Skocz do zawartości

Ferguson Ariva TT


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ariva tt i moduł cp+ oraz karte c+ .I tu zdaża sie problem z odkodowaniem programów z cyfrowego polsatu,nieraz jest ok a nieraz musze wyjąć karte z cyfry zeby poszedł cp+ może jest na to jakas rada?Wczesniej mialem arive 200 i tam można było wybrać dekodowanie programu czy z karty czy z modułu prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

 

od lat uzywam ariva tt hd pvr i odwiedzam to forum jak i strone Fergusona,natomiast od ponad roku w dziale pobierz nie ma tam nowej wersji listy programow,a zmian w NC+  jest sporo,pisalem do nich ponad 1.5 miesiaca temu,pozniej znajomi pisali i nadal nie zmienili listy wciaz widnieje ta z przed roku.

Na domiar zlego od dzis czesc kanalow wogle nie dziala bo nastapily zmiany w kodowaniu i kilka nowych kanalow sie pojawilo.

Czy zna moze ktos inne zrodlo aktualnej listy kanalow od fergusona do tego dekodera,albo mam pomysl moze wszyscy napiszmy do nich maile podobne to moze wezma sie do roboty :)

 

pozdrawiam serdecznie uzytkownikow tego forum

Brucemm

 

p.s. tu jest objasnione dokladnie jak duzo zmian nastapilo w NC+ od dzis :

https://satkurier.pl/news/120264/nowa-oferta-platformy-nc-od-110.html

Edytowane przez Brucemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś decyduje się na własny tuner (a nie taki jakie proponują platformy), chyba robi to z jakiegoś konkretnego powodu. Kolega pisze, że używa Arivy od lat, więc musi wiedzieć, że jedną z jej największych zalet jest możliwość samodzielnego wyszukiwania kanałów oraz ustawiania ich w dowolnie wybranej kolejności. Żeby sumienna praca nie poszła przypadkiem na marne, taką listę można sobie zgrać na pendrive. Ja robię tak od lat a dzisiejszą, naprawdę sporą zmianę na transponderach "opanowałem" w 30 minut, przy dobrej kawie. Z list na stronie Fergusona nie korzystałem nigdy, bo jeśli chciałbym żeby ktoś ustawiał mi listy... od razu zdecydowałbym się na dekoder z platformy. Nie sądzę też, żeby Ferguson jakoś bardzo przejął się mailami od użytkowników. W podanym przez Ciebie linku uwzględniona jest większość zmian - jaki problem w przeskanowaniu tych transponderów i własnoręcznym uaktualnieniu swojej listy? Zajęłoby to chyba mniej czasu niż napisanie postu w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że to wina instalacji. Dziś pół dnia spędziłem na dachu i miałem na stałe podłączony tuner TT. Co z tego że sygnał był na maksa jak ciągle skakał...

Nawet zamiast quada zastosowałem Inverto Black Ultra  SIngle i kicha... Skoro wina instalacji to dlaczego działa na Manta HD9000, HD6000 od CP, Manta HD8000???

Z quada też miałem tylko jedno połączenie i to samo -by wyeliminować winę konwertera.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie problemów z 11,158 V, właśnie przyszedł mi do głowy dość kontrowersyjny pomysł... Czy ktoś próbował może zaktualizować firmware TT do... starszej wersji? Może wydaje się to bez sensu ale jeśli taka możliwość istnieje, warto chociaż spróbować. Spotkałem się już z przypadkami, kiedy starsze oprogramowanie pozbawione było błędów nowszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że problem dotyczy w równym stopniu modelu TT, zamieszczam swój post również w tym dziale. Dzisiaj otrzymałem mailem "oficjalne stanowisko serwisu firmy Ferguson":

 

 

W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi braku odbioru kanałów nadawanych na wybranych transponderach (częstotliwościach) na satelicie Hot Bird (13°E) przez posiadaczy odbiorników serii HF oraz Ariva TT informujemy:

Problemy w działaniu i prawidłowym odbiorze wynikają ze zmian wartości i sposobu transmisji wprowadzonych przez nadawcę. Zacięcia sygnału w trakcie odbioru spowodowane są znacznym spadkiem jakości sygnału pomimo zachowania jego normalnego poziomu. Nieznaczną poprawę jakości sygnału można uzyskać poprzez korektę kąta obrotu wokół osi konwertera. Ferguson projektując odbiorniki HF i Ariva TT (obecnie są to już kilkuletnie urządzenia), które dotychczas prawidłowo i bez zarzutu spełniały swoją rolę, nie może ponosić odpowiedzialności za działania i zmiany wprowadzane przez nadawców. Informujemy, że nie istnieją możliwości techniczne programowego skorygowania i wzmocnienia słabej jakości sygnału nadawcy.

 

Przy okazji:
https://satkurier.pl/news/120948/cyfrowy-polsat-i-nc-problemy-z-obrazem-na-kilku-kanalach-akt.html
Prosimy poczytać komentarze.

 

Pozwoliłem sobie "wytłuścić" w tekście najbardziej fascynujący moim zdaniem fragment;-) Czyli mamy klasyczną "polską" sytuację - jeden zrzuca winę na drugiego i nikt nie ma zamiaru pomóc użytkownikom. Ferguson "nie może ponosić odpowiedzialności za działania i zmiany wprowadzane przez nadawców" a nadawca na moje zgłoszenie odpowiedział tak (cyt.):

 

 

Cyfrowy Polsat świadczy Usługę prawidłowo zgodnie z warunkami Umowy i nie odnotował problemów związanych z nadawaniem sygnału. Zaznaczamy, że przyczyn zgłaszanych przez Pana problemów należy upatrywać w dekoderze do którego włożony jest moduł CAM. Tym samym w przedmiotowej sprawie zalecamy kontakt z producentem posiadanego przez Pana dekodera.

 

Śmiać się czy płakać...?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, może trochę po bandzie, ale... Może warto sprawą zainteresować UOKiK, jako że cała sytuacja dotyczy większej liczby konsumentów i może nosić znamiona "naruszenia zbiorowych interesów konsumentów". Bardziej to pewnie zaboli Cyfrowy Polsat, bo to oni jednak coś popsuli i kto wie - może samo pogrożenie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markar ale widziałeś na własne oczy te działające na 11.158V HF i TT? Czy tylko słyszałeś, że takie są? Pytam ponieważ sam kilka razy przekonałem się jakie rzeczy ludzie potrafią napisać i powiedzieć... W rzeczywistości nie znajdowało to pokrycia. Nie twierdzę, ze tu jest tak samo ale... jeśli czegoś nie widzę, podchodzę z pewnym dystansem. Jakby nie było - pomysł tomkep ciekawy i możliwy do zrealizowania. W końcu po to takie instytucje istnieją.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby świetnie! Może znajdziemy jakiś punkt zaczepienia. A znajomy ma TT czy HF? Mógłby zrzucić swój firmware i przesłać go nam do testów - może ma jakąś "specjalną wersję softu";-) Gdyby nie pomogło, to mamy problem sprzętowy.

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego , który mi to potwierdził. Spróbuję go tu wywołać :)

Witam....cóz moge potwierdzić tylko że TT PVR działa bezbłędnie na 11.158 bez zadnych cięć czy pikselozy....natomiast po głębszej analizie 8900 problem jest...pikseloza występuje sporadycznie,ale sygnał mam stabilny - 93/99...i ani drgnie na jakości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź @ted777 odnośne ustawienia anteny w menu stb była strzałem w 10. Otóż działa 11158V 27500 DVB-S2!!!! Miałem następującą konfigurację anten: kabel SAT był podłączony do głowicy A, a głowica B była podłączona z głowicą A poprzez wyjście LOOP dla głowicy A i wtedy ustawienie PĘTLA (głowice połączone). Wszelkie ustawienia z głowicą A : PĘTLA, ANTENA 1 PODWÓJNY KONWERTER oraz ANTENA 2 GŁOWICA A powodują skoki non stop. Przy podłączeniu do głowicy B i ustawieniu ANTENA 2 GŁOWICA B pasek ani drgnie. Ba! Idzie oglądać..

W moim egzemplarzu zatem GŁOWICA A nie obsługuje tego tp natomiast GŁOWICA B nie ma z tym problemu. Wniosek zatem jaki z tego płynie.....? Głowica A taka sama jak w HF8900 a głowica B ...gorsza od A i  dlatego działa?  Rozwiązanie tymczasowe bo czemuż nie miałbym używać 2 głowicy.

@Alcatraz: zerkniesz u siebie?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że zerknę:-) A dokładniej już zerknąłem. Tylko problem w tym, że ja mam konwerter "twin" a więc przewody mam podłączone do obu wejść (głowica A i B). W menu cały czas miałem ustawione "antena 1 podwójny konwerter". Już wcześniej próbowałem zmieniać to ustawienie na PĘTLA, ANTENA 2 GŁOWICA A oraz ANTENA 2 GŁOWICA B (Unicable nas nie dotyczy) - niczego to nie zmienia. Tak więc u mnie ten manewr nie działa - no chyba, że trzeba fizycznie odłączyć jeden przewód od głowicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na jednym, na jednej z głowic. U @ted777 działa na ANTENA 1 PODWÓJNY KONWERTER.... Najlepiej odpalić menu ANTENA z tym tp i podmieniać kable oraz ustawienia. Nie powinno skakać na którymś...

Jak ustawiłem na B i tylko podłączyłem na moment kabel z B LOOP do A IN to zaczęło przycinać. A i tak to są tylko workaroundy bo marna to pociecha, że jedna z głowic jest do bani albo...?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdziłem. Zostawiłem tylko przewód w głowicy B - w menu ustawiłem ANTENA 2 GŁOWICA B. Później ten sam przewód przełożyłem do A - menu ANTENA 2 GŁOWICA A. Następnie dla pewności to samo z drugim przewodem z konwertera. Bez zmian, nic to nie daje! Gniazd LOOP w ogóle nie ruszałem, bo po co, skoro mam konwerter "twin".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...