Skocz do zawartości

Karta DVB-T – jaki program do obsługi?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Panowie, a co sadzicie o tych 2 tunerach, czy beda dzialaly w MPEG-4?

LIFEVIEW TUNER TV LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE

LIFEVIEW TUNER TV LIFEVIEW NO HYBRID USB

 

 

kod producenta: LV5H

nazwa producenta: Lifeview

typ tunera: Zewnętrzny

interfejs: USB 2.0

procesor video: b.d.

rozdzielczość: NTSC: 720 x 480 @ 30 FPS / PAL: 720 x 576 @ 25 FPS

tuner radiowy cyfrowy naziemny dvb-t: True

tuner tv cyfrowy naziemny dvb-t: True

tuner tv analogowy: True

zakres tv analogowej: NTSC 55.25 - 855.25 MHz / PAL 48.25 - 863.25 MHz

system wizji: NTSC / PAL / SECAM+DVB-T TV (MPEG2 and MPEG4 stream)

system fonii: BTSC, EIAJ, A2, NICAM

telegazeta: + EPG

format zapisu: MPEGII

gniazda karty: wejścia: antenowe analogowo / cyfrowe, S-Video (przez USB), AV

zdalne sterowanie: True

sterowniki: XP SP2 / XP MCE / Vista

oprogramowanie: Arcsoft TotalMedia

inne funkcje: EPG, timeshifting,nagrywanie wg. harmonogramu, aplikacja typu media center integruje funkcje edycji zdjęć, odtwarzania muzyki i filmów, możliwość zgrywania filmów z urządzeń zewnętrznych np.. Kamery

wyposażenie: Tuner USB LV5H, kabel A/V, przenośna antena DVB-T, skrócona instrukcja obsługi, płyta CD, pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników forum korzystał z tej karty "HPC2000 HYBRID TV PCI CARD" do odbioru DVB-T np. w Warszawie. Karta ma możliwośc odbioru sygnału w mpeg 2 oraz mpeg 4 oraz kanałów HD. Czy jest dobra?

 

Ja korzystam i specjalnie nie narzekam. Mam 1800 m w linii prostej do PKiN, antenke trzymam na parapecie. Czasami tylko obraz sie tnie, ale przewaznie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników forum korzystał z tej karty "HPC2000 HYBRID TV PCI CARD" do odbioru DVB-T np. w Warszawie. Karta ma możliwośc odbioru sygnału w mpeg 2 oraz mpeg 4 oraz kanałów HD. Czy jest dobra?

 

Ja mieszkam 30 km na południowy wschód od Leżajska (moc nadajnika 2 kw), mam zwykłą antenę szerokopasmową, tvp1,2info jakoś ok działają ale TVP sport w mpeg-4 to już jest masakra i jest to spowodowane słabym zasięgiem, ale tak ogólnie to jest ok. I do obsługi karty używam progdvb, na dvb dream nie chciała mi chodzić. Wracająć do zasięgu to mam tak około 35%, tylko trochę dziwne, bo im mniej procent tym obraz jest lepszy i bez zacięć, ale może tak ma być.

 

Nie wiem jak jest z radiem, bo nie chciało mi nic wykryć. A wam działa radio? bo niepokoi mnie czy ta karta czasem nie jest zepsuta. (chodzi oczywiście o cyfrowe radio z multipleksu dvb-t, nie o zwykłe fm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do kompletu aplikacji dorzucam AltDVB w wersji 2.2. Pracuje poprawnie z kartami DVB-T na sterownikach BDA. Wykrywa, że ma do czynienia z urządzeniem DVB-T i wczytuje listing częstotliwości dla naziemnej TV Cyfrowej. Badam obecnie trzy zewnętrzne karty na USB - dwa modele TwinHan-a i jeden Anysee. Karty DVB to obecnie dobry sposób na tanie podglądanie DVB-T. Za coś koło 100 PLN mamy odbiornik DVB-T, a kompresją zajmują się kodeki. Dobrze jest mieć jedynie w miarę mocny komputer/laptop i ważny jest dobry sygnał z nadajnika, bo niestety karty (przynajmniej z tych testowanych) odznaczają się kiepskimi głowicami i słabą czułością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, czy jest jakis program, ktory obsluguje wszystkie karty DVB-T? Mam zainstalowana karte USB, ale nie moge zainstalowac firmowego softu mimo, ze mam klucz.Pomyslalem, ze moze zalatwi, to jakis uniwersalny program?

TUNER TV LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od tego, czy zainstalowały Ci się same sterowniki - jeśli sterowniki wskoczyły, to każdy z wymienionych wyżej programów zadziała, bo sterowniki to zwykle BDA (no najwyżej jak masz dużego pecha i trafił Ci się jakiś egzotyk, ale to mało prawdopodobne). BDA to standard (wymyślony przez Microsoft) i aplikacje przeważnie go obsługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki sa z koncowka exe .Czy najpierw wlozyc tuner do USB i zainstalowac sterowniki, czy moze najpierw zainstalowac sterowniki, a pozniej wlozyc tuner USB? Kombiuje i za kazdym razem przy instalacji softu jest komunikat, ze jest zly serial.

 

P.S.

 

W koncu soft dolaczony na CD z tunerem udalo sie sie zainstalowac.Zrobilem szukanie stacji i niestety pusto ;(.Nadajnik jest odemnie 25-30 km (Jemiołów).Czyzby ta mala antenka byla za mala, czy moze brakuje mi jeszcze czegos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie - nie chodziło mi o rozszerzenie instalatora :P WDM i BDA to standardy. Najprościej to rozpoznać po miejscu, gdzie masz kartę w Menedżerze urządzeń w systemie. Jeśli jest w kartach sieciowych - WDM. Jeśli w urządzeniach audio/video - BDA.

 

Najpierw wkładasz USB i wtedy system powinien zapytać się o sterowniki - jak się pyta - odpalasz instalator.

 

Czy dołączony program wyświetla paski siły i jakości sygnału? Jeśli tak - spróbuj wybrać wyłącznie kanał 45 (666 MHz) i obserwuj, czy cokolwiek na paskach się pojawia (zwłaszcza chodzi o pasek jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego tunera LIFEVIEW NO DVB-T USB DELUXE dolaczony jest soft TotalMedia firmy AcroSoft.Zainstalowalem sterowniki, zagladam do menadzera urzadzen+kontrolery dziwieku, wideo i gier i sterownika nie widze.Resetuje komputer, wkladam tuner do USB i komputer znalazl urzadzenie MSI , ale jest komunikat, ze urzadzenie moze dzialac niepoprawnie.W menadzerze urzadzen jest sterownik AF9015 BDA Device.Wydaje sie, ze niby wsio OK.Podczas wyszukiwania programow jest taka mala antenka, ktora pewnie sygnalizuje zasieg, sile sygnalu i niestety zadych kresek i procentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością - to mój ulubiony program zarówno do DVB-T, jak i DVB-S/DVB-S2 :)

 

1) Ściągasz program: LINK (do wersji oryginalnej - w sieci są różne modyfikacje)

2) Wypakuj do katalogu AltDVB - najlepiej odrazu tam, gdzie chcesz z niego korzystać - późniejsze przenoszenie nie jest zalecane

3) Wchodzisz do katalogu Filters i uruchamiasz plik "#Register_Filters.bat"

4) Uruchamiasz AltDVB.exe (najlepiej zmajstrować sobie skrót)

5) W okienku, które się pojawia wybierasz urządzenie (BDA Interface)

6) Program startuje, rozpoznaje automatycznie, że ma do czynienia z kartą DVB-T, w związku z czym po kliknięciu na SCAN (u góry po lewej) pokażą się częstotliwości DVB-T

7) Jeśli wiesz na jakiej częstotliwości nadaje DVB-T u Ciebie - zaznaczasz tylko ją, jeśli nie - Select All i Scan - jeśli tylko siła sygnału jest wystarczająca - po chwili pojawi się lista dostępnych kanałów. Zapisujesz i gotowe

8 ) Na liście klikasz na kanał - jeśli jest obraz - super, jeśli nie, a zamiast niego pojawia się tylko czerwony błąd u góry obrazu - musisz wejść w Settings (po lewej) i tam w Direct Show i w Filters wybrać kodeki obrazu i dźwięku...

 

Jeśli będzie potrzebna bardziej szczegółowa pomoc - pytaj na czym utknąłeś, a jak będę w firmie w poniedziałek to odpowiem (bo teraz poza firmą nie mam dostępu do AltDVB, a z pamięci ciężko opisać ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypakowalem do AltDVB, otworzylem Filters, ale wtym pliku sa 3 pliczki z ktorymi nic zrobic nie mozna.Wychodze z Filters i klikam na aplikacje AltDVB i wyskakuje male, niebieskie okienko z migajacym kursorem i w tym miejscu koniec ;( program sie nie instaluje dalej.

 

PS

Wsio OK poszlo dalej, jest okienko z wyborem sterownika. Teraz jak na zlosc system nie przyjal sterownika, ktorego juz wczesniej zainstalowal ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kupilem tuner usb NOT ONLY VIEW model LV5T DVB-T z oprogramownaiem totalmedia 3, i moj problem jest taki ze instaluje wszystko, wlaczam totalmedia chce wyszukiwac kanaly ale nie ma sygnalu. Nie wiem ale dioda na tunerze sie nie swieci (jesli to jest dioda:D) ale komp go wykrywa. Mam viste.Pomocoyyyyyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam LifeView USB tylko w wersji Hybrid, tez na Viscie i dziala OK, ale mala zolta dioda sie swieci jak tylko wloze go do portu USB, moze sprobuj w innym porcie albo w innym kompie. Pozdr

 

PS. Chyba ze chodzi Ci o to duże czarne co wyglada jak dioda ale w rzeczywistosci jest odbiornikiem podczerwieni to sie swiecic nie musi. Jesli Total Media wykrywa Ci urzadzenie i ma chec skanowac to wyglada ze wszystko jest OK moze antena za slaba, daleko mieszkasz od nadajnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie nie jest dioda w takim razie tylko ta podczerwien, aczkolwiek jakas dioda powinna sie swiecic. wgrywalem takze inne programy i one wogole mi nie wykrywaly urzadzenia. w tym totalmedia gdzies widzialem screeny z instrukcji ze sie wlasnie wybiera urzadzenia, czy antena czy kablowka jest podlaczana a tutaj nic takiego. mieszkam w poznaniu, niedaleko nadajnika, gdzie telewizja cyfrowa bez wiekszych problemow dziala. ale nie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na stronie http://www.emitel.pl/ są mapki z zasięgiem DVB-T jestem w najmocniejszej żółtej strefie około 15km od nadajnika, zasłonięty przez bloki ale udało mi się złapać programy TVP na 690Mhz (nie wiem co to za kanał napawano nie 45, wyższy), antenka z zestawu, używałem AltDVB 2.2 zgodnie z instrukcją "Mr. Orbita" ale nie mam obrazu - czerwony błąd u góry obrazu. Spróbowałem softu dołączonego do karty tv - TotalMedia firmy AcroSoft i znalazł programy z nazwami, radia, wszystko było pięknie ale jak zakończe skanowanie i chcę obejrzeć obraz to Windows xp się sypie - niebieskie tło i restartuje się. Więc jeszcze nic nie widziałem.

 

Więc pytanie: jakie ustawić kodeki Direct Show w AltDVB 2.2 ?? kombinowałem ale nic nie pomaga nadal czerwony błąd u góry obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYTAM TE POSTY I NIC NIE KUMAM ;( posiadam kartę HP EXPRESS DVB-T TV TUNER MODEL EC372S podlonczony do laptopa hp pavilion dv9000 no i klops winda media center nie wyszukuje żadnych stacji próbowałem tymi dwoma programami co podawali wyżej i nic z tego nie wyszlo możecie podać czym to jeszcze można uruchomić i czy jest potrzebne coś jeszcze czyli antena (korzystam z tej z zestawu czyli ta króciutka z przyssawka) czy tez potrzebuje jakiejś przystawki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYTAM TE POSTY I NIC NIE KUMAM ;( posiadam kartę HP EXPRESS DVB-T TV TUNER MODEL EC372S podlonczony do laptopa hp pavilion dv9000 no i klops winda media center nie wyszukuje żadnych stacji próbowałem tymi dwoma programami co podawali wyżej i nic z tego nie wyszlo możecie podać czym to jeszcze można uruchomić i czy jest potrzebne coś jeszcze czyli antena (korzystam z tej z zestawu czyli ta króciutka z przyssawka) czy tez potrzebuje jakiejś przystawki....

 

 

gdzie mieszkasz, czy w twojej okolicy jest nadajnik DVB-T, odległość do nadajnika i moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane obiektu z emisjami

 

 

 

OBIEKT WSZYSTKIE EMISJE OBIEKTU ZDJĘCIE

Nazwa obiektu: Katowice / Kosztowy

 

Obiekt: DODR_S1B

 

Typ obiektu: RTCN

 

Region: Region Południowy

 

Podregion: Katowice

 

Długość geo: 19E07m06s

 

Szerokość geo: 50N11m20s

 

Właściciel: EmiTel Sp. z o.o.

 

 

LP PROGRAM NAZWA KONTRAHENTA CZĘSTOTLIWOŚĆ [MHz] KANAŁ MOC ERP [kW] koncesja

 

1. POLSAT Telewizja Polsat S.A. 679,25 47 100

 

2. TVN TVN S.A. 559,25 32 30

 

3. TVP1 Telewizja Polska S.A. 191,25 8 200

 

4. TVP2 Telewizja Polska S.A. 471,25 21 450

 

5. TVP3 Katowice Telewizja Polska S.A. Oddział w Katowicach 783,25 60 100

 

6. 94,5 Roxy FM Regionalne Przedsiębiorstwo Związkowe Sp. z o.o. 94,50 0,50

 

7. PR1 Polskie Radio S.A. 97,90 60

 

8. PR2 Polskie Radio S.A. 105,60 60

 

9. PR3 Polskie Radio S.A. 99,70 60

 

10. Radio eM Radio eM sp. z o.o. 107,60 60

 

11. Radio Katowice Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Katowicach "Radio Katowice" S.A. 102,20 60

 

12. Radio Maryja Prowincja Warszawska Zgromadzenia O.O. Redemptorystów 103,70 3

 

13. Radio Rezonans Rozgłośnia Radiowa "REZONANS" Sp. z o.o. 99,10 0,30

 

14. Radio WAWA WAWA S.A. 95,50 1

 

15. RMF FM Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o. 93 60

 

16. TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne INFORADIO Sp. z o.o. 97,40 0,10

 

17. Złote Przeboje Karolina 91,2 FM Karolina Sp. z o.o 91,20 2

 

 

 

 

takie sa parametry tej stacjii ja mieszkam w Tychach a stacja jest w Kosztowach odemnie jest jakies 16 km do stacjii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iceman160

Głównie to potrzebny jest nadajnik DVB-T, a z obiektu Katowice / Kosztowy nie ma prowadzonych transmisji DVB-T, więc z tego nadajnika nic nie wyłapiesz. Do tego aktualnie nawet te nadajniki, które pracują mają moc w wielu wypadkach żałosną, więc na antence z zestawu teraz odbioru z pewnością nie uzyskasz.

 

@all4you

690 MHz to kanał 48, jak rozumiem jesteś w Warszwie lub okolicach - namierzyłeś jedną z paczek z PKiN. Spróbuj inny kodek - widać ArcSoft sobie z tym nie radzi. W drugim temacie, w którym wysłałeś zapytanie jest informacja za czym musisz się rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...