Skocz do zawartości

4FUN GOLD


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele i poniedziałek dopiero włączono przekaz ;) Cuda się mogły dziać i to nic nie zmieni faktu że do ciągle test.

Potem był w HE-AAC ... pewnie stąd różnica w głośności (u mnie wtedy nie było dźwięku w ogóle) ;)

 

Natomiast zbyt "płaski" dźwięk też zauważyłem i też o tym pisałem - natomiast problemów z głośnością nie mam (i oprócz przygody z AAC, nie miałem).

Tzn. chyba się upieram ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czy nie słyszysz bmp, że na Mjuzik TV dźwięk jest dużo cichszy niż na innych kanałach muzycznych? Nie trzeba być muzykiem, ani mieć perfekcyjnego słuchu, aby to stwierdzić. Nie chce mi się już o tym pisać. To tak, jakby rozmawiać z osobą, która uważa, że obraz na kanałach hd jest taki sam, niezależnie od tego, czy dekoder satelitarny jest podpięty do telewizora kablem hdmi czy euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czy nie słyszysz bmp, że na Mjuzik TV dźwięk jest dużo cichszy niż na innych kanałach muzycznych?

Zobacz to: http://i60.tinypic.com/2rf7sky.jpg

Z lewej STARS z prawej mjuzik, na dole powiększenie 500% w pionie wykresu audio (plus inwersja) cobyś lepiej widział ;)

Pośrodku wykresu moment przełączenia streamów więc widoczne płaskie linie - oprócz tego co widać? Większą dynamike na STARS, ale głośność (pomijając różnice dynamiki) jak na patelni widać że jest TAKA SAMA.

 

Czyli ... weź sie chopie zastanów nad sobą, może masz coś ze sprzętem, i przestań się wypowiadać w temacie głośności, proszę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bmp

Chłopem nie jestem i nigdy nie byłem, to raz. Dwa, to umyj sobie uszy i posłuchaj uważnie dźwięku na Mjuzik TV i porównaj go z innymi kanałami muzycznymi (i nie tylko). Po trzecie, porównywanie wykresu audio jest nietrafione (zrób to organoleptycznie - tak po chłopsku). Po czwarte prawdopodobnie nigdy nie widziałeś na oczy sprzętu, którego używam i nigdy go nie będzie używał (lub widział czy miał) - nawet na kineskopowych pudłach poziom głośności jest słyszalny. Po piąte zastanów się sam nad sobą oraz swoją nietrafioną teorią i przestań wypowiadać się w temacie głośności, skoro nie znasz się na tym!

 

@SatExpert

Czytaj uważnie moje posty! Na obu przekazach Mjuzik TV dźwięk jest identyczny (jest za cichy względem innych stacji). Tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że mamy tu Pana bastekal, chłopa BloodMana i ... bogdan425 jako Plebana - rozjemcę? :D

Istna rozprawka...

 

Dwa, to umyj sobie uszy i posłuchaj uważnie dźwięku na Mjuzik TV i porównaj go z innymi kanałami muzycznymi (i nie tylko).
Otóż porównałem właśnie z muzycznymi - i nie tylko.

 

Po trzecie, porównywanie wykresu audio jest nietrafione
Otóż wykres głośności dźwięku jest jak najbardziej trafiony w tym wypadku - przecież ciągle piszesz o głośności.

 

(zrób to organoleptycznie - tak po chłopsku)
Każdy robi po swojemu - ja robie to technicznie, ty możesz po chłopsku. Mógłbym z przekąsem napisać że wpasowywujesz się w styl, ale nie napisze bo mnie moderator przeczyści... :)

 

Po czwarte prawdopodobnie nigdy nie widziałeś na oczy sprzętu, którego używam i nigdy go nie będzie używał (lub widział czy miał)
Wohoho... hehe. I vice-versa.

To co, sprawdzamy kto ma większego? (sprzęta którego sie używa, oczywiście). No to co takiego używasz co jest poza moim zasięgiem i ma tak znaczący wpływ na twoje odczucia organoleptyczne z naciskiem na odczucia narządu słuchu... hm?

 

Po piąte zastanów się sam nad sobą oraz swoją nietrafioną teorią i przestań wypowiadać się w temacie głośności, skoro nie znasz się na tym!
:) I no i jak cie nie cytować... Sama przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To prawda, dźwięk jest nadawany bardzo cicho. Cieszę się, że kwestia tragicznej jakości dźwięku na Mjuzik.TV jest poruszana nie tylko przeze mnie. Może to uzmysłowi pewnemu ''pisarzowi'', który prawie 2 tygodnie temu dowartościowywał się na forum swoim sprzętem (który podobno ma i którego rzekomo używa), że jego sprzęcik wymaga pilnej naprawy lub całkowitej wymiany :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...