Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@marbero

A jak do tunera włożysz karte NC+ seca (bez "pośrednictwa" splitera) to też są zacięcia ?

....tak przy okazji,jak by przestały działać w menu "wyniki rozgrywek piłkarskich" Football Score, to można to też sprawdzić na kompie :)

http://www.scorespro.com/rss2/live-soccer.xml

np. wyniki Peru: Primera Division ...ciekawe po co to komu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

jestem tu nowy, tak ze mam nadzieje, ze pisze mojego posta w dobrym miejscu.

 

Mam dwa identyczne odbiorniki Ferguson Ariva 202E. Obydwa maja identyczne, najnowesze oprogramwanie. Od lat uzywam tego samego zewnetrznego dysku (bez zasilania) do nagrywania. Kiedy podlaczam ten dysk do jednego z nich, po kilku minutach dysk zaczyna piszczec (tak jakby mial za niskie napiecie) i sie wylacza. Oczywiscie przerywa nagrywanie. Czasami wczesniej na TV ukazuje sie informacja "Device Speed too low", czy cos w tym stylu. Kiedy podlaczam ten dysk do mojej drugiej Arivy, dziala bez zarzutu.

Zmienialem juz kabel USB, a nawet sam dysk zewnetrzny na inny, i problem nadal wystepuje. Na jednej Arivie obydwa dyski zewnetrzne dzialaja bez problemu, a na drugiej po kilku chwilach "siadaja". Czy ktos ma jakis pomysl dlaczego???

 

Dzieki z gory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej problem z gniazdem USB w Arivie. Próbowałeś podpiąć dysk do drugiego gniazda USB? Ariva 202E ma dwa gniazda USB: jedno z tyłu i jedno z przodu pod klapką.

A tak poza tym to niniejszy wątek uważam za zbędny. W niniejszym dziale forum jest już wątek poświęcony dyskom do tunerów Ferguson serii Ariva. Dokładnie tu: viewtopic.php?f=126&t=14692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdźcie czy u was na ariva 202e wystepuje problem zaniku dzwieku na sekundę na takich kanałach jak TVN7 HD , TVN24HD, są to szybkie krótkie zaniki dzwięku w nieregularnym odstępie czasowym trzeba po prostu włączyc na podany kanł i nie skacząc na inne kanały oglądając go do godziny. Jak u was wystepuje tez ten problem napiszcie dzieki z góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, krótkie zaniki dźwięku występują od zawsze. Mam moduł CAM Cyfrowego Polsatu i Arive 202E podłączoną pod amplituner Denon.

Z tego co zauważyłem, to zaniki występują na kanałach na których nadawany jest dźwięk przestrzenny (Dobly Digital, Dolby Pro Logic II).

Po zmianie ścieżki dźwiękowej na stereo problem znika. Inny sposób to gdy problem się pojawia to zmiana kanału i powrót powoduje, że zaniki przez dłuższy czas się nie pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Arivę 202E i chęć poukładania sobie listę kanałów Polsatu po swojemu. Problem dotyczy programu Ariva Editor-mianowicie po pobraniu i zapisaniu listy z tunera i otwarciu go w w/w edytorze w czasie układania listy np.ulubionych,dodaję konkretny kanał i raz jest o.k. a raz zamiast tego wybranego jest zupełnie inny albo i na listę wskoczy kilka.Robię wszystko wg instrukcji Ariva Editor manual .pdf.

Może jest jakiś inny program? Albo inny sposób? Wiem ,że można na piechotę w tunerze ale mi się nie chce :oops:

P.s Na starym Ferdku używałem DarHol Channel Editor i wszystko jakoś było o.k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam -przestały działać u mnie kodowane kanały NC+ na Arivie,spliter chyba Ok, bo na drugim tunerze wszystko gra.Czy po włożeniu oryginalnej karty Nc+ do Arivy tuner powinien przemówić na kanałach kodowanych? bo tak nie jest.Nie wiem czy przypadkiem moje szkraby nie poczyniły swoich ustawień w menu dekodera,czy też coś się sypnęło.Może wgranie nowego softu coś zmieni,w związku z tym drugie pytanko jak dojśc do tego jaki soft posiadam i jaki jest najnowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące tunera opisywanego w temacie.

Czy istnieje oprogramowanie które znacząco poprawia szybkość jego działania? Chodzi mi o zarówno uruchamianie (po włączeniu zasilania, jak i po włączeniu z trybu standby), oraz przełączanie kanałów. Obecnie samo przełączanie kanałów potrafi mieć kilko-sekundowe opóźnienie.

Jeżeli nie, to jaki alternatywny turner byście polecili, o podobnych możliwościach, który charakteryzuje się wysoką szybkością działania. Sprzęt używany z telewizją na kartę (smart hd).

Chciałbym turner, który uruchomi się np. w sekundę, a przełączanie kanałów to ułamek sekundy, żeby można było "lecieć" bez żadnego zauważalnego opóźnienia przez listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego softu. Prędkości większej nie będzie o ile producent coś tu nie pogmera (ale raczej nie pogmera, nie znam żadnego tunera na procesorze ALi, który byłby tak szybki, jak chcesz uzyskać). Można trochę pomanewrować ustawieniami, wyłączenie oszczędzania energii przyśpieszy start z czuwania kosztem zużycia energii. Pytania o inne odbiorniki zadajemy w stosownym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy mający zaniki dzwieku na Ariva 202e na kanałach takich jak TVN 7 HD , TVN TURBO HD , TVN 24 HD , TVP1 HD, jest znaleziona przyczyna takich przypadłości to nowe softy prowadzą do takich problemów , gdzie występuje konflikt HDMI z niektórymi markami telewizorów. Instalacja bardzo starego softu V1.14B3 likwiduje tą przypadłość nie ma na nim zaników dzwięku po kablu HDMI , zero problemów nawet gdy zainstalujemy liste z najnowszego softu . Niema też żadnych problemów gdy doinstalujemy Main Code z najnowszego softu do tego starego . Informacja poszła do kierownika serwisu fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowy, tak ze mam nadzieje, ze pisze mojego posta w dobrym miejscu.

 

Mam dwa identyczne odbiorniki Ferguson Ariva 202E. Obydwa maja identyczne, najnowesze oprogramwanie. Od lat uzywam tego samego zewnetrznego dysku (bez zasilania) do nagrywania. Kiedy podlaczam ten dysk do jednego z nich, po kilku minutach dysk zaczyna piszczec (tak jakby mial za niskie napiecie) i sie wylacza. Oczywiscie przerywa nagrywanie. Czasami wczesniej na TV ukazuje sie informacja "Device Speed too low", czy cos w tym stylu. Kiedy podlaczam ten dysk do mojej drugiej Arivy, dziala bez zarzutu.

Zmienialem juz kabel USB, a nawet sam dysk zewnetrzny na inny, i problem nadal wystepuje. Na jednej Arivie obydwa dyski zewnetrzne dzialaja bez problemu, a na drugiej po kilku chwilach "siadaja". Czy ktos ma jakis pomysl dlaczego???

 

Dzieki z gory!

To jest ograniczenie prądowe na porcie USB poniżej 0,5A. Tylko dysk z własnym zasilaniem lub pendrive. U mnie mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...