Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ojciec chciałby kupić nowy dekoder a ja jako nie śledzę za bardzo postępów technologicznych wśród dekoderów DVB-T to mam jednak pytanie:)

Która Wiwa jest najlepsza aktualnie? Ma obecnie HD-90 co świetnie sprawuje się ale jednak dekoder idzie gdzie indziej i teraz trzeba kupić nowy :)

Wiwa HD-80? z tego co widzę ma nowy pilot ale nie ma panelu z wyświetlaczem a HD-102? jest jakiś lepszy czy to taki sam tylko obudowa i pilot ładniejszy? cena oczywiście pare złociszy drożej :) a HD-95? Ten sam dekoder to jest jak HD-90 tylko z innym pilotem? Jak nie te dekodery to może nadal kupić dekoder HD-90? choć mniej już jest na allegro...

ps. a może jest już coś lepszego niż Wiwa to dajcie propozycje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek jest już nasycony, więc i nie ma dużo nowości, rewelacji czy rewolucji. Przynajmniej z tego co ja widzę, chodź ostatnio jestem niezbyt w temacie.

Wiwy są do siebie bardzo podobne, różnią się tylko "wykończeniem", programowo i sprzętowo mniej więcej to samo. Bierz to co się najbardziej podoba, ma wymagane przez Ciebie funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a może jest już coś lepszego niż Wiwa to dajcie propozycje :)

A może jakiś tuner z aplikacjami do YouTube lub Ipla, tak jak kolega parę postów wyżej pytał o Mantę HBB01. Cenowo trochę drożej ale masz już więcej bajerów niż samą skrzynkę z kanałami naziemnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakby co odradzam tuner Opticum HD STB N1 z co najmniej trzech względów:

1. Dawno nie było do niego aktualizacji.

2. Po ostatniej aktualizacji zepsuła się obsługa plików muzycznych na USB

3. Dekoder zbiera tylko mocne multipleksy (podczas gdy Wiwa każdy) oraz przekłamuje rzeczywistą skale jakości i siły sygnały.

Dlatego zastanawiam się nad jego wymianą na inny i tu mam pewne pytanie a mianowicie który model dekodera Wiwa jest najlepszy m.in pod kątem czułości. Dodam że absolutnie nie chodzi mi tu o tunery typu Euro (bo ich nie biorę pod uwagę) ale zwyczajne o wyglądzie dekodera. Mam nadzieje też że pilot do niego obsłużyłby mojego kineskopowego Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem seria HD 80 jest najlepsza pod wszystkimi względami jeśli chodzi o Wiwę. Ja mam akurat pierwszą serię co wyszła.

Z Wiwą akurat już styczności miałem bo jest ona u mojego wujka oraz sąsiada. Stąd się bardzo nią zainteresowałem zwłaszcza że mój Opticum STB HD N1 mnie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...