Skocz do zawartości

Dysk twardy do tunerów Ferguson Ariva


marko76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, zanim te 25 dobrych filmów nazbiera się do oglądania to dyski twarde będą po 150 zł :) Na C+ coraz mniej fajnych filmów a na szroty szkoda czasu. Klamka zapadła.

 

zainwestuj w jeden dysk na usb służący jako magazyn filmow muzyki. W biedronce byl za 240 zł parę miesiecy temu taki dysk 1TB 2,5 cala w obudowie z wyjsciem usb 2.0/3.0

 

Ja kupiłem trochę wczesniej taki sam tylko o pojemnosci 750GB. W srodku obudowy był dysk samsunga robiony dla seageata.

 

Z gwarancją 2 lata nie ma problemu wymieniają w biedronce od ręki sztuka za sztukę albo zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Arivy nagrywają pliki TS ,komputer "poradzi" sobie z odtwarzaniem takich plików ,ale odtwarzacz w TV raczej nie,takie nagrania trzeba przerobić.

Odbiorniki DVB nagrywają cały tzw transportstream, rozszerzeniem jest często .TS, ale nawet w przypadku innego rozszerzenia, Audio/Video kompresowane są tak, jak podaje je nadawca, czyli MPEG-2 lub MPEG-4/H.264/AVC. Z ich odtwarzaniem na odbiornikach posiadających tuner DVB, czyli obecnie większość TV, nie powinno być problemów, nawet Playstation3 je odtwarza "w stanie surowym" bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmm, mnie nurtuje taka jedna rzecz:

Posiadam tuner Ferguson Ariva 202E i podpięty do niego dysk WD Elements 2,5" 1 TB. Funkcję Time Shift mam obecnie wyłączoną. Generalnie nie korzystam z niej. Czasami tylko ją włączę na jakiś krótki czas. Pytanie, jak na taki dysk podpięty do takiego tunera wpływa włączona funkcja Time Shift? Chodzi mi konkretnie o wpływ na żywotność dysku. Z tego, co zauważyłem, gdy włączę funkcję Time Shift to mój tuner "na sztywno" "rezerwuje" sobie 20 GB przestrzeni na dysku dla funkcji Time Shift. W przypadku mojego dysku jest to niewiele w stosunku do jego pojemności, no ale w czasie, gdy ta funkcja jest włączona to dysk pracuje nieprzerwanie non-stop. I pytanie, jak długo wytrzyma... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co do sprawy szyfrowania nagrań przez tuner to poczyniłęm eksperyment; a więc odkryłem że gdy na kanale kodowanym włączę nagrywanie to nagrywa (oczywiście bez karty włożonej i na ekranie ciemność i napis :zakodowane") i oczywiście MediaInfo pokazuje informację że jest nagranie zaszyfrowane i nie idzie tego odtworzyć... Gdy karta jest włożona to gdy tuner odkodowuje kanał to nagrywa w postaci odkodowanej i można oglądać również na komputerze.

Ciekawostka teraz: nagrałem z TV Puls i TVN7 HD nagranie na tzw. ciemności i nagrało się parę minut. Przy odtwarzaniu ciemność na tunerze, na kompie też nie chce hulać. Po włożeniu karty normalnie te 2 kanały odkodowywało, ale... po włożeniu karty dało się i odtwarzać normalnie te zaszyfrowane nagrania, po wyjęciu karty na kanałach tych jak i nagraniach ciemność (dla ciekawskich: jest to biała karta od TV Orange co była z dekoderem SHD-85).

Sprawa numer 2:

Powszechnie wiadomo że na innych tunerach karta od Orange sprawia problemy i takim cudem mi nie działa sporo kanałów które wcześniej działały (TVN7 HD nie działa już...) Ale zaszyfrowane nagrania z kanału TVN7 HD który nie chce działać teraz to nagrania deszyfruje i odtwarza normalnie (oczywiście mowa o nagraniach które zostały nagrane wcześniej, gdy ten kanał jeszcze działał na tej karcie).

 

Wg. mnie tuner nie szyfruje nagrań sam z siebie a jak nagrywa zaszyfrowany to tylko nagrywa strumień który oryginalnie dostaje i przy oglądaniu wykorzystuje kartę z czytnikiem i deszyfruje za każdym razem gdy się ogląda. Eksperyment zrobiłem na Arivie210 Combo. Gdy oglądam kanał kodowany to gdy nagrywam to nagrywany jest w postaci nie zaszyfrowanej. To co nagrałem w postaci zaszyfrowanej było nagrywane przy wyjętej karcie a obejrzeć można było jedynie po włożeniu karty.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 210 Combo to odbiornik na starym ALi3602B. Ten procesor jeszcze nie zabezpieczał nagrań na poziomie odbiornika, więc i nie masz z tym problemów. W późniejszych modelach (tam, gdzie zastosowano ALi 3606 lub dalsze) sytuacja się zmieniła i nawet jeśli nagrasz coś z kartą i będzie to deszyfrowane w locie, to plik jest nadal nie do odtworzenia na komputerze. I to mimo tego, że samo nagranie można odtwarzać nawet z wyjętą kartą i działa na tunerze. Dla niektórych modeli odbiorników na nowych ALi podobno istnieją narzędzia pozwalające "odkręcić" ten proces i pozwolić na odczyt pliku na komputerze (o ile odbiornik zapisał go jako zdeszyfrowany, a tylko zabezpieczył go po swojemu), ale nie interesowałem się zbytnio sprawą (ani też na nic takiego się nie natknąłem). Śmiem podejrzewać, że rzeczone zabezpieczenie to nie jest nic wyjątkowo zaawansowanego/finezyjnego, a pewnie jakaś banalna modyfikacja pliku - z prostego powodu - poważne przetwarzanie danych przy zapisie obciążałoby dodatkowo procesor i komplikowałoby też odtwarzanie (także przez dodatkowy narzut mocy potrzebny do odkręcenia procesu w tle).

 

Problem dotyczy wyłącznie nagrań realizowanych z kanałów szyfrowanych z deszyfracją przez wbudowany czytnik (jeśli ALi nowszy niż 3602). Przy modułach CAM tego ograniczenia nie ma, a nagrania z kanałów FTA oczywiście zawsze działają na PC. http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... terze.html

 

Sprawa tyczy się nie tylko Fergusona, ale w ogóle wszystkiego na procesorach ALi i wszędzie wygląda tak samo - czyli jeśli procesor ALi nowszy niż 3602 - sytuacja z nagraniami jest jak opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy modułach CAM tego ograniczenia nie ma

 

Czy nie ma, to chyba zależy od konkretnego modułu. Użytkownik Barti wiele razy już pisał, że w jego Arivie 202E moduł Cyfrowego Polsatu (ten nowy, czyli CI+ w trybie legacy) powoduje szyfrowanie nagrań z Polsatu HD, a nagrania z innych kanałów dają się bez problemu odtwarzać na komputerze. Natomiast stary moduł Cyfry+ (jeszcze CI) zastosowany w Arivie 202E powodował szyfrowanie nagrań z większości kanałów HD z wyjątkiem podstawowych (TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD itd). To dla mnie w ogóle zagadka, jak stary moduł CI (bez plusa) mógł się przyczyniać do szyfrowania jakichkolwiek nagrań... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam :D

Jakie macie dyski podpięte do swoich tunerów ?

Jaka pojemność największa i czy zapełnione nagraniami spowalniają tuner ?

Ja posiadam dysk 3.5 calowy 250gb Seagate już jest za mały i myślę o przesiadce na 1 Tb.

Chciałbym opinie o dużych dyskach podpitych do tych tunerów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Posiadam dekoder Ariva 100e z wersją oprogramowania:2.18B8.Mam podpięty dysk WD500gb 2,5cala i występują problemy z nagrywaniem audycji z timera.Problem polega na tym,iż gdy zaprogramuję sobie jakieś nagranie poprzez timer i wyłączę dekoder,to dekoder powinien włączyć się samoczynnie w tryb nagrywania o konkretnej godzinie.Tym czasem nagranie nie realizuje się.Po wielu próbach z nagrywaniem,jest 99,9% iż nagranie nie zarejestruje się na dysku.Jaka jest na chwilę obecną najlepsza wersja oprogramowania do tego modelu dekodera,która poprawnie działa wam z dyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam:)

mam problem z ariva 150 combo  a konkretnie z nagrywaniem na dysk .

Zmieniłem dysk twardy z 250gb 3.5 cala Seagate na dysk 3.5 cala   wd blue 10EZEX  1 Tb .

Mianowicie sformatowałem go wstępnie w komputerze na format plików NTFS i podpoiłem do mojej arivy .

Tu zaczoł się problem dysk prawidłowo wykryty  przez arive  pokazuje 931 gb  pojemności ,

a jak próbuje włączyć nagrywanie kanału pokazuje komunikat     usb space too low to action.

Co to oznacza  w ustawieniach hdd arivy pojemność prawidłowa ale wolna przestrzeń 0 i nagrania 0 .

Wrzuciłem w folder ALIDVRS2  program nagrany z starego dysku  odtwarza prawidłowo .

podczas odtwarzania z prawej strony ekranu zajęty obszar dysku pokazuje 100%.

O co w tym chodzi co zrobiłem źle dodam że mam dysk przenośny 2.5 cala WD my passport 1 Tb działa i nagrywa .

zapełniony jest w 70 % może o to chodzi .

Czekam na podpowiedzi co dalej robić ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem podobny problem na Ariva 100E.Ten sam komunikat,który podałeś. Miałem dysk przenośny Seagate Baracuda 120 gb 3,5 cala na własne zasilanie i problem występował. Po jakimś czasie podczepiłem WD 500 GB 2,5 cala,i też to samo.W końcu sobie darowałem nagrywanie na dysk.No ale widzę iż nie tylko ja miałem ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

mam problem z ariva 150 combo  a konkretnie z nagrywaniem na dysk .

Zmieniłem dysk twardy z 250gb 3.5 cala Seagate na dysk 3.5 cala   wd blue 10EZEX  1 Tb .

Mianowicie sformatowałem go wstępnie w komputerze na format plików NTFS i podpoiłem do mojej arivy .

Tu zaczoł się problem dysk prawidłowo wykryty  przez arive  pokazuje 931 gb  pojemności ,

a jak próbuje włączyć nagrywanie kanału pokazuje komunikat     usb space too low to action.

Co to oznacza  w ustawieniach hdd arivy pojemność prawidłowa ale wolna przestrzeń 0 i nagrania 0 .

Wrzuciłem w folder ALIDVRS2  program nagrany z starego dysku  odtwarza prawidłowo .

podczas odtwarzania z prawej strony ekranu zajęty obszar dysku pokazuje 100%.

O co w tym chodzi co zrobiłem źle dodam że mam dysk przenośny 2.5 cala WD my passport 1 Tb działa i nagrywa .

zapełniony jest w 70 % może o to chodzi .

Czekam na podpowiedzi co dalej robić ?.

Cześć

doszedłem co było przyczyna tego problemu 

nowy dysk formatowałem programem AOMEI Partition Assistant Standard Edition 5.5 i to powodowało brak możliwości nagrywania

ale sformatowałem normalnie pod Windowsem 7 (usunąłem partycje i utworzyłem od nowa )

wszystko działa jak powinno

co ciekawe tuner też poprzez swoje formatowanie nie rozwiazal problemu. 

problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja leciwa Ariva 200 z oprogramowaniem 2.18B8 nagrywa na wszystkich dostępnych oczywiście u mnie dyskach. Używam zarówno dysku ze starego komputera stacjonarnego 160 GB Samsung SP1604N 3,5" z własnym zasilaniem , jaki i pendrive 8 GB EDGE GOODDRIVE , a także karty pamięci 32 GB SDHC klasy 10 GOOD RAM włożonej do czytnika kart na USB. Wszystko sformatowane jest NTFS i współpracuje jak należy  niezależnie czy nagrywam jedną audycję czy np. trzy w jednym dniu w jakimś tam odstępie czasowym i z różnych kanałów. Ariva się załącza i wyłącza po kazdym zaplanowanym nagraniu. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Panowie, po przeczytaniu wątku kupiłem do swojej Arivy 102 mini odpowiedni dysk, a mianowicie WD 750GB. Wszystko ładnie pięknie nagrywa, z timera też. Czy to normalne, że ten dysk słychać, że działa, jak się nadstawi ucho? Tak zrobi tyk tyk, jakby coś o coś w środku ocierało, nie ma takiej jednostajnej pracy.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to normalne. Też mam taki dysk, tylko 1TB pojemności i też słychać jego pracę, jak się mu "przysłuchać" z bliska. Słychać szum pracującego dysku, a także różnego rodzaju nieregularne "stukanie". Dysk pracuje u mnie prawidłowo już od długiego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym prosić o radę. Przymierzam się do zakupu dysku twardego do tunera Ferguson Ariva 253 Combo, by móc nagrywać materiały w jakości HD. Największy problem mam z tym, iż wyczytałem, że taki dysk potrzebuje własnego zasilania, a w internecie nie znalazłem takich. Mam prośbę: czy moglibyście mi polecić dysk twardy, który bezproblemowo będzie chodził z tym tunerem? Najlepiej o pojemności 1 TB.

Edytowane przez Barti
Ponieważ sprawa tyczy się bardziej doboru dysku twardego do tunera, niż samego tego tunera, przeniesiono post do właściwego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego tunera Ferguson Ariva 202E mam podłączony dysk WD Elements 1TB i bez problemów daje radę. :) Jest to dysk 2,5". Dyski 2,5 calowe nie mają odrębnego zasilania. Są one zasilane przez port USB urządzenia, do którego są podłączone. Myślę, że Ferguson Ariva 253 Combo też będzie współpracować z takim dyskiem poprawnie. Odrębne, "zewnętrzne" zasilanie mają dyski o wielkości 3,5". Są też, co prawda, modele dysków 2,5" z dodatkową wtyczką USB przeznaczoną do dodatkowego zasilania, ale nie wszystkie takie dyski są w taki element wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...