Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://satkurier.pl/news/118120/krrit-o ... mux-8.html

Obawiam sie ze dwie pierwsze pozycje, beda zajmowac kanaly "made in wyciep" wg. charakteru jakie moga wejsc do muxa. Mysle ze cos kombinuja z pierwszym profilem pod Republika Tv, drugie tez cos podobnego. Trzecie moze jakies dokumenty a czwarty to kanal filmowy/serialowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nadawca nie będzie w stanie konkurować z największymi stacjami i zachodzi obawa że po wygranym konkursie zostanie przejęty przez wielkiego gracza (przykład - ATM Rozrywka i TTV), tylko TELE 5 gwarantuje niezależność.

ATM Rozrywki nikt nie przejął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek79:

Romance TV raczej nie będzie chciało do DVB-T. Im zależy na opłatach od gniazdka, z tego co wiem.

Multipleksy 5 i 6 jeśli pójdą pod TV, będą działały podobnie do obecnych. Chyba, że KRRiT i UKE zdecydują się w końcu zmienić system na DVB-T2. Co nie jest wykluczone, bo ich start jest raczej odległy.

Multiplex 7 jest już od dawna przeznaczony na internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia:

 

1. KANAŁ UNIWERSALNY

 

Co najmniej 30% tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 600–2300 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe. Program będzie zawierał również audycje informacyjne i publicystyczne.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji

 

http://monitorpolski.gov.pl/MP/2015/666 ... 066601.pdf

 

2. UNIWERSALNY

Program będzie promował aktywny rozwój człowieka. Będzie się składał z audycji poświęconych zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzował aktywność fizyczną. Program będzie zawierał m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

 

http://monitorpolski.gov.pl/MP/2015/667 ... 066701.pdf

 

3. UNIWERSALNY

Program będzie zawierał audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego. W programie będą obecne audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów. Program będzie interaktywny i przyjazny dla odbiorców.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

 

http://monitorpolski.gov.pl/MP/2015/667 ... 066801.pdf

 

4. UNIWERSALNY

 

Program będzie prezentował aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierał audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

 

http://monitorpolski.gov.pl/MP/2015/667 ... 066901.pdf

 

 

źródło: MONITOR POLSKI

 

 

Moje propozycje:

1. Tele 5 albo prędzej TVS bo ten ma informacje i publicystykę no i co najważniejsze jakiś zasięg naziemny.

2. TVN Meteo Active, jakiś projekt od ZPR lub tematyczne stacje od Polsatu lub TVN'u

3. TV Zone, Superstacja albo TVR jak się postawi na nogi

4. Projekt PIKE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport nie jest sferą marzeń(opłacany z abonamentu RTV) i może znaleźć się na MUX8 jako na miejscach TVP(3 kanały SD lub 1 kanał HD + 1 kanał SD)... :)

Podaj mi choć jeden dowód, że TVP Sport jest opłacany z abonamentu RTV? Sam fakt, że kanał należy do TVP o tym nie świadczy.

 

TVP jasno określiła, co ma zamiar udostępnić w swoich slotach. I nie było tam wymienionego TVP Sport. Dla mnie powód jest jasny: ten kanał nie utrzyma się z reklam (kwota abonamentu to śmiech na sali, te pieniądze idą na główne kanały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znajduję nic ciekawego na TVP Sport, ale na Eurosporcie już tak. Przejrzyjcie ramówkę TVP Sport i dobrze się zastanówcie, co chcecie tam oglądać. Z resztą to całe zamieszanie z TVP Sport, tj. jego finansowanie, zasięg i dostępność powinna jasno i dokładnie przedstawić TVP i zakończyć sprawę raz na zawsze. Nigdy nie byłem zwolennikiem TVP, a takie niejasne sytuacje tylko tą niechęć pogłębiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek79:

Romance TV raczej nie będzie chciało do DVB-T. Im zależy na opłatach od gniazdka, z tego co wiem.

Multipleksy 5 i 6 jeśli pójdą pod TV, będą działały podobnie do obecnych. Chyba, że KRRiT i UKE zdecydują się w końcu zmienić system na DVB-T2. Co nie jest wykluczone, bo ich start jest raczej odległy.

Multiplex 7 jest już od dawna przeznaczony na internet.

No ku... 5 i 6 leży odłogiem a Ci się grzebią !!! Skandal

Czy do DVB-T2 potrzebny jest jakiś dekoder? Ja mam telewizor nówkę sztukę może odbierać w 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs, rozstrzygnięty przez UKE w połowie w lipca, wygrała firma Emitel – ale jej konkurenci złożyli odwołania. Jak nas poinformowało biuro prasowe UKE, w terminie przeznaczonym na odwołania do urzędu wpłynął wniosek o unieważnienie konkursu od spółki Time (ZPR). Andrzej Zarębski, członek rady nadzorczej Polskiego Operatora Telewizyjnego (wspólna firma TVN i Polsatu) w rozmowie z "Presserwisem" potwierdził ponadto, że POT swoje odwołanie przesłał w poniedziałek pocztą. W konkursie na operatora MUX 8 startowała też Telewizja Polska, ale – jak informuje biuro prasowe TVP – nie zdecydowała się na złożenie odwołania od rozstrzygnięcia UKE. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że procedura odwoławcza może znacznie opóźnić uruchomienie multipleksu.

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/49584,MUX-8-dla-kanalow-uniwersalnych_-ale-bez-pelnej-swobody-w-ksztaltowaniu-ramowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze: konkurs był bublem. Już sam fakt rozbieżności cenowych daje do myślenia

Można było się spodziewac odwołania - znając realia pracy UKE ,niezależnie zasadne czy nie, skutecznie opóźni start MUX8 i oto chodziło

Zaraz KRRiT odwoła konkurs i proces się opóźni jeszcze bardziej. RUINA! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że złożyli odwołanie wcale nie musi oznaczać opóźnienia. Jeśli odwołania okażą się bezzasadne według UKE, złożone tylko dlatego , że np.POT ma do tego prawo. Zostanie tylko wydany komunikat, że nadal to Emitel będzie operatorem. Zresztą cały ten konkurs na operatora multipleksu jest dziwny, skoro to Emitel posiada sieć nadawczą i każdy inny operator działałby na zasadzie operatora wirtualnego jak w telefonii komórkowej lub jak PLAY i ich zasięgiem 4 sieci. Na siłę próbuje się udowodnić, że jest konkurencja na tym rynku, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

 

"Podaj mi choć jeden dowód, że TVP Sport jest opłacany z abonamentu RTV? Sam fakt, że kanał należy do TVP o tym nie świadczy.

 

TVP jasno określiła, co ma zamiar udostępnić w swoich slotach. I nie było tam wymienionego TVP Sport. Dla mnie powód jest jasny: ten kanał nie utrzyma się z reklam (kwota abonamentu to śmiech na sali, te pieniądze idą na główne kanały)."

 

Proszę bardzo:

- http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... albo-wcale

 

""Odnośnie nieobecności TVP Sport w NTC(Naziemna Telewizja Cyfrowa).

Wiele osób mówi żeby zapomnieć o TVP Sport w NTC, bo to kanał do kablówek, platform, płatny, kodowany, itp., itd.

Ale jak ostatnio TVP Sport dało ciała z transmisję z mistrzostw polski w kolarstwie to publiczny nadawcy winą za ten stan rzeczy obarczył niskie wpływy z abonamentu RTV.

 

Jeśli więc funkcjonowanie TVP Sport w tak dużym stopniu uzależnione jest od abonamentu RTV (zgodnie z tym co mówi przedstawiciel TVP Sport) to ten kanał nie jest żadnym kanałem komercyjnym, a po prostu publicznym stacją, i w związku z tym od samego początku powinien być dostępnym w NTC, na trójce.

Odchodząc trochę od tematu to trochę dziwi też to, że TVP Sport ma takie problemy finansowe. Zwłaszcza, że w porównaniu do komercyjnych stacji sportowych, które mają tylko dwa źródła finansowania (reklamy plus opłaty od kablówek i platform), może pochwalić się aż trzema źródłami finansowania (reklamy, opłaty od kablówek i platform oraz abonament RTV).

Wszystko to zmierza do wniosku, że TVP nie chce udostępnić kanału TVP Sport w NTC, gdyż chce utrzymać wszystkie trzy źródła finansowania, które i tak nie przekładają się na jakość stacji. Udostępnienie TVP Sport na ósemce przełożyłoby się na zmniejszenie wpływów od kablówek i platform satelitarnych.

Nie jest więc tak, że nie mamy prawa dopominać się o TVP Sport w NTC, bo to stacja komercyjna. Jest wręcz przeciwnie, TVP Sport to taka sama stacja jak TVP Kultura czy TVP Regionalna, z tą różnicą, że w przypadku stacji sportowej TVP wymyśliła sobie, że nie udostępni tej stacji bezpłatnie Polakom i tym samym zmusi ich do skorzystania z ofert komercyjnych platform i kablówek."

 

Zobaczcie jak KRRiT chwali się co brało pod uwagę:

 

- http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... mux-8.html :D :D :D

 

Haha żenada :D Stwierdzam, iż KRRiT jest zaśniedziałym nienowoczesnym urzędem :) I te nieczytelne opisy o jakie kanały im chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale gdzie w tym artykule jest potwierdzenie lansowanej przez ciebie tezy? :lol2: Jest wręcz coś odwrotnego napisane. TVP nie ma wystarczających środków z abonamentu RTV, więc musiała sobie radzic sama z tą transmisją. Wiceszef kanału wyraźnie napisał, że mają kłopot z pozyskaniem sponsora dla tych mistrzostw w kolarstwie. Czytaj łaskawie tekst ze zrozumieniem. Przedstawiciel TVP Sport żali się na to, że nikt nie chce płacić abonamentu. Co jest praktycznie podreślane przez nich w każdym wywiadzie. Mowa o całej sytuacji finansowej TVP, a nie o TVP Sport. Transmisje z tego były też na TVP1.

 

Dlatego nadal czekam na jakiś dowód. :P

 

Nie rozumiem też tego zarzutu do KRRiT. Rada nie może faworyzować konkretnych kanałów. Dlatego te opisy są ogólnikowe. Dzięki temu ma szansę zgłosić się więcej nadawców. Widać wyciągnęli wnioski z poprzednich konkursów i nie ograniczają tak bardzo tematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akoss 22

 

Ty na TVP Sport nie znajdujesz nic ciekawego, ale masz ten kanał dostępny tak jak i cała gamę innych włącznie z Eurosportem, więc raczej korzystasz z oferty od telewizji kablowej lub satelitarnej, a wielu ludzi nie ma dostępu do żadnego z tych kanałów :) To, że na TVP Sport nie ma nic ciekawego Twoim zdaniem nie znaczy że inni będą twierdzić tak samo i ludzie płacący abonament powinni mieć dostęp do kanału TVP Sport m.in. P.S. Nie atakuje Cię czy coś - to tylko taka moja myśl :)

 

@Mr.Chiquita

 

Ja tam nic nie lansuje :D "TVP nie ma wystarczających środków z abonamentu RTV, więc musiała sobie radzic sama z tą transmisją." - no tak, ale jakieś środki ma i są to te od abonentów RTV (po części składającej się na cała transmisję). Dowodu konkretnego - czyli takiego konkretnego od TVP nie ma tak samo jak nie ma nigdzie powiedziane, że TVP i jej składnik TVP Sport nie jest opłacany z abonamentu RTV :D "Czytaj łaskawie tekst ze zrozumieniem." - niby czytam i proszę nie złość się :) Ja zwady nie szukam... :)

 

Co do KRRiT to mogli napisać konkretną nazwę np. edukacyjno-poznawczy i w opisie tego kanału podać szczegóły żeby nie było domysłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie w tym zdaniu mowa jest o TVP Sport? Główny dochód TVP, to środki z reklam i sponsoringu:

W 2014 roku wpływy abonamentowe stanowiły tylko 29 proc przychodów ogółem spółki.
źródło: satkurtier.pl

 

Na jakiej podstawie więc twierdzisz, że te 29% przeznaczają akurat na TVP Sport? Skoro mają tyle innych ważniejszych spraw. Choćby obsłużenie transmisji zaprzysiężenia nowego prezydenta. :P Jakoś tego nie widzę. Oni też najwyraźniej z tego powodu nie widza TVP Sport w naziemnej. Zresztą ten kanał ostatnio słabo - nic ciekawego do pokazywania nie mają. Najważniejsze rzeczy i tak lecą na głównych antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DVB-T(2) INQUIRING nie mam TVP Sort. Mam dvb-t i kanały FTA z satelity. Zgadzam się z tobą w 100% i jestem pełen podziwu, że krzyczysz w imieniu osób płacących abonament o dostęp do tego kanału. Tylko uważaj, bo przez ten cały szum TVP pomyśli, że ma naprawdę wartościowy kanał sportowy z arcy ciekawym wachlarzem praw sportowych i do końca swojego funkcjonowania będzie udostępniać go nielicznym, a według nich wybranym :D A Ty masz TVP Sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to chyba TVP Sport kiedys tam mowilo, ze wplywy z abonamentu, nie maja nic do funkcjonowania stacji. A teoria? To przeciez abonament RTV, to abonament za posiadanie odbiornika, a nie za i na telewizje publiczna.

Z TVP Sport byla jakas rozmowa z parlamentarzysta, dlaczego jest ograniczony zasieg i kodowanie stacji, jak placi sie abo., a dostepu do kanalu nie ma, odp.byla wlasnie taka, jak napisalem wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...