Skocz do zawartości

Problemy z telewizorami kineskopowymi Samsung'a


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tą wiadomość ponieważ mam kilka problemów dotyczących telewizorów kineskopowych marki Samsung:

1. Ostatnio na telewizorze kineskopowym marki Samsung (model CZ-F32T) zdarzyła mi się pewna awaria a mianowicie telewizor nie wyświetla obrazu a na dodatek z tylniej części wspomnianego odbiornika słychać dźwięk porównywalny do tykania zegara. Chciałbym zatem dowiedzieć się co jest tego przyczyną i czy da się naprawić.

Telewizor wygląda mniej więcej tak:

540x405_telewizorku-samsung-cz-ft-9897992.jpg

2. Z racji że powyższy telewizor się zepsuł podłączyłem starszy sprzęt tej samej wspomnianej powyżej firmy i tu się pojawia się kolejny problem a mianowicie po podłączeniu tunera DVB-T (Opticum STB HD N1) obraz jest czarno-biały a nie kolorowy jak powinno prawidłowo być. Chciałbym się więc dowiedzieć czy wtyk na euro-złącze może być powodem wspomnianego problemu

Byłbym wdzięczny za waszą odpowiedź w tych bardzo interesujących mnie sprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 1)

Na 70% poszedł rezystor na płycie i dlatego tak się dzieję, miałem podobnie 10 lat temu z czeskim telewizorem OTF, 3 razy naprawiany no i za 4 razem wylądował na śmietniku, a każda naprawa po znajomości ze specem to było 50 złotych i sam już nawet twierdził że nie warto w niego inwestować.

Co do punktu 2)

Zmieniałeś ustawienia tunera z RGB na CVBS ?

Jeśli nie to spróbuj, jak pomoże to wina jest kabla, bo nie puszcza sygnału z jednej z wiązek odpowiedzialnych za kolor, tzn. czerwonej, zielonej i niebieskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje odnośnie punktu pierwszego. W kwestii drugiej to przyznam się że nawet nie sprawdzałem ale w tunerze DVB-T prawdopodobnie może być włączona opcja RGB która odpowiada za czarno-biały obraz. Musiałbym to dzisiaj w domu sprawdzić - jak coś będę w tej sprawie wiedział to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mniej więcej to pomogło w rozwiązaniu problemu opisywanego przeze mnie pod punktem drugim. Okazało się bowiem że w przypadku starych telewizorów kolor jest uzależniony od rozdzielczości obrazu. Wystarczyło zatem tylko wybrać odpowiednie parametry obrazu zakończone literą i. Czarno-biały ekran był z kolei konsekwencją ustawienie rozdzielczości na tą zakończone literą p.

Tak więc ten problem jest już rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...