Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z kompa czy z pendrive jeden grzyb za nic nie mogę ogarnąć jak to zrobić. Chodzi mi o to jak to zrzuciłeś z kompa nie czy to możliwe bo musi być możliwe skoro jest możliwe kopiowanie tych plików na kompa lub pendrive. Od nie dawna mam tuner i tej kwestii nie mogę ogarnąć. Opisz jak możesz proces kopiowania pliku z kompa na tuner.

 

Wiem że HD nie idzie właśnie też sprawdziłem. Ale mam kolejny programik na celowniku który może coś wskóra tylko potrzebna jest jego pełna wersja a nie mam dostępu. Poszukamy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT zapisuje w pliku *.tp0. Bezpośrednio raczej trudno odtwarzać go na komputerze (tym bardziej w wersji HD). Potrzebne jest coś co pozwoli zamienić ten format na zwykły strumień *.ts. Ja używam programu TSDoctor - nie jest darmowy ale ma bardzo duże możliwości edycji i konwersji nagrań zapisanych za pomocą tunera (zresztą nie tylko Arivy TT). Mając plik ts możemy odtwarzać go już każdym programem - wystarczą tylko aktualne kodeki np. paczka K-Lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam nowy problem z tym tunerem. Coś mu się pochrzaniło i nie mogę wczytać listy kanałów. Podłączam pendrive z listą kanałów i tuner nie widzi tej listy. A jak próbuję ją wczytać to pisze że brak listy albo plik jest uszkodzony. To samo jest z oprogramowaniem pobranym ze strony oprogramowanie jest na pendrive tuner widzi pendrive ale ilość oprogramowania pokazuje zero. Miał ktoś z was coś takiego?

 

Coś czuję że dekoder 2 miesiące po zakupie zostanie wysłany w kosmos.

Moja opinia co do tego dekodera jest taka:

chcieli dobrze wyszło jak zwykle. Reszta wad i zalet była wypisana wcześniej :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie do ustawień fabrycznych nic nie dawało dalej było tak samo. Po podłączeniu kilku pendrive tuner zobaczył wreszcie oprogramowanie na nim po wgraniu oprogramowania wszystko wróciło do normy tuner widzi każdą listę na każdym pendrive łącznie z tymi których wcześniej nie widział.

 

Cuda wianki :lol2: na szczęście sytuacja opanowana ale o co chodziło nie wiem.

 

Mam jeszcze pytanie:

Jak ustawie antena 1 podwójny konwerter to obraz czasem potrafi się zatrzymać na sekundę (i tak co jakiś czas). Jak ustawie antena 2 głowica A lub B jest ok i efektu zamrożenia obrazu nie widzę ale wtedy nie mogę oglądać jednego programu a nagrywać innego. Czy da się jakoś to skonfigurować żeby nie był ustawiony podwójny konwerter a żeby można było oglądać jeden kanał a nagrywać drugi z innej częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie urządzenia mają problemy z odczytem wielu modeli pendrive - nic nowego, to nie komputer. Trzeba mieć jeden, dwa sprawdzone i po problemie. Sam testowałem dziesiątki różnych tunerów m.in pod tym kątem i zawsze zdarzało się, że jakiegoś pendriva dane urządzenie nie czytało. Nie ma tutaj reguł. Od początku znalazłem dwa pendrivy, które idealnie współpracują z TT i... zapomniałem o tej sprawie.

 

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi nie. Nie wiem o jakim szczególnym zatrzymywaniu obrazu mówisz - coś takiego zdarza się czasami wszędzie a już np. w kablówka obowiązkowo raz na godzinę. Wiele rzeczy na to się składa - w tunerach sat np. konwerter. Zauważyłem, że te dające bardzo silny sygnał (nie mylić z jakością sygnału!) czasami na chwilę "zatykają" głowice w tunerze. Niestety "przedobrzyć" też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mam problem z dekoderem Ferguson TT HD PVR Ariva Sa w nim glowica A i B z tym ze glowica A nie ma sygnalu na TP 12265 TVP2 HD , HBO HD ,FOX LIFE HD itp.a na B wszystko gra.Wiec o co chodzi?wczasie kiedy przelaczam na podwojna glowice AiB TP12265 brak sygnalu mam dwa niezalezne kable z konwentera poczwornego do ktorego mam podpiety orginalne dekodery polsatu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ferguson TT restartuje się przy przeglądaniu EPG i przełączaniu kanałów CH+ CH-, czy ktoś już wie dlaczego? Wcześniej pojawiał się ten problem.

 

viewtopic.php?f=126&t=12518&p=464394

 

nie mogę napisać do osoby na priv:) chyba nie mam uprawnień

Tuner był już 2 raz w serwisie, raz wymienili zasilacz, ostatnio napisali że sprzęt sprawny.

O tyle denerwujące, że lista epg wolno się ściąga, no i przy restarcie tracę całość, a potem czekać.

Czy są wymagane jakieś kanały na liście aby epg ściągało się szybciej? Z tego co wiem to cześć idzie po tr TVN a część po Polsatu, z tym że niektóre duble SD mam pokasowane, może to źle?

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...