Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Do 1 czerwca mają przenieś się z częstotliwości tymczasowych (na których są od końca maja 2012) na częstotliwości docelowe ustalone podczas spotkania GE06.

Czyli w Gdańsku kanał 52. Ciekawe, czy na Jaśkowej Kopie mają system pod ten kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie! Początkowo miał być faktycznie kanał 52, ale ostatnio został on zmieniony na kanał 22 (szczegóły TUTAJ) - który to przewidziany był dla MUX-5. Nawet podczas ostatnich konsultacji Polsat protestował, że zabrane zostały mu kanały z górnego pasma (dla mobilnej TV). Jak dla mnie to UKE zaczyna już porządkować górne pasmo w celu przeznaczenia go pod LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci się wydaje, ale nawet po zakończonej umowie wersja niekodowana będzie kodowana. A jako nie kodowaną dekoder widzi tą na pozycji 30. Inne sprzęty do odbioru DVB-T cały multipleks widzą jako zakodowany.

Jaki jest cel takiego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym sęk, że nie odbieram. Mam 16-elementową Yagi w polaryzacji H wycelowaną w Chwaszczyno. A to dość duża różnica w azymucie. Polaryzacja też inna.

Na dvbmap są stare dane, więc nie mogę nawet teoretycznie szans określić. Jedynie widzę, że Anser może dać radę.

Mam kupione takie cudo. Chcę je na MUX4 dołożyć, ale wszystko zależy właśnie od polaryzacji. Nie chcę dwa razy latać po dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na antenie w polaryzacji H wycelowanej w Jaśkową Kopę bez problemu odbieram MUX-4 nadawany w polaryzacji V. Spróbuj odebrać MUX-4 na k. 33, ale ustawiając antenę w polaryzacji V. Pamiętam, że jak MUX-4 był nadawany z komina EC II, to bardzo słabo odbierałem go na antenie ustawionej w polaryzacji H. Jednak ustawiając antenę w polaryzacji V wskaźniki siły i jakości sygnału od razu wzrosły na max. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje domysły pochodzą po lekturze planu częstotliwościowego sporządzonego przez UKE. W Krakowie i Tarnowie będzie potrzebne nadajniki o dużym zasięgu mogące stworzyć SFN na zasadzie podobnej do tego chcociażby z MUX1. Jedynymi obiektami w tych miastach mogącymi to zrobić są te na Chorągwicy i Górze Św. Marcina. Poza tym to działanie z Gdańska i Koszalina: http://www.emitel.pl/aktualnosci/zmiany ... -i-gdansku jasno pokazuje że MUX4 będzie nadawany z flagowych obiektów Emitela będących RTON-ami i RTCN-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu nie masz racji ponieważ obecnie przykładowo w rejonie Bochni jest problem z odbiorem MUX4 (czy to z Krakowa czy z Tarnowa) a uruchomienie tego multipleksu z SFN'u tych dwóch wspomnianych w nawiasie lokalizacji (czyli odpowiednio Chorągwicy i Góry Św. Marcina) zapewni odbiór na wspomnianym terenie Bochni i jej okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą dołożyć doświetlenia dla tych miast na obecnych lokalizacjach. Tak przy okazji mam nadzieje że wraz ze zmianami częstotliwościowymi zmieni się też oferta na bardziej darmową. Osobiście mam swoją listę życzeń a jest ona zawarta w dwóch niniejszych propozycjach wysłanych Cyfrowemu Polsatowi:

Propozycja 1:

1. Polsat 2

2. Polsat Cafe

3. Polsat Play

4. Polsat News

5. Polsat Film

6. Tele 5

7. TVS

8. iTV

9. WTK Poznań (w Poznaniu i Wielkopolsce)

10. Stacje radiowe - ten sam zestaw co obecnie ale z pewnymi zmianami:

Radio Bajka -> Radio Wawa

Rock Radio -> Vox FM

Moje Polskie Radio -> Radio Eska

Propozycja 2:

1. Polsat 2

2. Polsat Film (ew. zamiast tej stacji Polsat Romans)

3. Disco Polo Music (ew. zamiast tej stacji TVP Seriale)

4. Polsat News

5. TVP Sport (ew. zamiast tej stacji iTV)

6. Tele 5

7. TVS

8. Superstacja

9. WTK Poznań (w Poznaniu i Wielkopolsce)

10. Stacje radiowe - ten sam zestaw co obecnie ale z pewnymi zmianami przedstawionymi powyżej.

Docelowo nawet mogliby tu wprowadzić Polsat HD przenosząc jedną ze stacji np: Polsat News do MUX2. Przy okazji ciekawe czy zamiar poszerzenia oferty wspomniany pod tym linkiem: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ej-kanalow jest dalej aktualny ponieważ wtedy na multipleksie zmieściło by się jeszcze więcej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...