Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy sugeruję sprawdzić, a nie narzekać i komentować bezpodstawnie. Ja sprawdziłem i działa. W tym przypadku chodzi o połączenie z pominięciem routera. Przy wykorzystaniu DHCP ariva w masterze wybiera 244, jako ten który programiści uznali za najbardziej prawdopodobnie wolny w domowej sieci LAN. Przy ręcznej konfiguracji bezpośrednio odbiornika - odbiornik działa wskazana z zrzutów konfiguracja. Przetestowane również przeze mnie. @fleszgordon dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Połączyłem tydzień temu 2x arivy 102e multiroomem. Pierwszy kablem LAN do routera, drugi poprzez WIFI (sygnał 50-60%). Jako, że w routerze ustawione mam dynamiczne dhcp, chciałem ustawić je w taki sposób, ale w masterze i tak sam przydziela IP, więc ustawiłem na sztywno IP na 244 i 245 na slave. MAC różny. Konfiguracja przeszła bez problemu ( co prawda po restarcie routera, slave potrzebuje czasu aby odebrać kanały, ale nie narzekam - chyba że ktoś zna sposób jak można to rozwiązać), uprawnienia przechodziły, internet działał na obu. DO WCZORAJ!

 

Wieczorem, zabrakło neta (czasami tak mi się zdarza ;) ). Założyłem, że problem leży u dostawcy internetu, a że było już po godzinach pracy nie chciałem dzwonić. Coś mnie natchnęło, żeby włączyć drugi tuner (slave) i tu moje zaskoczenie, bo nie działają programy kodowane. Tutaj moje pytanie: czy internet ma wpływ na przekazywanie uprawnień pomiędzy tunerami? Przecież one podpięte są do siec domowej! Zgadzam się z tym, że youtube czy inne aplikacje na arivie nie mają prawa działać, ale kanały?? A może problem nie jest z netem tylko z moimi routerami? (a brak neta akurat przypadkowo wszedł w to wszystko). Proszę Was o wyjaśnienie takiej sytuacji, jeżeli ktokolwiek coś wie na taki temat.

 

Moja sieć domowa wygląda następująco: antena zewnętrzna podłączona jest do routera TP-LINK. Od niego idzie kabel do ariva w trybie slave, drugi kabel idzie do stacjonarnego PC, trzeci do routera APpro, który rozsyła WIFI po domu (do niego łączy się ariva master).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten APpro działa u Ciebie jako access point czy jako switch? Jeżeli jako AP to po prostu stworzyłeś podsieć sieci głównej TPlinka i w zasadzie nie powinny się one połączyć bo nie są w tej samej sieci lokalnej.

Jeżeli tak nie jest (tzn. APpro służy jako switch), wówczas może miała miejsce awaria zasilania...? Czy wyłączyłeś i włączyłeś ponownie slave`a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo nie zakładałem tego, a dostanie się do konfiguracji tego Appro zajmuje wieki. Chyba działa jako switch, bo adresy IP wszystkie urządzenia z automatu dostają 192.168.1.xxy(podlączone do tplinka i appro), a jakby był ap to musiałby mieć chyba inny numer w 3 części (nie do końca znam zasady działania routerów, także przepraszam jeśli piszę głupoty).

 

Wiem tyle, że internet przyszedł, ja piszę tutaj oglądając kodowane kanały na slave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Nie potrzebny jest dostęp do Internetu, aby urządzenia komunikowały się po wewnętrznej sieci lokalnej. Trudno stwierdzić, co się u Ciebie wydarzyło...tym bardziej, że nie do końca wiesz jak zbudowana jest Twoja sieć.

Może to kwestia routera, może zabrakło prądu i router się wyłożył i pojawił się problem z komunikacją pomiędzy urządzeniami...trudno twierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, wyczytałem że istnieje możliwość rozdzielenia uprawnień z karty Cyfry+ na dwóch Arivach kablem poprzez porty LAN, więc mam pytanie czy kabel po lanie ma być podłączony przez router czy bezpośrednio do tunerów i czy tuner serwer ma być cały czas włączony podczas oglądania na tunerze kliencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

52E to najtańsza opcja. Jaki jeszcze dekoder będzie współpracował z moją 150 Combo ? Powiem szczerze ze szukałem 52e to sa w podobnych cenach co 102 albo 103 znalazlem nawet 300S za 20 zł drozej. Czym one się różnią ? Mogę prosić o jakaś listę dekoderów które mogę kupić albo jaki będzie najbardziej optymalny wybór ?

 

E: znalazlem taki sam dekoder jak mam(150 Combo) bedzie wspłgralo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...