Skocz do zawartości

Jaki tuner DVB-T do komputera/laptopa (USB)?


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Wszystkie tunery na it913x mają niezłą czułość ale są czasem kapryśne w działaniu (np. przy przekładaniu do różnych komputerów czy zmianie systemu), za to te oparte na RTL2832U mają może nieco gorszą czułość (chociaż ja nie widzę w moim egzemplarzu - ma nowszy tuner) ale nie kapryszą przy przekładaniu i są bardzo stabilne (ostatnio zostawiłem go na weekend i działał 3 dni non-stop). Wszystkie powinny działać w WMC (sprawdzone na W7 64).

 

 

wszystkim ktorzy maja watpliwosci co kupic na USB , to polecam nie sugerowac sie konkretna marką tunera , bo to tylko jego plastikowe opakowanie

 

narazie niema w sprzedaży nic lepszego niz zestaw chipów RTL2832U (realtek ) + R820T (Rafael Micro)

 

 

Panowie

 

 

Już zwariowałem od czytania różnych opinii na tym forum i googlach. Mieszkam w centrum Warszawy bardzo blisko od PKiN. Który tuner będzie lepszy:

 

- MT4171 na it913x

 

czy

 

- Not Only TV DVB-T LV5TDelux na RTL2832U

 

W drugim podoba mi się, że ma pilot. Z kolei będę często wkładał/wyjmował tuner z komputera - dlatego z tego co zacytowałem to stabilniejsze są tunery na RTL2832U.

 

 

Z kolei ten Media Tech jest bardziej czuły, ale czy jeśli mam 800m od nadajnika ma to jakieś znaczenie?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo naprawdę już dostaję bzika (delikatnie mówiąc) od tego czytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak naprawdę moim zdaniem tuner dvb-t ma drugorzędne znaczenie, kluczowa jest antena, do której jest podpięty, jakiś czas temu kupiłem jakieś maleństwo z supermarketu za parę groszy, na swojej domyślnej mikro-antence nie chciało to za bardzo łapać sygnału, mimo, że mieszkam w dużym mieście, ale zrobilem test z anteną na dachu mojego bloku, podpinając tuner do ściany, efekt - chodzi jak złoto :) cała reszta to tylko kwestia ceny i jakiś mniejszych funkcjonalności lub dodatków typu pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam taki na układzie RTL2832U. Nie dawno sobie taki kupiłem i działa bardzo dobrze. Do tego możesz odbierać ADS-B oraz słuchać wszystkiego z zakresu 27-1700MHz (np. Policji, pasma lotniczego czy NOAA).

Zgadzam się z tym że tuner DVB-T ma drugorzędne znaczenie. Najważniejsza jest antena. Mi udało się odebrać 2 muxy na tej antence z zestawu, ale sygnał był słaby. Tunerek zajmuje się tylko odbiorem sygnału cyfrowego, a dekodowaniem jego to już komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszecie panowie jest naprawdę ciekawe :shock: tylko obawiam się jednego aby odebrać z zakresu 27-1700MHz potrzeba pewnie jakiś kosmicznych urządzeń aplikacji etc... :/ Tak się składa że mam nawet dwa takie stiki na RTL2832U :wink:

@BartekP rozwiń proszę temat jak możesz bo jest to ciekawe o czym piszesz :wink:

 

Jeśli chodzi o AF9015 potrzebny mi jest do Openbox SX6 aby sprawdzić czy zagra mu taki tuner jako dodatkowy DVB-T wpięty pod USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby używać tunerka jako SDR nie potrzeba żadnych przeróbek ani dodatkowych urządzeń! Instalujesz aby dodatkowe sterowniki za pomocą programu ZADIG --> http://zadig.akeo.ie (przed instalacją trzeba wcześniej odinstalować oryginalne sterowniki od odbioru DVB-T). Po instalacji tuner już jest gotowy do działania. Trzeba jeszcze zainstalować jakiś program do odbioru SDR. Polecam SDRSharp --> http://sdrsharp.com . Jeśli chce się dekodować ADS-B to potrzebny jest program RTL1090 --> http://rtl1090.web99.de

Po więcej informacji odsyłam do google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Videomate u620f działa w zakresie ~52-2200MHz. Można także podłączyć pod niego przelotkę z tunera tv-sat i sprawdzać na jakich częstotliwościach znajdują się wąskopasmowe emisje w pasmach mikrofalowych :) Minusem jest niska rozdzielczość, 8bit próbkowanego sygnału, co niestety zwiększa poziom szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawiłem sobie taki tunerek(chip RTL2832U) i przyznam, że jest to ciekawe rozwiązanie. Szkoda tylko, że przestawianie się z DVB-T na SDR/ADS-B to za każdym razem przeinstalowywanie sterowników. Niby proces krótki, ale taki mały niedosyt. Antenka dołączona do zestawu jest fatalna. Trzeba dokupić sobie przejściówkę MCX-IEC i pobawić się w konstrukcję anteny bo ta dołączona odbiera mi poprawnie tylko radio FM i łapie kilka samolotów nad głową(tak do 200km - tylko widoczność, a nie odsłuch!). Co ciekawe podobno jest możliwość odbioru nawet CB :> Regulacje prawne w sumie pozwalają na odbiór i zabawy na skanerach, ale oczywiście nie można się dzielić podsłuchanymi informacjami :!:

Mała ciekawostka dla posiadających także RapsberryPi i monitor z HDMI. Można tak rozwiązać też problem z przełączaniem DVB-T na SDR/ADS-B. Na Rapsberry(polecam system z mediacenter jak OpenElec, Raspbmc) korzystać z pluginu TVHeadend z podłączonym pod urządzenie tunerkiem, a na PC z SDR/ADS-B. Prymitywne, ale jakie ciekawe :lol2: Konfiguracja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...