Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lookash2nd, tak jak pisałem wcześniej o takiej możliwości, wygląda na to, że się potwierdza - masz chyba jakieś uszkodzenie sprzętowe. Niestety wygląda na to, że w wypadku niniejszej firmy pierwszym testerem sprzętu jest użytkownik końcowy... Może to tylko jakaś drobnostka (np. zimne luty) ale jeśli masz gwarancję, to nie ma co się bawić w naprawę na własną rękę, niech naprawiają.

 

cyfromaniak2012, poszukaj o reanimacji arivy, było już milion razy to poruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - a nie mieszałeś czegoś ostatnio z listą kanałów? Ja osobiście takiego przypadku nie miałem, ale pamiętam wpisy niektórych, że mieli podobne objawy np. przy wgraniu starej listy do nowego softu. Zrób sobie dumpa i wgraj czysty soft (nie wgrywaj listy) i zobacz czy sygnał nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe problem, a mianowicie 0% sygnału na wszystkich transponderach DVB-S2. Co może być przyczyną? Czyżby padła głowica?

Na początek proponował bym sprawdzić przełącznik DiseqC, bo prawdopodobnie w nim tkwi przyczyna.

W instalacji pomiń DiseqC i bezpośrednio podłącz przewód po kolei do każdego z konwertera. Wtedy zobaczysz czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz zamulony dekoder przez timeshift np? Nie masz czasem tak, że po włączeniu dekodera jest ok ale po jakimś czasie pracy (np godzina) wszystko wolniej działa? Ja mam u siebie timeshift wyłączony bo potrafi nieźle dekoder przymulić. Mimo to czasem reakcja na pilota tez jest słaba, pomaga dociśnięcie baterii lub w ostateczności restart stb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że Timeshift to bolączką tych tunerów. Ja mam 210 combo i zawsze wyłączam. Ale nawet z wyłączonym zauważyłem podobny objaw. Jeżeli nic ciekawego akurat nie oglądam to zawsze robię reset. Tak już mają te ferdki.

Gdyby support był taki jak użytkownicy sobie tego życzą to na pewno sprzęt by większości wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,jest nowy soft V1,26B9 na stronie producenta.Po wgraniu nie działa WIFI ,po wpisaniu klucza do rutera wyskakuje ''upłynął limit czasu'' i rozłącza ,nie zapisuje klucza w pamięci -przy każdej próbie trzeba wpisywać od nowa i na dodatek znika z listy logowany ruter -wraca dopiero po restarcie.Czy ktoś już testował ten soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...