Skocz do zawartości

Orange Sport


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

up

 

@Strain

 

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.

 

Nie znajduję jakiejkolwiek logiki w natarczywym pokazywaniu drużyn, które drugi czy nawet trzeci, czwarty sezon z rzędu nie zachwycają (patrz: Inter). Milan owszem bramki zdobywa, ale z jakością jest już o wiele gorzej. Czas chyba przejrzeć w końcu na oczy i zwrócić się w kierunku właśnie klubów z Genui, które mają mnóstwo entuzjazmu i oferują naprawdę fajny futbol, zwłaszcza w meczach u siebie.

 

Niestety, ale Orange sport, które ma prawa do pokazywania spotkań trzeciego wyboru kolejny już raz serwuje nam czwarty-piąty (a zdarzało się nawet szósty) wybór. Co bez wątpienia przekłada się potem na jakość, atrakcyjność meczów. Kilka wybornych pojedynków przeszło nam koło nosa, a trudno mi też znaleźć w pamięci mecz na antenie Orange sport który by nas jakoś w szczególny sposób zachwycił. W tym sezonie takiego nie było (Sampdoria 2:2 Milan?). Druzgocąca większość meczów była nietrafiona. Ileż to razy złapałem się na tym, że mecz proponowany nam przez Os był jednym z najsłabszych w całej kolejce Serie A.

 

Temu kto wybiera te mecze brakuje wyczucia, tak jakby robił to jakiś laik, który bazuje na telegazecie i na tym co było, ale 10 lat temu.

 

Patrzę tak teraz co oferuje nam Os w następnej kolejce i widzę mecz Napoli - Empoli. Wybór dobry, podyktowany ewentualnym pojawieniem się na placu gry Piotrka Zielińskiego. Tylko, że mecz Romy z Sassuolo wygląda lepiej, ciekawiej. Także patrząc przez pryzmat samej atrakcyjności znowu jesteśmy skazani na mecz nie trzeciego, a czwartego wyboru. I tak wkoło Macieju.

 

Poświęcę jeszcze nieco uwagi Święcickiemu. Kilka meczów i magazynów zdążył już skomentować więc myślę, że na tej podstawie można go już ocenić.

 

Niewątpliwie jakość komentarza znacząco się poprawiła, ale szału też nie ma. Mnóstwo drażniących błędów zdarzało się Dumanowskiemu i jeśli mam spojrzeć obiektywnie na pracę Święcickiego to i jemu błędy się przytrafiają. Czasami wstydliwe. Takie o jakie go nie posądzałem. Oczywiście nie jest ich tak dużo jak w przypadku "Piotrusia Pana", ale są.

 

Mylić się jest rzeczą ludzką, ale mylić piłkarzy komentatorowi klasy Święcickiego nie przystoi, a kilka razy mu się to zdarzyło. Zwłaszcza komentując skróty.

 

Najbardziej jednak zirytował mnie tym kiedy komentując mecz Atalanta - Roma nazwał Richmonda Boakye Senegalczykiem, a potem w skrótach zrobił to ponownie. A przecież to Ghańczyk. Wcale nie anonimowy, bo a) miał zaszczyt grać i trenować w jednym z presezonów w barwach Juventusu, ba połowa jego karty należy do "Starej Damy"; B) był wypożyczony do La Liga i nawet strzelił bramkę Realowi Madrytl c) był jednym z najbardziej wyróżniających się graczy Serie B; d) był jednym z wyróżniających się graczy na MŚ do lat 20 w Turcji; e) strzelał już gole dla dorosłej reprezentacji Ghany i miał duże szanse pojechać na MŚ w Brazylii; f) teraz strzela dla Atalanty na poziomie Serie A i nawet dziś strzelił dwie ładne bramki w Coppa Italia. Dla fanów calcio nie jest więc to gracz anonimowy i nazywanie go Senegalczykiem w dwóch różnych programach staje się dla mnie drażniące. Święcickiemu mylą się też różne wydarzenia z poprzednich kolejek. Mówi np. że Florenzi zdobył piękną bramkę z połowy boiska, a to przecież był Destro, eh. Wygadywanie głupot jakoby Juventus od początku sezonu grał w innym systemie gry niż ten, który proponował Conte to też są jakieś banialuki. Przecież Allegri od początku sezonu katował system taktyczny swojego poprzednika i przejrzał na oczy dopiero po kilku wpadkach w LM i lidze. Premiera nowej taktyki miała miejsce bodajże w meczu z Parmą.

 

Poza tym wszystko jest okey i tak trzymać. Nie jest rewelacyjnie, ale źle też nie. Jak już wspomniałem jakość komentarza znacząco się poprawiła, co już stanowi ogromny pozytyw.

 

Jeśli miałbym uszeregować komentatorów Serie A, Pucharu Włoch i reprezentacji Włoch* od najlepszych do najgorszych to zrobiłbym to tak:

 

1. Lipiński

2. Surma

3. Lepa

4. Święcicki

5. Kowalski

6. Marchliński

7. Gleń

8. Borek

9. Olbrycht

10. Dumanowski

11. Bandych

12. Milko

13. Kołtoń

14. Włodarczyk

15. Kleitz

16. Michalewski

17. Przybysz

 

Przy czym warto zaznaczyć, że Lipiński nie jest w żadnym wypadku odpowiednikiem Andrzeja Twarowskiego. Nie ma on osobowości wielkiego komentatora. Ma wiedzę, nie popełnia rażących błędów, nie irytuje, jest na czasie, potrafi się wysłowić, znalazł swoją niszę i to wystarczyło żeby zająć w moim zestawieniu pierwsze miejsce.

 

Naturalnie jest mi przykro, że wśród komentatorów bawiących się w komentowanie Serie A nie ma tak wyrazistych postaci jak Twaro...

 

...bo umówmy się, 9-10 nazwisk z tego zestawienia to ludzie którzy zerkną na Serie A od święta. Słychać w ich komentarzu ogromne powiewy ignorancji wynikające z niewiedzy. Niektórzy patrz: Przybysz, Michalewski po prostu komentują. I zapewne gdyby ktoś kazał im komentować ligę malezyjską czyniliby to w taki sam sposób. W zestawieniu pojawił się też Mati, którego spotkał zaszczyt skomentowania meczów Norwegia - Włochy, Włochy - Chorwacja (w poprzednich latach zdarzało mu się komentować też inne eventy związane z Półwyspem Apenińskim). Borek się wybronił, ale widać u niego ogromne braki. Widać, że nie siedzi w temacie i wiele wiadomości ze świata calcio mu umknęło, niczym nie zaskoczył, ani też niczym nie zachwycił i na lepsze miejsce niż ósme nie mógł liczyć. Mimo to jego komentarz i tak lepszy niż Olbrychta i Dumanowskiego, którzy z meczu na mecz irytują lub irytowali telewidzów. Z tego powodu Bandycha umieściłem szczebelek wyżej niż Milko. Powątpiewałem w Lepę z powodu długiego rozbratu z włoską piłką, ale wczoraj rozwiał moje wątpliwości. Wystarczył jeden mecz. Kowalski? Szacunek za wiedzę, ale jego komentarz mnie osobiście nigdy nie porywał toteż tylko piąta lokata. Jeśli miałbym być szczery to ma ohydny głos jak na komentatora. Święcicki czwarty. Bo potrafi palnąć taką ciekawostkę jakiej nie potrafi lider tego zestawienia.

 

Tuż za Lipińskim jest Surma, którego rozpatrywałem nawet w kontekście lidera. Bardzo go lubię, chyba bardziej niż Lipińskiego. Komentator, który z taktycznymi aspektami jest za pan brat. Pod tym względem to numer 1 w Polsce (wśród komentatorów of course).

 

Chciałem też wspomnieć kilku Panów z TVP Sport, ale ten epizod Pucharu Włoch na antenie tego kanału był tak dawno, że już mi całkowicie wyparował ich komentarz. Tak czy siak nie byłyby to zbyt znaczące pozycje w moim rankingu więc nic nas nie ominęło.

 

Wysoko umiejscowiłbym jeszcze pewnego komentatora C+, któremu zdarzało się komentować mecze Serie A na tej antenie ale niestety nie ma go już wśród nas. Jego nazwisko kolejny już raz gdzieś mi uciekło, ale jego dobry komentarz pozostał w mej pamięci. Na co dzień chyba komentował żużel. Kojarzy ktoś jego imię i nazwisko?

 

 

Jeśli miałbym uszeregować ekspertów Serie A, Pucharu Włoch i reprezentacji Włoch* od najlepszych do najgorszych to zrobiłbym to tak:

 

1. Boniek

2. Koźmiński

3. Czachowski

4. Terlecki

 

Dwóch pierwszych nie komentowało już dawno, ale robili to najlepiej w Polsce. Reszta wygląda przy nich bardzo przeciętnie.

 

*Serie B (Polsat Sport/Eurosport 2), Puchar Berlusconiego (Orange sport), Trofeo TIM (Orange sport) oraz Superpuchar Włoch (Orange sport) też wchodzą w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie lubisz komentatorów PS poza Lepą.

Michalewski widać, że bardzo interesuje się ligą rosyjską (nawet czasmi wspomina historie prywatne piłkarzy),a Kleitz zawsze krzynie przy ciekawej akcji UWAGA! i ogólnie się emocjonuje, ma dośc ciekawe słownictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Project_Alf

 

Ten nieżyjący komentator Serie A i żużla nazywał się Robert Rymarowicz. Pamiętam go jak przez mgłę, ale starsi kibice często go wspominają, musiał być naprawdę dobry.

 

Ja Serie A się nie pasjonuję z braku czasu (trzeba dokonać jakiejś selekcji), ale czasem lubię obejrzeć hitowy mecz i brakuje mi takiego faceta, który swoim komentarzem przyciągnąłby mnie przed telewizor w kolejnym tygodniu na spotkanie typu Cagliari-Genoa. Olbrycht - śmieszek, ale wali czasem takie babole, że słyszę to ja jako mocno niedzielny kibic calcio, Milko - tragedia, Marchliński czy Gleń dawali radę, ale zajmują się ligą raczej z przydziału niż pasji.

 

Najwiarygodniejsi są dla mnie: Marcin Lepa, Julian Kowalski (jako komentatorzy główni), Filip Surma (w obu rolach daje radę, ale chyba lepszy jako ekspert) i Tomasz Lipiński (oczywiście jako ekspert, na jego epizody komentatorskie w Ekstraklasie spuścić należy zasłonę milczenia; wydaje się, że jest to naprawdę wielki znawca włoskiej piłki, mógłby być tylko trochę żywszy). Duet Lepa-Surma byłby mega, ale na razie to w sferze marzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie lubisz komentatorów PS poza Lepą.

Michalewski widać, że bardzo interesuje się ligą rosyjską (nawet czasmi wspomina historie prywatne piłkarzy),a Kleitz zawsze krzynie przy ciekawej akcji UWAGA! i ogólnie się emocjonuje, ma dośc ciekawe słownictwo.

Lubię, lubię... tylko, że inne miejsce miałby np. Borek i Kołtoń w zestawieniu komentatorów Bundesligi, a inne w zestawieniu komentatorów Serie A.

 

Kleitz ma bardzo ładną barwę głosu, ale musi się jeszcze wyrobić. Ważne żeby dużo czytał, słuchał i oglądał bo brakuje mi u niego wiedzy. Jakiegoś elementu zaskoczenia. Przez co mam wrażenie jakby nie przygotowywał się do transmisji. Trema też trochę go zjada.

 

Jest jeszcze jeden taki dziennikarz w Polsacie Sport z bardzo ładną barwą głosu, ale u niego jest ten sam problem co u Kleitza. Nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Nigdy nie widziałem go na oczy. Często jest lektorem w newsach, reportażach, magazynach. Głos ma kapitalny. Taki efektowny.

 

PS. Kto jest lektorem na tym filmiku:

http://www.dailymotion.com/video/x44gy2 ... lsat_sport

 

EDIT:

 

Okey, już wiem. To Grzegorz "Biała Dama" Michalewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Robert Rymanowicz to legenda. Świetny komentator, w żużlu to był nistrz komentarza :P

 

Zastanawiam się co będzie, kiedy OS zniknie i pojawi się to O! Sport (?). Jak wiemy 1.lige chcą stracić i oddadzą najprawdopodobniej TVP, a najpierw mecze będą na jutubie Łączy nas piłka. Ciekawe czy ligę włoską zostawia, a jak nie to czy nc+ będzie dawać 3 mecze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Robert Rymanowicz to legenda. Świetny komentator, w żużlu to był nistrz komentarza :P

 

Zastanawiam się co będzie, kiedy OS zniknie i pojawi się to O! Sport (?). Jak wiemy 1.lige chcą stracić i oddadzą najprawdopodobniej TVP, a najpierw mecze będą na jutubie Łączy nas piłka. Ciekawe czy ligę włoską zostawia, a jak nie to czy nc+ będzie dawać 3 mecze :P

Tylko kiedy to ma się wydarzyć, od rundy wiosennej czy nowego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę @Project_ALF znalazł inną możliwość podyskutowania o Calcio ;) nie ma Dumanowskiego i dawno nie pisaliśmy tutaj hehe. Ale faktycznie Święcicki to zupełnie inny poziom jak mawia klasyk.

Przy meczu Milan - Udinese, Święcicki coś wspominał o jakimś blogu o Serie A, że ciekawy artykuł czytał pod tytułem " Od Van Bastena do Van Ginkela", ale nie zdażyłem zanotować o jaki blog mu chodziło... Może @Projekt_ALF orientujesz się w temacie o co chodziło ? Będe wdzięczny jak coś podeslesz, bo szukam czegoś ciekawe o calcio poza blogiem Tomka Lipińskiego na stronie C+ a nie znam za dużo takich stron niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...