Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Nie dawno dowiedziaem że firma Ferguson wprowadzi nowy odbiornik będzie to dużo tańsza alternatywa dla arivy 100 a nazwa to będzie ariva 100e.

Odbiornik będzie dużo mniejszy od arivy 100 ale tak samo funkcjonalny a zarazem dużo tańszy. Gdy będe wiedział coś więcej lub gdy zdobęde fotki to zamieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przecież zwykłą ARIVE 100 idzie dostać już za 320 zł.

Niewiem czy jest sens kupować coś jeszcze bardziej okrojonego żeby zaoszczędzić 20 zł.

No własnie rzecz w tym że brak komponentu i optyka wielu ludziom nie zrobi żadnej różnicy.

Rożnica w cenie będzie - i lepiej zostawić ją w kieszeni niż wydawać na złącza, których nigdy nie użyję.

W końcu odbiornik HD = HDMI + antena no i ewentualnie coaxial do wzmacniacz... a to jest :P

 

Ja uważam że to rozsądne posunięcie ze strony Fergusona - zwłaszcza, że chodzą słuchy o dodaniu kanałów HD do TnK....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przede wszystkim duża oszczędność na etapie produkcji. Dlatego mozna zaoferować nieco tańszy produkt i być może lepiej na tym zarobić. Jeśli ktoś posiada telewizor z HDMI, a nie ma amplitunera bez HDMI, to taki produkt jest dla niego. Nie sądzę, aby funkcjonalnie był uboższy od pełnej "setki".

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to rozsądne posunięcie ze strony Fergusona - zwłaszcza, że chodzą słuchy o dodaniu kanałów HD do TnK....

 

A mógłbyś napisać coś więcej na ten temat. Przed chwilą przeszukałem stronę TNK i nic takiego nie znalazłem.

 

Sam rozważam zakup jakiejś Arivy pod TNK. Tzn. teraz mam jeszcze Fergusona 5080CI + stary moduł Magic (z wsadem MR 117) i kartą TNK, ale mam z nim drobne problemy - moduł kilka/kilkanaście razy dziennie się resetuje i muszę czekać po 15-20 sekund na jego inicjalizację i długo trwa przełączanie między kodowanymi w TNK kanałami na różnych transponderach. A, że chcę go podłączyć w innym pokoju, gdzie czasem przyda się włączyć np. TVN to postanowiłem kupić nowy tuner jako drugi pod TNK.

 

Od wczoraj mam pożyczony na próbę FK-5800HD i jako, że ten model nie ma czytnika kart, a tylko slot CI to na nim również testowałem ten moduł i również nie jest najlepiej - co prawda kanały przełączają się bardzo szybko, ale czasem gubi kodowanie i nie odczytuje kilku ważnych dla mojej rodziny kanałów: TVN Style, Discovery Channel i Disney Channel. W związku z tym postanowiłem odpuścić sobie moduł, oddać tuner i kupić coś w HD (tak na przyszłość) z czytnikiem.

Czy tunery Ariva 100 i 200 są obecnie dobrym rozwiązaniem pod TNK? Kasa przemawia za 100, ale zastanawiam się czy będę kiedyś potrzebował slotu CI...

 

Aha, jeszcze jedno - jak to jest z tym "uniwersalnym pilotem"? Kilka dni temu padł mi pilot od DVD Wiwa 238U, podobno działają z nim piloty uniwersalne z kodem TV 727. Jakie są szanse, że dam radę pilotem od Arivy przynajmniej poruszać się (strzałkami?) po liście plików/katalogów odtwarzanej płyty? Tego nie mogę wykonać przy pomocy przycisków na urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa po 269 na alledrogo :D

 

A Oprogramowanie mozna smialo wgrac od ariva 100 :P i bedzie dzialac , wersja E jest tylko wyposarzona w ubogi sprzet czyli widac z czego zrezygnowali .......

Swoja droga wole dolozyc z 50pln i mam tuner HD na karte i modul + wyjscia czincz jakie uzywam :D:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Od dłuższego czasu obserwuję dyskusję na tym forum.

Mam pytanie czy w tej Arivie (lub pozostałych 100/200 bo niewiele one się różnią) sygnał TV i audio jest podawany jednocześnie przez HDMI i EURO(SCART) ?

Pytam bo jestem ciekaw czy dałoby się wyprowadzić sygnał audio ze złącza EURO zastępując usunięte w tym modelu cinch.

Jak się sprawuje ten model? Mniej jest problemów niż z Ariva 200?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...