Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to w ten sposób ze jest "dziura" na liście kanałów, a brakujące programy są na końcu listy (dodam że opcję LCN mam włączoną)

Np. Brak kanału 112 - Eurosport HD, a kanał ten jest dostępny na kanale nr 654 (i jest na nim dostepny przekaz). Sytuacja analogiczna jest z TLC HD, Polsat Film HD, Universal HD.. Czy jest możliwość aby te programy z końca listy wskoczyły na ich pierwotne miejsce? Pozdrawiam

 

Dorzucam zdjęcia aby wytłumaczyć o co mi chodzi:

a4egutyh.jpg

 

zanunamy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antek89

Z włączoną funkcją LCN tuner wyszukuje programy w układzie takim jak tunery NC+ (conax) . Ariva nie jest tunerem dedykowanym dla NC+,po za tym Ariva z włączonym LCN wyszukuje układ kanałów dla NC+ conax (w sumie to "mix" NC+ conax i seca).

Wyłącz opcje LCN w menu tunera i przesuń interesujące Ciebie kanały na "właściwą" pozycje ,za pomocą pilota lub po zgraniu backupa.abs w ArivaEdytorze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nadmienię, że po włożeniu karty (Cameleon) bezpośrednio do czytnika Arivy wszystko jest ok. Wymieniłem też zasilacz z 100mA na 1200mA bo tak ktoś radził jakiś czas temu na forum. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą softu na lepiej współpracujący. Dlatego moje pytanie dotyczy wersji najlepiej współpracującej z spliterem medium IV, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? A jeśli chodzi o dekodery to podłączone mam dwa. Jeden to stary Pace 2221 (1m kabelka), drugi to wspomniana Ariva 102E (ok 15m kabelka). Problem występuje niezależnie od tego co akurat jest oglądane na Pace'ie i czy w ogóle jest on uruchomiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dekodery systemu Ariva seria 210 i 220 oraz nowsza Ariva 150 współpracują ze spliterem "Big II". W przypadku starszych modeli niema problemu, natomiast Ariva150 miewa kaprysy i utrafienie w dobry soft jest trudne. Przy najnowszym oprogramowaniu zdarzają się krótkie stopklatki właściwie na wszystkich kanałach "HD" oraz niektórych "SD". Wgrałem w ramach testu soft 1.22B5 bodaj z zeszłego roku i wyraźnie dolegliwości są mniej dokuczliwe.

Poziom sygnału (jakość) w zależności od transpondera jest zbliżona do 80%. Karta w czytniku nie powoduje żadnych zakłóceń.

Wychodzi na to że "ten typ tak ma". Pamiętam, że spliter "clone+" miał problemy z jednym z tunerów Ariva (nie pamiętam dokładnie którym). Pracował idealnie z Arivą200 natomiast z jedną z wersji combo nie chciał w ogóle.

P.S. Chińskie to kiedyś pióra były dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł odnośnie softu, bo ta wersja nie pomogła?

Szanowny kolego, pisałem ostatnio o swoich tunerach serii "Ariva 210 i 220" oraz "Ariva 150" która też lubi mieć "przycinki". Sprawę rozwiązałem w następujący sposób:

1. Odświeżyłem oprogramowanie serwera Big II;

2. Wgrałem na nowo oprogramowanie do kart.

Muszę nadmienić, że w pierwotnej wersji kupiłem komplet splittera z 3 kartami i z racji konieczności podłączenia jeszcze jednego tunera dokupiłem jedną kartę. W chwili zakupu zaktualizowałem oprogramowanie kompletnego splittera ale już kupionej w późniejszym czasie karty nie. Myślę że powodem "przycinek" mogło być nie spójne oprogramowanie współpracujących z serwerem kart klienckich.

Musisz sprawdzić jak wygląda wsparcie do Twojego splittera i ewentualnie wykonać o ile jest taka możliwość przeprogramowanie serwera i kart. Jest to w przypadku splittera big/small prostą czynnością.

Generalnie mogę stwierdzić, że soft nie ma większego znaczenia na problemy jakie występują w Twoim i występowały w moim przypadku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zmianą splittera Medium IV na jakiś lepiej współpracujący z moimi dekoderami(pace2221 i Ariva 102e). Jaki polecacie z tych tańszych? Nie jest dla mnie ważne czy przewodowy czy bezprzewodowy. A może ktoś wie jak programować Medium IV i jego karty? (może przeprogramowanie ich pomoże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem ponieważ kupiłem dziś tuner Ferguson Ariva 102e by móc na swojej karcie multiroom z nc+ oglądać kanały HD, wcześniejszy duuużo starszy dekoder mi to po prostu uniemożliwiał. Podczas wyszukiwania kanałów, daję FastScan i oczywiście zaznaczam NC+. Programy mi znajduje, działają elegancko, problem w tym, że nie ma ani jednego HD. Nie ma ich nawet na liście. Dodam, że druga karta multiroom na drugim telewizorze oczywiście odtwarza kanały w jakości HD. Czy miał ktoś może podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...