Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2. W rezerwacji jest mowa o kanale "TV Polonia". Ciekawe, czy to nie literówka? Przecież nowy program dla Polonii, planowo miał być niedostępny w naszym kraju? Ale miał powstać tylko w przypadku, gdyby nie wygrano procesu o rozpowszechnianie TVP Polonii w USA. No chyba, że TVP planuje korektę nazwy obecnego kanału dla zagranicy.

Przecież to jasne, że chodzi o TVP Polonię (a nie o żaden nowy kanał polonijny) i o to, że prawdopodobnie ten właśnie kanał zostanie przeniesiony z MUX-3 na MUX-8 celem poprawy jakości pozostałych kanałów na MUX-3, bądź podniesienia jakości któregoś kanału SD do jakości HD. Przez długi czas "TVP Polonia" nosiła nazwę "TV Polonia" i ktoś po prostu nie przyuważył tej drobnej zmiany. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zdradzić nam tutaj, co tam w niej naskrobałeś @Poland?

Oczywiście. Ja w swojej propozycji założyłem przede wszystkim że multipleks będzie rozszerzeniem i zarazem uzupełnieniem dotychczasowej oferty naziemnej. W przypadku MUX8 zaproponowałem by liczbę slotów poszerzono do 10 przy czym 2 z nich byłyby stworzone w miarę możliwości.

Oto jakby to wyglądało szerzej - to znaczy w detalach:

TVP - tutaj zaproponowałem aby kanały TVP Polonia i TVP Historia przeszły do MUX8. Ten ostatni nadawałby jako kanał ponadregionalny w parze z kanałem muzycznym który to mógłby wystartować.

Po stronie TVP ofertę uzupełniałyby kanały o potrzebnych tematykach tzn. filmowej (TVP Seriale - docelowo TVP Film) i młodzieżowej. Zmiany te miałyby wpływ na MUX3 gdzie pojawiłaby się szansa na uruchomienie kanałów TVP Sport oraz TVP Dokument (TVP Nauka) które to w telewizji naziemnej byłyby bardzo przydatne.

Nadawcy prywatni - W tej kategorii nadawców podzieliłem na ponadregionalnych i krajowych. Każdy z tych nadawców otrzymałby po połowie (w przypadku 5 slotów stosunek wynosiłby 3:2 dla nadawców ponad regionalnych) slotów na multipleksie. Nadawcami ponadregionalnymi w mojej ocenie mogliby być nadawcy którzy na satelicie nadawali lub nadają jako FTA tj. Tele 5, TVS, TVR, ITV i Stars TV. Pomiędzy nimi rozdysponowane byłyby 2 sloty - w jednym przypadku (kanały Tele 5 i TVS) byłoby 8 województw natomiast w drugim jeden kanał nadawałby na 8 województw (TVR) zaś pozostałe dwa (Stars TV i ITV) miałyby emisje na 4 województwa. W miarę możliwości pojawiłby się też dwoje kolejnych nadawców którzy w połowie kraju nadawali by kanały o tematyce rozrywkowej (młodzieżowej) i informacyjno-interaktywnej. Nadawcami krajowymi byliby zaś nadawcy nadający programy ogólne przy czym dopuszczeni byłyby podmioty zagraniczne kosztem Polsatu, TVNu i TV Puls którzy mogliby startować tylko przy kategorii informacyjno-interaktywnej. Ponadto dopuszczam aby w miarę możliwości został utworzony slot dla wojewódzkich stacji lokalnych z kablówek typu WTK Poznań. Owszem to jest nieco skomplikowane ale jak najbardziej do zrealizowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dzieleniem na województwa, raczej kompletnie odpada. Żaden nadawca nie będzie chciał się zgodzić na takie pomniejszanie zasięgu. Dużo kosztuje utrzymanie nadajników i licencja, nie mówiąc o kosztach nadawania. Zwrot nakładów inwestycji mocno wydłużyłby się w czasie, jeśli w ogóle byłby opłacalny. Bez urazy, ale to strasznie głupi pomysł. Skomplikowany prawnie, ryzykowny finansowo, w dodatku z nadawcami, którzy są na granicy bankructwa. TVR, Tele 5 czy iTV po prostu nie stać na utrzymywanie nadawania naziemnego. Już na satelicie cienko im to wychodzi i kombinują jak mogą. A ty chcesz, żeby jeszcze dodali sobie wydatków? Nadawanie w NTC jest droższe przecież. No i jeszcze kwestia kosztów licencji. Jak je policzyć? To wymaga czasochłonej zmiany ustawy. Bo bez niej zapanuje chaos i wykłucanie się z KRRiT o koszty. TV Trwam też pewnie będzie miała o to pretensje. Takie roszady możliwe tylko na multipleksach lokalnych. W tych głównych, KRRiT ani UKE na pewno nie zmienią reguł gry, w trakcie jej trwania. Niepotrzebnie się fatygowałeś. ;)

 

Pomysł w przypadku TVP też jest dziwny. Po co dwa różne kanały w jednym slocie? Koszt licencji w sumie taki sam (zakładając, że te ponad 11 mln. zł zostanie podzielone na 2, % w zależności od pokrycia - co niestety jest niepotrzebną komplikacją), ale koszty nadawania prawie 2x większe. Niby reklam też będą mogli 2x więcej sprzedawać, ale z powodu niepełnego zasięgu, zyski obu kanałów też będą niepełne. No i widzowie też będą mieli spore pretensje. Największe chyba miłośnicy historii. Wyobrażam sobie te hejty na TVP, że im serwuje ogłupiającą muzykę zamiast nauki historycznej (najprościej uogólniając). Przez sam ten fakt, nikt nie weźmie twojej propozycji na poważnie.

 

TVP Seriali nikt nawet nie myśli ruszać formuły czy robić rebranding. Według badań Nielsena to najchętniej ogladany kanał z kategorii filmowych. Dodatkowo przynosi niemałe zyski z płatnej tv. Zapomnij, że cokolwiek w nim zmienią. TVP Film, jeśli faktycznie się kiedykolwiek pojawi, to tylko jako oddzielny kanał. Ale ja w to wątpię, nie mają kasy na szerszy wykup licencji, nawet polskich produkcji, i ledwie im starcza na główne kanały i Kulturę. TVP HD to już częste powtórki. TVP Sport w NTC mogą umieścić bez tych twoich pomysłów. Miejsce będzie - nawet teraz mogliby go przenieść.. Ale tego nie zrobią. Znajdą kolejną wymówkę, byle by tylko ukryć fakt, że lepiej opłaca się jego obecność w płatnej tv. TVP Dokument nie jest wykluczony już teraz, bez pomysłów dzielenia pasma. TVP chce też bardziej iść w HD, bo to daje im przewagę nad konkurentami w NTC. ;)

 

Masz naprawdę dziwne i nieprzemyślane pomysły. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to nie skomentowałeś mojego pomysłu z wojewódzkimi stacjami lokalnymi oraz nowymi stacjami ogólnymi. Jak rozumiem te pomysły ci się podobają :D

Co nadawań ponadregionalnych to przy Tele 5, TVS, TVR, ITV oraz Stars TV opłata krajowa za slot zostałaby podzielona między stacjami dzięki czemu płaciłyby one mniej za nadawanie.

W kwestii TVP Historii to widzowie nie byliby poszkodowani ponieważ jakieś elementy tej stacji byłyby na kanale TVP Dokument który w założeniu mógłby być podobny formułą do Fokus TV czyli łączyć naukę z dokumentalistyką. Co do kanału filmowego to zakładam że TVP Seriale byłyby tymczasowo do czasu uformowania się stacji TVP Film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec dyrektor bredził. Nawet nie wiadomo czy MUX-5 i 6 będą przeznaczone dla telewizji (wiele wskazuje, że nie). No i w przypadku MUX-4 mógł się dogadać z CP bez udziału KRRiT. Poza tym, ten multipleks jest płatny i ma też duble kanałów w niskiej rozdzielczości. MUX-8 będzie miał 7 slotów, nie 8. No i w swoich wyliczeniach zapomniał o multipleksach lokalnych. Podsumowując, na chwilę obecną bezpłatnych kanałów w DVB-T, realnie patrząc będzie od 31, do 37 (w zależności od zasięgu multipleksów lokalnych i liczby znajdujących się na nim kanałów - na razie mux TVT ma najwięcej, bo 6 slotów, ale niewykluczona większa ilość). Z płatnym MUX-4 to odpowiednio 39 i 45 kanałów. Ale jeśli TVP zdecyduje się na jakiś kanał HD, to trzeba będzie odjąć -1. CP może też w przyszłym roku coś dodać na MUX-4.

 

Ale wracając do tematu... Niewykluczone, że w konkursie na kanały w MUX-8, wystartuje BBC! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP:

- TVP Sport

- TVP Dokument

- TVP Seriale (znając życie dadzą ten kanał, ale gardzę takim powtórkowym kanałem z tandetnymi serialami typu "Klan" czy "Ranczo"...)

 

Komercyjni nadawcy:

- Eurosport

- BBC First (?)

- DMAX

- Superstacja (chociaż wolałbym TV Republika, ale nie mają środków pieniężnych na nadawanie w NTC)

 

I w ten oto sposób mamy bardzo przyzwoita ofertę programową Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DVB-T_FAN:

TVP w MUX-8:

  • - TVP Sport - na pewno nie; nikt oficjalnie nawet nie napomknął o takiej możliwości; nieoficjalnie wszyscy wiedzą, że chodzi o kasę
    - TVP Dokument - duża szansa, choć niekoniecznie w tym slocie ;)
    - TVP Seriale - na pewno nie; już jest obecny na MUX-4, na pewno mają wieloletnią umowę z CP; poza tym, ten kanał nieźle zarabia na płatnej tv, więc raczej nie zrezygnują z tego

Komercyjni nadawcy w MUX-8:

  • - Eurosport - na 99% nie; w każdym razie nie ten, który znasz - on pozostanie płatny; w grę wchodzi bardziej kanał dedykowany, Eurosport Polska, z zawartością podobną do Polsatu Sport News lub Orange Sport
    - BBC First - niewykluczone, ale raczej mało realne; BBC bardziej się nad NTC zastanawia, niż ma realne plany; zobaczymy, czy w ogóle wystartują, bo na razie to wygląda na kurtuazję
    - DMAX - tu jest duża niewiadoma; kanał na pewno wystartuje w konkursie na kanały w MUX-8, ale już raz KRRiT go odrzuciła, mimo posiadania sporego kapitału
    - Superstacja - na 100% nie będzie; nie stać ich jeszcze bardziej, niż TV Republikę; poza tym, mówili że ich najbardziej interesuje obecność w płatnych kablówkach; produkcja za dużo ich kosztuje, żeby mogli się utrzymać tylko z reklam - z tego powodu, nie ma szans na jakikolwiek inny kanał informacyjny w NTC

----------------------

Moim zdaniem, faworytami w konkursie będą:

  • - kanał ogólny Agory (mają najwięcej kasy na inwestycję w tv, rodzima firma, nie ma zbytnich powiązań kapitałowych z tymi już nadającymi; możliwe, że wystawią nawet 2 kanały do konkursu)
    - kanał od Michał Winnicki Entertainment (ale nie Power TV lub Adventure TV, tylko inny projekt; zero powiązań ;) i parcie na rynek medialny)
    - kanał od TVP (publiczny nadawca nie zostanie wykluczony z konkursu, i ma duże szanse wygrać slot, podobnie jak to było w przypadku TVP Abc; tematyka kanału bardzo zależy od konkursowych wymogów; niewykluczone, że np. TVP Dokument zgarnie miejsce DMAX :P)
    - kanał od Kino Polska TV/SPI (tym razem samodzielnie, choć niekoniecznie filmowo; już 2x wygrali w konkursach naziemnych; mają niezły kapitał i możliwości zakupów licencji; stawiają na Polskie programy, a to może bardzo podobać się KRRiT)
    - kanał rozrywkowo-naukowy od ZPR (kolejnego muzycznego na pewno im nie pozwolą; wbrew narzekaniom niektórych, kanały tego nadawcy najwięcej wniosły do NTC i są najczęściej oglądane z tych nowych; również wygrali już w 2 konkursach i nieźle sobie radzą)

Rodzaj tematyki kanałów, w sporym stopniu zależy od założeń wymogów KRRiT. Ale generalnie, te zainteresowane firmy mają największe szanse na wygraną. Chyba, że jeszcze z nienacka pojawi się ktoś poważny, dotąd nie wyrażający zainteresowania. No i, KRRiT wyraźnie faworyzuje firmy z Polskim kapitałem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak to jest że w Niemczech na NTC jest kilkanaście kanałów informacyjnych a u nas tylko TVP Info

Eurosport tez jest

Może ZPR wystawi do NTC Telekino

Kino Polska to chyba będzie Kino Polska Nostalgia czyli Inżynier Mamoń się cieszy :)

Acha może będzie Next TV

Dlaczego to tak wszystko wolno trwa ??

Acha i coś o TV Zone

http://spam.org/inne/item/12149-tv-zone-z-koncesją-na-nadawanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i, KRRiT wyraźnie faworyzuje firmy z Polskim kapitałem. :P
Ano właśnie, to też jest ważne kryterium, które może przeważać przy spornych sytuacjach. Nie znaczy to jednak, że inne kanały nie mają szans. Np. DMAX, owszem, został odrzucony, ale konkurencyjny projekt na kanał edukacyjno-poznawczy (Fokus TV) był w szczegółach rozpisany, to nie było jakieś faworyzowanie w ciemno, bo polski właściciel, a przynajmniej do tej pory nie widzę podstaw, żeby tak sądzić. ZPR liczyło głównie na kanał filmowy, byli zawiedzeni, kiedy się nie dostali, bo na tym polu można zdobyć więcej widzów i niewykluczone, że pomimo konkurencji od Stopklatki znowu wystartują i z projektem kanału filmowego. Właśnie Fokus TV jest od ZPR, po co mieliby startować z drugim o podobnym profilu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek79:

Prosta sprawa. Niemcy na wszystko mają pieniądze. To najsilniejszy rynek telewizyjny w Europie. Mają widownię na kilka niemieckojęzycznych krajów. Poza tym, ich telewizje publiczne są silne (ludzie płacą abonament niemały) i wywołują duży nacisk, swoją ofertą na komercyjną konkurencję, żeby chociaż im dorównywała. :P Kanały informacyjne utrzymują się dzięki zyskom z płatnej tv ich właścicieli - z innej działalności, nie dystrybucji tych kanałów. A raczej dzięki ogromnej bazie abonentów.

 

U nas TVP jest słaba (mniej niż 30% uprawnionych płaci abonament) i odbiera dużą część zysków z reklam nadawcom komercyjnym. To są niemałe kwoty - kilkaset milionów! W dodatku mamy większe rozdrobnienie kanałów, co daje poszczególnym nadawcom mniejsze kwoty przy podziale tortu reklamowego. Nasza gospodarka, też radzi sobie dużo gorzej od niemieckiej, co powoduje że mamy znacznie mniej reklamodawców. Produkcja TVN 24 czy Polsat News generuje znacznie wyższe koszty utrzymania, niż przeciętny program NTC. W życiu nie utrzymają kanału informacyjnego z samych reklam NTC. Gdyby nie platformy i kablówki, to te kanały by nie miały racji bytu z powodu kosztów.

 

Zwykły Eurosport, poza Niemcami, w żadnym innym kraju nie jest darmowy. U nas też być może, nie będzie nawet wersji dedykowanej, gdy Discovery uda się przejąć TVN.

 

Nie kibicuję Telekinu. Głównie dlatego, że musieli by wydać konkretną kasę na zakup praw. Większą niż ostatnio wydała Agora na Stopklatkę TV. Żeby w ogóle wyszło coś sensownego. A oni takiej kasy nie mają. Większość ich projektów nie osiągnęła jeszcze rentowności. Bardziej realny jest kanał z serialowo-rozrywkowy. Albo rozwinięcie marki Fokus TV.

 

Kino Polska Nostalgia - na pewno nie. Ten projekt upadł definitywnie. Z tego, co słyszałem chodzi o inną markę. Być może z "BOX" w nazwie, i niekoniecznie z tematyką filmową. Wszystko zależy od wymogów konkursowych KRRiT.

 

O NEXT TV nic nie słyszałem. To jeszcze istnieje? Myślałem, że zbankrutowali bo wywalali kanały z kablówek.

 

Dlaczego start MUX-8 tyle trwa? Cóż, biurokracja i trzeba spełnić wymogi prawne. Kwestie techniczne też trzeba jakoś przygotować. Zresztą do czego ci tak śpieszno? Nowe kanały nie zaoferują nic ponad to, co już mamy. Będzie tylko większa ilość, nie jakość. Ta nawet może się ogólnie obniżyć, bo nowe kanały zabiorą zyski obecnym nadawcom. Będą mieli więc mniej na produkcję lub zakup praw. :P

 

@bartomello:

Dlaczego? Ponieważ realia się zmieniły. Kanał filmowy wtedy nie miał konkurencji i był praktycznie skazany na sukces. Teraz wystartować ZPR z nim jest dużo trudniej. Konkurencja powoduje, że nie wystarczy dać byle czego, żeby grało. Trzeba zainwestować duże pieniądze w ramówkę w konkretniejsze rzeczy, najlepiej przebijając Agorę. A to powoduje większe ryzyko niepowodzenia. Okres rentowności się wydłuży na pewno. Oczywiście kanału filmowego ZPR nie przekreślają. Ale na pewno zastanowią się nad jego formułą. Pewnie pójdą bardziej w seriale.

 

Fokus TV odniósł sukces i nadal nie ma konkurencji w NTC, dlatego bardziej opłaca się im tą markę rozwijać. I już to robią w internecie. ;) Poza tym, nadal nie są zagospodarowane inne grupy tematyczne. Np. kanały dla kobiet i mężczyzn, które są chętnie oglądane (co pokazują nam wyniki oglądalności płatnych kanałów). Młodzież też nie ma czego szukać w DVB-T. Wolałbym kanał np. 'Młody Fokus', bardziej dla nastolatków niż dzieci. Te ostatnie już mają TVP ABC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego tylko sobie gdybam. Jednak ZPR już w przypadku Fokus TV pokazało, że są w stanie inwestować sporo w ramówkę. Z drugiej strony, gdyby się w ogóle nie przejmowali konkurencją, to mimo wszystko wystartowaliby ze swoim projektem na satelicie. Choć tam konkurencja filmowa jest bardzo duża.

 

Jak już dostali miejsce dla Fokus TV, to po to, żeby się rozwijać, i bardzo dobrze, że to robią. Widać, że nie robią tego na odwal się.

 

Ano właśnie kanału lifestylowego nie ma, chociaż TTV częściowo podchodzi pod tę kategorię. Nie ma chyba jednak takich projektów dla DVB-T, chociaż kto wie. Programy od Discovery takie jakie miałyby być w DMAX moim zdaniem są częściowo dla innego widza niż Fokus, nastawionego jeszcze bardziej na rozrywkowy sposób przekazywania treści i więcej programów dalekich od dokumentu, a bliżej szeroko pojętego reality show. W pewnym sensie jeden taki kanał jak DMAX jeszcze bardziej by zróżnicował ofertę naziemną, nawet jeśli formalnie klasyfikowany by był go do tej samej kategorii co Fokus TV. Kanał młodzieżowy też by się pewnie jakiś przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san Źle mnie zrozumiałeś. Napisałem kanały, które CHCIAŁBYM ABY SIĘ ZNALAZŁY.

 

Władze TVP mówiły, że w MUX-3 nie ma TVP Sport, ponieważ nie mają miejsca. No to teraz już mają pole do popisu.

 

Eurosport pozyskał prawa sportowe, które w Polsce musi pokazać w kanale otwartym. W tej sytuacji albo będą musieli oddać te prawa, albo uruchomić kanał otwarty. Poza tym Eurosport znajduje się w niemieckim DVB-T.

 

Natomiast znając życie wybiorą najgorsze ochłapy:

- TVP HD

- TVP Dokument

 

- TV Zone

- TVR

- TVN Meteo

- Power TV

 

 

Tak na spokojnie doszedłem do wniosku, że na kanały komercyjne powinien zostać rozpisany taki konkurs:

 

1) kanał lifestylowy

2) kanał sportowy

3) kanał informacyjny

4) kanał o tematyce kulturalnej/dokumentalnej

 

W DVB-T mamy dwa kanały muzyczne (Eska TV, Polo TV), dwa dziecięce (TVP ABC, Puls 2), dwa rozrywkowe (ATM Rozrywka, TVP Rozrywka). Uważam, że brakuje alternatywy dla TVP Info i Polsat Sport News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy tej okazji TVP Sport nie pojawi się w DVB-T, to TVP skompromituje się całkowicie w moich oczach i nie tylko moich. Już teraz pękam ze śmiechu, kiedy słyszę w wiadomościach sportowych na TVP1 zaproszenie do oglądania jakiejś tam transmisji na TVP Sport, czyli na kanale którego nie ma, bo dla mnie (i nie tylko dla mnie) nie ma czegoś takiego jak płatna telewizja. Więc TVP ma do wyboru — albo dalej "rżnąć głupa" albo zrobić coś pożytecznego dla milionów Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DVB-T_FAN:

Dobrze zrozumiałem twojego posta i jeszcze napisałem ci, dlaczego ta wyliczanka jest nierealna. Sam czytaj ze zrozumieniem. Podałem ci swoje typy, które są bardziej realne. :P

 

Władze TVP ściemniają na temat TVP Sportu. Potrzebna im była wiarygodna wymówka, teraz też taka się znajdzie. Założę się, że tym razem wykręcą się koniecznością uruchomienia obecnego kanału TVP Kultura w HD. Ewentualnie potrzebą miejsca na TVP Dokument, lub coś w tym guście. ;) Boją się tracić kasę za opłaty w płatnej tv, których przecież oficjalnie nie ma. :P

 

Eurosport nie musi odkodowywać swojego głównego kanału. Ani kupować/uruchamiać kanału otwartego. Pokaż mi zapis w ustawie, który ich do tego zobowiązuje? Nie nadają nawet na polskiej koncesji KRRiT. I co ma do rzeczy fakt, że niemiecka wersja Eurosportu znajduje się w tamtejszym DVB-T? Absolutnie nic. Niepotrzebnie się nakręcasz, zapewne przez teksty w niektórych mediach.

 

TVP HD nie znajdzie się w NTC, z tego samego powodu, co TVP Sport. :P Nie uważam kanału za ochłap. Pomimo powtórek, to jeden z najlepszych jakościowo kanałów HD w Polsce. Na pewno technicznie to najlepszy kanał TVP. No i ma pasmo 3D, jako jedyny kanał polski. Często je oglądam i sobie cenię.

 

Co, do tych twoich ochłapów... Skąd wiesz jakim kanałem będzie TV Zone? Obecny kanał Agory okazał się najlepszym z nowości NTC. Dlatego nie podzielam twojego zdania. TVN Meteo nie ma zamiaru wystartować. TVN dał jasno do zrozumienia, że interesuje ich tylko multipleks płatny. :P Power TV też raczej nie zobaczymy, bo kanały muzyczne, tym razem mogą w ogóle nie być brane pod uwagę. TVR narobił sobie finansowych kłopotów niedawno, więc może nawet nie wystartować w konkursie na kanały (teraz mamy na operatora MUX-8).

 

Nie wiem, po co tyle tych alternatyw. Jak komuś mało, to może sobie wykupić płatną TV. A w NTC ma zaspokajać podstawowe potrzeby. Lepiej wypełnić niszę. Brakuje kanału dla nastolatków, dla seniorów, dla kobiet np. kulinarny, dla mężczyzn np. motoryzacyjny (też może pokazywać transmisje sportowe). Dokumentalne już są dwa. Ale kultury nigdy za wiele, pewnie w to celuje Agora. Puls 2 to kanał ogólny, nie dziecięcy - nie ma znaczenia, że ma główne pasmo z bajkami. :P Kanałów muzycznych jest chyba najwięcej. Oprócz Polo TV i Eski TV, w multipleksach lokalnych są jeszcze: Stars TV (najlepszy z nich, imho), 4fun.TV, TV Disco i VOX Music TV.

 

@mprw:

To pękaj. ;) Ale zdaj sobie sprawę, że większość widzów w Polsce (2/3), ogląda płatną TV. Ja w sumie też. DVB-T interesuje mnie z techniczno-hobbystycznych powodów. Większości tych kanałów nie oglądam. Sytuacja z TVP Sport, to czyisty biznes - a nie rżnięcie głupa. Nie byłoby jej, gdyby większość nie olewała abonamentu rtv. :P Jakoś inaczej chłopaki musieli sobie radzić. I nie wyszło najgorzej. Niepotrzebne tylko są te wykręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Ewidentnie widać, że jesteś zapatrzony jak w obrazek od wszystkiego co jest od Agory (niech zgadnę jesteś niezłomnym czytelnikiem pewnej propagandowej gazety) :D Chociaż tak naprawdę ta Stopklatka TV jest niewypałem. Na początku nawet dość chętnie ją oglądałem, ale byłem zniesmaczony gdy w ciągu dwóch tygodni widziałem ze cztery razy ten sam film...

 

Dla mnie najlepszymi nowymi kanałami są: Fokus TV oraz TVP ABC.

 

W konkursie komercyjnym na MUX VIII powinien być zapis, że do konkursu mogą przystąpić wyłącznie nowi nadawcy. Obecnie mamy monoPOl TVP (cały MUX 3 i TVP ABC, + POŁOWA MUX-8), TVN (TVN, TVN 7, TTV), ZPR (Eska TV, Polo TV, Fokus TV) i Polsatu (Polsat, PSN, ATM, TV 4, TV 6, cały tzw. MUX-4).

 

Zastanawiałem się nad kanałem lifestylowym dla mężczyn i kobiet, ale biorąc pod uwagę fakt, że są tylko cztery sloty SD można byłoby zrobić (tymczasowo) jeden kanał lifestylowy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

TVP nie ma za grosz honoru i zrobi wszystko, żeby nie umieścić TVP Sport w DVB-T chociaż ten kanał korzysta m.in. z budynku i sprzętu TVP zakupionego m.in. z abonamentu RTV!

 

Wg mnie brakuje kanałów muzycznych (nie liczę MUX-ów lokalnych, które łącznie docierają do max. 1% Polski).

 

W Czechach maja kapitalną ofertę programową, z czego kanałów muzycznych mają aż pięć, dla każdego coś dobrego - Oćko (odp. Eska TV), Oćko Gold (odp. Stars TV), Oćko Ekspres (genialny kanał z ambitną, głównie anglojęzyczną muzyką - ZERO GADANIA i ZERO REKLAM!), Ślagr TV (biesiady, dla seniorów), Pohoda (muzyka rockowa).

 

Dlaczego w Polsce mamy tylko dwa nędzne muzyczne kanały - w dodatku od jednego nadawcy? Gdzie reklamy są co "10 minut"? W Czechach reklamy są ograniczone do minimum, a jakoś komercyjni nadawcy nie narzekają na brak środków. Można? Można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...