Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 152 / 252 Combo


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to mam propozycję wymiany tego modułu CP na dedykowany dekoder bo Umowa z Polsatem leci a problemy z odbiorem kanałów/usług są, podmienić konwerter na dual i korzystać z 2 tunerów, nie będzie problemów z usługami płatnymi Polsatu a karta nc+ w Ferguson Ariva 252 zostanie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A152/252Combo_20150526_1.27B5

oficjalny soft producenta

- poprawiono obsługę nowego API YouTube'a

- poprawiono szybkość wczytywania EPG

- i inne poprawki

Niby miało działać youtube w tym nowym sofcie a "już" nie działa ,tylko "pobieranie".......pobieranie ..... i pobiera czarną plansze . Tak samo na Web TV :censored::crazy: . Ferguson :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,dzisiaj udalo mi sie za trzecia proba prawidlowo ustawic parametry do nagrania z EPG.Jutro pwtorka i mysle ze koniec narzekan na F.Arive 252 combo.Nie mam podlaczenia z internetem,ale moze sprobuje przez kabel ethernet i dosc klopotow oby.Pozdrawiam figo :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim ferdkiem 252 combo. Posiadam moduł cp i smart hd+ czasami dzieje sie tak, że przełączając kanały z tych nc+ na te z modułu jest czarny ekran, trzeba wrócic na poprzedni kanał i jeszcze raz próbować, czasami wyskakuje uninstaling slotu 1, a nastepnie inicjalizacja. Kolejnym problemem jest to, że czasami wyświetlany pasek EPG albo nawet pasek głośności przy zgłaszaniu/ściszaniu jest widoczny mniej niż 1 sek. Nic nie daje ustawienie w opcjach widoku EPG nawet na 5 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrick

Wyłącz komunikaty modułu i kontrole rodzicielską w tunerze i module CP . Do tego masz w menu opcje "Dekoduj przez...." . Co do EPG ,to jest "nowy " soft z "poprawkami" działania EPG

 

 

A252Combo_20150603_1.27B6

oficjalny soft producenta

 

- poprawiono obsługę nowego API YouTube'a

 

plus ten

 

 

A252Combo_20150526_1.27B5

oficjalny soft producenta

 

- poprawiono obsługę nowego API YouTube'a

- poprawiono szybkość wczytywania EPG

- i inne poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Kolejnym problemem jest to, że czasami wyświetlany pasek EPG albo nawet pasek głośności przy zgłaszaniu/ściszaniu jest widoczny mniej niż 1 sek. Nic nie daje ustawienie w opcjach widoku EPG nawet na 5 sek.

Też mam dokładnie taki sam problem w moim "Ferdku" Ariva 202E! I nie mam pojęcia, jak temu zaradzić. To "zjawisko" występuje u mnie konkretnie na kanałach kodowanych Cyfrowego Polsatu, do których nie mam dostępu w ramach mojego abonamentu. Po wciśnięciu na takim kanale np. przycisku "Info", dolny pasek z nazwą kanału i EPG pojawia się i od razu znika. Z tego, co zaobserwowałem, dzieje się tak, gdy do slotu CI tunera włożony jest moduł CAM Cyfrowego Polsatu. Dodatkowa obecność karty Smart HD+ w czytniku uniwersalnym tunera nie ma przy tym żadnego znaczenia. Dzieje się tak również bez niej. :?:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałem oprogramowanie 252 combo przez usb, najpierw wyskoczyło mi że plik ma inny bin mimo tego że plik był do 252, kliknąłem aby aktualizował dalej, pasek postępu dotarł do 100% dekoder się wyłączył ale dioda była zielona na przednim panelu a na wyświetlaczy coś w stylu ade by u czy jakoś tak odłączyłem od prądu i teraz już nie chce się uruchomić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrick

Skąd pobrałeś soft ? Jakim pendraivem wgrałeś soft ,były na nim inne pliki ,był sformatowany w FAT 32 ? Komunikat "że nie pasuje bin" pojawia się gdy wgrywany jest soft od innego modelu Arivy ,albo soft jaki był w tunerze jest "bardzo stary" . Teraz to tylko reanimacja po rs 232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

Soft pobierałem ze strony producenta, najpierw pobrałem do 250 i wyświetlił mi się komunikat o bin i zobaczyłem ze to nie to oprogramowanie więc podmieniłem na pendrivie na właściwe do 252 i komunikat dalej był taki sam ale kliknąłem dalej później ten dziwny komunikat na panelu i po odłączeniu prądu już włączyć nie mogę, pendrive sformatowany do ntfs soft w tunerze to był 1.26B9 jak dobrze pamiętam. mam kabel COM tylko że jak dekoder się w ogóle nie włącza to coś zrobię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrick

Do wgrywania softu w Arivach pendraiv ma być sformatowany w FAT 32,pewnie zaraz ktoś napiszę,że wgrywał z pendraiva w FAT 16 czy NTFS i mu działa tuner,niech dalej tak piszę :)

Ariva "tak ma" ,że po ASH jest "ciemna",wgraj soft po rs232 i tuner "ożyje" .

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... grade.zip/

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... .27B6.zip/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem konwerter i teraz jest ok tylko w kroku drugim podobno przy ściąganiu nie mam żadnego paska postępu tylko Synchronizing STBs... a pod spodem Please reset target! kiedy klikam Cancel wyskakuje okienko czy na pewno przerwać bo coś tam się Downloaduje.

 

Wymieniłem kabel na Null Modem i poszło Ferdek uratowany.

PS. Aktualizacja nie pomogła z szybko znikającym pakiem informacji o którym pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich zadowolonych i tych mniej z posiadania Fergusona Arivy Combo 252.Musze przyznac,ze z ostatniej wizyty mojego tunera w serwisjie jestem zadowolony,choc zdaza sie ,ze przy ogladaniu kanalow z DVB-T robi sie chwilowa stop klatka,ale moze to taki urok DVB-T,a nie wina tunera.Chcialbym dzisiaj ogladac Jamesa Bonda na TVP1,a zaprogramowac nagranie na pendriva sabat czarownic z TVP2,moze ktos podpowie czy tak mozna robic,czy beda problemy,i czy ktos ma polaczony tuner z Liveboxem kablem ethernet i jak to dziala.Dzieki za odpowiedzi pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się nagrywac i co innego oglądac jesli kanał - program nadaje z tego samego transpondera jesli masz tuner jednogłowicowy.

Możesz oglądac z naziemnej a nagrywac program z satelity albo odwrotnie.

 

Musiałbys miec tuner dwugłowicowy ( sat lub dvb-t ) żeby jednoczesnie oglądac i nagrywac co innego z satelity lub dvb-t.

 

Co do serwisow internetowych w tym tunerze działa to rożnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F.A.combo 252,dzisiaj zamowilem do neostrady TV od Orange,mam obecnie nie doladowana karte SMARTHD.Jak to polaczyc razem.Mam dostac w miejsce Liveboxa FunBoxa,moze ktos ma juz taka konfiguracje sprzetu.Do tego plazma Panasonic tylko 2 gniazda Hdmi i kino domowe Panasonic.Napiszcie jak to spiac razem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...