Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@DVB-T_FAN:

Nie zgaduj, bo słabo ci to wychodzi. ;) Gazeta Wyborcza i jej polityka mnie obchodzi jak zesłoroczny śnieg. :P Dla mnie to tylko biznes - mam akcje Agory i zależy mi na wzroście wartości spółki. Żyjemy w wolnym kraju i każdy może sobie wspierać kogo tylko zechce. :P Stopklatka TV nie jest żadnym niewypałem. To jest właśnie maksimum, na które może sobie pozwolić darmowy kanał filmowy. Trzymają poziom dzięki ogromnemu kapitałowi Agory. System powtórek, nawet jeśli nieprzemyślany do końca, to działka Kino Polska TV. Zresztą ja nie rozumiem tych pretensji - kanały premium też dają masę powtórek. HBO czasami potrafi dać 2x ten sam film w ciągu jednego dnia.

 

Żaden inny nadawca, szczególnie nieznany, nie zaoferuje w NTC niczego więcej. Niż Stopklatka TV, bo to się nie opłaca. Milionowe inwestycje w zakup praw filmowych, po prostu się nie zwrócą. :P

 

I co kto lubi, ja preferuję akurat kanały filmowe. Ale na pewno nie uważam, że Fokus TV jest gorszy od Stopklatki. Ten też idealnie wpasował się w swoją niszę. Myślę, że ZPR będzie nadal tę markę rozwijać. Jak się uda to powstanie kolejny kanał w naziemnej TV. Ale poczekajmy do wymogów konkursu na kanały. ;)

 

Nie może być takiego zapisu, o zakazie startu komukolwiek (chyba poza TVP). Ponieważ to ingeruje w wolność rynku. I tak monopolu nie unikniesz. Bo nowa firma, która wygra konkurs może zostać wykupiona przez te większe. Nie zabronisz im tego, bo panuje wolność gospodarcza. KRRiT za to może modyfikować swoje kryteria wyboru. Tak, żeby nowe podmioty miały większą szansę.

 

Cyfrowy Polsat nie ma całego Multipleksu 4. Jest tylko jego operatorem. Kanały Comedy Central, Nickelodeon, Kino Polska czy TVP Seriale nie są ich własnością. Więc na upartego można powiedzieć, że mają połowę MUX'u-4. :P

 

Kanał dla kobiet i mężczyzn uważam za dobry pomysł. Ale ich łączenie w jeden to nie najlepsza sprawa. A co jak męska część będzie emitowała jakieś wydarzenie sportowe? Kobiety będą pokrzywdzone. :)

 

Co ma honor do TVP Sport? To jest interes. Ludzie nie płacą abonamentu RTV, to TVP musi się jakoś ratować. Akurat wymyśliła taki sposób. Dla mnie to nic złego. Mówisz, że sprzęt i budynek zakupiony z pieniędzy abonamentowych? No, ale przecież TVP głównie ma pieniądze z działalności komercyjnej. Pytanie powinno brzmieć: Czy powinna wszystkich sponsorować tyle programów, skoro tak mało ludzików płaci? Publiczne pieniądze na TVP Sport, to już źle. Ale w drugą stronę to dobrze? :P Tzn. TVP kupująca wszystkim np. konkursy skoków i wyczyny biegaczek, choć nie dostaje na to grosza? Mają inne wydatki misyjne, które muszą wypełnić. Np. mecze reprezentacji piłki nożnej, Olimpiada itp. To nie przynosi im kasy, tylko straty. Dlatego ostrożniej dobierałbym słowa. TVP robi bardziej łaskę wszystkim, niż ich wykorzystuje. :P

 

Muzycznych kanałów jest za mało? To przesada. Zobacz ile mamy FTA na satelicie. Zainstaluj sobie talerz satelitarny i będziesz miał tego za darmo od groma. Naziemnie to za droga sprawa, żeby opłacało się tak pchać muzyczne kanały. Eter jest zbyt cenny, żeby zapychać go muzyką. Od tego mamy radio. :P

 

Czeski rynek jest inny od polskiego. Przede wszystkim, jest dużo mniejsza sieć nadajników. Licencja też pewnie jest tańsza od naszej. A to bardzo wiele zmienia w kosztach. Pamiętaj, że wszystko musi się opłacać i nie wszędzie jest taki sam rynek. :P "Można" czy "niemożna" to slogany bez znaczenia. Liczy się rentowność tylko i wyłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san Musi coś być na rzeczy jeżeli co drugie twoje słowo to "AGORA"! Jeżeli masz ich akcje, to współczuję. Ludzie już się poznali na Gazecie Wyborczej i sprzedaż tej nieobiektywnej gazety leci na łeb, na szyję. Próbują teraz wepchać się na rynek telewizyjny ale z wielką trójką (TVP, Polsat, TVN) nie mają żadnych szans.

 

Oczywiście, że Polsat jest operatorem MUX-4, ale jak myślisz, czy te kanały, które wymieniłeś są na tym MUX-ie charytatywnie? :mrgreen:

 

Powinien być zapis tak jak w przypadku MUX-1, gdzie powinni na nim znaleźć się nowi nadawcy. Chcesz aby powstały kolejne "ATM Rozrywki, TVP Polonie czy TVP Rozrywki"? Chyba nie.

 

To oczywiste, że Naziemna Telewizja Cyfrowa jest wielkim zagrożeniem dla platform cyfrowych i kablówek, dlatego one startują do konkursów aby dać jak najbardziej nędzne kanały tak aby abonenci płatnej telewizji nie rezygnowali z ich usług.

 

Do niedawna Polacy mieli do wyboru: 3-5 kanałów analogowych przeciętnej jakości za darmo. A teraz? 24 kanały (niektóre nawet lepszej jakości, czysto technicznej niż te z płatnej telewizji). Poza tym jest EPG, ścieżki dźwiękowe, w przyszłym roku Regionalny System Ostrzegania. Dochodzą do tego MUX-y lokalne + 6-7 nowych kanałów z MUX-8. A jest przecież jeszcze MUX-6.

 

W dodatku osoby w promieniu 0-70 km mieszkających w pobliżu granicy z innym krajem mogą spokojnie odbierać zagraniczne kanały DVB-T. Ja np. odbieram MUX-1, MUX-2, MUX-3 z Czech.

 

Poza tym mam internet i mam dostęp również do innych kanałów. Po co płacić za coś ,co jest za darmo? Mi zależy głównie na sporcie, a jeżeli chcę obejrzeć ważnego to po prostu jadę na stadion i oglądam na żywo. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbują teraz wepchać się na rynek telewizyjny ale z wielką trójką (TVP, Polsat, TVN) nie mają żadnych szans.
Ale czy w ogóle mają od razu aspirować do porównywania się nawet z TVP, Polsatem czy TVN-em? Oczywistym jest, że to nie ma sensu, ponieważ rynek jest na tyle duży, że można zwiększać zyski, nie będąc jednym z tej trójki; że jak każda firma patrzą przede wszystkim na siebie, własne plany i możliwości. Zero-jedynkowe spojrzenie - dorównaj tej trójce albo giń - byłoby utratą szansy na rozwój.

 

To oczywiste, że Naziemna Telewizja Cyfrowa jest wielkim zagrożeniem dla platform cyfrowych i kablówek, dlatego one startują do konkursów aby dać jak najbardziej nędzne kanały tak aby abonenci płatnej telewizji nie rezygnowali z ich usług.
Przede wszystkim kanały otrzymują jakąś część pieniędzy "od gniazdka" i tym bardziej atrakcyjnym start się nie opłaca, bo bardziej opłaca się utrzymywać z abonamentów.

 

A na podstawie jakich przesłanek takie wnioskowanie się bierze, że celowo psują ofertę naziemną? To są czyste podejrzenia i nic więcej, to jest sugerowanie zmowy z KRRiT, bo warunkiem koniecznym intencjonalnego psucia, jest uznawanie, że KRRiT będzie dawało fora słabym kanałom Polsatu czy TVN-u, żeby zepsuć NTC, czyli działanie w zmowie. W przeciwnym wypadku słabe kanały po prostu się nie dostaną, bo wybrane zostaną lepsze (oczywiście o ile takie będą; w pierwszym konkursie na MUX-1 wybór był ogólnie marny). Więc równie dobrze mogłyby nie startować wcale, gdyby rzeczywiście w opinii właścicieli były słabe.

 

Nie mówiąc już o jeszcze większych oczywistościach, że koncesja kosztuje i w związku z tym do słabego projektu wygranego w ustawionym przez korupcję konkursie trzeba by dokładać, tracić pieniądze, a tego przedsiębiorcy nie lubią. Zwłaszcza że kolejny MUX sprawi, że będzie coraz ciaśniej. A może pójdziemy w jeszcze bardziej piętrowe podejrzenia i stwierdzimy, że w takim razie opłaca im się nawet dopłacać do gniota, który wygra w zmowie tylko po to, żeby zepsuć DVB-T.

 

Poza tym mam internet i mam dostęp również do innych kanałów. Po co płacić za coś ,co jest za darmo? Mi zależy głównie na sporcie, a jeżeli chcę obejrzeć ważnego to po prostu jadę na stadion i oglądam na żywo. :mrgreen:
Nie chcesz - nie płacisz, ale ludzie płacą z różnych powodów. Choćby dla wygody, z przyzwyczajenia do jakichś ulubionych programów, których może nie być w, jak sam przyznałeś - ograniczonej pod względem wyboru, telewizji naziemnej. Wiele zależy od tego, co się rzeczywiście oglądało. Tak czy inaczej oglądanie na telewizorze i w lepszej jakości (głównie bitrate) jest po prostu wygodne i niektórzy chcą za to zapłacić. A nawet dla myślących o Internecie bez telewizora powstają serwisy takie jak Ipla czy HBO GO. Z kolei myślących o odejściu platformy kuszą lepszymi ofertami po przesłaniu wypowiedzenia. Mimo wszystko raporty platform pokazują, że w skali makro spadki liczby abonentów po uruchomieniu NTC są małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Prezes Urząd Komunikacji Elektronicznej przedłużył do 9 stycznia 2015 roku termin składania stanowisk w konsultacjach, które dotyczą konkursu na rezerwację częstotliwości na multipleksie ósmym.

 

Postępowanie konsultacyjne ruszyło 20 listopada br. i miało pierwotnie zakończyć się 22 grudnia. - Powodem przedłużenia terminu były wnioski uczestników rynku idące w tym kierunku - mówi wirtualnemedia_pl Dawid Piekarz, rzecznik prasowy UKE.

więcej na: wirtualnemedia_pl

 

Z racji tego, że później będzie jeszcze konkurs na kanały. To nie spodziewałbym się startu MUX-8 wcześniej, niż pod koniec 2015r. A jeśli wynikną jeszcze jakieś problemy (np. zaskarżenie decyzji przez podmioty przegrane), to może potrwać nawet do wiosny 2016r. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przedłużenie jest dość śmieszne, bo wiele dni ze względu na Święta odpadną...

Zostaje, 23,28,29,30 grudnia, 2,5,7,8 stycznia jako pracujące... A znając życie przed Nowym Rokiem nikt się czymś takim nie zajmuje....

I pewnie będzie kolejne przedłużenie - a jak zwykle pewnie nie mogą wyrobić się instytucje a nie podmioty medialne

 

Koniec 2015 to wersja bardzo optymistyczna - już teraz ogłoszenie konkursu przesuwa nam się na luty, jego wyniki to początek maja i dopiero wtedy pewnie wystartuje konkurs na kanały (żeby można było się porozumieć z Operatorem ws. warunków) - znając KRRiT to min. pół roku

Najważniejsze, że znów udało się zyskac na czasie bo to głównie o to tu chodzi - stąd cała szopka z całym MUXEm dla TVP, w której nalezało się spodziewać głosów krytyki. Pytanie komu szkodzą? Wbrew pozorom chyba...TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to nie skomentowałeś mojego pomysłu z wojewódzkimi stacjami lokalnymi oraz nowymi stacjami ogólnymi. Jak rozumiem te pomysły ci się podobają :D

Co nadawań ponadregionalnych to przy Tele 5, TVS, TVR, ITV oraz Stars TV opłata krajowa za slot zostałaby podzielona między stacjami dzięki czemu płaciłyby one mniej za nadawanie.

W kwestii TVP Historii to widzowie nie byliby poszkodowani ponieważ jakieś elementy tej stacji byłyby na kanale TVP Dokument który w założeniu mógłby być podobny formułą do Fokus TV czyli łączyć naukę z dokumentalistyką. Co do kanału filmowego to zakładam że TVP Seriale byłyby tymczasowo do czasu uformowania się stacji TVP Film.

 

I tu jest pytanie czy takie TELE 5, TVS znajdując się w DVB-T potrafiły by poprawiać swoją ofertę tak jak to robi tv puls ?

Czy TELE 5 HD i TVS HD w DVB-T miały by co w tym hd pokazywać ? Czy by wzbogacały swoją ofertę programową ?

TELE 5 pokazuje jakieś produkcje TVP od jakiegoś czasu. To czemu TVP nie da miejsca TELE 5 ?

 

O kanałach discovery, BBC można pomarzyć itp. bo patrząc po ostatnich konkursach. To kanały-nadawcy z koncesją transgraniczną (czyli ci , którzy nie dają znaczka wiekowego na swoje kanały ) to raczej nie wygrają do DVB-T.

 

Jeżeli znowu zacznie się wojna o miejsce dla TVM1 ( TV Trwam ) to raczej prędko ten multipleks nie ruszy.

 

Powinien być jeszcze jakieś kanały: filmowy, dokumentalny ( nie TVP) które by były konkurencją dla Stopklatki, Fokusa i miały dostęp do innych dystrybutorów, wytwórni filmów itp. niż te kanały, które są obecnie w DVB-T.

Skoro MUX 5 może być nie zależnie od dewidenty to powinny się toczyć jednocześnie prace nad MUX 8 i MUX 5

 

Według mnie w DVB-T nie powinno się iść na ilość kanałów, tylko na jakość obecnie powinni się starać, żeby jak najwięcej już nadających kanałów w DVB-T mogło przejść na HD. A jeżeli zostanie miejsca to wtedy myśleć o jakiś nowych kanałach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z tego co zauważyłem to nie skomentowałeś mojego pomysłu z wojewódzkimi stacjami lokalnymi oraz nowymi stacjami ogólnymi. Jak rozumiem te pomysły ci się podobają :D

Co nadawań ponadregionalnych to przy Tele 5, TVS, TVR, ITV oraz Stars TV opłata krajowa za slot zostałaby podzielona między stacjami dzięki czemu płaciłyby one mniej za nadawanie.

W kwestii TVP Historii to widzowie nie byliby poszkodowani ponieważ jakieś elementy tej stacji byłyby na kanale TVP Dokument który w założeniu mógłby być podobny formułą do Fokus TV czyli łączyć naukę z dokumentalistyką. Co do kanału filmowego to zakładam że TVP Seriale byłyby tymczasowo do czasu uformowania się stacji TVP Film.

 

I tu jest pytanie czy takie TELE 5, TVS znajdując się w DVB-T potrafiły by poprawiać swoją ofertę tak jak to robi tv puls ?

Czy TELE 5 HD i TVS HD w DVB-T miały by co w tym hd pokazywać ? Czy by wzbogacały swoją ofertę programową ?

TELE 5 pokazuje jakieś produkcje TVP od jakiegoś czasu. To czemu TVP nie da miejsca TELE 5 ?

 

O kanałach discovery, BBC można pomarzyć itp. bo patrząc po ostatnich konkursach. To kanały-nadawcy z koncesją transgraniczną (czyli ci , którzy nie dają znaczka wiekowego na swoje kanały ) to raczej nie wygrają do DVB-T.

 

Jeżeli znowu zacznie się wojna o miejsce dla TVM1 ( TV Trwam ) to raczej prędko ten multipleks nie ruszy.

 

Powinien być jeszcze jakieś kanały: filmowy, dokumentalny ( nie TVP) które by były konkurencją dla Stopklatki, Fokusa i miały dostęp do innych dystrybutorów, wytwórni filmów itp. niż te kanały, które są obecnie w DVB-T.

Skoro MUX 5 może być nie zależnie od dewidenty to powinny się toczyć jednocześnie prace nad MUX 8 i MUX 5

 

Według mnie w DVB-T nie powinno się iść na ilość kanałów, tylko na jakość obecnie powinni się starać, żeby jak najwięcej już nadających kanałów w DVB-T mogło przejść na HD. A jeżeli zostanie miejsca to wtedy myśleć o jakiś nowych kanałach .

W przypadku TVS to raczej na poprawienie oferty programowej raczej możemy liczyć gdyż stacja już nadaje w DVB-T (co prawda na ograniczonym zasięgiem ale jednak) i pozytywnie odbija się na programie. Myślę że podobnie może być z Tele 5 i TVR ale także ITV i Stars TV które to także uwzględniłem w swojej opinii konsultacyjnej która to jest na pewno pośród szesnastki o której poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Coś ostatnio się dzieje w sprawach multipleksu? Co jakiś czas widzę newsy - konkurs, konsultacje, przypuszczenia. Podało UKE jakieś konkretne daty kiedy chcą oni ogłosić konkurs na poszczególne kanały, jak długo to wszystko jeszcze będzie trwało. Mam wrażenie że start tego multipleksu jest przeciągany ile się tylko da. W 2015 chyba nie ma co liczyć na start pierwszych nadajników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, to co się miało dziać. Czyli analiza przez KRRiT i Uke przesłanych stanowisk do projektu konkursu na operatora MUX-8. Można się było spodziewać, że to tyle potrwa. Start MUX'ów 1,2 i 3 trwał dużo dłużej, i prace zostały zakończone tylko dlatego, że była ustawa o cyfryzacji z konkretnymi datami. Bez niej, w normalnym trybie Urzędy nie muszą się spieszyć. Będą długo to analizować, żeby uniknąć oskarżeń i pozwów w razie spornych sytuacji.

 

Nawet gdyby konkursy na operatora i kanały zakończyły się w tym roku. To faktycznie, nie ma chyba co liczyć na start pierwszych nadajników. Przecież nie wystartują od razu, nadawcy będą mieli czas się przygotować. Telewizja nie działa z dnia na dzień. :P

 

Ale nie bądźmy pesymistami. Prędzej czy później, w NTC będzie więcej kanałów.

 

Jednak faktycznie niektórzy nie mogą się doczekać. Szczególnie redaktor Knapik na blogu SatKuriera snuje niezłe spekulacje. TVP Sport 2? TVP Parlament? Na pewno Telewizja Polska ma na to pieniądze. A kanał sportowy w takim kształcie z artykułu, byłby nieźle krytykowany przez ludzi. Takie rozmienianie na drobne na pewno nie będzie mieć miejsca. TVP bardziej chce podnieść jakość do HD, żeby zyskać przewagę nad konkurencyjnymi stacjami. Tamte jeszcze długo nie będą mogły sobie na to pozwolić. Na pewno nie bez większych inwestycji w zmianę nadajników i systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Agora pracuje nad Zone TV i czeka na konkurs na MUX-8

 

Agora przygotowała ofertę programową kanału kulturalnego Zone TV, ale z dalszymi krokami czeka na postępowanie w sprawie multipleksu ósmego. - Od dyskusji o MUX-8 zależeć będzie kierunek strategii rozwoju spółki w segmencie telewizyjnym - mówi portalowi wirtualnemedia_pl Grzegorz Kossakowski, członek zarządu Agory.

 

Jak już informowaliśmy, Agora od zeszłego roku pracuje nad kształtem projektu stacji kulturalnej Zone TV, dla której otrzymała koncesję satelitarną w grudniu ub.r. Przedstawiciele spółki nie ukrywają jednak, że przyglądają się procesowi konsultacyjnemu dotyczącemu MUX-8 i czekają na rozstrzygnięcia w sprawie koncepcji programowej kanałów przeznaczonych na multipleks. Swoje stanowisko nadawca przekazał do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jednak nadal nie potwierdza, czy wystartuje w konkursie o miejsce na MUX-8.

 

Jak wyjaśnia portalowi wirtualnemedia_pl Grzegorz Kossakowski, członek zarządu Agory, postępowanie w sprawie multipleksu ósmego będzie mieć wpływ na ostateczne decyzje dotyczące rozwoju Zone TV.

 

- Dyskusja o MUX-8 determinuje również to, w którym kierunku poprowadzimy strategię naszego rozwoju w segmencie telewizyjnym - tłumaczy nam Kossakowski.

 

Zone TV będzie kanałem kulturalnym z elementami rozrywki i stylu życia. Na ofertę programową złożą się m.in. filmy dla całej rodziny, audycje muzyczne, koncerty, spektakle czy programy poradnikowe i edukacyjne. Dotąd nadawca nie dokonywał jeszcze zakupów żadnych programów, przeznaczonych dla kanału. Na uruchomienie Zone TV i umieszczenie telewizji na satelicie Hot Bird spółka Agora ma kilkanaście miesięcy.

Tak jak mówiłem, Agora chce mocno wejść w telewizję. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że jej sukces zależeć będzie od zaistnienia na mulitpleksie 8 NTC. Jak tylko wystartuje konkurs na kanały, powinni maksymalnie dobrze przygotować swoją ofertę, to na pewno miejsce dostaną. KRRiT mocno wspiera krajowe spółki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tu widzisz parcie na ilość? Będzie to de facto pierwszy samodzielny kanał tego nadawcy. Na pewno sporo w niego zainwestują, bo będą chcieli dorównać oglądalnością Pulsom.

 

Stopklatkę TV współtworzą z Kino Polska. To KP odpowiada za ramówkę i zakupy programowe. Agora oprócz wkładu finansowego, wnosi sprzęt, produkcję i ludzi. Kanał nie jest jeszcze rentowny, więc trudno oczekiwać żeby obie spółki zainwestowały w niego więcej. Chyba, że chodziło ci o jakość HD. Tyle, że od początku nadają w wysokiej rozdzielczości. Jedynie w kablówkach, bo satelita im się nie opłaca - podobnie jak Pulsowi.

 

Moim zdaniem, w chwili obecnej to jedyny Polski nadawca, który jest w stanie zaoferować coś sensownego w DVB-T. Może jeszcze Michał Winnicki Entertainment, ale oni mają jednak mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewiele zmienia. Darmowa telewizja z reklam nie jest w stanie, zaoferować więcej niż obecnie. Co więcej, po starcie jakość obecnych kanałów się obniży. Ponieważ będzie więcej gęb do wykarmienia z tego samego źródełka. Dlatego nie bardzo jest nad czym pracować, skoro budżety ograniczają. Będą raczej cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanie do draco san bo się zna

 

Dlaczego takie kanały jak Polsat Sport, TVN 24, Polsat News nie pojawią się w DVB-T. Bo mówi się, że są utrzymywane z opłat od gniazdka. Tyle, że zgodnie z ustawą tylko 7 kanałów nadających dotychczas w analogu naziemnym musi być udostępniana za darmo więc nie można takich kanałów jak wymieniłem i innych tego typu utrzymywać ze zwiększenia przychodów z reklam z tytułu obecności w NTC a opłatę od gniazdka pobierać taką samą? Bo i tak kablówką i konkurencyjnym platformom nie było by obowiązku dawania ich za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...