Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz dwa konwertery (jeden zezujący) to musisz też zapewne mieć przełącznik DiSEqC... Musisz ustawić w tym menu w miejscu DiSEqC 1.0 dla HB odpowiedni port (1 lub 2) i podobnie dla Astry. Na Astrze Ci widzi bo przełącznik działa tak, że zmienia się napięcie na konwerterze (14 lub 18 vlot), dekoder domyślnie podaje jedno z nich i dlatego przełącznik ciągle myśli, że oglądasz coś z Astry... Numer portu zależy od tego do jakiego gniazda podpięty jest dany konwerter w przełączniku, spróbuj obu kombinacji doświadczalnie, jeśli antenę (a konkretniej przełącznik) masz gdzieś na dachu i nie da się szybko tego sprawdzić biorąc go do ręki - na jednej z tych kombinacji musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże? Mam nc+. W salonie mam turbodekoder ze starą kartą z N, natomiast w sypialni mam drugi tv z Ferdkiem ariva combo 250. Jestem teraz na etapie przedłużania umowy z nc+ i tak pomyślałem, że w sumie mógłbym od nich wydębić multiroom wykorzystując Fergusona. Pytanie jednak czy między turbodekoderem a Fergusonem wymagane jest połączenie kablowe? Pytam bo w sumie jest to teraz problem puścić między nimi kabel z racji na odległość i warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleks

Niestety, nie da rady. Usługa Multiroom w nc+ to dwa dekodery dedykowane ADB ze sparowanymi kartami systemu Conax i spięte kablem LAN. Multiroom nie jest dostępny dla sprzętu własnego, niezależnego.

Zdaje się, że jako Multiroom można też obecnie wziąć dwa nowe dekodery Wifibox z kartami Cameleon (takie były stosowane przez dawną CYFRĘ+), ale w takim przypadku karty te też są z nimi sparowane i nie można ich używać w tunerze niezależnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. :)

Możesz ewentualnie pomyśleć o zrezygnowaniu z nc+ i przejściu do Cyfrowego Polsatu. Wówczas twój Ferguson z sypialni mógłby pracować jako urządzenie główne (z CP bierzesz moduł CAM), a jako urządzenie dodatkowe Multiroom dostaniesz do sypialni dekoder dedykowany, najczęściej HD3000. Dekoderów nie trzeba wówczas spinać kablem LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże? Mam nc+. W salonie mam turbodekoder ze starą kartą z N, natomiast w sypialni mam drugi tv z Ferdkiem ariva combo 250. Jestem teraz na etapie przedłużania umowy z nc+ i tak pomyślałem, że w sumie mógłbym od nich wydębić multiroom wykorzystując Fergusona. Pytanie jednak czy między turbodekoderem a Fergusonem wymagane jest połączenie kablowe? Pytam bo w sumie jest to teraz problem puścić między nimi kabel z racji na odległość i warunki.

Multiroom możesz mieć za darmo, wystarczą 2 ferdki (1 już masz) oraz karta nieparowana z dekoderem.

Kabel też nie jest konieczny, jeżeli masz Wi-Fi.

Polecam Twojej lekturze dział -> viewtopic.php?f=126&t=33616

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Barti CP odpada bo zależy mi na lidze mistrzów. Jednakże kto wie czy w przyszłości lm nie zawita do polsatu wówczas wszystko możliwe. Poza tym jestem w trakcie negocjacji z nc+ ewentualnego aneksu umowy i na razie jest dobrze a być może uda mi się jeszcze coś ugrać, więc wskazuje na to, że zostanę z nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem.

Co do nowych dekoderów nc+ typu Sagemcom (Wifibox) to owszem, nie jest to bajka. Sam "SatKurier" o tym pisał. Karty parowane są tutaj tylko w przypadku usługi Multiroom. Jeśli bierze się tego Wifibox'a jako pojedynczy dekoder (bez Multiroom'u) to karta Cameleon będąca w zestawie nie jest z tym dekoderem parowana i działa także w sprzęcie niezależnym. Takie informacje przynajmniej podawał "SatKurier" na swoim portalu. Ale czy faktycznie jest to prawda z tym parowaniem kart Cameleon w Multiroom'ie z dekoderami Wifobox to tego akurat nie wiem, bo nie jestem abonentem platformy nc+.

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przedwczoraj wgrywałem oprogramowanie V1.26B5 przez sieć LAN z FTP producenta. Pod koniec zapisu przy 99% zamiast jak zwykle restartu zobaczyłem komunikat Error! Flash burning is failed. Ponowiłem upgrade, przeszedł znowu ścieżkę i ten sam komunikat. Po restarcie box działa i zgłasza się nowy soft 1.26B5, zrobiłem ustawienia fabryczne, zeskanowałem 8 satelitów i wszystko działa (nie licząc pewnych starych błędów, których Ferguson nigdy już chyba nie naprawi). O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z rodziny kupił Arivę 150 Combo z kartą Smart HD+ i ma następujący problem.

Otóż tuner potrafi się totalnie zawiesić podczas oglądania kanału i nie reaguje na nic (konieczne jest fizyczne odłączenie prądu).

Taka sytuacja pojawia się nawet kilka razy w ciągu dnia.

Czy ktoś spotkał się z takim objawem i zna rozwiązanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przedwczoraj wgrywałem oprogramowanie V1.26B5 przez sieć LAN z FTP producenta. Pod koniec zapisu przy 99% zamiast jak zwykle restartu zobaczyłem komunikat Error! Flash burning is failed. Ponowiłem upgrade, przeszedł znowu ścieżkę i ten sam komunikat. Po restarcie box działa i zgłasza się nowy soft 1.26B5, zrobiłem ustawienia fabryczne, zeskanowałem 8 satelitów i wszystko działa (nie licząc pewnych starych błędów, których Ferguson nigdy już chyba nie naprawi). O co tu chodzi?

Czyli aktualizacja oprogramowania nie powiodła się a soft został ten sam co był.

Spróbuj wgrać oprogramowanie przez Usb lub bezpośrednio przez RSa-232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z rodziny kupił Arivę 150 Combo z kartą Smart HD+ i ma następujący problem.

Otóż tuner potrafi się totalnie zawiesić podczas oglądania kanału i nie reaguje na nic (konieczne jest fizyczne odłączenie prądu).

Taka sytuacja pojawia się nawet kilka razy w ciągu dnia.

Czy ktoś spotkał się z takim objawem i zna rozwiązanie :?:

Co ciekawsze, zawieszenie dotyczy też kanałów naziemnych (np. TVP1 HD), dla których nie jest wymagana karta CA.

I tu przy okazji mam pytanie, czy ustawienie rozdzielczości np. 576i (z racji telewizora HD Ready) może być powodem zawieszeń kanałów HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...