Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jkrauz, master robi tą końcówkę "na pałę". Jeśli masz w sieci DHCP (a pewnie tak jest), to sprawdź, czy jakiś inny sprzęt nie dostał adresu z końcówką .244. Jeśli tak jest, to skonfiguruj DHCP tak, żeby nie przydzielał tego adresu, albo żeby był przypisany do MAC adresu twojego mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez ustawiania Mastera, tuner zachowuje się stabilnie?

 

Tak,

 

ale oddałem tunki do sklepu bo miałem wymówiona na jeden dzień i bałem się że sobie z tym nie poradzę (za mało czasu).

Zamówię przez jakiś sklep internetowy, będę miał 14 dni na uporanie się z tym... :)

Narazie dziękuję za zainteresowanie...

A może jakieś inne arivy polecacie w podobnych pieniądzach, najistotniejszy dla mnie jest Multiroom i w miarę szybkie przełączanie kanałów. Ten mi się nawet podobał.

Teraz mam spięte dwa clony dm500 przez router, ale coraz więcej kanałów ucieka na hd, czas na zmianę, a z osiem lat spokój miałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

próbuję nadal konfiguracji multiroom na dwóch arivach 153c.

Dziś kupiłem nowe, miały faktycznie taki sam adres mac, zmieniłem, ale nadal się restartuje master.

Zauważyłem, że dzieje się tak tylko wtedy, gdy pracuje w sieci na adresie ip 192.168.001.244.

 

 

master

IP 192.168.001.244

maska podsieci 255.255.255.000

brama domyślna 192.168.001.001

DNS Preferred 192.168.001.001

alternatywny DNS 000.000.000.000

Lan Mac adres 00:80:0f:ae:88:88

 

slave

IP 192.168.001.109

maska podsieci 255.255.255.000

brama domyślna 192.168.001.001

DNS Preferred 192.168.001.001

alternatywny DNS 000.000.000.000

Lan Mac adres 00:80:0f:ae:77:77

 

wersja programu V1.27B9, ale wcześniej próbowałem na V1.28b6 i było to samo

Router tp link W8968, połączenie lan, internet działa na dekoderach.

Nie mam w sieci drugiego urządzeni o takim adresie ip czy mac

 

nie mam pomysłu co robić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jkrauz"

Przypomniałem sobie przypadek, który wystąpił u mojego sąsiada, a może i u Ciebie stanowi źródło problemów. Wejdź w menu ustawień swojego routera i sprawdź zakres przydziału adresów IP w sekwencji włączonego DHCP. Często routery fabrycznie przydzielają końcówki IP w zakresie nie większym niż 100 kolejnych pozycji (np. 100-199), co sprawia, że Ariva z końcówką .244 jest dla routera "niewidoczna". Jeśli tak się dzieje, to należy ręcznie przesunąć zakres przydziału adresów IP, np. na pozycje 150-249 (lepiej nie przekraczać ustalonych 100 pozycji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim opisie, wygląda, że przyczyna kłopotów leży w ustawieniach sieci LAN. Fabryczny multiroom działa w Arivach w oparciu o znany protokół komunikacyjny, gdzie uaktywniając go w Masterze, "na sztywno" przypisywana jest końcówka .244. Jeśli u Ciebie ta funkcja nie zadziałała automatycznie, a "wyskakuje" końcówka .166, to oznacza, że ustawienia routera nie pozwalają na swobodną "wymianę" z tunerem klienckim. Sugerowałbym wgląd w opcje routera, a szczególnie w funkcję filtrowania adresów MAC, blokady portów lub ustawień firewalla. Być może, tam znajdziesz rozwiązanie. Na koniec drobnostka, ale mogąca "napsuć krwi" nieświadomym użytkownikom. Jeśli własnoręcznie zmieniamy adresy IP tunerów, to "wycinamy" z wpisów wszystkie zera poprzedzające właściwą wartość liczbową. W Twoim przypadku, w trzeciej sekwencji, tą wartością jest liczba 1, czyli wpisujemy 192.168.1.244 (w przypadku trzech zer wpisujemy tylko jedno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę kupić nowy tuner HD firmy Ferguson. Powinien działać z Smart Card Splitter II.

Opcje kupna: Ariva 103 lub Ariva s300, 152 Combo. Potrzebuje wiarygodnej informacji czy działa z tym spliterem.

A jeśli nie jaki tuner polecacie? Na pewno działa z 120Combo, a inne?

 

Może Cryptoworks HD600, taki mi polecili w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Dawno tu nie zaglądałem, ale dziś przeczytałem cały temat od deski do deski, bo postanowiłem zrobić sobie multiroom na 2 arivach 250 combo połączonych między sobą  kablem skrosowanym, bez użycia rutera.

Proszę o podpowiedź jak prawidłowo skonfigurować master i slave w ustawieniach sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"jkrauz"

Przypomniałem sobie przypadek, który wystąpił u mojego sąsiada, a może i u Ciebie stanowi źródło problemów. Wejdź w menu ustawień swojego routera i sprawdź zakres przydziału adresów IP w sekwencji włączonego DHCP. Często routery fabrycznie przydzielają końcówki IP w zakresie nie większym niż 100 kolejnych pozycji (np. 100-199), co sprawia, że Ariva z końcówką .244 jest dla routera "niewidoczna". Jeśli tak się dzieje, to należy ręcznie przesunąć zakres przydziału adresów IP, np. na pozycje 150-249 (lepiej nie przekraczać ustalonych 100 pozycji).

 

Może ekspertem nie jestem, ale z tego co wiem to serwer DHCP  przyznaje adres IP urządzeniu automatycznie.

Nie jest aczkolwiek wymagany, ponieważ można każdemu urządzeniu w sieci przyznać ręcznie stały adres IP.

Więc reasumując NIE MOŻNA stałych adresów IP ustawiać z puli tych przyznawanych automatycznie przez DHCP, ponieważ może zaistnieć konflikt adresów w przypadku gdy serwer automatycznie przyzna IP jakiemuś urządzeniu, a ty wrócisz do domu i okaże się ze serwer przyznał wcześniej twoje stałe IP jakie np. miałeś ustawione w telefonie innemu urządzeniu.

 

Pisanie, że końcówka adresu IP 244 jest nie widoczna dla routera bo jest z poza puli adresów automatycznie przypisywanych przez serwer DHCP jest największym idiotyzmem o jakim słyszałem.

 

Sam mam 3 arivy ( 102e, 202e, 203 ) w multiroom'ie od ponad roku, aczkolwiek od mniej więcej 3 miesięcy na slave'y czasami uprawnienia nie są przesyłane i programy są zakodowane, dzieje się tak od którejś aktualizacji oprogramowania. Pomaga jedynie odłączenie na chwile mastera od zasilania.

 

Miałem spróbować żeby się upewnić na jakimś sofcie sprzed pól roku, czy wszystko będzie ok, ale nie miałem i nie mam na to zbytnio czasu.

Edytowane przez izumo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być krosowany. Poniżej konfiguracja przykładowa Master/Slave

 

MASTER

http://fotoo.pl//out.php?i=898434_sent.jpg

 

SLAVE

http://fotoo.pl//out.php?i=898435_sent2.jpg

Witam.

Dziś podłączyłem 2 arivy 250 skrosowanym kablem eth wersja oprogramowania najnowsza 1.27B9.

Adresy ustawiłem jak powyżej  i niestety nie działa.

Bardzo proszę o pomoc co dokładnie powpisywać żeby zadziałało

 

Pół godziny później

 

Już działa. Zrobiłem w jednym i drugim ustawienia fabryczne wgrałem nową listę kanałów i w masterze na końcu adresu IP wpisałem 244.

Dzieki za pomoc dla JKW jego porada trafna w 100%.

Edytowane przez arczi148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Spróbować nie zaszkodzi.

Z mojego doświadczenia - najnowszy soft niekoniecznie jest najlepszy.

Pytanie, czy Twoim priorytetem jest tylko Multiroom, bo czasami w danej wersji on dobrze działa ale inne funkcjonalności już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...