Skocz do zawartości

4FUN GOLD


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Operator to albo sam Eutelsat albo RRsat (w NIT odsyłają na 11,200 GHz, pol. V, który jest używany przez Eutelsat, a znowu 11,200 GHz, pol. V odsyła na 10,815 GHz, pol. H - RRsat). Data faktycznie zła, aktualnie ok. 22 godziny do przodu, co spowoduje problemy dla odbiorników. Dźwięk rzeczywiście przepięty do AAC, ok. 160 kbit/s stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na 6 odbiornikach - 3 telewizory (2 różne samsung, toshiba) i 3 dekodery (gospel, adb, gm9080) to... na żadnym nie ma dźwięku ;d

Genialne posunięcie. Jeszcze obraz w HEVC niech dadzą. Sobie kupią hihi-sprzęt i będą nadawali dla siebie.

 

(i nie chodzi mi aby się cofać np. do DVB-S, ale troche realiów - AAC jest ogólnie mówiąc "wspierane przez nikogo")

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że audio ma 256 kBit/s? Dźwięk jest bardzo kiepski, przytłumiony, cichy i bez efektu przestrzennego stereo. Można śmiało stwierdzić, że dźwięk na Mjuzik TV jest jednym z najgorszych, spośród rodzimych stacji muzycznych. Zresztą tej stacji nic już nie pomoże. Właściwie do jakiej grupy docelowej jest ona adresowana? Typowa maszynka do zarabiania kasy na reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś podstawie ta zmiana została przeprowadzona...

Tylko pytanie czy założenia były słuszne, bo że "słucha się więcej disco niż rocka" nie znaczy że nagle wszyscy "diskopolowcy" się na tej stacji zatrzymają ;)

W końcu lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakość techniczna jest lepsza - ale, jak już ktoś zauważył, dźwięk jest ciągle zbyt płaski - osobiście dodałbym troche dynamiki na korektorze (discrete classic V) i zwiększył panorame o jakieś 25%.

...bo słuchajac odnosi się wrażenie jakby coś nieźle "skompresowało" dynamike aby enkodowanie mpeg miało lepsze osiągi - a przy 256kbps akurat zapas bezpieczeństwa jest spory.

 

...no to poblablałem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita dzieks za info o zegarze bo na razie unikam przełaczania na te kanały ze względu na zegar właśnie bo mi już raz roz....yło timery nagrywania na mojej Arivie 120 Combo i mi się cześć nagrań nie wykonała z nocy i rana bo przesunęło z automatu do przodu o jeden dzień lub o tydzień :-( Zaorjętowałem się po sprawie juz następnego dnia jak spr. dysk zewnetrzny i brak połowy nagrań na nim z mojego deka. Już myślałem że mi się zawiesił czy co ale potem przełaczajac na Mjuzik TV lub TV Disco zauważyłem nie poprawna date i godzinę. Sorry za zejście trochę z tematu :-)

Tak przy okazji to teraz jakość obu kanałów godna oka ludzkiego. Cuda kodeka MPEG-4 zostały zauważone! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To włączcie sobie ich siostrzany kanał 4fun.tv a następnie Mjuzik TV. Różnica w jakości dźwięku będzie kolosalna (na jednym i drugim kanale jest 256 kBit/s tylko co z tego). Na Mjuzik TV dźwięk będzie dużo cichszy, plaski, bez wyraźnego przestrzennego stereo - jednym słowem BEZNADZIEJNY (taki sam dźwięk jest na starych, jak i na nowych parametrach). Słynny p. Robert z 4funmedia nie ''uleczył'' dźwięku na nowym transponderze, tylko go podgłośnił, gdyż w niedzielę i w poniedziałek był ledwo słyszalny. Już wiecie w czym jest rzecz, czy nadal upieracie się, że wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...