Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy o TVP Sport :D Pamiętacie co TVP mówiła o TVP Sport w NTC ? :

- http://www.naziemna.info/nie-ma-miejsca ... t-w-mux-3/

- http://www.sportowefakty.pl/kibice/8263 ... -tvp-sport

 

"W środę, 2 kwietnia 2014 roku, odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, na którym poruszono między innymi problem odpłatnego dostępu do kanału TVP Sport.

 

Bogusław Piwowar, Członek Zarządu TVP S.A., w odpowiedzi na pytanie posła Marka Matuszewskiego o dostępność kanału TVP Sport, wyjaśnił parlamentarzystom, że TVP Sport nie jest kanałem odpłatnym. Jednocześnie zaznaczył, że do budżetu TVP nie wpływają żadne pieniądze z tytułu udostępniania kanału TVP Sport sieciom kablowym i platformom satelitarnym.

 

W związku z faktem, że TVP Sport jest kanałem bezpłatnym, serwis --------- poprosił Jacka Rakowieckiego, rzecznika prasowego TVP, o komentarz odnośnie szans na pojawienie TVP Sport w ofercie trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej:

 

– TVP Sport nie może znaleźć się na MUX-3 z tego prostego powodu, że wszystkie miejsca na nim są już zajęte. Dopiero przyszłe decyzje co do podziału miejsc na kolejnych MUX-ach mogłyby sprawić, że TVP rozważałaby taką opcję – wyjaśnił serwisowi --------- Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP."

 

JAKOŚ IM SIĘ NIE PALI DO ROZWAŻANIA, JUŻ SOBIE NIBY WYBRALI NA SZCZĘŚCIE NIE NA 100 % tvp dokument i TVP Kultura HD :D

Mi kiedyś Telewizja Polska wciskała inny kit a mianowicie że TVP Sport nie może być w DVB-T przez prawa sportowe które posiada. Osobiście jednak wysłałem TVP pewną sugestie odnośnie zagospodarowania MUX3 i MUX8 i stąd mam nadzieje że na nią ona w jakiś sposób odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pewne czytasz to drugie forum(http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=800). Tam jest więcej informacji. Ale ktoś tam otrzymał taką śmieszną odpowiedź związaną z finansami od Rzecznika TVP: "Sport w naziemnej TV to co najmniej kilkakrotnie wyższe opłaty za prawa do transmisji. Tak długo, jak TVP nie będzie miała przyzwoitego zasilenia publicznego, nie będzie jej na to stać."

 

Moja odpowiedź taka. Ostatnie lata finansowo dla TVP:

https://satkurier.pl/news/113685/tvp-dod ... ln-zl.html

- wzrost przychodów abonamentowych

- wzrost przychodów z reklamy i sponsoringu

- "W 2014 roku nastąpiła znacząca poprawa płynności, na koniec roku spółka nie korzystała z żadnych kredytów, zobowiązania spółki są regulowane na bieżąco, a stan środków pieniężnych na koniec 2014 roku wynosił 78 mln zł."

 

I niech mniej płacą m.in. dziennikarzom takim jak Państwo Lis i innym gwiazdeczkom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw reakcji słuchaczy pt. "panie, mi to cyfrowe radio jeszcze wczoraj obierao!!!", po tym jak odbiorniki będą się zatykały zbyt silnymi sygnałami dvb-t w tym samym paśmie :D . Moim zdaniem nie ma szans aby tak nie było, przynajmniej wśród części odbiorców, jak to wszystko ruszy z dużymi mocami z rtcn-ów.

 

Moim zdaniem UKE nie wierzy w powodzenie cyfrowego radia i raczej woli oszczędzić pasmo 700MHz, gdyby kiedyś się przydało na wdrożenie LTE czy innych technologii, a tu można by sporo zarobić na wydawaniu licencji operatorom tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą ankietę która powędruje do KRRiT wypełniło już 1000 osób:

- http://telewizja-cyfrowa.com/2015/04/mu ... 8-ankieta/

Oprócz tego piszmy przede wszystkim prywatne wiadomości do KRRiT:

- http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html

 

Strona na FB:

- https://www.facebook.com/pages/Chcemy-T ... 1283311017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw reakcji słuchaczy pt. "panie, mi to cyfrowe radio jeszcze wczoraj obierao!!!", po tym jak odbiorniki będą się zatykały zbyt silnymi sygnałami dvb-t w tym samym paśmie :D . Moim zdaniem nie ma szans aby tak nie było, przynajmniej wśród części odbiorców, jak to wszystko ruszy z dużymi mocami z rtcn-ów.
Czy ja wiem, dadzą po 10KW maksymalnie (tyle co DAB) i będzie jako tako latało. Pokrycia rzędu 98% kraju chyba nie planują.

Za czasów analogu, moce na VHF były po 10x mniejsze niż na UHF, a odbiór nie sprawiał większych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc w konsultacjach do KRRiT na temat kanału sportowego jeżeli są tacy którzy widzieli by takowy kanał na 4 miejscach SD(nie odnośnie miejsc TVP - 3 kanały SD lub 1 HD +1 SD) warto napisać aby NIE był to kolejny pseudo kanał sportowy tworzony na potrzeby multipleksu jakim jest Polsat Sport News, tylko aby to był kanał już istniejący z pozycją na rynku. Czy nie tak będzie najlepiej dla oferty programowej ? Przypominam, że nigdzie nie ma napisane, że TVP nie może wystawić swojego kanału, choćby TVP Sport do konkursu na 4 kanały SD na MUX8(oprócz tych swoich gwarantowanych miejsc).

http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc w konsultacjach do KRRiT na temat kanału sportowego jeżeli są tacy którzy widzieli by takowy kanał na 4 miejscach SD(nie odnośnie miejsc TVP - 3 kanały SD lub 1 HD +1 SD) warto napisać aby NIE był to kolejny pseudo kanał sportowy tworzony na potrzeby multipleksu jakim jest Polsat Sport News

Polsat Sport News nie jest kanałem pseudo sportowym, w weekend jest bardzo dużo transmisji sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie umieści ani sportu, ani seriali, bo na te kanały ma podpisane umowy z operatorami i są to kanały płatne.

Ponoć nie są,ale nawet gdyby. to Można np. wystąpić do KRRIT o zmianę nazwy istniejącego kanału np. na TVP Sport 2,a tu wystąpić o nową koncesję dla kanału sportowego TVP Sport.

Sport w naziemnej TV to co najmniej kilkakrotnie wyższe opłaty za prawa do transmisji. Tak długo, jak TVP nie będzie miała przyzwoitego zasilenia publicznego, nie będzie jej na to stać."

No to niech Panowie z TVP odpowiedzą na podstawowe pytanie: Jakich z posiadanych praw nie mogą nadać w telewizji otwartej?? Pisałem w sprawie WTA- dostałem wyraźną odpowiedź,że mogą pokazywać w kanale otwartym. Puchar Hiszpanii, Puchar Niemiec- także skoro wybrane mecze emitują. Prawda jest taka,że TVP najczęściej kupuje całość praw medialnych(TV otwarta, kodowana, internet) i emitują tylko to na głównych antenach co jest najbardziej dochodowe. Naprawdę tu nie chodzi o ten konkretny kanał- może być inny byle by sportowy- potrzeba taka jest- nie było by tych śmiesznych wygibasów z TVP Regionalna czy transmisji wyłącznie w internecie. TVP mogła by np. nadawać swoje M jak Miłość i nie zwalniać ramówki dla piłki ręcznej- zarobilibyście przy M jak Miłość i przy meczu(kto co chce). Dla nich transmisja tylko w internecie to moim zdaniem strata, bo ile osób może to realnie zobaczyć i koszta reklam są na innym poziomie. Przy Igrzyskach nie trzeba by rozwalać ramówki głównych kanałów- naprawdę niech TVP zobaczy plusy kanału sportowego w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSN to pseudokanał informacyjno-sportowy, taka prawda. Obejrzyjcie sobie Sky Sports News to zobaczycie przykład kanału informacyjno-sportowego. W PSN brakuje nawet dokumentów, a same newsy robione są chyba na cały dzień emisji. Poza tym magazynem o siatkówce i "newsach" pod koniec dnia chyba nie ma niczego live (nie mówię tu o transmisjach). Wiadomo, że SS to jedna z najlepszych stacji na świecie. Mają świetnych redaktorów i zawartość, ale powinni przecież uczyć się od najlepszych.

 

Usunąć TVP POLONIA i dodać TVP SPORT. Po co kanał dla polaków mieszkających poza granicami kraju w polskim multipleksie, który dostępny jest tylko w POLSCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy właśnie myślą, że damy sobie pasek i już jesteśmy telewizją informacyjną. Tak robi Republika i już się pcha do NTC. A Polonia jest na MUX przez tzw. zasiedzenie. TVP zamiast poprawić jakość kanałów HD, to na siłę wepchnęła ten program pod płaszczykiem dobra widzów. Zaraz nam powie, że Biełsat też włączy do NTC, bo może też widzowie by chętnie to zobaczyli. Takich absurdów u nas pełno, a końca nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą ankietę:

- https://multipleks8.webankieta.pl/

ze strony:

- http://telewizja-cyfrowa.com/

wypełniło już ponad 3000 osób(powędruje do KRRiT). Żeby przynajmniej tyle osób napisało w prywatnych stanowiskach odnośnie MUX8 do KRRiT w konsultacjach: http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... -mux8.html ...

 

Miejmy nadzieję, że będzie co najmniej tyle stanowisk osób prywatnych. W każdej informacji odnośnie ankiety czy to tu czy na FB informowałem aby pisać przede wszystkim do KRRiT w konsultacjach. Bo prywatne stanowiska mają zupełnie inne znaczenie, co tu dużo tłumaczyć. Nie zapominajmy dołączyć zgody na przetwarzanie danych osobowych pisząc do KRRiT.

 

- https://www.facebook.com/pages/Chcemy-T ... 1283311017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równolegle UKE prosi o konsultacje społeczne, do 4 maja, w sprawie tzw. MUX-5 i 6 (pasmo 470-790 MHz - więcej). Plan na razie przewiduje, że pójdą pod tv. Ale wszystko może się zmienić. Osobiście liczę jednak na rozbudowę LTE. Jakby nie patrzeć internet bezprzewodowy jest ciekawszy, a ludzi ze smartfonami przybywa.

 

Niemniej, każdy kto chce więcej bezpłatnych kanałów w naziemnej, powinien się tym zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz, że MUX-5 i 6 ruszą szybciej? To jest dokładnie taki sam proces. Najpierw wybiorą przeznaczenie, czy TV czy LTE. Potem znowu będą konsultacje, w jakim kształcie będzie TV (w przypadku wygranej) - czy płatna, czy HD, w jakim systemie itp. Potem znowu konsultacje i wybór operatora. Następnie konsultacje i konkurs na kanały (jeśli wybiorą tak samo jak MUX-8). To trochę potrwa. Realnie patrząc, to ich start gdzieś w okolicach 2018r. Nie podniecałbym się tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MUXów 5 i 6, to mam ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony wszystko idzie na przód, potrzeba szybkiego internetu, a z drugiej zapewne będzie on z limitem i lejkami po jego przekroczeniu, co nie ma sensu. W samym telefonie raczej nie potrzebujemy mega szybkiego, a na kilku komputerach limit pójdzie się...

Jeśli TV to tylko darmowa, bo też pójdzie na zmarnowanie. Wiadomo, że będą ubogie kanały, ale może coś się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest... Platformy satelitarne i zarządy telewizyjne rozdawały i rozdają karty co do składów MUX. Śmiem twierdzić i w mojej opinii jest to więcej niż pewne, iż korupcja była na porządku dziennym przy ustalaniu składów, co i jak w MUXach od 1 do 3. W sensie platformy satelitarne i zarządy telewizyjne bojąc się o swój interes "zapłaciły" w odpowiedni sposób KRRiT... Jeżeli oferta NTC byłaby bardzo ciekawa a taka mogła być według rozważań jeszcze przed cyfryzacją to większa część ludzi odeszłaby z kablówek i właśnie wielkich satelitarnych graczy.

 

Każdy logicznie myślący człowiek wie, że nikt normalny(w tym wypadku KRRiT i być może ministerstwo) nie pozwala aby w multipleksach uruchamiać kanały śmieciowe, które nawet jeszcze nie istnieją !!! :D A później startują z ofertą programową "godną uwagi" i powtórkowych programów swoich telewizyjnych pobratyńców.

 

Dlatego przy MUX8 musimy patrzeć na ręce i interweniować wszędzie gdzie się da aby sytuacja się nie powtórzyła i by nie było TVP Sport 2, Eurosport 3, TVN Turbo 2 ... Tylko by w MUX8 zaistniały kanały już istniejące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że tvp sport nie będzie dostępna w NTC, a tvp potrzebuje kanału jak ktoś wyżej zgrabnie napisał pseudo sportowo-informacyjnego, wystarczy z TVP Regionalnej zrobić cos w stylu TVP Sport info, na satelicie by już było, a i dodanie do NTC nie sprawiło by większych problemów za to ułatwiło by to życie i kibicą i zarządowi TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest... Platformy satelitarne i zarządy telewizyjne rozdawały i rozdają karty co do składów MUX. Śmiem twierdzić i w mojej opinii jest to więcej niż pewne, iż korupcja była na porządku dziennym przy ustalaniu składów, co i jak w MUXach od 1 do 3. W sensie platformy satelitarne i zarządy telewizyjne bojąc się o swój interes "zapłaciły" w odpowiedni sposób KRRiT... Jeżeli oferta NTC byłaby bardzo ciekawa a taka mogła być według rozważań jeszcze przed cyfryzacją to większa część ludzi odeszłaby z kablówek i właśnie wielkich satelitarnych graczy.

 

Każdy logicznie myślący człowiek wie, że nikt normalny(w tym wypadku KRRiT i być może ministerstwo) nie pozwala aby w multipleksach uruchamiać kanały śmieciowe, które nawet jeszcze nie istnieją !!! :D A później startują z ofertą programową "godną uwagi" i powtórkowych programów swoich telewizyjnych pobratyńców.

 

Dlatego przy MUX8 musimy patrzeć na ręce i interweniować wszędzie gdzie się da aby sytuacja się nie powtórzyła i by nie było TVP Sport 2, Eurosport 3, TVN Turbo 2 ... Tylko by w MUX8 zaistniały kanały już istniejące.

 

Co do MUX-2 i MUX-3 sprawa była jasna: ten pierwszy dla nadawców z analogu ( po 2 kanały w wersji cyfrowej) a ten drugi w całości dla TVP

Zarzuty można mieć do MUX-1 : 3 miejsca dla ZPR i miejsce dla ATM ROZRYWKA (firmy, których prezesi mają bardzo kontakty z przewod. Dworakiem, wręcz przyjacielskie), miejsca dla TTV, który został później przejęty przez TVN (wręcz pod osłoną nocy) i właściwie tylko TV TRWAM sobie wyszarpała miejsce w tym MUXie.

Do tego dodajmy niedawne przejęcie TV4 i Tv6 przez Polsat, co zdaniem UOKiK nie wpływa na monopol nadawcy (ciekawe intepretacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...