Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Ja trochę nie w temacie ale mam mały problem

Mam NC+ w mix z własnym dekoderem który popsuł się miesiąc po podpisaniu umowy i wymyśliłem że kupie zamiast niego takiego Ferdka

Chciałem zapytać czy będzie to działaś bezpropblemowo

Bo pamiętam że podpisując umowę z nc+ musiałem podac nr karty i nr dekodera wiec są jakoś sparowane

Wiec co trzeba zrobić by wszystko działało

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ja trochę nie w temacie ale mam mały problem

Mam NC+ w mix z własnym dekoderem który popsuł się miesiąc po podpisaniu umowy i wymyśliłem że kupie zamiast niego takiego Ferdka

Chciałem zapytać czy będzie to działaś bezpropblemowo

Bo pamiętam że podpisując umowę z nc+ musiałem podac nr karty i nr dekodera wiec są jakoś sparowane

Wiec co trzeba zrobić by wszystko działało

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

 

A masz gwarancję jeszcze? Podejdź tam gdzie kupowałeś i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ja trochę nie w temacie ale mam mały problem

Mam NC+ w mix z własnym dekoderem który popsuł się miesiąc po podpisaniu umowy i wymyśliłem że kupie zamiast niego takiego Ferdka

Chciałem zapytać czy będzie to działaś bezpropblemowo

Bo pamiętam że podpisując umowę z nc+ musiałem podac nr karty i nr dekodera wiec są jakoś sparowane

Wiec co trzeba zrobić by wszystko działało

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Niestety, twoja karta "nc+ mix" nie będzie działać w Fergusonie. Znaczy się, będzie, ale niezupełnie, bo dostępne z niej będą tylko kanały wchodzące w skład oferty "Smart HD+". Pozostałe niestety już nie, ponieważ twoja karta "nc+ mix" jest sparowana z dekoderem, z którym została dostarczona i tylko na tym dekoderze dostępne są wszystkie kanały aktywne na tej karcie. Pozostaje ci albo naprawa obecnie posiadanego zepsutego dekodera albo zakup nowego, takiego samego z nową kartą "nc+ mix" przy jednoczesnej rezygnacji z karty obecnej (pod warunkiem, że masz umowę na czas nieokreślony). Trzecią opcją jest zakup tunera Ferguson, a w platformie nc+ zamiast zestawu z dekoderem, zakup modułu CAM ze sparowaną z nim kartą. Taki moduł działa też właśnie w tunerach Ferguson i dostępne są na nim wówczas wszystkie kanały aktywne na posiadanej karcie "nc+ mix".

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam plik *.ts nagrany z TV sat na arivie.

Zawiera on video x264 i audio mp2.

I w takiej formie bez problemu ariva to odtwarza ale nie czyta napisów.

Żeby były napisy to muszę zmienić kontener na *.mkv.

Ale po takiej zmianie nie odtwarza dźwięku mp2.

Żeby był dźwięk to muszę mp2 przekonwertować na AC3.

Czy nie ma sposobu żeby ariva odtwarzała dźwięk niezależnie od kontenera w jakim się znajduje.

Żeby czytała napisy musisz odtwarzać z oryginalnej lokalizacji pliku - czyli z katalogu coś tam dvr.

W katalogu z nagraniem muszą być jeszcze 2 pliki .info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym nagraniu są pliki *.ts oraz *.dvr.

W *.ts są zawarte wszystkie strumienie i podobny plik mogę zrobić przy pomocy tsMuxer-a.

Ale jak rozgryź te pliki *.dvr.

W jakim programie można je otworzyć i edytować ?

Czy jest gdzieś opisana budowa tych plików ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz takiego pliku tsMuxerem, bo większość tych plików oryginalnych jak przepuścisz przez tsMuxera to tsMuxer nie wykrywa niektórych strumieni - m.in. napisów i teletexu więc muxuje bez.

Z kolei pliki .dvr ( to o nich z pamięci wyżej błędnie pisałem jako .info) to jakieś pliki konfiguracyjne.

Otworzysz je np. notepadem2 czy hexedytorem.

Jest tam m.in. tytuł nagrania i są zawsze tej samej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Witam Panów.

Wpadła w moje ręce Ariva 200 (używka). W tunerze był zainstalowany ostatni soft dostępny na stronie producenta (2.18B8). Wydawało się, że tuner działa prawidłowo, jednak podczas oglądania głównie kanałów HD, co jakiś czas następowało zamrożenie obrazu lub wskakiwała mozaika. Przy kanałach SD problem ten nie występował aż tak często. Wydaje mi się, że poziom sygnału jest na wystarczającym poziomie (siła - 90%, jakość 75%). Zauważyłem jednak, że Bit Rate jest bardzo niestabilny. Skacze np. od 1000 spadając okresowo do 0. W tym momencie pojawia się zamrożenie obrazu.

Myślałem, że to wina softu i zmieniłem oprogramowanie na starszą wersję z 2012 r. (nie pamiętam dokładnie jaką). I w tym momencie d***. Tuner nie wyszukuje żadnych kanałów. W "Ustawieniach anteny" na każdym z transponderów pokazywana jest siła - 30%, jakość - 10%. Próba aktualizacji przez USB do softu 2.18B8 zakończona powodzeniem (w menu "Informacje" wyświetlana jest poprawna wersja oprogramowania), jednak problem z sygnałem pozostał.

Dodam, że antena jest sprawna. Na tunerze Ariva 252, oraz Echostar HDS-400E nie ma problemu z odbiorem.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

edit.

Problem z poziomem sygnału rozwiązałem. Okazało się, że głowica była wypięta z płyty głównej. Jednak pierwszy problem pozostał.

Zacząłem dokładnie przyglądać się tunerowi i zauważyłem, że bitrate "skacze" tylko na kanałach kodowanych. Nie ma znaczenia, czy karta jest w module ncam, czy w czytniku.

Możliwe jest, że Tuner nie radzi sobie z odkodowywaniem kanałów? Ma ktoś z Was podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

czy ktoś ma problem z odbiorem canal+ fim hd na arivie 200 (karta cameleon) ? Od kilku tygodni obraz mi się zatrzymuje na ładnych kilka sekund potem trochę działa znowu się zatrzymuje i tak w kółko. Sprawdziłem inne kanały nadające z tego transpondera i zero problemów . Sygnał mam dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...