Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się właśnie poddałem do 2 tygodniach walk. Dzisiaj jeszcze przyszedł dongle WO2 oryginalny.. i jest jeszcze gorzej.

Nawet z siecią się nie chce połączyć.

Więc może ktoś mi powie jak ma u siebie:

Ariva 102E - jaki soft (oraz czy patch czy fabryczny)

Ariva 52E - j/w

 

Już próbowałem chyba wszystkiego.

 

PS. Oba tunki podłączone do jedego routera TP-Link (aby były w tej samej podsieci)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jakiś problem z Multiroom'em :(

Na SLAVE nie dochodzą uprawnienia i jak próbowałem na nowo przeprowadzić ustawienia, to przy próbie wyłączenia Multiroom'u na MASTER'ze

nic się nie dzieje (menu "wisi" i nie można się z tego wycofać, jedyna możliwość to fizyczne wyłączenie z prądu).

Czy ktoś też miał taki problem?

Moja konfiguracja: 250Combo (MASTER), 52e (SLAVE), software na obu tunerach v.1.22B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

@tomek6680t

Jak widać adresy IP są różne na obu SLAVE'ach i jest to sytuacja jak najbardziej poprawna.

Gdyby adresy miały być takie same (tylko przez ustawienie ręczne) to po pierwsze nie wiem czy udałoby się oba tunery zarejestrować w ramach tej samej sieci

a nawet jeśliby to się udało to jestem pewien, że komunikacja nie działałaby poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Posiadam w domu 2 tunery Ferguson Ariva (100E oraz 102E) i chciałbym się zapytać czy mogę na nich uruchomić usługę multiroom. Obecnie używam splittera bezprzewodowego ale są problemy z jego zasięgiem i chciałbym podłączyć oba tunery Ferguson do sieci LAN.

 

Nie jestem pewien ale w starszym modelu 100E (mam najnowsze oprogramowanie Ferguson) nie widziałem usługi multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możliwe jest zestawienie multiroomu z dwóch dekoderów Ariva 102e jeśli jeden z nich podpięty jest do routera bezpośrednio a drugi poprzez switch podłączony do tegoż routera? Obrazowo:

 

Ariva 102e----------ROUTER--------switch------Ariva 102e

 

 

Oba dekodery stoją w dużej odległości od siebie i dzielą je dwie kondygnacje więc nie wchodzi w grę sygnał WIFI z routera i karta WLAN do jednej z Ariv (sygnał WiFI przechodzi przez jeden sufit, ale przez dwa już nie). Z kolei w piwnicy net muszę podzielić na dwa komputery i Arivę więc niezbędny jest switch. Ewentualne ciągnięcie dodatkowego, osobnego kabla z routera dla Arivy jest dużym problemem.

 

P.S. Jeszcze dodatkowe pytanie. Jeśli switch jest przezroczysty (jak czytam w necie) to powinno to działać (a nie działa). Czy w takim przypadku ma znaczenie, który dekoder będzie pełnić funkcję Master, a który Slave?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba tunery muszą być w obrębie tej samej sieci lokalnej (powinna być na nich taka sama adresacja IP, np. 192.168.001.XXX).

Podłączenie switch'a do router'a powoduje, że są inne adresacje (brak "przeźroczystości").

Co do Master/Slave dokumentacja mówi, że Master powinien działać z aktywną kartą CAM.

 

P.S.

Jakie dokładnie masz adresy IP na obu tunerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...