Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

A to o tym wiem, dzięki za rady, ale potrzebuje potwierdzenia czy jest możliwe że na którymś sofcie może iść lepiej video. Bo wydaje mi się że na starszych softach lepszy obraz był. A pytam dla tego że przez 3dni miałem podłączonego wifiboxa jeszcze na starszej plazmie niż mam teraz, a obraz mnie rozwalił. A nie chce mi się wierzyć że dedyk mógłby przesyłać lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy ktoś zauważył problem z przycinaniem TVN24 HD z nc+ na a200 podobnie jak w wątku o modelach 103 i 203 . DO tej pory był spokój ale dziś też już widze przycinki na a200 ?

 

Witaj. Mam Arivę 200, którą obecnie używam z kartą nc+ (SMART HD+) i u mnie też od grudnia jest straszny problem z przycinaniem obrazu na TVN 24 HD. Najczęściej dzieje się to w scenach z dużą ilością dynamiki, trochę rzadziej w programie ze studia, kiedy obraz jest prawie statyczny. Ostatnio włączyłam TVN 24 HD w czasie jakiegoś filmu dokumentalnego i nie szło go oglądać, bo bez przerwy szarpało obrazem. Przed chwilą popatrzyłam na powtórkę programu Maja w ogrodzie i też było to niemożliwe do oglądania, przycięcia obrazu co kilka sekund :( Sygnał na transponderze z TVN 24 HD mam dobry (siła sygnału 90%, jakość sygnału 74-76%). Dziwne, że tego typu przycięć nie mam na żadnych innych kanałach HD, które odbieram (również inne TVN-y HD z tego samego transpondera chyba są w porządku). Tylko TVN 24 HD tak ma, przez co musiałam go niestety zastąpić na swojej liście wersją SD w gorszej jakości :( Na TVN 24 SD nie ma przycięć.

 

Posiadacze modeli 103 i 203 wywalczyli nową wersję oprogramowania, która usunęła problemy z przycinkami na TVN 24 HD (choć podobno kosztem pogorszonej jakości obrazu). O nowe oprogramowanie do Arivy 200 raczej nie ma już szans walczyć, bo to jest już produkt archiwalny, wsparcie zakończone, ostatnia dostępna wersja oprogramowania jest z kwietnia 2013 roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgolka jaka masz średnice anteny , dla mnie to wygląda na nie ustawioną antenę lub nie ustawiony dobrze skręt konwertera dla tego są przycinki . Transpondery TVN należą do grupy słabych i dlatego trzeba mieć bardzo dobrze ustawioną antenę i skręt konwertera jak dobrze dostroisz te dwie rzeczy dla TVN to na wszystkich kanałach będzie zawsze dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica anteny jest 85 cm i jak zapewniał mnie znajomy fachowiec, tyle wystarczy dla prawidłowego odbioru Hot Birda w mojej lokalizacji (mieszkam w Londynie). Antena była ustawiana przez fachowca najlepiej jak się da.

 

Jakość sygnału na tym transponderze (11508/V/27500) od zawsze miałam około 74-76%, ale gdzieś do początku grudnia problem z TVN 24 HD nie występował, więc to nie jest wina niedostatecznego sygnału, bo taki był zawsze. Gdyby to o sygnał chodziło, wydaje mi się, że wtedy na wszystkich kanałach z tego transpondera byłoby to samo, ale TVN HD, TVN 7 HD, TVN Style HD i TVN Turbo HD chodzą normalnie. Tylko i wyłącznie na TVN 24 HD zdarzają się przycinki. Rzadko w czasie programu ze studia, znacznie częściej w czasie reportaży, filmów dokumentalnych i innych materiałów, gdzie jest dużo ruchu w obrazie.

 

W wątku o Arivach 103 i 203 dużo osób zgłaszało takie same problemy z TVN 24 HD. Dla modeli 103 i 203 ukazało się jednak nowe oprogramowanie, które te problemy rozwiązało (pogarszając przy okazji jakość obrazu), ale do Arivy 200 nie ma co się już spodziewać nowszego oprogramowania. Nie wiem, co takiego nietypowego jest w strumieniu TVN 24 HD, czego nie ma na innych kanałach, ale słyszałam, że TVN niedawno coś zmieniał w parametrach nadawania na tym transponderze i chyba coś za dużo zmienił z TVN 24 HD i teraz niektóre odbiorniki "nie wyrabiają". Musiałby wypowiedzieć się ktoś bardziej obeznany w tych wszystkich niuansach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez dłuższy czas oglądałem TVN 24 HD i także zauważyłem te przycinki które występują dość rzadko i głównie podczas dynamicznych obrazów. Mam też Arive 200 i Smart HD (Tnk SD po migracji do Smart HD) i wcześniej to jest przed grudniem ubiegłego roku nie było tych objawów. Coś mi się zdaje że ma to związek z tą promocją programową do końca marca 2015 roku. Gdy uruchamiali tą promocję to były problemy z kartami i nie wszyscy od początku mieli dostęp do tych wszystkich promocyjnych programów. Najwięcej problemów było właśnie z takimi kartami jak moja. O ile wcześniej czegoś nie poprawią to okaże się na koniec promocji z końcem marca. Jak znikną te problemy , to w 100% będzie wiadomo czy to wina odbiornika czy nadawcy. Bo raczej, a nawet na pewno nie jest to wina ustawień anteny skoro inne programy działają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam

 

Arive mam po gwarancji 4 miesiące i przestało działać HDMI. Tuner sie wlacza widze nazwy kanałów na wyświetlaczu niestety brak sygnału na TV.

 

Nie próbowałem jeszcze po euro bez przestawiania czegokolwiek jesli kupie kabel euro-euro powinno to działać ? Jest wogóle dla niej jeszcze jakaś szansa :(?

 

 

Może np. żona przycisnęła na pilocie tryb obrazu na jakiś, który tv nie może wyświetlić?

A inny ekran też czarny? a głos na tv z tego hdmi jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko, co trzeba wcisnac na pilocie zeby uzyskac znak "+". Potrzebuje wpisac nazwe kanalow w listach ulubionych, i nigdzie nie ma znaku +, a reszta znakow jest. Czy trzeba cos przytrzymac i potem jeszcze drugi klawisz, jest jakas konfiguracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...