Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam się nad wyborem dekodera dvb-t. Wyczytałem, że dekodery oparte na chipsecie MSTAR lepiej wyświetlają obraz niż na chipsecie AlI, czy to prawda? Mam do wyboru fergusona T650i (jak widać wszędzie kupowany, chipset ali, dużo pozytywnych opinii), wiwa hd-102, słaby zasięg pilota, chipset mstar, (jest to chyba to samo co hd-95, ale nie mogę nigdzie go dostać a ma pilot mc-004). I Cabletech URz0083Q, cena podobna do fergusona, i także możliwości, ten sam chipset. I teraz mam główny dylemat, który wybrać? Boję się, że wiwa będzie miałą faktycznie badziewny pilot, a funkcja memo i tak nie jest mi jakoś, pilot w fergusonie wydaje mi się lepszy czytając opinie ale nie mam pojęcia. Odtwarzanie multimediów stoi na tym samym poziomie, napisy chyba też, ktoś mi doradzi który z nich wybrać? Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem WIWA HD-95 MC w RTV euro AGD. Dostępny był także model hd-102, ale za duży gabaryt i gorszy pilot (moim zdaniem). W HD-95, pilot jest czuły, działa nawet jeśli jest skierowany na sufit czy w ogóle innym kierunkiem duży +. Funkcja MEMO bardzo się przydała (gdzie ferguson tego nie miał). Tuner posiada wyjście audio analogowe, a po wyłączeniu wyświetla nam się zegar (niestety brak jego manualnej konfiguracji, mamy wybór natężenia podświetlenia). Tuner jest wychwalany w testach/opiniach, był to dość dobry wybór, a na nowej instalacji natenowej mam 100%/100% sygnał/jakość, więc głowica jest naprawdę dobra;). Piloty w tunerach Wiwa działają wzajemnie, więc nie będzie problemu przy dokupieniu w razie czegoś;). Tunera fergusona (t650i) nie polecam, brak wyjścia audio analogowego, wykonanie też przeciętne, z opinii można wywnioskować, że aplikacje internetowe nie działają jak trzeba, i brak aktualizacji (w wiwie są). Nie żałuje wyboru, niestety wszystko teraz to "made in china", ciekawe czy wytrzyma bez awaryjnie 2 lata;). Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć!

 

Mam zamiar kupić sobie dodatkowo tuner dvb-t w cenie do 100zł. Wybór padł na tego Fergusona. Na aplikacjach WebTV mi nie zależy, głównie na jakości obrazu i płynności. Dodam, że monitor będzie podpięty do 23" monitora fhd przez hdmi. :) Czy jest to dobry wybór?

 

Pozdrawiam, montex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor podpięty do monitora?

Do jakiego monitora? fhd?

 

Sorki, że się czepiam ale jak zadajesz pytanie i oczekujesz odpowiedzi to chodziasz się postaraj.

 

Jeśli Twój monitor ma wejście hdmi a nie ma wbudowanego tunera dvbt to śmiało możesz zainstalować tego Ferdka. Ale obawiam się, że do stówy nie znajdziesz. Jeśli chcesz tuner bez zbędnych dodatków to poniżej 100 zł masz tunery wiwa .

Ja jednak osobiście wybrałbym Fergusona t650i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Wcześnie chodzę spać i dlatego szukam tunera DVB-T który daje możliwość zaprogramowania by nagrać film w nocy. Zastanawiałem się nad Fergusonem T650i ale po przeczytaniu opinii chyba sobie go odpuszczę. Teraz rozważam WIWA HD 95 Memo (nazywany też HD 100) i WIWA HD 102 Memo. Myślałem że 102 jest lepszy ale nie ma wejścia na karty SD.

 

Który model jest najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam,

chciałbym kupić jakiś tuner dvb-t z anteną wewnętrzną bo nie chce mi się kombinować z montażem anteny zewnętrznej :P

Podłączyć go chce hdmi pod monitor eizo fs2333. Co byście polecili? Cena myślę że tak do 300

 

Aha no i takie coś znalazłem gdzie są nadajniki to mi wychodzi że najbliżej mam 50km i chyba antena wewnętrzna nie da rady :/

http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php?id=MXRxMnUmNHR1cjA=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planowałem zakup tunera "Ferguson Ariva 252 Combo", ale czytając opinie, że się przegrzewa i ma błędy w oprogramowaniu itp. kieruje do was pytanie czy macie coś do polecenia w zamian?

Oczywiście głównym kryterium jest wyjście S/PDIF Optyczne (TOSLINK) gdyż moje kino domowe tak owe posiada wejście (ht-d4550).

Głównie zależy mi na DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
każdy dostępny z wejsciem usb i możliwoscią nagrywania zadziała. Wiwa, technisat, ariva do wyboru do koloru. Gorzej byłoby jakbys chciał podłączyc 3,5 cala na usb. Wez dysk ze soba i podepnij przy zakupie w celu przetestowania.

 

TO nie jest prawdą. Dyski zewn. potrafią wykończyć większość dekoderów jełśli dyski biorą więcej niz 500mA. W porządnych specyfikacjach tunerów są zwykle takie wzmianki. Ostatnio padł mi tak Opticum T50. Najpierw po podłączeniu dysku 350gb zaczęły się krótkie zwisy i zacięcia. Im więcej materiału było na dysku tym wiecej kłopotów. W końcu dekoder zaczął sie zawieszać tak że wymagał resetu (odcięcia zasilania). W końcu padł, zaśmierdział i nie wstał.

Satelitarny ferdek 6900 nie sprawia takich problemów. z tym dyskiem. Kwestia po prostu jakości wykonania i zaprojektowania. Do tunerów ze słabą sekcją zasilania powinno się mieć zewn zasilanie do usb. Ja mam też szufladę z dyskiem 3.5 i zewnętrznym zasilaniem ale rozwijanie tego wszystkiego i podłączanie jest kłopotliwe i nie używam.

Sam teraz szukam czegoś taniego z możliwością odtwarzania różnych formatów. Bardziej mi chyba zależy na odtwarzaczu niż na muxach z których prawie nic nie oglądam bo i co tam jest do oglądania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Każdy obecnie sprzedawany w Polsce tuner DVB-T musi odbierać programy SD i HD, każdy też ma eurozłącze czy obsługę pilotem. Nie widziałem też dekodera, który nie miałby USB, przy czym poszczególne modele różnią się możliwościami odtwarzania różnych plików przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Można odebrać telewizję naziemną z wykorzystaniem czaszy anteny satelitarnej do zbudowania takiej anteny, ale potrzebne są do tego zdolności do majsterkowania. Oczywiście standardowa antena satelitarna (czasza+konwerter nakierowane na wybranego satelitę) się do tego nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Od jakichś 3 tygodni praktycznie dniami i nocami śledzę różne fora i szukam odpowiedniego tunera do telewizji naziemnej. Im dłużej szukam tym większy mętlik w głowie.

Wybór padł na firmę Opticum (Globo) i na dzień dzisiejszy tuner Opticum STB HD N3. Jednak drążąc dalej temat na wszystkich forach można spotkać opinię że od sierpnia 2014 firma Opticum olała aktualizację oprogramowania do swoich tunerów i nie poprawia błędów. Co najgorsze tak jest ze wszystkimi (no właśnie, czy aby ze wszystkimi?) firmami produkującymi tunery :(

Tuner ma służyć tylko do telewizji naziemnej ale wyznacznikiem dla mnie jest jakość produktu i ciągłe poprawianie/optymalizowanie oprogramowania przez producenta. Co wybrać w takim razie?

A może jakieś inne oprogramowanie? Tzw. edukacyjne? Może ono jest lepsze i ciągle udoskonalane? W takim razie do jakich tunerów można wgrać lewe oprogramowanie? Czy da się je wgrać do Opticum STB HD N3?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co ci właściwie soft edukacyjny? Rozumiem.. są dekodery już bez wsparcia a nie obsługują niektórych funkcji typu np nagrywane, ale jak dekoder jest mniej więcej wszystkomający to po co tam wgrywać lewe softy? Ja kupiłem Wiwę HD55 za śmieszną kasę i jestem z tego sprzętu bardzo zadowolony. W porównaniu do Opticum T-50 w którym musiałem wymieniac kondensatory po 2 latach różnica jest zauważalna jak chodzi o ergonomię, jakosc pracy i generalnie... łatwiej się na nim pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...