Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to normalne, ale w tej arivie 250, przy każdym wyłączaniu tunera pokazuje komunikat "proszę czekać" i po paru sekundach dopiero wyłącza się. W arivie 220 tak nie miałem. Gdy włączę na zegar w trybie uśpienia, nie ma tego komunikatu, od razu się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tuner wyłącza funkcjonalności. Jeśli po wyłączeniu masz zegar, to jest to tylko wyłączenie wyjść audio-video. Głowica i inne elementy pracują.

Jeśli masz kropkę po wyłączeniu, to jest to czuwanie z wyłączeniem wszystkiego.

Jeśli masz podpiętą kartę WiFi, napis ten będzie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do znawców :

 

1-Czy Ferguson Ariva 150 Combo będzie odpowiednim sprzętem do oglądania NC+

2-Czy wymiana HD 500 GB Pace na Ferguson Ariva 150 Combo jest opłacalna ?

3- czy będę mógł zrobić własną listę kanałów z własną kolejnością ?

 

Bardzo proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva 150 Combo wyposażony jest w czytnik kart (wielosystemowy) który obsługuje min. karty NC+ (np. Cameleon z logo C+) więc nadawać się będzie z tym że przyszłościowo lepiej byłoby wybrać np. ARIVA 252 gdyż oprócz czytnika kart ma jeszcze złącze CI na moduły CAM platform (np. moduł CAM NC+ Mix albo moduł Cyfrowego Polsatu) a jednocześnie ma też uniwersalny czytnik kart. Przesiadka z terminala C+/NC+ Pace 500GB na dekoder niezależny / uniwersalny to trochę tak jakby zamienić Trabanta na Merca ...oczywiście to ile na takiej przesiadce zyskamy zależy od tego ile na tego "Merca" wydamy... Najważniejsze zalety przy zmianie na Fergusona 150 - szybsze działanie od PACE , brak irytujących komunikatów operatora NC+ wyświetlanych na ekranie telewizora , własna lista kanałów (praktycznie dowolna kolejność programów) , możliwość odbioru programów z dowolnego satelity (a nie tylko kanałów narzuconych przez NC+ na "twardej" liście jak ma to miejsce w PACE). Kolejny plus to proste i logiczne menu ...a użyteczna funkcja to także "dziesięć ostatnio oglądanych programów" - wyświetlane po naciśnięciu klawisza "back" na pilocie. Działa to podobnie do funkcji "ostatnie wybierane" w telefonach komórkowych. Sam Ferguson Ariva 150 Combo ma też kilka dodatków internetowych zatem możliwości w porównaniu do ceny złe nie są... ale perspektywicznie lepiej pomyśleć o Ariva 252 gdyż nie wiadomo czy kiedyś jakiś moduł CAM nie będzie potrzebny... a Ariva 150 wejścia na moduł CAM niestety nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam Arive 150 Combo ,chcialbym miec multiroom.

Nie wiem wogóle czy jest to możliwe w moim przypadku ponieważ mam telewizje do której działania potrzebuję internet. Wyglada to tak ze zaplaciłem za dekoder który podpiełem do talerza i internetu i mogę ogladac TV

 

Czy mogę zrobić multirooma w takim przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od około 2 lat jestem zadowolonym posiadaczem Ariva 250. Jednak już mi się trochę znudził i szukam przyzwoitego tunera, który obsłuży mój moduł cam n na kartę i będzie miał tuner dvb-t. Zależy mi na lepszej jakości obrazu. Ponoć moja Ariva daje raczej przeciętny obraz. Ja szczerze mówiąc na swojej plazmie 50" Panasonica fullhd nie odczuwam braków, ale skoro można lepiej.... Co polecacie do kwoty około 400zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni na kanale Polsat HD z Hotbirda i Astry sama uruchamia się

telegazeta na str. 754 z zawartością nie koniecznie przeznaczoną dla

dzieci. Smile

Czy to jest jakaś forma wrednego spamu czy może coś wcisnąłem przez przypadek.

Sprawdziłem pilot, przekopałem ustawienia i nic. Po kilkunastu sekundach

ciągle się pojawia i nie można wyłączyć.

Naciśnięcie przycisku teletext uruchamia normalną stronę 100 a po

wyjściu znowu 754 Neutral

rozwiązaniem jest chyba wyłączenie napisów, dotyczy to Ariva 150 i 250 Combo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...