Skocz do zawartości

Nieszyfrowane nagrania


Joke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam a ja mam takie pytanko jaki polecicie tuner o nagrywania zakodowanego sygnału mam na myśli że nagrywam na pendrive i z pendrive mogę dane zrzucić na kompa rzecz jasna w przystępnej cenie obecnie mam nc+ najniższy abonament ale za 2 miesiące chcę wziąść nc+ mix więc przy okazji żeby ten dekoder obsługiwał te karty co mi polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skukany

W twojej sytuacji oprócz wyżej wymienionych modeli, dobre by były także te z tzw. nowszej serii Fergusonów "Ariva", np. 202E, 250 Combo, 252 Combo. Co prawda, modele te szyfrują nagrania z kanałów kodowanych, ale mając nc+ mix korzystasz z modułu CAM, a to akurat pozwala na "obejście" tego zabezpieczenia. Ważny jest tutaj wybór modelu tunera z gniazdem na moduł CAM, bo nie wszystkie tunery takowe posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam że dobrze działają dekodery HD firm Comag, Telestar, Medion itp. z wejsciem na moduł i nagrywaniem na usb, HDMI. Większosc z nich działała z modułem HD+ niemieckiej telewizji sat.

Można taki tanio kupic - sprzedawane na znanym portalu aukcyjnym. Menu po polsku, własna lista, nagrywa w jednym pliku powyżej 4GB także. W dobrej cenie można kupic z dwoma głowicami satelitarnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson poza numerem ma nazwę modelu i trzeba uważać co się kupuje, bo była Ariva 100, a był też @Link 100 i to nie jest to samo. Samo "100" nic nie mówi o modelu.

 

A teraz zła wiadomość: nie możesz wyjąć karty z dekodera Box+. Karty w nc+ są parowane ze sprzętem - albo z dekoderem albo z modułem CAM. Jeśli masz kartę w dekoderze, to jej nie użyjesz w niczym innym poza tym dekoderem. Gdybyś miał kartę w module, to tak jak pisał @Barti wyżej (założył, że weźmiesz nowy nc+ MIX z modułem) - odbiornik z gniazdem na moduły (czyli nie Ferguson Ariva 100, bo ten model ma tylko czytnik kart, nie ma gniazda CAM) wystarcza. Jeśli spróbujesz użyć karty wyjętej z dekodera - zadziała tylko część kanałów z oferty (te, które pokrywają się z ofertą Smart HD+, bo Smart HD+ ma wyłączone parowanie).

 

W Twojej sytuacji, chcąc nc+ MIX potrzebujesz dwie rzeczy, żeby nagrywać w formie zdeszyfrowanej:

- odbiornik z gniazdem na moduły CAM (@Barti wymienił wyżej które Fergusony pasują)

- moduł CAM z kartą nc+ MIX (np.: http://ncplus.pl/sklep/promocje/zestaw- ... -camhd-199 ) - to musi być komplet, nie można dokupić modułu do istniejącej karty w systemie Conax.

 

W takiej konfiguracji nagrywać będzie można to, co się ogląda (dwa powody - po pierwsze: Ferguson ma jedną głowicę, więc i tak jeśli uruchomi się nagrywanie, to nie może zmienić częstotliwości i dostępne są kanały z aktualnie wybranego transpondera, po drugie - moduł CAM może dekodować jeden kanał w danej chwili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHyba że teraz kupiusz cos co ma 2 glowice i nową umowe w nc+ z kartą 0100 z dekoderem sagemcom 83/87;p wtedy masz nie parowaną karte i 2 głowice jak se box kupisz;p

 

Możesz pomyśleć o sprzęcie na linuxie jakis dreambox albo vu+ ostatecznie Nbox z e2 po modyfikacjach.U mnie działa BSLA model na e2 2 głowice i karta 0100 i na raz nagrywam nawet 5 kanałow;)

 

Działa to podobnie do firmowego boxa NC+ ale masz nie szyfrowane nagranie.W razie cos PM i poradzimy coś. Dekoder 2 głowice to jakies 400zł przerobiony nbox z oferty nc+ mix. Umowa? żaden problem bo obecnie wrociły karty 0100 do umów do dowolnych pakietów. Ferdki lubią sprawiać problemy...Zraziłem się po modelu 8900 hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oczywiście nie zapominając równocześnie o fakcie, że w przypadku CAM-ów mamy do czynienia z "normą" CI+, gdzie ten "plus" nie musi, ale może znacznie "podnieść" w niedalekiej przyszłości komfort korzystania z odbiorników w razie chęci archiwzacji swoich nagrań, jak to już teraz ma miejsce np za Odrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...