Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dodam taki wpis, bo poprzedni z powodu nieodpowiedniego przykładu został usunięty. Jeśli teraz jest coś źle to proszę mnie zastrzelić na miejscu.

 

KRRiT zachowuje je się cały czas jak słoń w składzie porcelany. Im bardzie chce coś zrobić tym gorzej wychodzi. Te programy typu disco-polo, Trwam, ATM w NTC to nie porażka, to klęska. Inna sprawa, że wybierają z tych ofert, które napłyną, a jak 90 procent jest badziewia to z tego badziewia trzeba coś niestety wybrać.

Co do presji zwolenników Trwam, to nie nazwałbym tego naciskiem, tylko wręcz przykładaniem pistoletu do głowy, wymuszeniem, które jest prawnie karalne. To jest w demokratycznym kraju niedopuszczalne. Najśmieszniejsze jest że zrobili to ci, którzy chcą jakoby bronić w Polsce wolności, demokracji. Dziwię się, że ci, którzy nie dostali koncesji nie podali do sądu Trwam za jej naciski. Jeśli by trafili na rozsądnego sędziego to by musieli po prostu wygrać sprawę.

Wymuszeniem kolega nazywa realizowanie demokracji, czyli zbieranie podpisów i zgromadzenia publiczne. TV Trwam onadto wygrała konkurs, poprawiła pierwotny wniosek o gwarancje finansowe. Jedno z najlepiej wykorzystanych miejsc na MUX-ie, choć sam raczej nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawna Polonia 1 to jednak chyba trochę inna koncepcja była ;) Przykładowo z Katowic nadawała w tej sieci jak wiadomo lokalny program telewizja PTV Rondo. Dziś w przypadku tak wielu nadawców programów lokalnych praktycznie co miasto musiałby być oddzielny nadajnik MUX VIII albo i dwa żeby w pasmach lokalnych były wiadomości z miasta itp. Lepszym pomysłem byłaby wspólna produkcja całego programu dla danego województwa przez nadawców lokalnych niż "bitwa" o wejścia na antenę pomiędzy sobą. "Bardzo" lokalne programy byłyby nadal tylko w konkretnych sieciach kablowych a wspólna regionalna wersja dodatkowo we wszystkich kablówkach ją tworzących i na multipleksie. W ogóle przydałaby się lista nadawców lokalnych zainteresowanych wejściem w ten projekt, sprawa jest świeża więc pewnie na taką listę jeszcze będzie trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny chętny na 8. multipleks... http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wy ... -telewizje. Nie za dużo ich? Przecież i tak z ich "marzeń" nic nie wyjdzie. Wybiorą tych najbardziej znanych nadawców i tych z realnymi szansami na utrzymanie się w DVB-T. Już sama cena koncesji to jakieś przegięcie (~10,000,000 zł... :crazy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak samo jest w kwestii stacji lokalnej - tutaj konkurencje będzie mieć TVP Regionalna.

Jaki obstawiacie zatem rozkład kanałów po zapoznaniu się z powyższym dokumentem? Ja mam nadzieje że Telewizja Polska na swojej połówce zrealizuje obietnice dotyczące stacji TVP Seriale i TVP Sport. Poza tym mam nadzieje że wypali wspomniany projekt lokalny i pomysł ze stacją informacyjną. Poza tym widziałbym też kanał ogólny (może nawet na dwóch slotach) oraz muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Turbo i TVP Sport powinni być faworytami... Mango chyba nie wierzy w to co robi :D. Programy regionalne według mnie nie sprawdzają się w Polsce. W moim domu nikt nie ogląda TVP Warszawa. Puls ma już swoje 2 kanały, nie widzę potrzeby trzeciego. Puls 2 ma głównie powtórki z jedynki.

Moim zdaniem kanał stricte sportowy z dokumentami to mus. Przydałby się też drugi kanał informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...