Skocz do zawartości

VIVA Deutschland i VIVA Austria


przemyslaw-broc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka - o ile NEU wyparował z anteny, to na stronie niemieckiej Vivy nadal jest i go aktualizują. Niektóre rzeczy mają całkiem na bieżąco, np. wideo do Citizens!, które na YouTube wisi dopiero od 4 dni. Link się chyba zmienia po aktualizacji, na razie działa ten: http://www.viva.tv/shows/768-neu

Jak przestanie to wchodzimy w TV, w Alle Shows i tam NEU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja jest z VIVĄ PL i jej notowaniami: "NET CHARTS", "VIVA CLUBBING", "MEGA TOP 10", TOP 5 BEST OF VIVA", "WEEK TOP 10", "PL TOP 10" i "VIVA TOP 5". W necie są, a na wizji od dawna nie... Z tym, że chyba już nie są aktualizowane.

 

Co do "NEU", to do końca jeszcze nie wyfrunęło z VIVY GER. Można się uprzeć, że zostało w "VIVA TOP 100" (w trójkącie z podpisem ukazuje się dopisek "NEU" i taki kawałek służy jako propozycja). Jeśli jesteście ciekawi tych nowości w "VIVA TOP 100", to mogę je tutaj wrzucać. Stacja nadaje wiele nowości, ale teraz trudniej jest mi je wyłapać, ponieważ wpychane są do poszczególnych magazynów. Internetowe wydanie "NEU" ma się nijak do rzeczywistości. Spojrzałem, co proponują w tym zestawie, a tam normalka - klipy, które nigdy nie leciały na VIVIE. I tak jest od zawsze. Według mnie - bezsens. Pewnie to jest sporządzane dla tych, którzy nie oglądają VIVY w TV, a odtwarzają teledyski poprzez ich stronę www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - NEU z sieci nigdy nie zgadzał się z tym TV, mam wrażenie, że na sieci zdarza się więcej rzeczy totalnie niszowych, które i tak nigdy w TV by nie poleciały, ale dla odmiany brakuje też oczywistości, które w TV są. Też nie wiem do końca z czego to wynika, może kwestia możliwości publikacji w sieci na swojej stronie i jakieś kwestie praw autorskich/dogadywania się z wytwórniami? Ale to tylko strzelam. Mimo wszystko coś tam się przyczai, z tego tygodnia wyłuskałem sobie 4-5 klipów godnych uwagi ;)

 

Nowości z TV byłoby fajnie widzieć, ale chyba nie ma sensu się z tym męczyć aż specjalnie polując, gdy są rozrzucone - raczej na zasadzie, że jeśli przypadkowo coś oglądając wpadnie Ci coś w oko, to przy okazji dorzuć do posta z innymi tematami Vivowymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zrobimy tak. Co tydzień będę spisywać magazyn "MUSIC", bo każdego tygodnia dodawane do playlisty są nowości, a starsze klipy wyrzucane. Zawsze w tym paśmie złapie się coś nowego. A niewątpliwie najwięcej nowości jest w "VIVA TOP 100", więc wisienką na torcie będzie właśnie to "NEU", na które też się zdecyduję spisywać. Zaznaczam, iż każda nowość w "VIVA TOP 100" nie jest oznaczana jako "NEU". Po prostu trafia na owe miejsce i już. Mam trochę fioła na punkcie VIVY GER, bo nagrywam wszystkie nowe teledyski, które VIVA emituje (kilkanaście lat temu, tyle te, które wpadły w ucho). W tygodniu trafi się ich około 15/20. Podam małą ciekawostkę. Collien Ulmen-Fernandes, obecnie prezenterka VIVY GER od 12 lat, wcześniej pracowała dla RTLII. Była między innymi współprowadzącą imprezę "The Dome" w 2002 r. (była młodziutka, miała wówczas 21 lat), na której wystąpiła jedna Polka - Marta Tomkiewicz z utworem "Yeah, Yeah, Yeah". Kto dziś pamięta te czasy... To wszystko się nagrywało, VHS grzał się non stop, bo w telewizji było co oglądać.

 

Wróćmy do teraźniejszości. Nie polecam oglądać "VIVA TOP 20 SINGLECHARTS", "VIVA MOST WANTED CHARTS", "VIVAs MOST PLAYED CHARTS" i "SUPERCHARTS". Każdy z tych sztucznych topów liczy 12 pozycji. Niczym się od siebie nie różnią i codziennie leci to samo, czyli najbardziej komercyjne klipy, dość "stare" - do dwóch lat wstecz. Dlatego nigdy nie umieściłem tutaj playlisty żadnego z nich. Świetną prezenterką jest Palina Rojinski. Co ta kobieta wytwarza na wizji, to się w głowie nie mieści. Pełna energii, zabawna, spontaniczna. Śpiewa, tańczy, wygłupia się, nawet nogi pokazuje (obiektyw nie łapie całej sylwetki w VIVA TOP 100). Pozytywna na maksa - prowadząca z prawdziwego zdarzenia. Szkoda, że musi być ograniczona do jednego programu, w którym można ją oglądać do 12 min. włącznie.

 

Na razie nie warto spisywać "VIVA DANCE" i "VIVA DANCE MIX". Sporadycznie coś nowego lub starego dodają. To mnie w sumie nie dziwi. Kilka godzin roboty, a teledyski będą tylko przestawione w innej kolejności. Są bardzo opóźnieni z nowościami. VIVA GER ich miażdży, pomimo, że umiera. To, co proponujecie w wątku "VIVY POLSKIEJ", dawno leci w VIVA GER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam małą ciekawostkę. Collien Ulmen-Fernandes, obecnie prezenterka VIVY GER od 12 lat, wcześniej pracowała dla RTLII. Była między innymi współprowadzącą imprezę "The Dome" w 2002 r. (była młodziutka, miała wówczas 21 lat), na której wystąpiła jedna Polka - Marta Tomkiewicz z utworem "Yeah, Yeah, Yeah". Kto dziś pamięta te czasy...

Ja ;) To nagranie Marty mam nadal w stałej playliście u siebie ;) Dobry klip do tego był ;) Poza tym Karaja - też mniej więcej z tego okresu, dwa fajne single. Niestety na takie klimaty na niemieckiej Vivie to już liczyć nie można, ale nadal trafiają się perełki i to nawet nie koniecznie od strony nowości, ale rzeczy granych tylko na rynku niemieckim. Mało tego, ale są, dlatego myślę, że co dasz radę wrzucić, to zawsze będzie do przejrzenia i może wyłuskania czegoś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam małą ciekawostkę. Collien Ulmen-Fernandes, obecnie prezenterka VIVY GER od 12 lat, wcześniej pracowała dla RTLII. Była między innymi współprowadzącą imprezę "The Dome" w 2002 r. (była młodziutka, miała wówczas 21 lat), na której wystąpiła jedna Polka - Marta Tomkiewicz z utworem "Yeah, Yeah, Yeah". Kto dziś pamięta te czasy...

Ja ;) To nagranie Marty mam nadal w stałej playliście u siebie ;) Dobry klip do tego był ;)

 

 

Ja także pamiętam to nagranie Marty - "Yeah, Yeah, Yeah". Pamiętam, że nawet VIVA Polska je emitowała. Ciężko jednak tego singla nazwać ONE HIT WONDER, bo jakimś wielkim hitem to nie było. Na imprezie "The Dome" emitowanej przez RTL II Marta ze swoim "Yeah, Yeah, Yeah" poleciała ładnie z playbacku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Karaja to mam teledysk she moves na VHS z kanalu Rapture tv. O jakim drugim singlu Pan mr. orbita miał na myśli? Poszukuje teledysku w którym widac same nogi w butach na obcasie i tancza wiem ze na samym koncu chowa te buty klimat muzyki Lexy & K-Paul podobny styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wideoklip do "Marta - Yeah, Yeah, Yeah" jest bardzo progresyjny. Gdybym go nie znał, nigdy bym nie pomyślał, że ma 13 lat. Wielkim hitem nie był, ale onegdaj emitowały go m. in. niemieckie stacje: VIVA GER, MTV2 POP, VIVA PLUS, MTV Central i wspomniana VIVA PL.

 

Nieco lat temu był stream VIVY GER. W miernej jakości, ale był. Potem został podmieniony przez stream VIVY AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Neu na stronie (mój stary link działa: http://www.viva.tv/shows/768-neu ), trochę staroci, ale znowu coś da się wyłuskać ;) Nie dodałem poprzednio, że aktualizacje tam są bardzo nieregularne. Czasami nawet miesiąc nie ma tam zmian, a innym razem potrafią wymienić zestaw po kilku dniach. Trzeba obserwować, nie będę wstawiać info o tym za każdym razem, tylko teraz ostrzegam...

 

@funaj8 - musiałbyś podrzucić nieco szczegółów, bo coś mi się kołacze po głowie z takim motywem, ale generalnie czasy o których rozmawiamy były ponad 10 lat temu - ja nie pamiętam co robiłem wczoraj, a co dopiero 10 lat temu :lol2: Potrzeba więcej szczegółów ;) Jeśli sobie coś przypomnisz (okres, z którego pochodzi nagranie i inne detale), to najlepiej na PW, żeby nie zaśmiecać wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 27 03 2015 [VIVA GER]

HOZIER - TAKE ME TO CHURCH

SEEED - MUSIC MONKS

BLONDE FEAT. MELISSA STEEL - I LOVED YOU

MEGHAN TRAINOR - LIPS ARE MOVIN'

ONEREPUBLIC - FEEL AGAIN

YEARS & YEARS - KING

MARK FORSTER - FLASH MICH

LESLIE CLIO - MY HEART AIN'T THAT BROKEN

PHILIP GEORGE - WISH YOU WERE MINE

TAYLOR SWIFT - STYLE

KWABS - WALK

DEICHKIND - SO'NE MUSIK

JORIS - HERZ ÜBER KOPF

DAVID GUETTA FEAT. EMELI SANDÉ - WHAT I DID FOR LOVE

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

wfecg19zfcnu.jpg

"VIVA TOP 100: NEU" - 29 03 2015 [VIVA GER]

MEGHAN TRAINOR - DEAR FUTURE HUSBAND

ELLA HENDERSON - MIRROR MAN

REVOLVERHELD - DEINE NÄHE TUT MIR WEH

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 29 03 2015 [VIVA GER]

ONE DIRECTION - NIGHT CHANGES

REVOLVERHELD - DEINE NÄHE TUT MIR WEH

THE AVENER & KADEBOSTANY - CASTLE IN THE SNOW

PHILIP GEORGE - WISH YOU WERE MINE

ROBBIE WILLIAMS - FEEL

KWABS - WALK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 30 03 2015 [VIVA GER]

RIHANNA, KANYE WEST & PAUL MCCARTNEY - FOURFIVESECONDS

JUSTIN TIMBERLAKE - ROCK YOUR BODY

BLONDE FEAT. MELISSA STEEL - I LOVED YOU

KWABS - WALK

ROBIN THICKE, T.I. & PHARRELL - BLURRED LINES

YEARS & YEARS - KING

KONTRA K FEAT. NISSE - ATME DEN REGEN

WILL.I.AM FEAT MILEY CYRUS, WIZ KHALIFA, FRENCH MONTANA & DJ MUSTARD - FEELIN' MYSELF

CALVIN HARRIS FEAT. HAIM - PRAY TO GOD

ANDREAS BOURANI - AUF ANDEREN WEGEN

SHAWN MENDES - LIFE OF THE PARTY

GESTÖRT ABER GEIL - UNTER MEINER HAUT

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 03 04 2015 [VIVA GER]

RIHANNA, KANYE WEST & PAUL MCCARTNEY - FOURFIVESECONDS

NO DOUBT - DON'T SPEAK

BLONDE FEAT. MELISSA STEEL - I LOVED YOU

LOST FREQUENCIES - ARE YOU WITH ME

EMINEM - SURVIVAL

SHAWN MENDES - SOMETHING BIG

HOZIER - TAKE ME TO CHURCH

GENTLEMAN FEAT. SHAGGY - WARN DEM

LESLIE CLIO - MY HEART AIN'T THAT BROKEN

MARK RONSON FEAT. BRUNO MARS - UPTOWN FUNK

CALVIN HARRIS FEAT. HAIM - PRAY TO GOD

MEGHAN TRAINOR - LIPS ARE MOVIN'

CLUESO - FREIDREHEN

JORIS - HERZ ÜBER KOPF

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 03 04 2015 [VIVA GER]

MARK FORSTER - FLASH MICH

LEONA LEWIS - BLEEDING LOVE

KONTRA K FEAT. NISSE - ATME DEN REGEN

ELLIE GOULDING - LOVE ME LIKE YOU DO

SHAWN MENDES - SOMETHING BIG

SEAN PAUL - TURN IT UP

JAMES BAY - HOLD BACK THE RIVER

BLONDE FEAT. MELISSA STEEL - I LOVED YOU

THE AVENER & KADEBOSTANY - CASTLE IN THE FANS

KRAFTKLUB - UNSERE FANS

OLLY MURS FEAT. DEMI LOVATO - UP

GESTÖRT ABER GEIL - UNTER MEINER HAUT

CHARLI XCX - BOOM CLAP

TAYLOR SWIFT - STYLE

OMI - CHEERLEADER

IGGY AZALEA FEAT. JENNIFER HUDSON - TROUBLE

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

wfecg19zfcnu.jpg

"VIVA TOP 100: NEU" - 03 04 2015 [VIVA GER]

LESLIE CLIO - MY HEART AIN'T THAT BROKEN

HOZIER - SOMEONE NEW

SNOOP DOGG FEAT. CHARLIE WILSON - PEACHES N CREAM

RAE SREMMURD FEAT. NICKI MINAJ & YOUNG THUG - THROW SUM MO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 07 04 2015 [VIVA GER]

KLINGANDE FEAT. BROKEN BACK - RIVA

ONEREPUBLIC - SECRETS

JORIS - HERZ ÜBER KOPF

ANDREAS BOURANI - AUF ANDERN WEGEN

DJ ANTOINE - BELLA VITA

SHAWN MENDES - SOMETHING BIG

KELLY CLARKSON - HEARTBEAT SONG

KYGO FEAT. CONRAD SEWELL - FIRESTONE

LESLIE CLIO - MY HEART AIN'T THAT BROKEN

HOZIER - TAKE ME TO CHURCH

CALVIN HARRIS FEAT. HAIM - PRAY TO GOD

JOY DENALANE - KEINE RELIGION

MEGHAN TRAINOR - LIPS ARE MOVIN'

SNOOP DOGG FEAT. CHARLIE WILSON - PEACHES N C

MAJOR LAZER & DJ SNAKE FT. MØ - LEAN ON

MARK FORSTER - FLASH MICH

KONTRA K FEAT. NISSE - ATME DEN REGEN

STEFANIE HEINZMANN - IN THE END

LMFAO - PARTY ROCK ANTHEM

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 10 04 2015 [VIVA GER]

KYGO FEAT. CONRAD SEWELL - FIRESTONE

LESLIE CLIO - MY HEART AIN'T THAT BROKEN

REVOLVERHELD - DEINE NÄHE TUT MIR WEH

CALVIN HARRIS FEAT. ELLIE GOULDING - I NEED YOUR LOVE

SHAWN MENDES - SOMETHING BIG

RIHANNA, KANYE WEST & PAUL MCCARTNEY - FOURFIVESECONDS

257ERS - PIRATEN

HOZIER - TAKE ME TO CHURCH

OLEXESH - AVTOMAT

KENDRICK LAMAR - I

ANDREAS BOURANI - AUF ANDERN WEGEN

DAVID GUETTA - LOVERS ON THE SUN

JORIS - HERZ ÜBER KOPF

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

630x354_

"VIVA SOUNDS: FRÜHLINGSGEFÜHLE" - 10 04 2015 [VIVA GER]

#13. ALESSO & TOVE LO - HEROES

#12. SERGIO MENDES FEAT. BLACK EYED PEAS - MAS QUE NADA

#11. BAKERMAT - ONE DAY

#10. MICHAEL BUBLÉ - IT'S A BEAUTIFUL DAY

#9. COLDPLAY - A SKY FULL OF STARS

#8. PHILIP GEORGE - WISH YOU WERE MINE

#7. KLANGKARUSSELL - SONNENTANZ

#6. CARLY RAE JEPSEN - I REALLY LIKE YOU

#5. TOVE LO - HABITS

#4. MEGHAN TRAINOR - DEAR FUTURE HUSBAND

#3. CLEAN BANDIT FEAT JESS GLYNNE - RATHER BE

#2. OMI - CHEERLEADER

#1. CRO - EINMAL UM DIE WELT

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 10 04 2015 [VIVA GER]

JAMES BAY - HOLD BACK THE RIVER

ROBBIE WILLIAMS - LET ME ENTERTAIN YOU

RAE SREMMURD FEAT. NICKI MINAJ & YOUNG THUG - THROW SUM MO

LOST FREQUENCIES - ARE YOU WITH ME

SHAWN MENDES - SOMETHING BIG

YEARS & YEARS - KING

GESTÖRT ABER GEIL & KOBY FUNK FEAT. WINCENT WIESS - UNTER MEINER HAUT

KIESZA - HIDEAWAY

KLINGANDE FEAT. BROKEN BACK - RIVA

KENDRICK LAMAR - I

KYGO FEAT. CONRAD SEWELL - FIRESTONE

STEFANIE HEINZMANN - IN THE END

ELLIE GOULDING - LOVE ME LIKE YOU DO

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

wfecg19zfcnu.jpg

"VIVA TOP 100: NEU" - 10 04 2015 [VIVA GER]

JAMES BAY - LET IT GO

ED SHEERAN & RUDIMENTAL - BLOODSTREAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 13 04 2015 [VIVA GER]

THE SCRIPT - NO GOOD IN GOODBYE

LESLIE CLIO - MY HEART AIN'T THAT BROKEN

LOST FREQUEMCIES - ARE YOU WITH ME

IMAGINE DRAGONS - SHOTS

HERBERT GRÖNEMEYER - FANG MICH AN

YEARS & YEARS - KING

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 17 04 2015 [VIVA GER]

JOHANNES OERING - ALLES BRENNT

AXWELL / INGROSSO - ON MY WAY

DIE ÄRZTE - LASSE REDN

REVOLVERHELD - DEINE NÄHE TUT MIR WEH

LENA - STARDUST

SHAWN MENDES - SOMETHING BIG

HOZIER - TAKE ME TO CHURCH

GENTLEMAN - DEM GONE

RAE SREMMURD FEAT. NICKI MINAJ & YOUNG THUG - THROW SUM MO

GESTÖRT ABER GEIL & KOBY FUNK FEAT. WINCENT WIESS - UNTER MEINER HAUT

DIE ORSONS - WHAT'S GOES?

KONTRA K FEAT. NISSE - ATME DEN REGEN

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

g64m3u9xa8nb.bmp

"MUSIC" - 17 04 2015 [VIVA GER]

YEARS & YEARS - KING

SILBERMOND - DAS BESTE

AXWELL / INGROSSO - ON MY WAY

OMI - CHEERLEADER

SWEDISH HOUSE MAFIA - DON'T YOU WORRY HILD

SHAWN MENDES - SOMETHING BIG

MAJOR LAZER & DJ SNAKE FT. MØ - LEAN ON

RAE SREMMURD FEAT. NICKI MINAJ & YOUNG THUG - THROW SUM MO

PHILIP GEORGE - WISH YOU WERE MINE

SAM SMITH - LIKE I CAN

CHARLI XCX FEAT. RITA ORA - DOING IT

LIONT - KOMM MIT

SNOOP DOGG FEAT. CHARLIE WILSON - PEACHES N C

JAMES BAY - HOLD BACK THE RIVER

ELLIE GOULDING - LOVE ME LIKE YOU DO

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

wfecg19zfcnu.jpg

"VIVA TOP 100: NEU" - 17 04 2015 [VIVA GER]

SIA - BIG GIRLS CRY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...