dodać timer ręcznie bez przewodnika - ale tak jest łatwiej)

image001.jpg

 

... po tym pokazują się opcje timera, które możemy dostosować:

image002.jpg

 

Lista zaplanowanych zdarzeń jest w menu PVR

image005.jpg

 

... w opcji o nazwie:

image006.jpg

 

zatwierdzamy OK i widzimy listę wszystkich timerów:

image003.jpg

 

Jak wejdziemy ponownie do do przewodnika w trakcie nagrywania to przy nagrywanym materiale jest taka czerwona kropa:

image004.jpg

 

Taka sama czerwona kropa jest na liście kanałów - tzn.po naciśnięciu OK:

image010.jpg

 

... i w czasie nagrywania jest też informacja na dole paska:

image007.jpg

 

Po nagraniu w menu 'zrealizowane nagrania' mamy listę, z nazwami nagranych audycji:

image008.jpg

 

No i najfajniejsze - wszystkie nagrania są na dysku w katalogu 'MYRECORD'

Schowek03.jpg

 

...a w każdym katalogu mamy nieszyfrowany plik TS, który po kliknięciu odtwarza Windows Media Player :)

Schowek05_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy coś będzie widać ale pstryknąłem poglądową fotkę z logo stacji bo na logo

najlepiej widać różnicę w obrazie. Po lewej S300 po prawej na Ariva 102.

Generalnie S300 ma jakoś lepsze kolory/wygładzanie/ nasycenie... no jest różnica i tyle.

Zresztą sami oceńcie.

 

kd0bgm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają Arivę 100 na procesorze ALI i rzeczywiście jakość obrazu jest w tej Arivie słaba, szczególnie na kanałach SD, które mają zbyt rozmyty i nieostry obraz. Rodzicom to nie przeszkadza, ale ja jak u nich bywam w odwiedzinach i to widzę, zgrzytam zębami... Chyba nie potrafiłbym na co dzień oglądać takiej jakości... O wiele lepiej wyglądają nagrania z kanałów SD dokonane na Arivie 100, ale odtwarzane przez USB bezpośrednio na telewizorze - obraz o wiele ostrzejszy, kolory żywsze, ogólnie przyjemniejszy dla oka.

 

O wiele lepsza jakość kanałow SD jest w dość leciwym już Ferdku HF8900HD na procesorze STI (jeden z pierwszych i moim zdaniem jeden z najlepszych tunerów HD od Fergusona). Liczę na to, że jakość w najnowszej Arivie S300 będzie mogła z nim konkurować...

 

Mam jeszcze do posiadaczy tego tunera pytanko, jak w nim jest z nagraniami większymi niż 4 GB? Są zapisywane jako jeden plik, czy dzielone na części maksimum 4 GB każda (tak jak w Arivach na ALI)? Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj S300, która zastąpiła mi Arivę 250 (nie korzystałem w niej z CI oraz DVB T, więc ją sprzedałem i nie tracąc nic kupiłem S300)

 

Moje uwagi i spostrzeżenia od wczoraj:

 

- obraz jak mam być szczery jest dla mnie taki sam jak w A250 (na pewno nie gorszy). Nie widzę różnicy, ale może to wynika, że mam plazmę, a moim skromnym zdaniem obraz na plazmie zawsze jest lepszy od LCD/LED...ale to moja opinia

- pilot w zestawie nie jest uniwersalny,ale można dokupić RCU 650 (był w A250) i wszystko działa na tym pilocie w nowej Arivie.

- brakuje wyjść chinch jeśli ktoś ma starszy sprzęt audio/wzmacniacz. Ja ten problem rozwiązałem poprzez przejściówkę z scarta na chinche. Działa

- menu ekranowe jest "lżejsze" i przyjemniejsze w obsłudze ale jest też uboższe w funkcje

- Youtube działa o wiele lepiej i ma lepsze menu niż w tunerach z ALI.

- niestety aplikacje z patcha typu Picassa nie chcą działać u mnie

- rzeczywiście wczoraj pojawił się u mnie problem z dźwiękiem (już o tym gdzieś pisano) przy filmie z oryginalną ścieżką w dolby. Ostatecznie jakoś przełączyłem na PL, ale muszę poobserwować ten problem

- tuner nie włącza się od razu po włączeniu do prądu- to akurat zaleta, bo w A250 i pewnie innych, tuner od razu się włączał po podaniu zasilania. Niestety tuner dość długo staruje zanim pojawi się jakiś kanał (w trybie ECO, czyli nie ma zegara na wyświetlaczu

- tuner ma małe wymiary, dla osób upychających sprzęt w szafkach itd problemem może być wejście USB z tyłu=kłopot przy każdym updatcie. rozwiązaniem tego problemu jest przedłużacz USB...

- co ciekawe tuner pokazuje inne wartości siły i jakości sygnału niż Ariva 250...tzn niby siła i jakość jest mniejsza w S300...ale pewnie te mierniki to się nie nadają do precyzyjnego określenia tych wartości.

To na razie tyle, jestem na etapie tworzenia listy kanałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja na stronie producenta

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 41219.zip/

 

Zmiany

+autoaktualizacja ftp (każda kolejna aktualizacja zostanie rozpoznana automatycznie przy starcie). Warunek konieczny, odbiornik musi być podłączony do Internetu.

+dodanie nowego serwisu web Filmy w TV

+naprawiono problem przełączania pomiędzy ścieżkami dźwiękowymi

+dodano język grecki i bułgarski

+poprawiono tłumaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...