Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

z tym wyłaczaniem i właczaniem to podejrzewam że odbiornik sie resetuje może to być spowodowane jakimiś błedami w liscie kanałów ( miałem tak raz na RTL z byłego thora 23.5 E odbiornik sie sam resetował pomogła edycja pidów sidów kanału ) lub przegrzewaniem odbiornika oraz sprawdzic instalacje antenowa na obecnosc zwarcia . radze powrócic do poprzedniego softu i sprawdzic czy są zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z arivą 100e. od wgrania ost softu często się wyłącza, ale zaraz sama się włącza w ciągu godziny taka sytuacja potrafi się powtórzyć kilka razy.

pobuszowałem całe forum i niema takiego wątku

proszę o pomoc co moze być nie tak

 

W Ustawienia->Inne i jeżeli coś masz ustawione na 'zamrożenie' przełącz na "czarny ekran" - powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!Posiadam dekoder Ariva100e ze Smart HD,a ostatnio nabyłem dekoder CP.I tu mam pytanie:czy mając w antenie konwerter single,mogę połączyć tą Arivę poprzez przelotkę antenową do dekodera polsatu?Chodzi mi o poprawną współpracę obu odbiorników.Niegdyś miałem dekoder platformowy,lecz takowa przelotka była nie aktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie nie wiem, czy opcja "Dump" przypadkiem nie "zrzuca" też na pendrive'a całego softu, gdyż np. oryginalny plik z softem ściągnięty ze strony Fergusona ma wielkość 8 MB (ale nie zawiera "w sobie" żadnej listy kanałów), a plik zgrany na pendirve'a z tunera za pomocą opcji "Dump" również ma 8 MB. :roll: Sam plik również jest w tym samym formacie. Jednak pewności co do tego to nie mam. :? Wygląda to tak, jakby opcja "Dump" zrzucała całą zawartość pamięci flash tunera... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgrany nowy soft i waga ta sama co lista 4MB,i ten sam rodzaj pliku, 8MB bo sa rozne jezyki instrukcje wiec wyszlo pewnie dlatego 8MB

waga ta sama tylko inny rodzaj w menu opcji alcode+ cos tam nie wiem sporo tam jest tych opcji w menu arivy i ciezko stwierdzic co kopiuje sam soft,lista raczej z tym nie jest to juz osobny plik.

Ciezki temat,niby nowy soft wgrac i po problemie, ale zas trza by na nowa liste ukladac a tego nie mam zamiaru,bo za duzo kanalow do ukladania i to odpada,a stary soft trzeba jakos czyscic przed wgraniem nowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam 2 sprawy, które mnie zaciekawiły.

1. Na niektórych filmach na Canal +HD, przy których w programie jest znaczek HD mam 2 czarne pasy, u dołu i u góry. W dekoderze mam ustawioną rozdzielczość na 1050. Na C+ sport nie ma takiego problemu, wszystko jest na pełny ekran, niestety często filmy mają takie pasy - dlaczego?

2. Pendrive sformatowany na NFTS, mimo tego przy nagrywaniu dzieli pliki na max 4 GB, taką opcję też mam w ustawieniach dekodera, nie można wybrać nieograniczonego rozmiaru. Czytałem na forum, że przy NTFS nie ma limitu ale widocznie zależy to od dekodera.

Mój soft to 2,17B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kyniu

 

Ad.1.

Tutaj już w sumie sam sobie odpowiedziałeś. Rozdzielczość ekranu w ustawieniach tunera masz ustawioną nieprawidłowo. Powinno być 1080i.

 

Ad2.

Faktycznie, nawet mimo zastosowania pendrive'a lub dysku przenośnego sformatowanego w systemie NTFS pliki i tak są przez tuner dzielone na rozmiary nie większe, niż 4 GB. To już jednak jest chyba wina softu tunera, który najprawdopodobniej "nie rozróżnia" systemu NTFS od FAT32. :roll: W przypadku mojej Arivy 202E też dokładnie tak jest. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam plik *.ts nagrany z TV sat na arivie.

Zawiera on video x264 i audio mp2.

I w takiej formie bez problemu ariva to odtwarza ale nie czyta napisów.

Żeby były napisy to muszę zmienić kontener na *.mkv.

Ale po takiej zmianie nie odtwarza dźwięku mp2.

Żeby był dźwięk to muszę mp2 przekonwertować na AC3.

Czy nie ma sposobu żeby ariva odtwarzała dźwięk niezależnie od kontenera w jakim się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam problem z wgraniem własnej listy kanałów. Ułożyłem sobie swoją listę w programie SetEditHD100. Zawsze bez problemu wgrywała się do dekodera. Po ostatniej aktualizacji softu nie mogę za czarta jej wgrać. Wyskakuje jakiś komunikat o niezgodności pliku bin czy coś takiego. W czym może tkwić problem? Chcialem zrobić listę w programie Ariva Editor ale tam nie mogę zrobić dubli kanałów... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie,

 

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Pewnego dnia odkopałem starego fergusona i postanowiłem zaktualizować oprogramowanie przy pomocy usb. Znalazłem gdzieś na jakimś forum software i siup. Instalacja przebiegała bez zarzutów do momentu restartu dekodera. Soft widać że ładuje się bez problemów ale w momencie przejścia do użytkowania oprogramowania"menu" zapala się czerwona dioda i gaśnie obraz. Od tego momentu żadnej reakcji. Próbowałem aktualizacji oprogramowania poprzez rs232 i aplikacje dostarczona przez producenta, która również nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Po ustawieniu portu i prędkości, dodaniu oryginalnego oprogramowania, restarcie dekodera zero reakcji. Wygląda to na brak komunikacji z dekoderem.

 

28wf1p4.jpg

 

W związku z tym faktem postanowiłem podejrzeć co się faktycznie dzieje w interfejsie. Ku mojemu zdziwieniu wygląda że wszystko jest ok:

 

<0>APP init ok...

 

APP init ok

 

Reset Chip OK...

 

Good job! ^_^~~~

x_mem_len:0x200000, db_buf_len:0xA0000, epg_info.config.buf_len:0x40000

smsc9220_task()=>Int missed(0x00040002).

***********listen ok 0

fs_apcallback : event_type = 2, type=0,sub_type=0

fs_apcallback : event_type = 2, type=0,sub_type=2

send ap unmount msg ...

<0><0>

Nie mam pojęcia w jaki inny sposób ugryźć ten problem, proszę o wskazówki, sugestie, za które z góry serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam mmaly83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tym http://www.hamamsat.com/dwn/ali/Loader/ ... oader2.rar

 

u mnie poszło na przelotce usb, ten oryginalny program ze strony fergusona wywalał to co u ciebie i nie szło.

Witam serdecznie,

 

Dziękuje za pomoc jednakże problem stał po stronie sytemu operacyjnego. Niestety nie udało mi się odnależ właściwych sterowników pod "Windows 7 Ultimate 64bit" dla przejściówki USB-RS232 na układzie PL2303. Jeśli ktoś dysponuje sterownikami które sam przetestował na tej platformie proszę o wsparcie. Aktualizacje dekodera przeprowadziłem na innym komputerze gdzie mam zainstalowanego Windowsa XP. Na tej platformie przejściówka jak i oprogramowanie działa bez zarzutów.

 

Pozdrawiam serdecznie mmaly83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja ariva 100e. którą mam od paru lat sypie się na całego. Mam starą kartę C+. Od jakiegoś miesiąca kilka razy dziennie (czasami kilka razy co pół godziny) wszystkie kanały się kodowały. Pomagało wyciągnięcie i włożenie karty lub zresetowanie odbiornika.

Dzisiaj wgrałem najnowsze dostępne oprogramowanie i teraz problem z kodowaniem powtarza się co kilkadziesiąt sekund. Nie pomaga wyciągnięcie karty czy reset. Tylko odłączenie z prądu i ponowne włączenie, ale tylko na kilkadziesiąt sekund i sytuacja się powtarza. Zaglądałem do środka. Kondensatory nie są spuchnięte.

 

Mogę coś jeszcze zrobić, czy lepiej szukać nowego tunera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że to jest problem z tunerem, a nie z kartą? Masz możliwość przetestować tę kartę na jakimś innym tunerze? Może to karta jest uszkodzona i warto ją wymienić.

 

Jeśli to problem z tunerem, zacząłbym od sprawdzenia, czy styki w czytniku kart się nie poluzowały (mogło się tak stać, jeśli karta była zbyt często wyciągana i wkładana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

mam Arivę 100E kupionego w 2011 r.

Obecnie na jednym z kanałów informacyjnych nc+ mam

info, że "niedługo planowane jest wyłączenie mpeg2

na rzecz mpeg4, którego twój dekoder nie obsługuje".

 

Czy rzeczywiście tak jest i po wyłączeniu stracę

możliwość oglądania części kanałów?

 

Pozdrawiam

gorat

 

Ok Mr. Orbita.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ferguson ariva 100e. Uaktualniałem oprogramowanie i teraz mam napis na wyświetlaczu ASH. Posiadam kabel rs232 z końcówką na usb. W laptopie usb jest przydzielony port com3 przez program który dostałem z kablem. Łączę się z programem ArivaUpgrade, postępuje według instrukcji tzn kiedy pojawia się napis „please reset target” włączam Arive i tak zostaje, zero dalszej reakcji. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie, może jakiś inny program który połączy się z tunerem. W serwisie powiedzieli ze moze być uszkodzona pamięć flash. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...