Skocz do zawartości

Ferguson Ariva ALink 200


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypuszcza Ferguson na rynek nowe produkty: ariva 103, ariva 203, chwalą się złotym medalem na targach Media Expo 2014 w Poznaniu, a nie potrafią dopracować modelu sprzed kilku lat. Mało tego, na maile nie racza w ogóle odpisywać. Mają nas, udręczonych posiadaczy w/w modelu za nic. Ta firma to jeden wielki CIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FFan

Tak dla wyjaśnienia "szczegółów" ,Hyperion od PKT jest "tworzony" od 7 miesięcy i nadal nie jest dostępny publicznie ,nie wiadomo czy wogule będzie skończony i udostępniony (może będzie jutro,może za kolejne 7 miesięcy).

Dostępne jest OpenPli od @ZDZISŁAWA

ArivaLink200-151.542.1184.

 

 

 

POBIERZ

 

 

By ZDZISŁAW (j00zek)

 

___________

 

Multiboot-PL

FAQ instalacja E2 na Ariva200Link by j00zek PDF

 

POBIERZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FFan

Tak dla wyjaśnienia "szczegółów" ,Hyperion od PKT jest "tworzony" od 7 miesięcy i nadal nie jest dostępny publicznie ,nie wiadomo czy wogule będzie skończony i udostępniony

No i stało się - wyciekło komuś , czyli hyperion 4.1 z działającym vfd jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co Wy na to:

na stronie: http://www.opineo.pl/opinie-1062884-fer ... k-200.html

znalazłem taka opinię : miedziok (2 opinie) z 26 lipca 2014 | 12:28

 

Po zainstalowaniu na ten tuner enigmy2 - polecam soft Hyperion działa on lepiej niż Nboxy też przez rok myślałem że wtopiłem kasę kupując ten dekoder ale po zainstalowaniu enigmy to jest ogień.

 

Czyżby coś drgnęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenek Cz.

Wyżej napisałem.

Akurat opineo to najmniej chyba wiarygodna strona do czytania opinii na temat jakości działania dekoderów, ale faktem jest, ze na poważnych forach sat padają takie opinie, ze @Link z E2 chodzi lepiej niż nboxy i przede wszystkim ma lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przesłałem do serwisu fergusona uwagi o ariva@link200 z prośbą o ustosunkowanie się. Oto co otrzymałem w odpowiedzi:

 

Witamy,

 

nasza rada:

 

> waga: Przypominamy, że jeżeli jakiś jakiś kanał przełącza się zbyt długo > wybierz go, naciśnij zielony klawisz EDIT, następnie zmień opcję "Dekoduj przez" na posiadaną kartę lub moduł i zapisz zmiany naciskając klawisz MENU. Jednorazowe przypisanie "z czego ma być dekodowany dany kanał" spowoduje znaczącą poprawę w szybkości jego dekodowania przy kolejnym przełączaniu.

 

Kiedy odpisałem, że te czynności wykonałem już dawno temu, oraz że często nagle wraca opcja "auto" korespondencja urwała się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Serwis Fergusona to jakaś kpina. Mój dekoder często się zawieszał, były czasem problemy z dekodowaniem kanałów, problemy z nagrywaniem, nie wspominając o długim przełączaniu kanałów, które czasem trwało kilkanaście sekund. Wizyta w serwisie, zakończona wpisem w karcie gwarancyjnej "czyszczenie pamięci" nie pomogła, po tygodniu od powrotu z serwisu problemy zaczęły się ponownie. Żałuję, że wydałem kasę na wysyłkę do serwisu, a nie wgrałem od razu Enigmy2. Teraz po jej wgraniu to zupełnie inny dekoder, nie wiesza się, nie ma problemów z nagrywaniem, przełączanie kanałów trwa 2-3 sekundy. Mnóstwo opcji konfiguracyjnych, pluginów itp. to dodatkowy atut. Też myślałem, że utopiłem 200 zł, ale po wgraniu Enigmy2 zrobił się z tego całkiem przyzwoity sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podłączony zewnętrzny dysk do dekodera. Mam pytanie czy jest możliwość nagrywania programów (wcześniej ustawionych) przy czuwającym tv ?

Czy jest możliwość oglądać jeden program ( a w tym czasie nagrywa drugi ? ). Na razie tylko mogę nagrywać program który oglądam. Przy przełączeniu na inny kanał od razu nagrywanie staje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder nie potrzebuje włączonego telewizora do nagrywania zaplanowanych audycji.

 

Nie wiem jak to jest akurat w tym modelu, ale normalny dekoder linuxowy (z jedną głowicą SAT) powinien pozwalać podczas nagrywania na oglądanie innych kanałów z tego samego transpondera. Np nagrywamy TVP2 HD, oglądamy Polsat HD. To się tyczy kanałów FTA lub dekodowanych z karty. Jeśli masz moduł, to będzie tak jak piszesz, że obejrzysz tylko ten sam kanał, który nagrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź faktycznie udało się ;) ale napotkałem kolejny problem... Gdy podłączam pendrive jako pamięć do nagrywania wszystko gra.. tzn w ustawieniach dekoder widzi nośnik nagrywa w każdym trybie etc. natomiast kiedy podłączam dysk zewnętrzny 500 gb dekoder nie widzi pamięci. Po ustawieniu opcji nagrywaj/aktualizuj z nośnik1 ( bo tam mam podłączony dysk ) dekoder wraca do opcji "żaden" z w pozycji nagrywaj/aktualizuj. Formatowałem już ten dysk przez PC w formacie ntfs a takze z pozycji dekodera EXT2 - brak rezultatów. Dodam że pierwszy raz jak podłączyłem dysk to zaskoczyło i nagrywało teraz nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś zna alternatywne oprogramowanie dla Ariva @Link 200? Chodzi mi o takie poprawnie obsługujące legalną kartę TnK SD w czytniku i opłacony moduł CAM Polsatu Cyfrowego, nagrywanie na dyski USB.

 

Mam ostatnie oprogramowanie producenta z 28.11.2012 ale działa tragicznie:

- czytnik z kartą Cyfra+ się wieszał - zmieniłem na moduł CAM Polsatu.

- czytnik z kartą TnK SD się wiesza - nadal ją mam. Ponieważ w przypadku obu kart się wiesza to jest problem z tunerem, a nie kartami które poprawnie działały w poprzednim tunerze Opticum X550.

- tuner czasami nieoczekiwanie się zawiesza i po restarcie muszę go od nowa konfigurować bo zapomina wszystkich ustawień.

 

Ponieważ producent się nie spisał i porzucił wsparcie w grudniu 2012 szukam alternatywy. Prośba o podanie nazwy i wersji - resztę już sobie znajdę. Moje wymagania niewielkie: obsługa modułu polsatu w gnieździe CI, karty TnK SD w czytniku i nagrywania USB.

 

Legaliści uczuleni na alternatywny soft niech lepiej najpierw zajmą się aspektem zgodności towaru z umową: Masowa sprzedaż tunera z uszkodzonym czytnikiem. Porzucenie wsparcia pomimo dostępności w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jest alternatywne oprogramowanie dla tego dekodera, to chyba jedyny Ferguson na którym można "coś" zdziałać z innym softem.

Proszę: :)

http://nbox.xunil.pl/index.php/Graterli ... 92_Pobierz

&

http://chomikuj.pl/darksidedvb/Ferguson ... 40Link+200

&

http://satedu.2ap.pl/viewtopic.php?p=59403#59403

 

Polecam to pierwsze, sam je używam na nBox BSLA i jest dla mnie najlepsze.

Daj znać jak się skusisz na któryś z softów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uwaga! Nie korzystajcie w menu tunera Ariva @Link 200 z opcji aktualizacji przez sieć - tuner zakończy żywot z komunitatem Awaria, a potem -BOOT ERROR 3-OK

 

W związku z tym, że 1.10.2015 przestała działać w tunerze funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów dla sieci Polsat postanowiłem zaktualizować oprogramowanie. Podłączyłem urządzenie do Internetu, oprogramowanie zostało ściągnięte. Pojawił się komunikat, że wersja 281112 jest nowsza od zainstalowanej 281112 co jest dziwne bo to te same wersje. Pomimo tych samych wersji aktualizacja była kontynuowana. Wszystkie weryfikacje przebiegły poprawnie. Nagle pojawił się na czarnym ekranie pomarańczowy napis awaria i tuner wyłączył się. Po włączeniu na wyświetlaczu tunera widać napis
BOOT LOADER...OK
-BOOT ERROR 3-OK
i tuner nie działa dalej.
 
Czy ktoś wie jak się uratować?
Problem udało mi się rozpracować:
1. Trzeba na czystym pendrive zrobić partycję fat32, sformatować ją na fat32, ja jeszcze zrobiłem tę partycję bootowalną ale to chyba nie jest konieczne.
2. Od producenta tunera ściagamy ostatnią wersję w pliku: ALink200_update_28.11.zip i rozpakowujemy.
3. na sformatowany pendrive kopiujemy plik update.tgz który rozpakował się z pliku zip w poprzednim punkcie.
4. na pendrive rozpakowujemy plik update.tgz
Na pendrive po rozpakowaniu będą widczne następujące pliki:
extra_patch.sh  mainupdate.out  product_a_fs.img  swver  uImage  update.tgz
4a. W bezpieczny sposób odmontowujemy usb z komputera (W Linux kilka razy wpisujemy polecenie sync i na koniec umount, w windows to pewnie trzeba usunąć usb  w bezpieczny sposób
5. Wyłączamy tuner przełącznikiem na tyle obudowy
6. Odłączamy tuner od prądu i wszystkich kabli
7. Otwieramy tuner (otwarcie tunera to utrata gearancji!) odkręcając śrubki trzymające górną blachę (po jednej śrubce z lewego (tu jest ukryta pod pląbą gwarancyjną)  i prawego boku i 3 na tylnmej ściance: lewa, prawa i środkowa na górze)
8. w środku obudowy odszukujemy wewnętrzny pendrive usb i wyciągamy go (jest obok złącza euro-scart)
9. Zamykamy obudowę.
10. Podłączamy tuner do prądu.
11. Otwieramy klapkę z przodu i wtykamy przygotowany w pkt 4 pendrive
12. Wciskamy szary przycisk ze strzałką do góry na obudowie tunera (są 3 szare obok gniazda usb - to te prawe) i trzymamy wciśniety
13. Pstyczkiem na tyle tunera włączamy go (strzałkę do góry nadal trzymając wciśnietą)
14. Kiedy pojawi się napis na niebieskim wyświetalczu tunera UPDATING SOFTWARE puszczamy wciśniętą strzałkę.
Czekamy cierpliwie 15 minut modląc się aby nie zabrakło prądu w tym czasie. Na wyświetlaczu będą na zmianę widoczne napisy ERASING i UPDATING oraz WRITING. Będą komunikaty o kolejnym wczytywaniu plików z pendrive. Tuner po zakończeniu sam się zrestartuje.
 
Uwagi:
-wewnętrzny pendrive to podłużna zielona płytka drukowana bez obudowy obok płytki ze złączem scart-euro. Trzyma się tylko na wewnętrznym złączu USB, na górze gniazda kropla białego kleju. Śmiało można wyciągnąć.
-jego trzeba wyciągnąć. Jeśli masz go w środku to próba zrobienia tej procedury natychmiast skończy się komunikatem UPDATE SUCCESSFUL po 1 sekundzie i nic się nie zmieni bo będzie szukał plików na wewnętrznym pendrive.
 
Po takiej operacji jak na razie wszystko działa za wyjątkiem gniazda CA z kartą TnK SD w środku. Karta się nie zgłasza.
Moduł CAM Polsatu w górnym gnieździe CI spisuje się świetnie. TnK SD służy mi tylko jako dodatek do oglądania Puls2 więc mogę z tym żyć ale jak ktoś wie jak to naprawić niech da znać.
Edytowane przez zbiggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ma stosowne złącze port RS232 i po podpięciu do komputera wgrywa się soft  (ArivaUpgrade), udostępniany przez producenta http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/

(program do aktualizacji przez port RS232), jak nie potrafisz to pozostaje serwis RTV.

Tak na marginesie nie pisz na czerwono (Regulamin) !

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...