Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 153 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ile kosztuje adapter WiFi USB?

Jak dobrze działa łączność z urządzeniami Android?

Rozumiem, iż mimo pokazania na rysunku/zdjęciu podłączenia dysku USB z tyłu, można to również zrobić z przodu, po otwarciu klapki ?

Czy nagrane pliki mają w nazwie również nazwę programu, czy tylko kanału, czy też można to ustawić ?

Czy można nagrywać w wybrane dni tygodnia, np. sobota+niedziela, albo pon-ptk ? B.WAŻNE !!!

Czy można jednocześnie odtwarzać i nagrywać ten sam program, tj. zacząć odtwarzanie jakiś czas po rozpoczęciu nagrywania?

Czy podczas nagrywania można używać EPG, m.in. do planowania nagrań ?

Czy na wyświetlaczu widać nazwę kanału ?

Czy można dowolnie, szybko i sprawnie porządkować kanały ?

Czy można zaprogramować nagranie kanałów według informacji zapisanej w pliku na USB (zamiast z pilota) ?

Czy istnieje możliwość zapisania w nagranym pliku z programem informacji z EPG o tym programie ?

Czy plik z nagraniem jest w jednym kawałku?

Czy istnieje coś lepszego w porównywalnej cenie obecnie na rynku ?

 

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Valkyria

90% tego co jest w softach Ariv ,też w A153combo,działa "fajnie" i poprawnie. Chodzi o te parę procent mniejszych czy większych błędów (zależy od softu) ,których Ferguson nie chce poprawiać . Każdy nowy soft ,to wyzwanie i zagadka ,człowiek się zastanawia,co poprawili ,co popsuli tym razem . Firma Ferguson od lat działa w taki sposób ,jak by nie chciała zarabiać na Swoich produktach .

Wybór nowego tunera zawsze jest trudny ,za parę stów (250-350zł) nie ma idealnego tunera satelitarnego ,ale każdy sam wybiera co chce kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam to jeszcze Ariva 202E ma najlepszą opinię.

Do zakupu Arivy zachęca 2 letnia gwarancja, chociaż nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości.

Aczkolwiek osobiście mam bardzo złe doświadczenia z Fergusonem SD, ciągle się wieszał, ciągle trzeba było kogoś wołać do wgrania softu czy listy kanałów, aż w końcu pokazywał tylko same piksele.

Szukam czegoś co po podłączeniu zacznie od razu działać i nie będzie trzeba tam nic wgrywać. W sklepie polecono mi Arive 152 Combo, podobno sama aktualizuje listy kanałów z satelity, współpracuje ze stacjonarną nagrywarką DVD i działa ze spliterem. Ale teraz mam wątpliwości czy to dobry wybór, czy jednak nie kupić używanego philipsa HD... lub nboxa...? chociaż to też duże ryzyko, bo na używany nie ma gwarancji, a zepsuć się może po tygodniu.

Czy jeśli kupię combo 153 i nie będę wgrywać żadnych softów (nie znam się na tym) to da się z tego urządzenia korzystać? Są jakieś konsekwencje nieaktualizowania oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz problem .

Ty zamów dekoder dedykowany i będziesz miał wszystko poukładane,a jak dekoder padnie to Ci wymienią na nowy,za darmo...

Oczywiście trzeba płacić abonament Nc+ ,lub Polsat Cyfrowy,lub Orange ,ale masz wszystko poukładane i samo się wgrywa. :lol2:

Ariva to taki dekoder co trzeba go kupić,najlepiej zeskanować kanały z satelity + naziemna cyfrowa,kanały poukładać ,kupić własną kartę TNK HD i płacić jak się ma kasę ,albo ochotę ,podłączyć zeza na 2 satelity lub więcej,z Astry 1 oglądać za darmo Eurosport 1,RTL i wyścigi F1,a na niemieckim darmowym kanale sportowym Sport 1 puchar ligi angielskiej...powiem Ci tak na ucho , na tych dekoderach grają wszystkie kanały z wszystkich satelit kodowane i nie kodowane ale to inna bajka i trzeba trochę umieć to zrobić :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, zakupiliśmy aviva 153 Combo, lecz praktycznie żadne aplikacje internetowe nie działają, a przynajmniej te na których najbardziej nam zależy, czyli YouTube i WebTV, DailyMotion. Wydaje mi się że soft jaki posiada urządzenie jest najnowszym: V1.28B4. To normalne? Co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowszy soft V1.28B5 (LINK), gdzie przynajmniej próbowano poprawić YouTube, ale czy to się udało, to nie mam informacji. Ogólnie sprawa jest dyskutowana w kilku miejscach na forum - Google uznało, że trzeba wycisnąć więcej kasy, więc wyłączyli stare API i YouTube padło na wielu odbiornikach satelitarnych.

 

Web TV jeśli się nie mylę to tylko odtwarzacz i samemu trzeba w sieci poszukać i dodać linki, normalnie lista jest pusta lub nie zawiera nic ciekawego. Musiałby potwierdzić jakiś posiadacz, teraz nie mam dostępu do odbiornika.

 

EDIT: Mylę się, Web TV to pełna lista, powinno działać, ale to nie Ferguson dostarcza te kanały, a są brane z różnych miejsc z sieci i mogą nie działać lub mieć przerwy w dostępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałam kupić ten dekoder, ale po przeczytaniu całego tego wątku, widzę, że w przypadku tej firmy - Ferguson, nic się nie zmieniło i nadal ich sprzęt jest do niczego. :/

Od czasu jak kupilem 250 Combo, przeczytałem pełno recenzji boksów innych firm. I wiecie co? Podobne procesory, software o tych samych funkcjonalnościach i ograniczeniach (zapewne ten sam chiński generyk jest wszędzie, tylko skórki GUI inne). Cokolwiek nie kupisz będzie wyglądało podobnie. Skąd to wiem? Ferguson ma kilka nielogicznych funkcji, i dziwnym trafem są one też w Opticumach i innych dekoderach. Chyba, że wydrapiesz pieniądze na coś lepszego na Linuksie, albo dedykowany odbiornik platformy. Wszystko co kosztuje 300 zł, to ten sam sprzęt i s/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Arivą 153 Combo w połączeniu z kartą nc+. Niedawno dokonałem aktualizacji softu, po którym nie mogę obejrzeć żadnego kanału. Wyszukuję nowe kanały, i na każdym pokazuje się informacja " zakodowane". Kontaktowałem się z BOKiem, trzykrotnie przesyłali aktualizację i nic, bez zmian. Czy spotkaliście się z takim problemem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Od niedawana używam tego tunera do smart hd i oglądania filmów. Jest jednak problem z odtwarzaniem tylko niektórych filmów z netu, otóż odtwarzaja sie one niezbyt plynnie , coś jakby przeskoki. Nie jest to duża przeszkodą ale sa takie filmy ktorych nie idzie ogladac w ten sposob, np ostatnio chcialem obejrzec Whiplash, ktory widziałem w kinie wczesniej i jest to bardzo denerwujace.

Niby jest jakaś odpowiedz na ten temat http://www.ferguson-digital.eu/de/faqs/ ... zrobi.html

Ale nie ma jakiejś nadziei że wyjdzie soft ktory to naprawi? Co gorsze nie wiem jak rozpoznac takie filmy przed sciagnieciem bo jeden film w avi pojdzie plynnie a kolejny juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powinny zacinac się filmy tylko z tym 3 punktowym GMC, natomiast mnie zacina się film bez tego GMC

 

to są parametry filmu Bogowie ktory tez mi się wcina:

Video

ID : 0

Format : MPEG-4 Visual

Format profile : Advanced Simple@L5

Format settings, BVOP : 2

Format settings, QPel : No

Format settings, GMC : No warppoints

Format settings, Matrix : Default (H.263)

Muxing mode : Packed bitstream

Codec ID : XVID

Codec ID/Hint : XviD

Duration : 1h 55mn

Bit rate : 2 330 Kbps

Width : 720 pixels

Height : 304 pixels

Display aspect ratio : 2.35:1

Frame rate : 25.000 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Compression mode : Lossy

Bits/(Pixel*Frame) : 0.426

Stream size : 1.88 GiB (90%)

Writing library : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Proszę o pomoc, po aktualizacji softu dekodera do wersji 1.29B1 menu satelit stało się nieaktywne (wyszarzone). Nie mogę włączyć tych opcji, dostępne są jedyne opcje dotyczące DVB-T. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemy aby nie wysyłać dekodera na gwarancję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...