Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam właśnie taki soft.

Nie wiem dlaczego komunikaty modułu CI wyskakują tylko na wybranych kanałach

TVP Sport, Orange Sport, Sport Klub, EuroSport 2 HD (tp.11258MHz)

a np. na Canal+Sport HD, nsport HD, Eurosport HD (tp.11278MHz) nie wyskakuje ten komunikat.

 

Dotyczy to kanałów, które są w ofercie Cyfrowego Polsatu i nC+ jednocześnie?

 

Włączam tuner, ustawiam np. kanał C+Sport, wszystko ok, INFO się wyświetla, żadnych komunikatów.

Jak wejdę na któryś z kanałów, które są w ofercie nC+ i CP ale uprawnienia mam z karty nC+ to zaczyna się i wtedy już INFO znika po ułamku sekundzie na każdym kanale (jesli opcja komunikaty CI jest wyłączona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa mailowa z serwisem Fergusona: serwis@ferguson.pl

 

Mam teraz inny problem.

Ostatnio kupiłem moduł Cyfrowego Polsatu.

Mam na Arivie 210 Combo kartę Cameleon nC+ i moduł CI+ Cyfrowego Polsatu.

Na kanałach, które są w ofercie nC+ i CP jednocześnie np. TVP Sport, Orange Sport, Eurosport 2 HD wyskakuje komunikat z modułu CP: "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" mimo że kanał chodzi bo jest odkodowany kartą nC+.

Jeśli wyłączę komunikaty modułu CI to wtedy na tych kanałach po ułamku sekundy znika opis INFO i po każdej próbie włączenia INFO z pilota okienko pojawia się i znika po ułamku sekundy

 

Mam najnowsze oprogramowanie, bo niedawno było wgrywane u Was. Tuner był naprawiany na gwarancji.

 

Witamy,

 

jedyna możliwość na poprawę - na tych kanałach wybieramy z pilota

EDIT

DEKODUJ PRZEZ

CZYTNIK KART CA

ZAPISZ

Próbowałem

Nie pomaga

 

Problemu prawdopodobnie nie da się więc rozwiązać.

Moduł Polsat to CI+ a gniazdo modułu w dekoderze to CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą mam kartę wyjąć? Bez karty CP przed aktywacją to pamiętam że były błędy nr 01 i 09.

Karty Cameleon nie mam jako takiej tylko kartę TURBO od splittera.

 

Odpowiedź na to samo pytanie od: expert@ferguson.pl

 

Dla problematycznego kanału należy ustawić

przez co ma być dekodowany : Biały klawisz [EDIT] -> dekoduj przez ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem że mam wyciągnąć kartę nC+ z gniazda CA i kartę Polsatu z modułu i zostawić sam moduł czy moduł z kartą?

Dam znać ale po 15, bo jestem w pracy.

Problem może dotyczy nowego softu. Nikt nie zgłasza takiego problemu w sieci, a pewnie niewiele osób wgrywa co chwilę nowe softy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł z kartą, tak żebyś mógł oglądać TV. Poskacz po kanałach i wybierz np. TVP Sport albo inny kanał z którym masz problem. Nawet jeśli nie masz jakiegoś kanału w swoim pakiecie, jeśli się nie mylę, EPG powinno się pobrać, a tym samym zobaczysz jak wyświetla się INFO. Jeśli będzie OK, pisz dalej do producenta. Jak coś to ja też wyśle komunikat o podobnej treści i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjmę kartę nC+ i włączę TVP Sport lub Orange Sport to na bank będzie czarny obraz, napis zakodowane i pewnie komunikat modułu: Tego abonamentu nie ma w twoim pakiecie (mam pakiet Familijny HD przez 6 miesięcy, a później Rodzinny HD)

Po prostu ten moduł zachowuje się tak jakby on był sam, jednym słowem za bardzo się panoszy. Tuner nie patrzy że dany kanał ma uprawnienia z CA tylko gdy jest moduł włożony to jest "Masterem" i mimo że kanał chodzi bo bierze uprawnienia z karty nC+ to on jednak ma ochotę poinformować, że tego kanału nie ma w moim abonamencie Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei gdy w "Tools / interfejs wspólny CI / wiadomości CI" ustawię na "wyłącz"

to wtedy przy zmianie kanałów znika mi okienko INFO, tzn pojawia się na ułamek sekundy i odrazu znika.

Gdy ręcznie włącze opcje INFO z pilota to pojawia się na ułamek sekundy i znika.

 

Będziesz wiedział czy moduł pracuje poprawnie w kieszenie bez "+", żeby dalej naciskać producenta na zainteresowanie się problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależnie od tego czy w gnieździe CA jest karta Cameleon, karta Turbo splittera czy nie ma karty wcale to moduł wywala komunikat że kanału nie ma w abonamencie.

Tzn nie zawsze, bo czasem gdy nie ma karty to wyskoczy tylko zakodowane, ale jak włącze dany kanał drugi raz to dalej komunikat CI+

EPG działa cały czas niezależnie od tego co i jak jest włożone w tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Pisałem do nich.

Nie przewidują zmian w tym temacie.

Problem jest z kanałami, które są kodowane jednocześnie dla CP i nC+

Jako że w CP mam pakiet najniższy to plansza pojawia mi się np. na Eurosporcie 2, TVP Sport HD, Orange Sport czy SportKlub - mimo że te kanały chodzą

na Canal+ tego nie ma, bo C+ nie ma w CP - tak wydedukowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawałem ją na gwarancji bo coś nawalała i wgrano mi najnowszy soft

To chyba jest jeszcze na gwarancji więc nie chce kombinować nie mając gwarancji na sukces

Ostatecznie sprzedam tą Arivkę i kupię coś podobnego sprawdzonego

 

Ariva 202E ponoć nie ma tego problemu (brak tylko DVB-T, ale to kwestia telewizji regionalnej)

Golden Media Wizard HD Vote

 

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?

--->>> https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=4&t=33452 <<<---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...