Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 103 i Ariva 203


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poziom sygnału: siła 90, jakość 77.

Wcześniej było tak samo. Tak jak pisałem efekt klatkowania pojawił się nagle. Teraz widzę, że coraz więcej kanałów hd tak ma w scenach z dużą ilością szczegółów. Ostatnio bardzo silne klatkowanie na Mam talent gdzie jest dużo dynamiki na scenie. Myślałem że dekoder nie wyrabia bo podpięty był dysk ale po wyjęciu go bez zmian. Ciekawe jest to , że zmiana kanału na inny "nie hd" na chwilkę pomogą. Potem po powrocie przez ok. 10 sęk jest ok a później znowu zaczyna zamulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom sygnału: siła 90, jakość 77.

Teraz widzę, że coraz więcej kanałów hd tak ma w scenach z dużą ilością szczegółów. Ostatnio bardzo silne klatkowanie na Mam talent gdzie jest dużo dynamiki na scenie.

 

Myślę, ze to całkiem inne zjawisko od tego co ja opisuję. Czy przypadkiem opisywane klatkowanie to nie efekt HD Natural motion? U mnie jak wcześniej wspomniałem tylko na TVN24 HD "zrywa" obraz. Dolny pasek (baner), chwilami się zatrzymuje. Obraz oczywiście również tyle, że są to mili sekundy i nie zawsze na obrazie idzie tak łatwo to wychwycić. Teraz mam podłączoną A250Combo i ciekawe jak będzie z dźwiękiem. Obrazu nie rwie a co do dźwięku to bywało tak, że parę godzin dobrze pracowała. Nikt nie znał dnia ani godziny kiedy zacznie przerywać!

 

----

Czyli w tej kwestii się nic nie zmieniło!!! Po 20min na TVP1 HD zaczął zanikać głos :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam do was pytanie.

 

Posiadam arive 202e oraz 203 chciałbym przenieść listę programów z 202e na 203. Wiem, że oba dekodery mają różne procesory i chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych ludzi czy jest taka możliwość, ponieważ nie chcę „ubić” 203. Bardzo zależy mi na przeniesieniu tej listy.

 

Za wszelką pomoc i poradę dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom sygnału: siła 90, jakość 77.

Teraz widzę, że coraz więcej kanałów hd tak ma w scenach z dużą ilością szczegółów. Ostatnio bardzo silne klatkowanie na Mam talent gdzie jest dużo dynamiki na scenie.

 

Myślę, ze to całkiem inne zjawisko od tego co ja opisuję. Czy przypadkiem opisywane klatkowanie to nie efekt HD Natural motion?

Próbowałem iść tym tropem, że to jest judder, strobbing itp. efekty, które wynikają z nieudolnej pracy elektroniki mojego LG 42LA691S. Problem w tym, że takie efekty "specjalne" w postaci klatkowania obrazu mam tylko z dekodera Ariva 103E z najnowszym softem ( na poprzednim sofcie też) i efekt ten występuje również na innych TV na których testowałem wspomniany dekoder. Efekt kompletnie nie występuje kiedy sygnał HD jest z innego źródła jak twardy dysk, pendrive itp. więc moje podejrzenia padły na dekoder. Nie mam niestety innego dekodera HD do testów.

Efekt występuje tylko na programach HD i nie na wszystkich. Jak już wspomniałem wcześniej najgorzej jest na TVN HD, TVN24 i innych HD gdzie od razu widać, że materiał jest b. dobrej jakości (nie koniecznie bardzo dynamiczny). Wczorajszy Top Model to jakaś masakra była. Podczas wszystkich występów na żywo w studiu obraz jak po "stroboskopie". TVN24 HD też klatkuje ale mniej - widać to nawet w studiu jak "idzie" dolny pasek.

Może nadawca Smart HD (taką kartę posiadam) zmienił coś w parametrach np. bitrate obrazu i dekoder nie wyrabia? Na to mi wygląda, że po przełączeniu na jeden z ww. programów przez kilkanaście sekund jest ok, później jakby "zapchany bufor" i klatkuje w najlepsze.

 

Po kolei próbowałem już (przed sprawdzeniem na innym TV):

- zmiana ustawień w TV (wejście HDMI z nazwą PC)

- zmiana trybów obrazu na Gra i Ekspert

- odłączenie wszystkiego od TV

- wyłączenie wszystkich ulepszaczy obrazu typu TrueMotion, DeJudder itd.

- zmiana softu na najnowszy w TV i dekoderze

- wyłączenie Timeshift i nagrywania + odłączenie wszystkiego od dekodera (pendrive, HDD)

- wymiana kabla HDMI - dwukrotna

Dodam, że dekoder nie podłączony do sieci. Nie mam żadnego splittera.

 

Nic to nie dało, załamuję już ręce i chyba się poddaję. Może zrobię jeszcze krótki filmik jak to wygląda i udostępnię Wam do oceny.

Mam nadzieję, że jakieś rozwiązanie się znajdzie bo przyjemność z oglądania TV spadła do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś sprawdziłem podłączając do innego TV. Efekt szarpania dalej występuje. @whipper69, zrób filmik dobrej jakości i wstaw podając link. Postaram się również coś takiego spłodzić ;)

 

----

Jestem po rozmowie z kierownikiem serwisu Ferguson. Powiedział, że coś obiło się o uszy o zmianie kodowania na kartach Smart HD żeby ograniczyć współpracę ze splitterami. Ma tam zadziałać jakiś licznik, który będzie to ograniczać i stąd mogą być problemy z poprawnym odbiorem. Kazał mi przetestować TVN24 HD na karcie z NC+. Dziś taką dostane (nieparowaną) i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zgasło światełko! Z kartą NC+ tak samo tnie!!!

---

Edit

Dostałem również wiadomość od znajomego, że ma to samo. Nie pozostaje nic innego jak żądać od firmy Fergusom jak najszybszego rozwiązania problemu. Skoro nic nie pomoże, żądać niezwłocznego zwrotu pieniędzy!!!

---

Edit: 26.11.2014

Kierownik serwisu Ferguson zapewnił mnie, że właśnie udaje się na serwis celem przyjrzenia się problemowi. Jutro będę mieć więcej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, u kogoś działa sharing po new.camd na A203? Mam orginalna karte C+ i oplacam abo ale zamiast multiroomu mam kompa z czytnikiem i zrobiony maly serwerek w domu i na 2 tunki A202e smiga bez problemu i chcialem dokupic teraz trzecia A202e ale niestety w całej Polsce nikt juz tego nie ma.. na allegro tez nie.. szok.. nikt nawet uzywanych nie sprzedaje... zdziwilem sie bardzo.. zakupilem wiec ta A203 a na niej niestety sharing jako clientnew.camd nie dziala.. opcje te same co w sofcie A202e te same parametry wprowadzone i [beep]a.. IP serwera jak i dowolne IP komputerowych sprzetow w domu wpisane jako serwer to PING FAILED, tak jakby w ogole nie wysylal pakietow ICMP i odrazu wywalal komunikat że PING FAILED. Łaczyc sie z serwerem oczywiście też nie łaczy... koszmar.. póki co kasa w błoto.. soft wgrany ostatni 1.27B6_patch.. a na wcześniejszych softach też to samo... może ktoś już probowal new.camda odpalic na A203?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam do was pytanie.

 

Posiadam arive 202e oraz 203 chciałbym przenieść listę programów z 202e na 203. Wiem, że oba dekodery mają różne procesory i chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych ludzi czy jest taka możliwość, ponieważ nie chcę „ubić” 203. Bardzo zależy mi na przeniesieniu tej listy.

 

Za wszelką pomoc i poradę dziękuję.

 

Zgraj z A202 Chanel list.bin i wgraj (zgodnie z opisami) do A203,na 100% działa to poprawnie przy liście do 3800 kanałów (tv+radio)

______________________

 

@whipper69 miet55

Jaką macie ustawioną rozdzielczość video w Arivach (menu => ustawienia systemowe=> system TV)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t, 1080 50Hz bo tak być powinno! Opisywałem wcześniej problemy z A250Combo i tam właśnie zmiana na 720p eliminowała zaniki dźwięku na TVP1HD i TVN24HD. Ale to już inna bajka, trzymajmy się tematu A103 i A203. Przed chwilą zarejestrowałem i pokażę niebawem jak wygląda to szarpanie na TVN24 HD.

 

Edit:

Odnośnie tego co pisałem wyżej, można już pobrać folder i zobaczyć jak to u mnie wygląda

https://onedrive.live.com/redir.aspx?cid=096c963dadee2a0e&page=self&resid=96C963DADEE2A0E!3311&parId=96C963DADEE2A0E!117&authkey=!AmpdSQcM4a2ZOoA&Bpub=SDX.SkyDrive&Bsrc=Share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim fergusonie ariva 103 mam to samo chyba od około 3 tygodni. Najbardziej widoczne jest to na tvn24 Hd, ale też na nSport+ HD, a dzisaj zauważyłem to samo na TVP1 Hd. Obraz przy zmianie scen na kilka sekund przycina po czym ''idzie'' płynnie.

 

Mam dokładnie taki sam objaw. Ariva 103 kupiona kilka dni temu w dipolu. Na TVN24HD w zależności od ujęcia szarpie obrazem, audio idzie normalnie. Są momenty kiedy obraz zatrzyma się na 2-3 sekundy. Najgorzej jest na scenach z boisk piłkarskich ( skróty etc). Na innych kanalach TVNHD, TVP1HD są widoczne zacięcia ale prawie niezauważalne.

Soft oryginalny, karta nc+ w slocie. Tunek podłączony do tej samej anteny co pozostałe moje 2 tunery, ariva 100 oraz ariva 102e na których nie ma żadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych kanalach TVNHD, TVP1HD są widoczne zacięcia ale prawie niezauważalne.

 

@smokowski, dokładnie tak jak napisałeś. Nie czepiam się innych kanałów bo można to przeżyć. U mnie na Ariva 150 Combo, TVN24 HD jest również poprawny. Pobierz sobie nagrany materiał (3 posty wyżej) z Ariva 203 i porównaj. Dziś kolejny dzień w którym chciałem coś więcej dowiedzieć się od kierownika serwisu. Wczoraj zapewniał mnie, że przyjrzy się sprawie i dziś dostanę odpowiedź. Niestety, dziś mnie unika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miet55, obejrzałem filmiki, które zamieściłeś i powiem, że u Ciebie wygląda to jeszcze gorzej niż na moim Fergusonie Ariva 103. U mnie audio idzie normalnie, wideo przycina na kilka sekund po czym idzie normalnie a po kilkunastu sekundach znowu przycina. Próbowałem zmian różnych rozdzielczości, ale nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla testu można spróbować ,wpierw zgrać backup z własną listą i ustawieniami softu. Potem ustawienia fabryczne i wgrać soft fabryczny ,po wgraniu kolejne ustawienia fabryczne (czyści pamięć flash) . Wyszukać kanały w fast scan tylko dla NC- (około 300 kanałów) i wtedy sprawdzić jak działają TVN-y i TVP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miet55, obejrzałem filmiki, które zamieściłeś i powiem, że u Ciebie wygląda to jeszcze gorzej ....

Nie zawsze jest tak tragicznie, aczkolwiek na zamieszczonych scenach widać doskonale w czym tkwi problem.

Dodam jeszcze, że filmiki należy pobrać a nie otwierać na stronie!

@tomek6680t, w żadne testy nie ma się co bawić ponieważ problem leży samym odbiorniku i jego oprogramowaniu. Powiem ci Tomek, ze najbardziej wiarygodnym dla mnie testem było wgranie nowego/starego softu - przywrócenie ustawień fabrycznych i dodanie tylko jednego transpondera 11508V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla testu można spróbować ,wpierw zgrać backup z własną listą i ustawieniami softu. Potem ustawienia fabryczne i wgrać soft fabryczny ,po wgraniu kolejne ustawienia fabryczne (czyści pamięć flash) . Wyszukać kanały w fast scan tylko dla NC- (około 300 kanałów) i wtedy sprawdzić jak działają TVN-y i TVP .

Nie ma najmniejszej różnicy przy tym sposobie. Jak cięło tak tnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whipper69, "i jak tu żyć"? Problem przycinania się obrazu występuje również na innych programach, aczkolwiek nie jest tak dokuczliwy jak na TVN24 HD. Również myślałem o zmianie dekodera tylko na jaki? Nbox z enigmą odpada bo to nie ta jakość co oczekuję. Może się ktoś tu wypowie, kto miał do czynienia z innymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że do tej samej rzeki się nie wchodzi :/ - ale ja bym zmienił na S300

Sam to zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. W końcu coś lepszego niż utarta seria 10x / 20x

 

Zresztą dużo dobrego piszą na różnych forach o tym modelu. Polecam poczytać...

Tu więcej w tym wątku > viewtopic.php?f=126&t=36471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...