SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Karta DVB-T - jaki program do obsługi

Kwestie sprzętowe związane z DVB-T, odbiorniki, moduły transkodujące NP4 i karty DVB-T dla PC
UWAGA! Nie piszemy tu o TV z wbudowanymi DVB-T! Dział dla TV jest tu: iDTV

Postprzez morion » 13 sty 2010, o 09:06

wątpię żeby była to wina podkręcania procka, przecież na tym kompie dzieciaki ujeżdżaja wszelkiej maści gry w tym FPP czy inną masakrę która wymaga duzej mocy obliczeniowej i w żadnym wypadku nie zwieszał się komp, a na tych ustawieniach śmiga już ok. 1.5 roku... wiec jak dla mnie reszta kompa nie jest niczemu winna... spróbuję odpalić to cudo na laptopie i zobaczę czy załapie podobną czkawkę ;)
morion
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez Zoman » 17 sty 2010, o 16:33

Niestety nie mam jak zrobić screenów. Z odpalonym TotalMedia screeny się w ogóle nie chcą robić, a jak wszyscy wiemy screena z wideo standardowym narządziem Windows zrobić się nie da.

Dziwię się, że przy Video Mixing Render 9 obraz jest spixelowany. Kanały się przełączają bez problemu, przy zmianie nadawania z 4:3 na 16:9 nie ma żadnych problemów. Jaka może być tego przyczyna?

W Overlay mixer podczas gdy zmieniają się proporcje obrazu w nadawaniu obraz cały się niszczy. A przy którejśtam zmianie kanału obraz jest lekko spikselowany.
Zoman
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez lycio90 » 27 sty 2010, o 09:18

Witam, wczoraj kupiłem urządzenie lv5t delux. Po zainstalowaniu i podłączeniu anteny analogowej wewnętrznej wyszukałem kanały telewizyjne w programie załączonym do odbiornika. Znalazło mi 7 kanałów ale był sam dźwięk bez obrazu! Więc zamknąłem program i zainstalowałem brakujące kodeki do mpeg–4. Uruchomiłem komputer jeszcze raz i włączyłem program total media, kanały były zapisane jednak już żaden nie chodził. Nie było sygnału ani dźwięku. PRÓBOWAŁEM JUŻ CHYBA WSZYSTKIEGO! RÓŻNE ANTENY, FORMAT PC I NIC! CIĄGLE BRAK SYGNAŁU I 0 KANAŁÓW! BARDZO PROSZĘ O POMOC. Dodam ze mieszkam w lubuskiem 40 km od nadajnika! Mam zainstalowany win xp sp3! Karta graf. Ati radeon 256 mb hd. 2Gb ram itd. Błagam o pomoc!
lycio90
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez poil137 » 27 sty 2010, o 21:38

Korzystasz ze wzmacniacza?
poil137
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez mateo.poznan » 28 sty 2010, o 20:30

a co to ma do programów?
Sony Bravia KDL-40EX720, nBox BSLA Enigma2

DVB-S: 13°E, 19.2°E, 28.5°E
DVB-T: Śrem
PayTV: MULTI+CINEMAX,HBO,PREMIUMSPORT&FILM,EXTRA+HB ITI
mateo.poznan
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez blendi » 17 lut 2010, o 00:25

Witam i pozdrawiam

Dziś kupiłem kartę NOT ... LV5T Deluxe i mam problem, nie wyszukuje mi żadnego programu, poziom sygnału 0%
radia DAB odbieram, TV nie. Co może być problemem?
Przeczytałem chyba wszystkie posty, ale nic nie dało. część programów polecanych nie działa na W7. Inne ten sam efekt.
kiedyś miałem jakiś złom z allegro i sygnał był, tv działało. teraz nie chce sygnału złapać.
Zainstalowany poprawnie, sprawdzony na Viście i 7.
Mieszkam w Warszawie na Stegnach (ok 7 km od nadajnika). Sprawdzałem u znajomego w połowie drogi do PKiN i tez sygnał 0%. Ale z Raszyna powinien sygnał zebrać. Antena dołączona do zestawu. antena była wystawiana za okno i też nic.
Prośba o pomoc. Do jutra mam czas by oddać sprzęt jakby był nie sprawny lub nie miałbym sygnału.
blendi
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez lycio90 » 21 lut 2010, o 15:06

Witam, wciąż nie mam obrazu w programie total media 3.5. Jest sam dzwięk i czarny obraz. Jednak gdy daję nagrywanie na komputer to zapisany plik jest z obrazem i dzwiękiem. Nie wiem o co chodzi. Jakich kodeków bym potrzebował do mojej karty żeby mieć obraz w tym programie total media. Dodam że na laptopie z zintegrowaną kartą all śmiga. Proszę o pomoc
lycio90
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez Tom345 » 23 lut 2010, o 20:20

@blendi: antenę ustaw kierunkowo, na Raszyn.
Tom345
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Tnące się nagrania z DVB-T

Postprzez Lotaryngia » 21 cze 2010, o 11:09

Moim zdaniem najlepszym programem jest DVB Dream.
Lotaryngia
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez młody technik » 25 lip 2010, o 21:56

Są różne programy-lepsze i gorsze-ale ilokroć słyszy się na forum o problemach z programami do obsługi dvb-t-dotyczą one w zasadzie problemów z grafiką, więc najlepiej oglądanie dvb-t ma kompie zacząć od aktualizacji oprogramowania grafiki
Obrazek
Obrazek
wykonuje darmowe banery :P
młody technik
Jestem tu stałym bywalcem ;)
Jestem tu stałym bywalcem ;)

Postprzez lukaszgd » 17 sty 2011, o 17:06

Udało wreszcie skonfigurować mi się attdvb ale po korzystaniu przez jakiś czas programu wyskakuje błąd i program się zawieszą. Ktoś wie jak rozwiązać problem ??

Screen z błędu
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
lukaszgd
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez BODEK510 » 13 lut 2011, o 14:34

jaka karta będzie najlepsza i w miarę tania do lapka lenovo z W7
BODEK510
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez miekuz » 8 kwi 2011, o 23:36

Do odbioru DVB-T polecam rewelacyjny, bezpłatny program VLC Media Player w jego najnowszej wersji 1.1.8. Za pośrednictwem tego programu odbieram w Katowicach na netbooku ASUS (proc.900 MHz, pam.1 G, Windows XP) kilkanaście kanałów z dwóch multipleksów nadawanych za pośrednictwem nadajnika Skrzyczne k. Bielska-Białej. Do tunera USB stick (dedykowanego dla n-boxa) podłączona jest zewnętrzna, 25-cio elementowa antena typu X. W ustawieniach w zakładce "urządzenie przechwytywania" należy wybrać DVB DirectShow i wpisać częstotliwość multipleksu. Reszta opcji ustawionych jest domyślnie i właściwie wystarcza do poprawnego odbioru wszystkich dostępnych programów. W menu VLC MPlayera dostępny jest również EPG dla poszczególnych kanałów. Program jest wprawdzie bardzo rozbudowany, ale do poprawnego odbioru wystarczają na prawdę podstawowe, domyślne ustawienia.
miekuz
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez TomPL » 29 kwi 2011, o 08:09

poil137 napisał(a):Korzystasz ze wzmacniacza?

mateo.poznan napisał(a):a co to ma do programów?

Ma. Na wewnętrznej antenie bez wzmacniacza może się udać złapanie jakiegoś sygnału, jeśli nadajnik blisko, ale sygnał może być za słaby by pokazać obraz.
W przypadku instalacji dvb-t (karty bądź na usb) w kompie radzę najpierw podłączyć się do dobrej anteny zewnętrznej by dobrze zeskanować programy w zasięgu i dopiero potem próbowanie odbioru tych programów na antenie wewnętrznej.
Platforma Orange, dekoder UHD-88 (DTH) (wcześniej SHD-85)
TomPL
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez TomPL » 29 kwi 2011, o 08:11

miekuz napisał(a):Do odbioru DVB-T polecam rewelacyjny, bezpłatny program VLC Media Player.....

A co musiałeś jeszcze instalować w kompie (oprócz VLC)? Jakieś sterowniki do tunera USB?
Platforma Orange, dekoder UHD-88 (DTH) (wcześniej SHD-85)
TomPL
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DVB-T: sprzęt, tunery, karty