Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.22B5 dla 52E/102mini/102E/150/202E/250


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 9/408.html

 

Zmiany : " Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników. Między innymi poprawiono dostęp do wszystkich usług internetowych. Zalecamy aktualizację do nowej wersji, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych w celu "wyczyszczenia" ustawień odbiornika." - czyli standard :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy nowy soft poprawia problem pykania przy przełączaniu kanałów (Ariva 250 combo podłączony do TV przez HDMI) zgłaszany np. tutaj:

viewtopic.php?f=126&t=27197&start=450#p714889

U mnie ten problem pojawił się od softu 1.21B4 i jest do tego stopnia uciążliwy, że zrobiłem downgrade do 1.20B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wystawić najnowszy soft dla 202e? Niestety obecnie przy próbie pobrania ze strony producenta wyskakuje tylko: Illegal download attempt :/ Nabyłem wczoraj arivę 202 i na starym sofcie nic nie działa-ciągle jest informacja, że kanały zakodowane (karta na dekoderze c+ działa). Chcę wykluczyć oprogramowanie, zanim oddam ten szmelc... Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie ze mnie lamera ;) Instrukcje czytać potrafię - wcześniej miałem arive 100e. Mój egzemplarz zatrybił dopiero po odpowiednim ustawieniu kabla w gnieździe-zarobione prawidłowo-widać gniazda nowszej arivy nie lubią lepszego kabla? (Triset). Po aktualizacji softu problem ustąpił-nic z tego nie rozumie-wcześniej jakość sygnału skakała od 40% do 75% - po aktualizacji się ustabilizowało (FTP Fergusona ruszyło po godzinie 10) - ogólnie jestem zawiedzony słabą jakością obrazu - nawet do poprzedniej arivy daleko mu, nie mówiąc o Sagecomie DIS 87...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wgrałem tę wersję oprogramowania do mojej Arivy 202E.

Generalnie wszystko jest OK, jednak nadal występuje problem z odbiorem wszystkich kanałów HD CYFRY+, gdy do slotu CI włożony jest moduł CYFRY+ (SmarDTV, akt. 11). Pisałem już o tym tutaj: :arrow:viewtopic.php?f=126&t=29523&start=15#p715549

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest tu gdzieś może temat z listą nie naprawionych jak dotąd błędów (rażących) w oprogramowaniu?

 

Ja zaobserwowałem takie nieprawidłowości (zarówno soft 21B6 jak i 22B5):

-Niepoprawnie wyświetlane częstotliwości TP na podręcznej liście kanałów (lista przy szukaniu kanałów po nazwie, lista, która wyświetla się po kliknięciu ok|list). Częstotliwości pokazywane są z przesuniętym indeksem o 1. Właściwa czestotliwość kanału jest wyświetlana dla kanału poniżej.

-Restart tunera przy klikaniu żółtego przycisku od napisów na np. TV5MONDE, gdy napisy są wyłączone w menu. Problem leży chyba w ilości pozycji na liście napisów.. (ten kanał ma bardzo dużo pozycji z napisami, że aż nie mieszczą się w małym 'okienku' - przy 'przewinięciu' jest restart, ale co dziwne tylko przy włączonych napisach)

-Nawet jak ustawimy w ustawieniach PVR nagrywanie na PS, to i tak nagrywa TS

-Zamienione kursory prawo/lewo w Google Maps

 

Może warto taki temat założyć i spamować do Fergusona co jakiś czas z tą listą, żeby pogonili Chińczyków do sfixowania tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony dodam jeszcze, że w tej wersji softu nadal występuje problem z działaniem (a raczej braku działania) "starego" modułu CYFRY+ (SmarDTV, akt. 11) po przełączeniu na jakikolwiek kanał HD. Problem ten opisałem szczegółowo już tutaj: viewtopic.php?f=126&t=29523

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada listę kanałów nc+ na fergusona arivę 102e? Chodzi mi o układ kanałów taki jaki jest obecnie w nc+. Mam wgraną listę, ale kanały są ułożone numerycznie jeden po drugim. W ukladzie cyfry, n-ki czy obecnie nc+ po kanale 35 jest np. 37 czy po 102 - 105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...