Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak!

Ja, jak już wyżej wspomniałem, na początku w moim Fergusonie Ariva 202E do nagrywania używałem pendrive 16 GB, jednak kilka miesięcy później zdecydowałem się na zakup do mojego tunera zewnętrznego dysku twardego 2,5" o pojemności 1 TB. Dzięki temu jest znacznie większy komfort w korzystaniu z funkcji nagrywania i time-shift. :)

Tak więc, ja ze swej strony również polecam od razu zakup przenośnego dysku, zamiast pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek113

Wyedytuj w tunerze transponder, który podaje niewłaściwą częstotliwość i ją popraw. Następnie zapisz zmiany i wówczas tuner będzie już wskazywał właściwą częstotliwość. :)

 

Wszystkie częstotliwości podaje błędnie,

ale to nie koniec moich problemów z tym tunerem (ariva 152 combo) .

Najbardziej mnie denerwuje w nim to że jak nagrywam coś z naziemnej TV to mi kasuje wszystkie listy kanałów i satelity.

Da się coś zrobić z tym problemem ? zmiana oprogramowania by pomogła i czy po zmianie stracę gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ludzie powinni masowo zacząć reklamować tunery, kasowanie listy kanałów to dokuczliwy problem uniemożliwiający normalne użytkowanie tunera. Przecież nikt nie będzie wgrywał ciągle na nowo listy kanałów jeżeli coś nagrywał. Czas zmotywować producenta do naprawy problemu odsyłając masowo tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od wczoraj stałem się posiadaczem tunera 150 Combo ( czy szczęsliwym to się jeszcze okaże :wink: ) . Narazie mam takie małe pytanie ponieważ wczoraj po zainstalowaniu całego sprzetu i wyszukaniu kanałów z przy pomocy opcji "Fast Scan" dla operatora nc+ nie mam kilku programów z pakietu np Canal + (oprócz Canal + oraz Canal + Sport) oraz np HBO HD, Discovery HD ... oraz kilka kanłów których w tym momencie nie spamietałem również nie ma :( Moje pytanie brzmi czy da radę w jakiś sposób je przywróić nie mówiąc już o troche dziwnej kolejności o której już naczytałem się sporo... :wink:

Myślałem o aktualizacji , ale nie wiem czy ją zrobić ponieważ naczytałem się od Was, że aktualizowanie może nieść ze sobą jakiś dziwny i kolejny problem ;) obecna moja wersja 1.26B4 (obecnie do ściągnięcia 1.26B5)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zenek0 - widocznie w Fast Scan nie wdrożyli częstotliwości tych kilku(nastu) kanałów. Poprawki softu często zawierają update m.in. opcji Fast Scan pod konkretną platformę.

Jednak w tym tunerze masz możliwość samodzielnego ułożenia listy np. przy pomocy edytora na PC: http://www.ferguson-digital.eu/en/downl ... 150-Combo/ Zgrywasz sobie listę i układasz dość szybko w/g własnej potrzeby. Jest także możliwość pobrania takiej listy od użytkowników, którzy zajmują się układaniem takich list pod konkretne platformy. Link jednak musisz już mieć od kogoś innego, bądź poszukać samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Problem okazuje sie w czym innym, podczas gdy pogoda na zewnątrz jest nie najlepsza tzn. mocno zachmurzone niebo to podczas przeszukiwania satelity wykrywa tylko niektóre kanały a w szczwególności pomija kanały HD :/ zaczynam się zastanawiać czy nie jest to wina mojego konwentera chociaż przyznam szczerze , że gdy wyszukiwałem kanały na dotychczas stosowanych dekoderach typu Pioneer i Sagemcom to zawsze wszystko wyszukiwało nie zależnie od pogody :/

a wpadłem właśnie na to gdy wgrałem listę kanałow od JAKITAKI i gdy się trochę przejaśniło na dworze to kanały zaczęły działać (chociaż też nie do końca byłem zadowolony bo obraz strasznie przerywał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Wgrałem najnowsze oprogramowanie do combo 250 i przestał widzieć hotbirda. O co może biegać? Do momentu wgrania kanały hotbird chodziły elegncko, a teraz nić nie może znaleźć i jak w chodzę w ustawienia, w stan sygnały, to pasek od siły ma 45% a od jakości 0%. Nadmienie że mam konwerter z zezem na Astrę i Astre widzi. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz dobrze ustawiony DiSEqC oraz typ konwertera, zasilanie LNB? Sprawdź takie rzeczy. Jak wszystko ok to wróć na moment do poprzedniego softu - jak będzie ok to coś z ustawieniami na nowym lub jakieś cuda niewidy z listą kanałów (takie rzeczy w tych tunerach się zdarzają - wtedy ustawienia fabryczne i układanie listy od nowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...