Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.15B5 dla 100/100E/200/120/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Test wykonany na Ariva 200 COMBO

 

- Brak obsługi E-AC3 pomimo tego, iż po wgraniu softu od 220COMBO ścieżka E-AC3 działa (TVP1 w MUX1)

- EPG dla MUX1 poprawione lecz nie do końca - pojawiają się braki opisów szczegółowych audycji - w kilku audycjach opis jest a w większości już nie ma ( w poprzedniej wersji oprogramowania w ogóle nie pobierało szczegółowych informacji) / W MUX-2 EPG działa prawidłowo.

- Brak komunikatu "ZAKODOWANE" przy przełączaniu kanałów z pakietu Cyfra+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test wykonany na Ariva 200.

- Brak komunikatu "zakodowane" przy przełączaniu kanałów.

-Poprawiono wyświetlanie przy numerycznym wybieraniu kanału. Cyfry nie są przyciągnięte na prawą stronę.

- Przy szukaniu na jednym transponderze i wyłączeniu szukania sieci, zamiast zakończyć tylko na jednej częstotliwości, szuka dalej.

-Jakość obrazu jak w poprzednich wersjach oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BABOL: u mnie po podłączeniu dysku po USB wybieram kolejny kanał i... ferdek A200 restartuje się!!! Tak jest za każdym razem. Bez dysku O.K. Na Cyfrze+ mam wrażenie, że EPG wskakuje natychmiastowo. Wcześniej musiałem czekać jakiś czas a teraz od razu pojawia się. Już się martwiłem, że wszystko będzie dobrze... Przy okazji POZDROWIENIA dla programistów Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam tego, co kolego powyżej napisał. Mam kartę Cyfry w czytniku i podłączony dysk USB Samsung S2 i nic się nie wiesza, chodzi bardzo stabilnie mimo częstego i szybkiego przełączania kanałów. Przez kilka godzin nie udało mi się powiesić tunera na tym sofcie. Dźwięk jest dobrze zsynchronizowany z obrazem. EPG dla kanałów Cyfry jest na najbliższe 7 dni (w sofcie 2.14.Bx tylko na 3 dni). Na razie nic złego nie znalazłem. Przetestuję dziś nagrywanie z EPG.

 

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach pracy na nowym sofcie sprawy wygladaja nastepujaco:

 

+ synchronizacja obrazu z dzwiekiem poprawna, także na kanalach HD,

+ kanaly przelaczaja sie w miarę szybko i bez problemów,

+ miałem podlaczonego pendrive’a i zadnych resetow nie doswiadczylem,

+ divISO działa bez problemow,

+ EPG pojaiwa się szybko i jest na kilka dni do przodu,

 

- niestety na niektórych kanalach nadal całkowity brak EPG (np. Eurosport 2 HD, BBC Knowledge, BBC Entartainment, Sci Fi)

- podczas testow mialem 2 “incydenty” - raz zniknal zupelnie dźwięk, raz tez przestaly dzialac kanaly kodowane (pojawial się napis „zakodowane”, mimo ze tuner widział karte a spliter sygnalizowal normalna prace). Na oba problemy pomogl tylko restart tunera. Jestem ciekaw czy po prostu przypadek czy może kto tez zaobsewrowal takie probelmy? Wczesniej miałem 1.06B7 i takie cos ani razu się nie zdarzylo…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ synchronizacja obrazu z dzwiekiem poprawna, także na kanalach HD

 

Poprawna czy idealna?

 

- niestety na niektórych kanalach nadal całkowity brak EPG (np. Eurosport 2 HD, BBC Knowledge, BBC Entartainment, Sci Fi)

 

To zdaje się nie jest wina kolejnych softów tylko tego, że Ferguson juz dawno temu zrezygnował z obsługi EPG w standardzie MediaHighway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień stronę kodową napisów na UTF-8 i będą działać.

Tylko takie są obsługiwane :/

 

Co do 200Combo - i nowego softu to Brawa dla FERGUSONA :brawo: w tej wersji oprogramowania działa automatyczna zmiana formatu obrazu na polskich kanałach DVB-T, i płynne odtwarzanie plików .m2ts nagranych aparatem Panasonica. Teraz dopiero działa to tak jak oczekiwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy - chyba zapowiada się jedno ze stabilniejszy wydań :brawo:

 

Próbowałem zmęczyć ten nowy soft na rożne sposoby w weekend ale poległem.

Niema już wyraźnego zmulenia obsługi z wersji 2.13xx i 2.14xx. Wszytko działa szybko i sprawnie.

 

Ustawiłem 4 timery z rożnych kanałów kodowanych z C+. Nagrał wszystkie 4 niezakodowane (bez $).

Obym się nie mylił ale puki co skuteczność 100%. Nareszcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z pospiechu napisałem entuzjastycznie o nowym dziele informatyków z Fergusona a tu zonk.

Po włączeniu Menu-Installation-Ustawienia Anteny następuje chwilowa przycinka obrazu i w końcu całkowite ich wyłączenie.

Problem dotyczy kanałów kodowanych - pakiet C+, karta w czytniku. Kanały FTA odbiór prawidłowy, pomaga restart przez wył/wł z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po włączeniu Menu-Installation-Ustawienia Anteny następuje chwilowa przycinka obrazu i w końcu całkowite ich wyłączenie.

Problem dotyczy kanałów kodowanych - pakiet C+, karta w czytniku. Kanały FTA odbiór prawidłowy, pomaga restart przez wył/wł z pilota.

nie zauważyłem tego u siebie. niestety w dalszym ciągu nie działa poprawnie przełączanie kanałów w menu "ulubione" - wybierasz ulubione, np.fav 1 i ostatnio oglądany kanał to nie przełącza na ten kanał - należy wybrać jeden wyżej lub niżej i dopiero ten docelowy.

...ale tak ogólnie to ok., żadnych zwisów, braku synchronizacji obrazu/dźwięku czy wielu innych wpadek z poprzednich softów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu Menu-Installation-Ustawienia Anteny następuje chwilowa przycinka obrazu i w końcu całkowite ich wyłączenie.

 

Dziwne bo u mnie nic takiego nie występuje.

W menu instalacja - ustawienia anteny - wyłączany jest po prostu obraz w tle i zawsze tak było.

Ale po wyjściu z menu wszystko działa normalnie, także to nie jest żaden babol.

Robiłeś po wgraniu softu fabryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po włączeniu Menu-Installation-Ustawienia Anteny następuje chwilowa przycinka obrazu i w końcu całkowite ich wyłączenie.

Problem dotyczy kanałów kodowanych - pakiet C+, karta w czytniku. Kanały FTA odbiór prawidłowy, pomaga restart przez wył/wł z pilota.

nie zauważyłem tego u siebie. niestety w dalszym ciągu nie działa poprawnie przełączanie kanałów w menu "ulubione" - wybierasz ulubione, np.fav 1 i ostatnio oglądany kanał to nie przełącza na ten kanał - należy wybrać jeden wyżej lub niżej i dopiero ten docelowy.

pozdrawiam

Taka sama sytuacja (z wybieraniem kanałów) ma nadal miejsce też w przypadku zmiany satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek.cis

Od początku z tego co pamiętam dołączony jest do oprogramowania plik .txt informujący w jakiej stronie kodowej odtwarzane są napisy : "- Subtitles in format SRT (utf-8)", więc kolega pacyfik ma całkowitą rację.

 

Ok, tylko, że problem jest taki, że napisy "napływają", tzn nie pojawia się od razu zdanie, tylko pojawiają się po kolei kolejne litery... i na czarnym tle. W sumie wcześniej nie korzystałem zbytnio z odtwarzania z dysku (brak wsparcie DTS, a takie mam większość filmów), jednak napisy wyświetlały się "przyjaźniej". Potem wrzucę krótki filmik, który to zobrazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...